Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+8
SyKaltra
Anisa
Odeta
AlbGirl
fjolla-1
Scarface
shaban cakolli
Administratori
12 posters

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga AlbGirl Mon 29 Sep 2008, 05:12

  Adelina Ismajli - Heroi i tragjedise


  Mė duhesh,
  qė ta zhdukėsh kėtė maskė
  me tė cilėn po gėnjejė
  tash sa vite me radhė.

  Dua tė shikoj ne sy
  kur tė vdes, e qet nga ti.

  Ref:
  Se ti je heroi im
  hero ne kėtė tragjedi
  vrasės i dy lumturive
  lypės i njė dashurie.
  Nė rolin e tradhėtisė
  je hero i tragjedisė.

  Thikėn e fundit ta pranoj
  nga ti tash, kur krejt mbaroi
  mjaft aktruam komedi
  me tė cilėn qesh veq ti.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga AlbGirl Mon 29 Sep 2008, 05:14

  Lori - Deshiroj qe te urrej


  Nuk e di prej dashuris tende
  po me vret kujtimi
  nuk e di prej zemres time
  pse nuk shlyhet emri

  Dhe une deshiroj
  qe te urrej
  ma se shumti ne kete bote
  dhe une deshiroj qe per ty
  mos te derdhi lote

  Nuk e di pse loti ime
  rrjedh vetem per ty
  nuk e di pse mendja ime
  rrin te ti gjithnje

  Dhe une deshiroj
  qe te urrej
  ma se shumti ne kete bote
  dhe une deshiroj qe per ty
  mos te derdhi loooote.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga AlbGirl Mon 29 Sep 2008, 05:35

  Redon Makashi - Ne c'stacion do zbresesh

  Udhėtimin nisėm bashkė
  sot deti na fton
  ndėr shina treni shpejt vrapon .

  Dritaresh dielli bien
  verėn lajmėron
  nė kėtė tė djelė na uron .

  Ja , ja diku mes pemve
  tej , tej deti u shfaq
  por ulur pėrballė meje dikė pashė
  dhe shtanga krejt pėr njė ēast

  Vėshtrimi yt tani
  diēka lehtė mė thotė
  unė sytė prej teje si heq dot
  Diku bashkė jemi parė
  sytė jo nuk gabojnė
  po pse dot nuk e kuptojnė ?

  Ja , ja afron stacioni
  ah , sikur tė zgjasė dhe pak
  por ne tė dy t‘hutuar dot nuk gjenim
  ku nė ē‘tjetėr vend jemi parė

  Pas pak treni do t‘ndalojė
  nė ē‘stacion treni do tė ndalojė .
  pas pak treni do tė ndalojė
  vallė ku do t‘zbresėsh ti ?
  Pas pak treni do t‘ndalojė
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga AlbGirl Mon 29 Sep 2008, 05:40

  Nora Istrefi - Ajo tė pėlqen

  Pse nuk mė tregon
  ku ishe dje
  dikush mė tha
  tjetrėn e ke
  kush ishte ajo
  mė thuaj tani
  a janė vetėm fjalė
  dua ta di

  Ajo tė pėlqen,e mua mė gėnjen
  dhe del gati ēdo natė
  ajo po tė pret,e mua po mė vret
  a s'tė vjen keq aspak

  Po e shoh tashtė sa mė ke dashtė
  mos mė kujto kurrė
  e vrave ti kėtė dashuri
  pėr njė aventurė

  Pse nuk mė shikon
  kur flas me ty
  ndoshta ke frikė
  t'mė shohėsh nė sy
  ē'do njeri gabon
  kėtė ēdokush e din
  por kjo ėshtė mė shumė
  mė shumė se gabim
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga AlbGirl Mon 29 Sep 2008, 05:41

  Nora Istrefi - Negativ

  Neuroza unė nuk dua
  s'dua asnjė bėrtimė
  termostatin e ke t'krisur

  Disponimin tim nė gjendje je
  ta bėsh copė e grimė
  tėrė durimin ma ke grisur

  Gris e gris
  jam e re,e re
  gris e gris
  s'jam e re e pre
  nė ambis
  je,o djalo,je

