Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+8
SyKaltra
Anisa
Odeta
AlbGirl
fjolla-1
Scarface
shaban cakolli
Administratori
12 posters

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Tue 21 Aug 2007, 09:35

  Nė vazhdim do te keni rastin tė lexoni, gjithashtu edhe tė postoni
  tekste kėngėsh tė ndryshme Shqiptare, ndėr vite...

  Sinqerishtė:
  Saimiri...


  Edituar pėr herė tė fundit nga Saimiri nė Sun 29 Nov 2009, 12:04, edituar 3 herė gjithsej
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Tue 21 Aug 2007, 09:43

  Franēesk Radi & Mariza Ikonomi - Telefonatė Zemrash

  Sot ke ditėlindjen bija ime
  por unė jam larg e nuk vij dot
  Nė ēast mė ēelin plot kujtime
  ē'tė tė them mė parė nė telefon

  Kujtoj me mall ditėn kur linde
  ēastin kur vura emrin tėnd
  unė tė quajta Saranda,
  sa ty i bukur ėshtė ky vend
  sa ky qytet tė rrosh ti Sara
  lotėt si deti Jon.

  Tani qė flas me ty o babi
  nė duar mbaj fotografin
  bashkė me nė ėshtė edhe mami
  mė puth ajo mė puth dhe ti

  Zėrin dėgjoj nė telefon,
  dhe si mė duket nuk e di
  prap mė puth, mė pėrqafon
  tamam si k'tu nė fotografi
  kur ta mbyllėsh telefonin
  unė do tė tė dėgjoj pėrsėri.

  A mund ta shuajmė diellin e zjarrtė
  A mund tė shterrim njė oqean
  Ashtu nuk treten ndjenjat e tyre
  le tė jenė sado larg.

  Njė ditė do kthehem pėrsėri
  dhe bashkė do tė jemi ne tė tre
  do te bejme fotografi
  me ngjyra malli nuk do tė jetė.
  Njė premtim do bėjnė sytė
  ndarje mė asnjėherė
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Tue 21 Aug 2007, 09:45

  Redon Makashi - Dikur luaja me ndjenjėn e saj

  Mbizotėronte nje qetesi
  ne kete nate gjithēka pushonte
  kisha shume nevoje per tė
  Ne ato ēaste me mungonte

  Ne keto rruget pa njeri
  ku asgje nuk ekzistonte
  m'u kujtua ajo vajze
  zeri i saj kur me thonte
  Te dua shume, mos me lėr vetem
  kam shume frike te rri pa ty
  eshte bote e eger.

  Dhe pastaj me perqafonte
  dhe pas vetes me pushtonte
  e ndjeja doren e saj
  gjithe trupin ma pershkonte
  e nje bote tjeter na priste me pas

  I kam ndermend lotet e saj
  dashuronte si e ēmendur, si e marre
  Nuk mundem ta imagjinoj
  se ty t'kam humbur vertet
  dikur une luaja me ndjenjen e saj
  e sot e vuaj vete

  Me duket se asnjehere
  s'do dashuroj me kaq fort
  e jane kujtimet qe me shkaterrojne
  Nuk mund nuk mundem ta imagjinoj
  se ty t'kam humbur vertet
  dikur une luaja me ndjenjen e saj
  tani e vuaj vete.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Tue 21 Aug 2007, 09:46

  Ardit Gjebrea - Kur tė jesh mėrzitur shumė

  Ketu s' do te jem, do jem larguar;
  Ne toke i tretur si te tjeret,
  Ne kafenene e preferuar
  Nuk do me shohin kamarieret.

  Dhe neper udhet ku kam ecur,
  S'do ndihet kolla ime e thate,
  Mbi varrin tim do te rrije i heshtur
  Nje qiparis si murg i ngrate.

  Ti do trishtohesh atehere,
  Se s'do me kesh ne dhome gjalle,
  Dhe, kur ne xham te fryje ere,
  Do qash me eren dalengadale.