  Negativ
  ėshtė pėrgjigje e vetme pėr ty
  negativ
  sot e pėrgjithmonė
  negativė
  ėshtė shikimi qė kam nė sy
  vdekur ėshtė dashuria jonė

  Negativ
  ėshtė pėrgjigje e vetme pėr ty
  negativ
  sot e pėrgjithmonė
  negativė
  kjo kaptinė po mbyllet me dry
  vdekur ėshtė dashuria jonė
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga AlbGirl Mon 29 Sep 2008, 05:42

  Gjurmet - O moj

  O moj me ty moj, mbas nje nate,
  Te shtrir mbi dhe, te shtrir mbi dhe,
  Ne i mbyllim syt, era na perkdhel,
  Ne i mbyllim syt, por une te shooohh,

  Ne erresir te shoh, nder njeqind ty te njoh,
  Mbahu me shtrengo, doren mos ma leshooo,
  Te kam ti me ke, te ndjej ti me ndjen,
  Ne te dy e kalojm cdo mur, ndjenjat e thejn cdo guur,

  O moj me ty moj, buze gezimi,
  Ere me ere, ere me ere,
  Ne i mbyllim syt, boten e harrojm,
  Ne i mbyllim syt, e ti me sheh,

  Ne erresir te shoh, nder njeqind ty te njoh,
  Mbahu me shtrengo, doren mos ma leshooo,
  Te kam ti me ke, te ndjej ti me ndjen,
  Ne te dy e kalojm cdo mur, ndjenjat e thejn cdo gur ...
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga AlbGirl Mon 29 Sep 2008, 05:42

  Eliza Hoxha - Ende

  Kohe e gjate kaloj
  por ti mbete i njejt si gjithmone
  asgje nuk ndryshoj
  dhe nje dite u bere vone
  te dhashe cdo mundesi
  nga e para prap te fillojm
  por nuk deshe ti
  nuk provove te me kuptosh
  perfundoj nje fantazi
  gjeja e vetme qe me the ti
  dhe kjo zemer prap po qane
  ende TE DUA prane

  S“mund ta kuptoj
  pse ende te ndjej
  sdi cka t“mendoj
  si te veproj
  rrugen time ta gjej

  s“mund te besoj
  s“mund ta kuptoj
  pse ende te ndjej
  sdi cka t“mendoj
  si te veproj
  rrugen time ta gjej

  Kohe e gjate kaloj
  por ti mbete i njejt si gjithmone
  asgje nuk ndryshoj
  dhe nje dite u bere vone
  te dhashe cdo mundesi
  nga e para prap te fillojm
  por nuk deshe ti
  nuk provove te me kuptosh
  perfundoj nje fantazi
  gjeja e vetme qe me the ti
  dhe kjo zemer prap po qane
  ende TE DUA prane

  s“mund ta kuptoj
  pse ende te ndjej
  sdi cka t“mendoj
  si te veproj
  rrugen time ta gjej

  s“mund te besoj
  s“mund ta kuptoj
  pse ende te ndjej
  sdi cka t“mendoj
  si te veproj
  rrugen time ta gjej.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga AlbGirl Mon 29 Sep 2008, 05:43

  Elita 5 - Kenget mi vrave me dashuri

  Do t'ju tregoj nje histori
  qe pikon dhimbje e mall per dashuri
  por veshtire e kam t'ja nis se s'mundem
  ate kohe ta kujtoj e te mos qaj...
  shume kohe shkova pas saj i shkallmuar
  por ajo s'me kuptoj s'ka per t'kuptuar
  per te sa shume kendova per te veten harrova.....

  Pse? Pse keshtu ndodhi une kurr s'mund ta mesoj
  a linda i mallkuar apo kjo bote e eger mua me mallkoj
  s'mundem, jo s'mundem, s'mundem ta kuptoj
  veē do vuaj e do te kendoj....

  Me tradhetoj me shokun tim
  ah eshte i vertete ky rrefim
  tani aspak s'mendoj per te se s'dua
  me te fatin tim serish ta ndaj...
  diēka ndryshoj pa prit e pa kujtuar
  ne shokun tim te ngusht ish dashuruar
  per te sa shume kendova per te veten harrova...