  Po kur te jesh merzitur shume.
  Ne raft te librave kerkome,
  Atje do te jem i fshehur une,
  Ne ndonje varg a ndonje shkronje

  Mjafton qe librin pak ta heqesh
  Dhe une do zbres, do vij pas teje;
  Ti si dikur me mall do qeshesh,
  Si nje blerim pas nje rrekeje.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Tue 21 Aug 2007, 09:47

  Mira Konēi - Fjalėt magjike

  Ku ti gjej dy fjalė magjike
  Botėn ta ndryshoj

  Ku ti gjej dy fjalė magjike
  Botėn ta ndryshoj
  Ta mbush qiellin plot me yje
  Jetėn ta shijoj

  Kjo botė kėrkon njė rrotullim
  Dhe dita sot do marrė tjetėr kuptim
  Ēdo zemėr thotė njė tmerr trishtim
  Se njerėzit ėndėrrojnė pėr shumė gėzim

  Si t'ju lutem perėndive asnjeri s'ma thotė
  Sa i trembem njė intrige dashuri dhe lot

  Sa shumė e ndiej kur pranė e pranė tė heshtur
  Zėmra dridhet ai thotė
  Do ishte botė edhe parajsė
  Kur njerėzit do ankoheshin pa faj

  Poshtė shikoj nė trotuar
  Lamtumirė as nuk na thanė
  Zot i madh i gjithėsisė
  Mos na braktis

  (refren)
  Kėrkoj dy fjalė dhė botėn e lėviz
  Ndaj nuk jam e qetė derisa ti gjej
  Trokas, torkas dhe qielli u hap vetė
  S'ishte aq e thjeshte dashuri e shkretė
  (2 herė)

  Si t'ju lutem perėndive asnjeri s'ma thotė
  Sa i trembem njė intrige dashuri dhe lotė

  Sa shumė e ndiej kur pranė e pranė tė heshtur
  Zėmra dridhet ai thotė
  Do ishte botė edhe parajsė
  Kur njerėzit do ankoheshin pa faj

  Poshtė shikoj nė trotuar
  Lamtumirė as nuk na thanė
  Zot i madh i gjithėsisė
  Mos na braktis
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Tue 21 Aug 2007, 09:50


  Parashqevi Simaku - Maraku

  Kur kalon rrugen me naze si lule zambak
  nalu pak e hidhma synin se kam zane marak
  kur kalon rruges time e me pershendet,
  m'i fal jetes kaq gezime, je dashnia vete.

  Ky marak, maraku i shkrete
  nuk ma len zemren e qete
  dashunine qe kam per ty
  nuk e ndrroj per keta dy sy

  Une e di cfare ke ne zemer ma thone ata sy.
  Lule je, lule ke emrin, lumi une per ty
  kur kalon ti rruges sime e me pershendet,
  mi fal jetes kaq gezime, je dashnia vete

  Ky marak, maraku i shkrete
  nuk ma len zemren e qete
  dashunine qe kam per ty
  nuk e ndrroj per keta dy sy
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 65
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga shaban cakolli Thu 30 Aug 2007, 06:53

  une per vete po njihem mire kurpo lexoj keto kenge.Per keto tekste muzikore ne kete faqe,ju jam mirenjohes.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Thu 30 Aug 2007, 13:38

  shaban cakolli shkruajti:une per vete po njihem mire kurpo lexoj keto kenge.Per keto tekste muzikore ne kete faqe,ju jam mirenjohes.

  Tė faleminderit shumė pėr mirėnjohjen dhe vlerėsimin e teksteve,
  dhe tė them me plot bindje se nė tė ardhmen do tė kesh plot tekste
  kėngėsh tė tjera pėr tė lexuar...

  Gjithė tė mirat.

  Sinqerishtė:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Thu 30 Aug 2007, 14:33

  Elita 5 - E urrej shiun

  Nė kitarė teli i kėputur
  Ndali kėngėn mė tė bukur
  Por s’e ndali
  Shiun nė kėtė qytet


  Ku je buza e paputhur
  Dashuria ime e humbur
  N’mes tė rrugės
  Unė po lagem vet.