  Se une s'te kuptova ty asnjehere
  se ē'ndodhi me mua ende nuk e di
  gjithe kenget mi vrave me dashuri.....

  Pse keshtu ndodhi une kurre s'mundem ta mesoj
  a linda i mallkuar apo kjo bote eger mua me mallkoj
  s'mundem, jo s'mundem ta kuptoj
  veē do vuaj e do te kendoj....

  Vuaj,vetem vuaj,vetem vuaj e kendoj....
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga AlbGirl Mon 29 Sep 2008, 05:45

  Leonora Jakupi - S'di te lutem

  Ne mengjeze, qe nuk kthehem
  do vrapoj ne pafundesi
  ta shijoj, rinine e bukur
  gjer ne dehjen, pa kufi

  Flokun tim, ta marri era
  midis njerzve, kur vrapoj
  kush s'me do, te hapi udhen
  e di vet, te dashuroj.

  S'di te lutem, s'di te shtirem
  djem te bukur, djem te eger
  Me shikojne me pabesiiii

  S'di te lutem, s'di te lutem
  s'di te shtirem, jo jo s'di te shtirem
  djem te bukur, djem te eger
  Me shikojne me pabesiiii (2X)

  Neper mbremje, plot me drita
  une do shkoj, ku me pelqen
  ta shijoj, rinine e jetes
  se dy her, ajo nuk vjen

  Eshte e imja dita e nata
  pa zemrime xhelozi
  ta shijoj rinin e bukur
  gjer ne dehjen pa kufi

  S'di te lutem, s'di te shtirem
  djem te bukur, djem te eger
  Me shikojne me pabesiiii

  S'di te lutem, s'di te lutem
  s'di te shtirem, jo jo s'di te shtirem
  djem te bukur, djem te eger
  Me shikojne me pabesiiii (2X)

  S'di te lutem, s'di te lutem
  s'di te shtirem, jo jo

  S'di te lutem, s'di te lutem
  s'di te shtirem, jo jo s'di te shtirem
  djem te bukur, djem te eger
  Me shikojne me pabesiiii
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga AlbGirl Mon 29 Sep 2008, 05:47

  Besjani - Keq pėr ty kur flasin

  Pėrsėri nė shoqėri pėr ty fliten tė verteta
  Un tė mbroj me gjelozi,u them se jan gėnjeshtra
  Ohh gjdo e vėrtetė sonte mė vret,se un tė deshta
  Dhe nuk do t'doja keq pėr ty tė dėgjoja

  Reff x2:
  Pije mė binė nė tavolinė
  Mendojnė se m'gėzojn kur mė qarrosin
  Ohh ata nuk e din,ata nuk e din
  Keq pėr ty kur flasin mua mė vrasin

  Pėrsėri nė shoqėri pėr ty fliten fjalė qė fyejn
  Njerėzit me kėtė gjelozi zemrėn po ma thyejn
  Oohh gjdo e vėrtetė sonte mė vret,se un tė deshta
  Dhe nuk do t'doja keq pėr ty tė dėgjoja

  Reff x2:
  Pije mė binė nė tavolinė
  Mendojnė se m'gėzojn kur mė qarrosin
  Ohh ata nuk e dinė,ata nuk e dinė
  Keq pėr ty kur flasin mua mė vrasin
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 36
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Scarface Wed 12 Nov 2008, 03:15

  Soni Malaj - Shpirti im binjak

  Sa here zgjohem ne mengjes
  prane dritares time shkoj
  dhe me koken lart ne qiell per ty mendoj
  I lutem zotit per cdo dite
  nga e keqja te te mbroj
  derisa edhe kjo bote te ekzistoje
  veē nje kenge, asgje me shume
  qe nga vetja ta ofroj
  jemi larg tani dhe krahet na mungojne

  REF:
  Ti do te mbetesh per shume gjate
  shpirti im binjak
  dhe kur se dyti te jetoj
  prape do te kerkoj
  sa here instikti te me zgjoj
  trupin te ta prek
  do bie une si flok debore
  ne cdo kontinent
  Ti me bere qe ti prek
  eren, zjarrin edhe rete
  une me ty e ndala kohen
  dhe s’u ndjeva vete
  sa here prape te dashuroj
  pak nga ty do te provoj
  por me dhimbjen do me duhet ta pranoj…