  I harruar si njė letėr e djegur
  Nė kėtė rrugė
  pa adresė kam mbetur

  E urrej shiun kur bie
  Se njė herė ma fiku
  Njė zjarr,
  Njė zjarr dashurie

  I urrej lotėt e mij
  Vetėm se i ngjajnė shiut
  Qė mė ndau nga ti


  Dashuria qė ish dikur
  Mbet kornizė pa pikturė
  Qė askund nuk e shoh nė mur
  I harruar


  E urrej shiun kur bie
  Se njė herė ma fiku
  Njė zjarr,
  Njė zjarr dashurie.


  Ti ndoshta ishe njė rrufe
  Qė erdhe shpejtė
  Dhe ku shkove nuk e dita
  As se dij
  Por kėngėn dhe shpresėn
  I le tė treten
  Nėpėr shi.

  Sinqerishtė:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Thu 30 Aug 2007, 14:35

  Mikeshe e huaj - Dashnor diko

  Eh kjo melodi , me con mua shume larg
  kujtoj me nostalgji ate njohje ne plazh
  ti mikeshe e huaj s flisje dot asnje fjal
  por tani me thuaj a me kujton dhe ti valle

  Ish kjo rege qe na njohu te dy
  e kuptonim njeri tjetrin pa fjale
  ti buzeqeshe
  dhe me ftove me sy , me sy

  Sa shpejt kaloj ajo nate
  ti kerceje dhe kendoje kte rege
  edhe une te shoqeroja nga pas
  sy zeshkena me trupin e bukur
  prane te kisha cdo nat .
  Deget e palmave ne na mbulonin
  e harruam ne nxetesine e saj
  zogjte e nates bashke me ne kendonin
  yjet kishim deshmimtare.


  Sinqerishtė:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Thu 30 Aug 2007, 14:37

  Alberie Hadergjonaj - Kitara

  Luaj luaj luaj me kitarė
  Luaj luaj luaj me kitarė
  Luaj luaj luaj me kitarė
  Kitarė e dashur mos u ndal

  Kėndoj pėr ty zemra ime
  Me dhimbje, me shpresė dhe me lot
  Syrit tė kaltėr si deti
  Tė ėmbla, tė zeza dhe plot

  Ylli dhe dielli kėndojnė
  Kur ti fle e zgjohesh ēdo ditė
  Dhe unė me kitarė qė rri zgjuar
  Krijoj melodi veē pėr ty

  (refren)
  Luaj luaj me kitarė
  Nė sy, nė mend unė ty tė mbaj
  Puthje e nxehtė, puthje e bardhė
  Buzėt e tij ėndėrr e zjarrtė

  Luaj luaj luaj me kitarė
  Kitarė e dashur mos u ndal
  Kėndoj me ty, jetoj me ty
  Vullkan e jotja melodi

  I dashur ti a mė dėgjon
  A se kupton se mė mungon
  Kitarės sime jepi shpresė
  Pa shpirtin tėnd ajo do vdesė
  Por zemra ime ėshtė si det
  Me dallgė dallgė shkumėzon
  Luaj luaj luaj luaj
  Kitara ime ndizet zjarr

  Luaj luaj luaj me kitarė
  Luaj luaj luaj me kitarė
  Luaj luaj luaj me kitarė
  Kitarė e dashur mos u ndal

  Hėnės sė artė ju pėrula
  Nė qoftė se mė do mė ndihmo
  Mė merr ti nė krahėt e tua
  Mė shtrėngo, mė shtrėngo hėnėzo

  Njė puthje e gjatė mė rrėmbeu
  Kitarė tė lutem pusho
  O zot erdh' dashuria
  Mė shtrėngo, mė shtrėngo hėnėzo.

  Sinqershtė:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Thu 30 Aug 2007, 14:38

  Elita5 - Harroje vetmine

  Nese sonte ndihesh vetem
  dhe ke frike te shohesh endrra
  shuaj driten ndize zemren
  do te me gjesh mua brenda


  Dhe lindi kenga dashurine
  qe kurre per ty s'do kete mbarim
  kjo kenge perjete
  ngelet kujtim

  Me ty asgje nuk do te ndroj
  le te me falin boten mua
  cdo vajze tjeter qe e takoj
  ben me teper te te dua.