  REF:
  Se ti do mbetesh per shume gjate
  shpirti im binjak
  dhe kur se dyti te jetoj
  prape do te kerkoj
  sa here instikti te me zgjoj
  trupin te ta prek
  do bie une si floke debore
  ne cdo kontinent…
  ne cdo kontinent…
  Kur te lindi perseri
  ti do jesh dy pika shi
  qe do biesh pa u ndjer ne syte e mi
  une do jem shkendi ne mjegull
  nje pike strehe per ty i djegur
  edhe pse jetuam bashke
  ne nje tjeter shekull

  REF:
  Ti do te mbetesh per shume gjate
  shpirti im binjak
  dhe kur se dyti te jetoj
  prape do te kerkoj
  sa here instikti te me zgjoj
  trupin te ta prek
  do bie une si floke debore
  ne cdo kontinent…
  shpirti im binjak…
  trupin te ta prek
  do bie une si floke debore
  ne cdo kontinent…
  ne cdo kontinent…
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta Thu 13 Nov 2008, 00:21

  Alban Skenderaj - Nje Here Ne Jete

  Me sa duket ket nate do ta kujtoj
  me sa duket neser nje drit e re do te me zgjoj
  pse me thua te dua e pse e ndjej
  pse kur je ti me mua eren e saj me nuk e gjej

  reff
  ti je ajo qe po sfidon
  ate qe koha dot nuk po e sheron
  ti e di se qfare me mundon mua
  je ajo qe vjen 1 her ne jet sa dua te dua
  por ti e di se une nuk them aq leht te dua por
  je ajo qe vjen 1 her ne jet nje her ne jet

  me sa duket ket her sdo refuzzoj
  mesa duket tani zemren tende do ndaloj
  ti me thua te dua edhe une e ndjej
  dhe kur je ktu me mua ndjenjen dot nuk e genjen
  ti je ajo qe po ndriqon, po ndriqon aty ku dielli dot nuk po deperton

  reff 2x
  ti e di se qfare me mundon mua
  je ajo qe vjen 1 her ne jet sa dua te dua
  por ti e di se une nuk them aq leht te dua por
  je ajo qe vjen 1 her ne jet nje her ne jet
  Anisa
  Anisa
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 61
  Mosha : 37
  Vendndodhja : U.S.A
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 6
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 27/04/2008
  Humor : Lere fare.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Anisa Tue 09 Dec 2008, 02:21

  Eranda Libohova - Bota iluzion

  Fjale dashurie, det mrekullie
  Nga ty sa shpesh degjoja
  Ku e dija une kuptimin e tyre
  Vetem doja dashurine une te ndjeja…

  Fjalen "Te Dua" nga buzet e tua
  Me the te lutem shqiptoje
  Nuk je hije ti qe me ndjek ti mua
  E verteta ti je bota ty te dua

  Fluturoja me avionin
  Qe e lindi imagjinata
  Ku e dija une kufirin
  Ku eshte dita, ku eshte nata

  Le te vdisja asgja sdoja
  Bota ish ne krahet e mia
  Vetem fjale kisha degjuar
  Eshte e cmendur dashuria

  (refreni)
  Castin jetoj, sdua te mendoj
  Jeta eshte nje film, eshte si nje loje

  Jeten jetoj ndonjehere dhe kot
  I trazuar shpirti eshte dhe lot
  E gjithe bota iluzion eshte
  Iluzion…

  Fjale dashurie, det mrekullie
  Nga ty sa shpesh degjoja
  Ku e dija une kuptimin e tyre
  Vetem doja dashurine une te ndjeja…

  Nuk je hije qe me ndjek ti mua
  E verteta ti je bota, ty te dua

  Fluturoja fluturoja…
  Dhe te vdisja asgje sdoja
  Vec fjale kisha degjuar
  Eshte e cmendur dashuria
  Anisa
  Anisa
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 61
  Mosha : 37
  Vendndodhja : U.S.A
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 6
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 27/04/2008
  Humor : Lere fare.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Anisa Tue 09 Dec 2008, 02:24