  Dhe lindi kenga dashurine
  qe kurre per ty s'do kete mbarim
  kjo kenge perjete
  ngelet kujtim.

  Sinqerishtė:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Thu 30 Aug 2007, 14:39

  Elita5 - Al Kapone

  Ē'me shikon ashtu
  si ndonje skifter
  qe zogjet e vegjel
  nen kthetra i merr

  Je teper xheloze
  per te qene e mire
  pra me ler te qete
  kur jam duke pire
  kur jam duke pire.

  Ti s'mund ta pushtosh
  kaq shpejt zemren time
  si konkuistadori
  ameriken latine,
  ta kam vjedhun zemren
  une ty me revole
  pak si shpesh me thua
  se jammmmmmmmmm
  AL KAPONE !

  Me dukesh si bleta
  qe me ushqen me mjalte
  e pastaj me djeg
  me ferken e zjarrte

  Keshillat e mia
  vashe mos i harro
  prandaj korrigjohu
  e mos me zemero.

  Ti s'mund ta pushtosh
  kaq shpejt zemren time
  si konkuistadori
  ameriken latine,
  ta kam vjedhun zemren
  une ty me revole
  pak si shpesh me thua
  se jammmmmmmmmm
  AL KAPONE !


  Sinqerishtė:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Thu 30 Aug 2007, 14:40

  Bojken Lako - Asgjė e largėt

  S'kam asgjė tė largėt
  Ditė tė reja do tė gjejmė
  S'ka mė klithma bebesh
  Besoje, besoje, besoje

  Nuk ka ujė nė fusha
  Vetėm njė fėmijė nė rrugė
  Nuk ka mė vdekje
  Njė kėmishė e zezė nė tel
  Besoje, besoje, besoje.

  Nuk ka asgjė tė largėt
  ditė tė reja do tė gjejmė, do gjejmė
  Nuk ka mė klithma bebesh
  besoje, besoje, he-he, he-hej.

  Nuk ka mė lutje
  Vetėm njė dorė e shtrirė
  S'ka mė stėrmundime
  Vetėm njė gjurmė e lehtė
  Besoje, e lehtė, besoje

  Nuk ka asgjė tė largėt
  ditė tė reja do tė gjejmė, do gjejmė
  Nuk ka mė klithma bebesh
  besoje, besoje, he-he, he-hej.


  Sinqerishtė:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Fri 21 Sep 2007, 01:48

  ELITA 5 - Dua te vdes

  Dua te vdes
  dhe pse jam i ri
  ndoshta kur do degjosh
  do tė qash edhe ti

  Por dije se kam vdekur
  dhe zemra mu be hi
  dhe s'mendoj me pėr ty

  Ndoshta do tė gėzohesh
  se nga unė do lirohesh
  ndoshta do tė qash
  se nga unė do tė ndahesh

  Por dije se kam vdekur
  dhe zemra mu be hi
  dhe s'mendoj me pėr ty
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Fri 21 Sep 2007, 01:51

  ELITA 5 - Harroje vetmine

  nėse sonte ndihesh vetėm
  dhe ke frikė te shofish endrra
  Shuaj dritėn ndize zemren
  do t'me gjesh mua brenda

  Nėse sonte ndihesh vetėm
  dhe ke frikė te shofish endrra
  Shuaj dritėn ndize zemren
  do t'me gjesh mua brenda

  Dhe lindi kėnga e dashurisė
  qe kurrė pėr ty sdo t'kėtė mbarim
  Kjo qė perjete
  do mbetet kujtim

  Me ty asgjė nuk do t'ndroj
  vet me fal dot mua
  Ēdo vajzė tjetėr qe takoj
  m'bėn me tepėr te te dua

  Me ty asgjė nuk do t'ndroj
  vet me fal dot mua
  Ēdo vajzė tjetėr qe takoj
  m'bėn me tepėr te te dua

  Dhw lindi kėnga e dashurisė
  qe kurrė pėr ty sdo t'kėtė mbarim
  Kjo qė perjete
  do mbetet kujtim