  Mahmut Ferati - Maturanteve

  Le tė qaj sonte Gitara
  Le ti ndez kanga kta tela
  Le t'jetojm pėr dit tė reja
  Kater vjet ikėn si era

  Ndoshta ma nuk do ti shoh
  lulet e fustanit tand
  ndoshta ma kurr un dhe ti
  s'do tvallzojm me kėt kang

  Ndoshta ma un dhe ti
  S'do tvallzojm me kėt kang

  maturant o maturant
  edhe kjo nat po na shkon
  maturant o maturant
  mė shtatori s'na bashkon.

  Edhe sonte shikom nsy
  gotat tona ti cakrrojm
  nuk e dim nė cilat brigje
  valt e jetės do tna qojn

  Nuk e dim nė cilat brigje
  valt e jetės do tna qojn

  Maturant o maturant
  edhe kjo ant po na shkon
  maturan o maturant
  me shtatori sna bashkon

  Do tna marr malli pėr orėt
  qė i lam dikur dhe ikėm
  do tna marr malli pė pytjet
  qė pėrgjigjet nuk jau ditėm

  Do tna marr malli pėr pytjet
  qė pėrgjigjet nuk jau ditėm

  Maturant o maturant
  edhe kjo nat po na shkon
  maturant o maturant
  mė shtatori sna bashkon

  Maturant o maturant
  edhe kjo ant po na shkon
  maturant o maturant
  mė shtatori sna bashkon.
  Anisa
  Anisa
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 61
  Mosha : 37
  Vendndodhja : U.S.A
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 6
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 27/04/2008
  Humor : Lere fare.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Anisa Tue 09 Dec 2008, 02:26

  Shekulli i Dreqit - Askush me e bukur se ti

  Mbeta vec me endrren per ty
  Erresires pa fund
  Zvarritem gjunjaz fshehurazi
  Trotuareve perplot me pluhur!

  Luftoj me zerat, ne pritje cdo nate
  Ne kete hapsire pa fund
  Stuhite nuk te pyesin per emrin
  Hijet zvarriten, te helmojne te cmendin

  (refreni)
  Askush me bukur se ty
  Nuk me zgjoi nga varri
  Askush me rende se ty
  Nuk me varrosi per se gjalli

  Mbeta vec me kujtimin per ty
  Horizontit pa ngjyre
  Zvarriten Hijet fshehurazi
  Trotuareve perplot me pluhur!

  Luftoj me zerat ne pritje cdo nate
  Ne kete hapsire pa fund
  Stuhite nuk te pyesin per emrin
  Hijet zvarriten, te helmojne te cmendin

  (refreni)
  Askush me bukur se ty
  Nuk me zgjoi nga varri
  Askush me rende se ty
  Nuk me varrosi per se gjalli.
  Anisa
  Anisa
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 61
  Mosha : 37
  Vendndodhja : U.S.A
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 6
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 27/04/2008
  Humor : Lere fare.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Anisa Tue 09 Dec 2008, 02:28

  Bertan Asllani - Akoma te du

  Ti po kendon e mua me harron
  me tjetrin tash, ti po shkon
  une per ty mendoj, me lotet te kujtoj
  keshtu me shoj, me thuaj

  (2x)
  Jeten pa ty terre
  i vetem si ne ferre
  ne te dy jemi thuaj

  (refreni)(2x)
  E akoma te du
  flak po me del mu
  zemra lot mpikon
  ti me ke harru
  sa me ke lendu
  qe me tjetrin shkon

  Ti nuk me sheh
  behesh se nuk me njeh
  rruges ti po kalon
  me tjere

  Por ngas un prap pas ty
  zemra e qete sme rri
  ndon se me ke harruar

  (2x)
  Jeten pa ty terre
  i vetem si ne ferre
  ne te dy jemi thuaj

  (refreni)(2x)
  E akoma te du
  flak po me del mu
  zemra lot mpikon
  ti me ke harru
  sa me ke lendu
  qe me tjetrin shkon

  (2x)
  E akoma te du
  flak po me del mu
  zemra lot mpikon
  ti me ke harru
  sa me ke lendu
  qe me tjetrin shkon
  Anisa
  Anisa
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 61
  Mosha : 37
  Vendndodhja : U.S.A
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 6
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 27/04/2008
  Humor : Lere fare.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Anisa Tue 09 Dec 2008, 02:30

  Genta Ismaili - Gabova

  Vitet shkojn un mjaft kam prite
  Nuk meriton me as nje dit
  Un te te pres kam humbur qdo shpres
  per ty nuk vdes

  Ti me mu ske qen i drejt kuptova?
  te jam dukur veq per flert gabova
  Qe te fala qdo gje ti sbere ze

  Kot te prita
  Vitet me shkuan tash
  Tash vendosa per te harruar
  Kete Zemer nuk disha thell
  Nket dynja ti sdo te kthehesh

  Ti qdo her me ke be be
  Se qdo qeter kur sme leh
  Besova shum dhe prita un e ti ne gjume.
  Anisa
  Anisa
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 61
  Mosha : 37
  Vendndodhja : U.S.A
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 6
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 27/04/2008
  Humor : Lere fare.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Anisa Tue 09 Dec 2008, 02:34

  Alban Skenderaj - Njehere ne jete

  Me sa duket kete nate do ta kujtoj
  me sa duket neser nje drite e re do te me zgjoj
  pse me thua te dua e pse e ndjej
  pse kur je ti me mua eren e saj me nuk e gjej.


  ref:
  ti je ajo qe po sfidon
  ate qe koha dot nuk po e sheron
  ti e di se cfare me mundon mua
  je ajo qe vjen 1 here ne jete sa dua te dua
  por ti e di se une nuk them aq lehte te dua, por
  je ajo qe vjen 1 here ne jete nje here ne jete.


  me sa duket ket her sdo refuzzoj
  mesa duket tani zemren tende do ndaloj
  ti me thua te dua e une e ndjej
  dhe kur je ktu me mua ndjenjen dot nuk e genjen
  ti je ajo qe po ndricon,
  po ndricon aty ku dielli dot nuk po deperton

  ref:2x
  ti e di se cfare me mundon mua
  je ajo qe vjen 1 here ne jete sa dua te dua
  por ti e di se une nuk them aq lehte te dua,
  por je ajo qe vjen 1 here ne jete nje here ne jete.
  Anisa
  Anisa
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 61
  Mosha : 37
  Vendndodhja : U.S.A
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 6
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 27/04/2008
  Humor : Lere fare.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Anisa Tue 09 Dec 2008, 02:58

  Greta Koci - Eja zemer

  Te thashe o djale
  por ti nuk me pergjigjesh
  rri larg nga zjarri
  nese sdo qe te digjesh
  rri larg nga dallga
  nese sdo qe te mbytesh

  Eja, eja zemer
  tretur nga kjo enderr
  eja, ti eja
  eja ndize zjarrin
  eja merr nektarin
  eja, ti eja

  Te thashe o djale
  po ti prape nuk dorezohesh
  rri larg nga drita
  nese sdo te verbohesh

  Eja, eja zemer
  tretur nga kjo enderr
  eja, ti eja
  eja ndize zjarrin
  eja merr nektarin
  eja, ti eja

  Te thashe o djale
  por ti prape po me thua
  Se njohu friken
  kush u dashurua

  Te thashe o djale
  po ti prape po me thua
  Me ndali zemra ne buzet e tua
  Eja, eja zemer
  tretur nga kjo enderr
  eja, ti eja
  eja ndize zjarrin
  eja merr nektarin
  eja, ti eja
  SyKaltra
  SyKaltra
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 291
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ne shtepi
  Profesioni : Shitese
  Pikėt : 146
  Vlersuar : 15
  Data e Regjistrimit : 29/05/2008
  Humor : Fiks Fare

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga SyKaltra Tue 23 Dec 2008, 03:28