  Kjooooooo pėr jeteeeee..
  Mbetet kujtiiiiiiiiiim.. iiiiiiiiiimmmmmmmm
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Fri 21 Sep 2007, 01:55

  RITMI I RRUGES - Ngritu tash

  I heshtur ndalem dhe shikoj
  se si dritėn ma perpin njė hije
  Me duket vetja si spektator
  ne njė shfaqje tragji komedie

  Ku aktor jemi neve
  te gjith edhe unė e ti
  Por fatkeqėsisht ky nuk ėshtė teater
  dhe as kjo keng nuk ėshtė parodi

  Ėshtė jeta jon koha
  kur japin kahje fatit ton
  dhe te ardhmes son

  Por mė trego nga po e drejtojm
  cilėn rrugė po e vazhdojm
  Pas 100 vjet errėsirė,
  nga duar i hoqa prangat e ndryshkura
  Kjo nuk mjafton
  Se mes nesh ende ka shum zemra te vyshkura
  E cpo bejm ne pėr ata
  Ku mbeti nderimi i vellaut pėr vėlla

  Me thuaj pra,
  Krejt kjo esht njė hata qe skam besuar
  qe ndonjeher kemi me e nda

  Ngritu tash
  Ska forc qe na rrezon kur jemi bashke (2x)

  Gjendje kritikė
  E renduar nga pretendime armike
  Rrethuar me papergjegjesi politike
  Ngarkuar me tendenca paranoike
  Pseudo patriotike
  Tingellojn disa faza arkaike
  Qe mendja e shendosh i refuzon
  Pse duhet te egzistoj mes nesh kjo dreq frikė
  Qe ndasit na i forcon
  Dhe na ēon drejt njė rrugė misterioze
  Ende pa u zhdukur ky kundermim tymi e bloze
  Mund te gjendemi ne njė gjendje komatoze
  Me komplimime tepėr serioze

  Po kush ėshtė fajtor
  A thua, sa ka pergjigjia rėndėsi
  Kur ndoshta njė pjes te kėtij faji e patem edhe un e ti
  Perndryshe pse para hundeve tona
  Ndodhin gjėra qe asnjeher si miratojm
  Ato sdo te zhduken vetėm duke i shikuar
  Duhet bashk qe ti luftojm

  Ngritu tash
  Ska forc qe na rrezon kur jemi bashk (2x)

  Ndal, po i them vetes
  Dhe shikoj botėn time pėrreth meje
  Nėse je lodhur edhe ti
  Ateher hapi syt dhe shiko pėrreth teje
  Gjeje, pozicionin tėnd
  Dhe nėse do ndryshime vepro,
  Kryeje pjesen tėnde te punės
  Pėr vete dhe pėr ata qe I do
  Deri dje kisha njė ankth te vjetėr
  Por nuk me zbrapsi asnjeher
  Ndėrsa sot me mundon 1 tjetėr
  Dhe sdo ta le as kėtė te me dergoj ne humner
  Se jeta na mesoi
  Qe te mirat kurrė nuk vijnė vet
  Gjithmon me mir kalon ai qe mundohet
  Se sa ai qe pa u mėrzitur pret
  Ndėrsa sot te gjith jemi pjesmarres
  ne kėtė kapitull tė ri historie
  Prej nesh varet se a do tė shkruhet
  njė faqe turpi a njė faqe lavdie

  Ngritu tash s'ka forc qe na rrezon
  Kur jemi bashk gjėrat duhet te ndryshojn
  Pėr te gjith njėsoj njė er e re fillon
  Bėhu edhe ti ushtar i te se nesermes (2x)
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sat 22 Sep 2007, 10:13