  Kejsi Kola - Me merr ne enderr

  Une jam e jotja
  cdo dite qe kalon
  une jam me ty
  kur larg te kam

  edhe nje cast
  nese ti me mungon
  une mbyll dy syte
  te ndiej prane

  Ref:
  Sa here ti,
  ti me fton
  sa here me merr ti ne enderr
  jo, jo, ti mos me zgjo
  nga kjo magji e dashurise


  asgje me shume
  jo, nga ty nuk kerkoj
  asgje me shume
  se sa nje cast

  kur ti je larg
  vetem ty te mendoj
  une mbyll dy syte
  mbyll dy syte te ndiej prape
  te ndiej

  Ref: 2x
  Sa here ti,
  ti me fton
  sa here me merr ti ne enderr
  jo, jo, ti mos me zgjo
  nga kjo magji e dashurise

  Sa here ti,
  ti me fton
  sa here me merr ti ne enderr
  jo, jo, ti mos me zgjo
  nga kjo magji e dashurise


  Me kerko
  ne pafundsi
  Me kerko
  un do vij
  SyKaltra
  SyKaltra
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 291
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ne shtepi
  Profesioni : Shitese
  Pikėt : 146
  Vlersuar : 15
  Data e Regjistrimit : 29/05/2008
  Humor : Fiks Fare

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga SyKaltra Tue 23 Dec 2008, 03:32

  Ciljeta - Kur kendoj Serenate

  (Ti pas perdes sonte mos u fshih
  Kete kenge ty po t’a kendoj
  Tek kjo nat do vij te te kendoj)

  Serenata, shume i kam kenduar
  me serenata, shume jam dashuruar
  Nje kitare, mandoline
  mbi nje tel, tingull i harruar.

  Serenata, zjarret jane shuar
  Serenata, kohet kane ndryshuar
  s’ka kitare, as ballkon
  e pas perdes ka te permalluar.

  Aj, aj, aj (Ne ballkon me dil te shoh)
  Aj, aj, aj (Nje te puthur m’a dergo)
  Aj, aj, aj (Une per jete ty do te pres)
  Aj, aj, aj (Po s’me erdhe do te vdes)

  refreni - (2x)

  Vetem sonte dua serenate
  kohe e shkuar, me sill per nje nate.
  Per nje nate (Me kitare e mandoline)
  Nje serenate (Serenate per dashurine)

  Serenata, zjarret jane shuar
  Serenata, kohet kane ndryshuar
  s’ka kitare, as ballkon
  e pas perdes ka te permalluar.

  Aj, aj, aj (Ne ballkon me dil te shoh)
  Aj, aj, aj (Nje te puthur m’a dergo)
  Aj, aj, aj (Une per jete ty do te pres)
  Aj, aj, aj (Po s’me erdhe do te vdes)

  refreni - (2x)

  Vetem sonte dua serenate
  kohe e shkuar, me sill per nje nate.
  Per nje nate (Me kitare e mandoline)
  Nje serenate (Serenate per dashurine)
  SyKaltra
  SyKaltra
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 291
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ne shtepi
  Profesioni : Shitese
  Pikėt : 146
  Vlersuar : 15
  Data e Regjistrimit : 29/05/2008
  Humor : Fiks Fare

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga SyKaltra Tue 23 Dec 2008, 03:33

  VAGABOND NGA DASHURIA – LEDINA ĒELO

  Tė kėrkoj, edhe kur tė shoh ti mbetesh si i marrė
  Por prapė unė tė kėrkoj, ndoshta do te fle deri sa tė gjej
  Se dua te tė mbroj, nė lėkuren time ty tė tė fsheh
  E do tė pres shume gjatė, tė dy bashkė tė lindim diellin kėtė natė

  Refreni:

  Diten ta verbojmė, si ciganet nga magjia
  Natėn e bekojmė, endacakė nga vetmia
  Ne do tė vallezojmė, vagabond nga dashuria
  Jo nuk dashurojmė, digjemi nga marrėzia
  (2 herė)

  Nuk tė gjej, me kerkon dhe prapė ne humbim nėpėr pemė
  Jo nuk mund tė fle, pa aromen tėnde dhe instikti vdes
  Ti mė ke, nė lekuren tėnde edhe etje ndez
  Jo nuk mund tė pres, dielli lind e sonte hėna ne na vjen

  Refreni:

  Diten ta verbojmė, si ciganet nga magjia
  Natėn e bekojmė, endacakė nga vetmia
  Ne do te vallezojmė, vagabond nga dashuria
  Jo nuk dashurojmė, digjemi nga marrėzia

  Diten ta verbojmė, si ciganet nga magjia
  Natėn e bekojmė, endacakė nga vetmia
  Ne do te vallezojmė, vagabond nga dashuria
  Jo nuk dashurojmė, digjemi nga marrėzia....
  (2 herė)
  Alma
  Alma
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 34
  Vendndodhja : USA
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 127
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Sigurishte.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Alma Mon 29 Dec 2008, 23:38

  ELITA 5 - SHIU VETEM TY TE LAG

  Nė mes tė natės erdhe
  ėndėrrat mi prishe ti
  pėr mua ishe e vdekur
  e humbur nė gjithėsi...

  Mė ler tė qetė tė lutem
  gjumin ti mos ma prish
  qelqi njėherė thyhet
  nuk ngjitet sėrish....

  Dėgjoje pikėllimin
  qė shpirtin ma copėton
  qė bie bashkė me shiun
  sytė m'i mjegullon....

  Ti s'vjen…
  koha ėshtė ndaluar
  unė qaj pėr ty
  retė qajnė pėr ne
  Ti s'vjen…
  koha ėshtė ndaluar
  unė qaj pėr ty
  retė qajnė pėr ne

  Nė qiellin e harruar
  mė yjet nuk rrinė
  kujtimi yt i zbehur
  tretet nėpėr shi....

  Ti s'vjen…
  koha ėshtė ndaluar
  unė qaj pėr ty
  retė qajnė pėr ne
  Ti s'vjen…
  koha ėshtė ndaluar
  unė qaj pėr ty
  retė qajnė pėr ne

  Ti s'vjen...
  koha ėshtė ndaluar.....
  unė qaj pėr ty....
  Alma
  Alma
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 34
  Vendndodhja : USA
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 127
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Sigurishte.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Alma Mon 29 Dec 2008, 23:39


  ELITA 5 - Ah Tė Isha Mė I Ri
  Kėpucėt me take tė larta
  E fustani shumė i shkurtė
  Nga shikimet tua tė zjarrta
  Mė nuk jam ai djali i urtė

  Tė ka mbetė pa e zbuluar
  Veē atė qė e lakmoj
  Tash mė ke aktivizuar
  Si dinamit do tė eksplodoj

  Nuk ka djalė qė ty tė pa
  E s'u dogj sikur qiri
  Nuk ka plak qė nė vete s'tha
  Ah tė isha mė i ri

  E unė, e unė, e unė kam njė tjetėr drojė
  S'mė pėlqen se jam i ri
  Nuk dua tė eksplodoj
  Pėr ty bukuriiiiii

  Stili seksi tė pėrgjigjet
  Qenke pjekur sikur shegė
  ēdo gjė rreth teje po digjet
  Kush jam unė mos mė u djegė

  Tė ka mbetė pa e zbuluar...
  Alma
  Alma
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 34
  Vendndodhja : USA
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 127
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Sigurishte.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Alma Mon 29 Dec 2008, 23:41


  ELITA 5 - Ē'ka m'ka syri qe m'loton


  Ē'ka m-ka syri qe m-loton
  Oh dhimt' e zemres s'un i mban
  Dashnori me ka harrue
  Dhe me tjetren esht' perqafue
  Prej trishtimit dashnin' ja kam fal
  Tash po shkon me tjeter kan'
  (perseritet)

  A e din oj vajze
  ēka je tuj veprue
  A e din or djale
  ēka je tuj veprue
  Ne rini n'dhe don me m'ēue
  Ne rini n'dhe don me m'ēue
  Kujtimet e mia prape
  Prape kam me i vazhdue
  Beso more djale
  Per ty jam tuj endue

  Kur del Pranvera
  Lulet lulezojne
  Nje tufe lule
  Te vorri t'mi ēojsh
  Beso more djale
  Per ty jam tuj pushu
  Prej trishtimit dashnin' ta kam fal
  Tash po shkon me tjeter kan'

  Sponsored content


  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 4 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun 29 Jan 2023, 04:32