  2 Die 4 - Mė pėlqen

  Si fillim dua te them njė e zez mua me pėlqen
  Qe me shoqerin ta pij dhe pastaj kenges unė tja them
  Qe tja them kėtij shteti qe kujton se na genjen
  Na genjen nga mashtron na harron por gabon
  Me pėlqen qe te jetoj dhe gjithēka unė te jetoj
  Me pėlqen edhe mėnyra si sot po i kuptoj
  Me pėlqejnė pantallonat e gjėra
  kur ne rrugė unė i tėrheq zvarre
  Por dhe 2die4 qe te jem unė i pandare
  E papare makina qe kishte marrė Ilir Meta
  Me goje hapur mbeta
  Dhe mendova rrugėn pėr ta blere unė gjeta
  Me pėlqen njė bashkėpunim me madonen unė ta bėj
  Tė kendoj dhe me pas njė takim unė ti kerkoj
  Enderroj dhe njė ditė ne parlament unė te shkoj
  Mbi piraterin e muzikes ndonjė ligj unė te shqyrtoj
  Me pėlqen kur bie shi, ne krevat kur ty te gjej
  Me pėlqen me shoqerin ndonjė gote dhe ta kthej
  Mos te harroj te them se me pėlqen njė tatuazh
  Me pėlqen 3 muajt e veres ti kaloj unė ne plazh
  Me pelqejn kėto qe thash por dhe lash ca te tjera
  Tė tjera do tė thotė dhe shoku im ne vazhdim.

  Me pėlqen ēfarė, me pėlqen ēfarė.
  Me pėlqen si dua unė te jem
  Dhe tė gjitha unė ti kem
  Me pėlqen ēfarė me pėlqen ēfarė
  Me pėlqen ēfarė dua unė te them
  Me pėlqen a sme pėlqen

  Me pėlqen kur te vėrtetėn unė e them si e ndiej
  Me pėlqen kur ne dyqan shkoj dhe rroba tė reja blej
  Tė gėnjej nėse te them se pėlqej motrat libohova
  Me pėlqen fatos berishen unė njė dita ta takoj
  Ta puth fort muah ta perqafoj
  Dashuroj vėrtetė njė vajz unė sot e dashuroj
  Me pėlqen kur e takoj
  Dhe koh kur unė me ty kaloj
  Me pėlqen mua te dėgjoj vetėm rap 2pac
  Por aspak te shkoj ne spital dhe te dhuroj gjak
  Me pėlqen ne party mua mbrėmjet ti kaloj
  Me pėlqen ato qe ditėn bėj naten ti harroj
  Njė pistolet pėr siguri unė gjithmonė mbaj
  Por dhe 2die4 ne zemėr mbaj gjithmon si emblem
  Me pėlqen qe pushimet ti kaloj unė ne Golem
  Po ta kem mercedes benz makinen me pėlqen
  Pasi dua unė te jem dhe tė gjitha dua ti kem
  Unė tė gjitha do ti arrij te pėlqen a s'tė pėlqen

  Hej pa sme thua ne kėtė botė ēfarė me pėlqen
  Tė shikoj ne sytė e tua por e di qe me genjejn
  Me rrefejn njė botė te rreme qe sshprehin asnjė shenjė
  Po tė flas pėr veten time dhe ato qe me pėlqejnė
  Me pėlqen qe te ngacmoj ne rrugėn time kur kalon
  Ndonjė vajzė qe veē seksi mmmmm me shkakton
  Por dhe asaj nuk I flet dot
  Se direkt ajo te thotė
  As makinen spaske ti qenke ēunė kot
  Kėshtu qe dhe unė duhet te bėj disa miliona
  Tė pėrpiqem qe te futem atje ku ka persona
  Tė rėndėsishėm te jashteligjshem por gjithmonė ta bėjnė nderin
  Pastaj te gjithė do thonė shiko Bledi Milionerin
  Dhe kjo sdo jetė njė ėndėrr do ta bėj unė realitet
  Se me pėlqejnė pordhet e tua nėpėr rrugė kur ti shet
  Se pordhe kam dhe vet dhe mend do tju shes
  Ato qe ti tani bėn unė I kam bėrė ne disa vjet
  Disa vjet me 2die4 nėpėr klubet ku unė shkoj
  Me te zezen dhe uiskin unė naten e kaloj
  Me pėlqen mua gjithēka dhe me asgjė unė nuk e le
  2die4 pėr kėto gjėra mbajnė vendin nr 1.

  Ju kujtoni se ne kemi mbaruar
  Ju kujtoni se ne jemi harruar
  Jo jemi kėtu duke kenduar
  2die4
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sat 22 Sep 2007, 10:14

  Pirro Ēako - Taka krrak

  S'me ze gjumi , prej se largu...
  Vjen e shuhet ritmi kenges Bailamos,
  Me sy mbyllur si sonambul
  Hapat, pak nga pak, atje me ēojnė.

  Hyra brenda, syve 'u besova,
  Tė kish sjell ty zoti sonte veē pėr mua
  Mikja ime, sa shumė te kam kėrkuar
  E vogėl ėshtė kjo botė pėr tu takuar.

  Kur ajo me pa, taka krrak ju thye edhe raa
  Dhe ashtu e zbathur mu afrua, sysh me more tha
  Unė ne gjunje i rashe, me jep frym i thashė
  Se jeta ėshtė vetėm njė ēast
  Sikur te ma falesh trupin tėnd kte nate ti z'bėn mėkat.

  Dot nuk pritem, dritėn fikem
  Ishim dy te dashuruar jo fajtore,
  Rastesi, je mbreti botės,
  Vjen njėherė e iken pergjithmone.

  Gjith pasjon m'u dha kur e pushtova,
  Afshi saj ne qiell te shtatė me ngjiti mua,
  Mikja ime ti fryme me dhe nga vetja
  Ne kėtė botė ku mbyt pa fund vetmia.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sat 22 Sep 2007, 10:15

  Djemt e Detit - Jo tani

  Zgjata unė doren te prekja ty
  Shikimi zbehur qe mbulon sytė
  Mbi trup te lagur dora u ngri
  Mbi sy te mbyllur loti u shkri

  Jo tani o zot jo tani
  Shpirtin tim jo mos mė merr ti
  Ne gjume me klithma lot
  Theras pėr ty

  Jo tani jo, jo tani jo.. jo mos ik !


  Dikur ti qeshje me lotet e mi
  Kur supet kthenin qaje dhe ti
  Aromen tėnde e pėrsėris shpirt
  Dhe si i cmendur cirrem pa ty
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sat 22 Sep 2007, 10:16

  Djemt e Detit - Ėndėrra ime

  Pas dritares tė kam ndjekur
  nėpėr rrugėt me asfalt
  ishe ėndrra, ėndrra ime e gjatė

  S'mė ke folur kurrė njė fjalė
  gjithmonė kokėn pas ke kthyer
  e pas xhamash, prap ke mbetur

  Kur pe veten nė vetmi
  dashuria ishte tretur
  atėherėė unė ika larg nga ti
  e bukur pas xhamash
  o prap ke mbetur

  Zemra ime u mbyll
  u mbyllėn edhe sytė
  tani asgjė e hapur
  tė pata thėnė...
  dikur tė kam dashur

  Pas dritares tė kam ndjekur
  nėpėr rrugėt me asfalt
  ishe ėndrra, ėndrra ime e gjatė
  ishe ėndrra, ėndrra ime e gjatė
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sat 22 Sep 2007, 10:18

  Eliza Hoxha - Pendimi

  Njė pikė loti rrodhi
  fshehtas mbi faqen time
  ēdo gjė perfundoi
  edhe kjo loje mbeti n'kujtime

  Me the fjale te embla
  enderrat mbi zbukurove
  e larg syve t'mi beje dredhi
  shumė rėndė gabove

  Mė fal, me fal
  kot e ke ēdo fjale
  te lutem me degjo
  nuk dua jo

  veē ty te kam
  unė e marrė nuk jam
  me fal kėtė gabim
  s'ka me kthim

  Nuk mė duhet pendimi yt asgjė
  Nuk dua te t'shohe me
  Lumturine pa ty do ta gjej
  Qetesine pėrsėri do ta ndjej

  S'mė duhet jo

  Ndoshta ke menduar
  qe prapė do tė te kthehem
  ndjenjat luftoj kur kam nevojė
  dhe shumė mirė ndjehem
  vetėm ke enderruar
  qe mundesh te me mashtrosh
  Veten mashtrove dhe kuptove
  S'mund te me lendosh

  Mė fal, me fal
  kot e ke ēdo fjale
  te lutem me degjo
  nuk dua jo
  veē ty te kam
  unė e marrė nuk jam
  me fal kėtė gabim
  s'ka me kthim
  Nuk mė duhet pendimi yt asgjė
  Nuk dua te t'shohe me
  Lumturine pa ty do ta gjej
  Qetesine pėrsėri do ta ndjej

  S'mė duhet jo
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sat 22 Sep 2007, 10:20

  Alberie Hadergjonaj - Kitara

  Luaj luaj luaj me kitarė
  Luaj luaj luaj me kitarė
  Luaj luaj luaj me kitarė
  Kitarė e dashur mos u ndal

  Kėndoj pėr ty zemra ime
  Me dhimbje, me shpresė dhe me lot
  Syrit tė kaltėr si deti
  Tė ėmbla, tė zeza dhe plot

  Ylli dhe dielli kėndojnė
  Kur ti fle e zgjohesh ēdo ditė
  Dhe unė me kitarė qė rri zgjuar
  Krijoj melodi veē pėr ty

  (refren)
  Luaj luaj me kitarė
  Nė sy, nė mend unė ty tė mbaj
  Puthje e nxehtė, puthje e bardhė
  Buzėt e tij ėndėrr e zjarrtė

  Luaj luaj luaj me kitarė
  Kitarė e dashur mos u ndal
  Kėndoj me ty, jetoj me ty
  Vullkan e jotja melodi

  I dashur ti a mė dėgjon
  A se kupton se mė mungon
  Kitarės sime jepi shpresė
  Pa shpirtin tėnd ajo do vdesė
  Por zemra ime ėshtė si det
  Me dallgė dallgė shkumėzon

  Luaj luaj luaj luaj
  Kitara ime ndizet zjarr
  Luaj luaj luaj me kitarė
  Luaj luaj luaj me kitarė
  Luaj luaj luaj me kitarė
  Kitarė e dashur mos u ndal

  Hėnės sė artė ju pėrula
  Nė qoftė se mė do mė ndihmo
  Mė merr ti nė krahėt e tua
  Mė shtrėngo, mė shtrėngo hėnėzo

  Njė puthje e gjatė mė rrėmbeu
  Kitarė tė lutem pusho
  O zot erdh' dashuria
  Mė shtrėngo, mė shtrėngo hėnėzo
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sat 22 Sep 2007, 10:22

  Bojken Lako - Asgjė e largėt

  S'kam asgjė tė largėt
  Ditė tė reja do tė gjejmė
  S'ka mė klithma bebesh
  Besoje, besoje, besoje

  Nuk ka ujė nė fusha
  Vetėm njė fėmijė nė rrugė
  Nuk ka mė vdekje
  Njė kėmishė e zezė nė tel
  Besoje, besoje, besoje.

  Nuk ka asgjė tė largėt
  ditė tė reja do tė gjejmė, do gjejmė
  Nuk ka mė klithma bebesh
  besoje, besoje, he-he, he-hej.

  Nuk ka mė lutje
  Vetėm njė dorė e shtrirė
  S'ka mė stėrmundime
  Vetėm njė gjurmė e lehtė
  Besoje, e lehtė, besoje

  Nuk ka asgjė tė largėt
  ditė tė reja do tė gjejmė, do gjejmė
  Nuk ka mė klithma bebesh
  besoje, besoje, he-he, he-hej.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sat 22 Sep 2007, 10:24

  Rovena Stefa - Bie debore

  Vetėm pėr ty jetoj
  Tė shoh njė ēast dhe mendoj
  Nuk dua te me shohin
  te flasin keq pėr mua
  te thonė se un te adhuroj
  Jeta jote esht e imja
  Po pėr ty un jam e huaj
  dhe pse me shpirt te dashuroj

  Bie debore. bie debore
  Ne jetėn time
  Bie debore

  Njė tjetėr ke ne krah
  Ti je gezimi saj
  Tė gjith me te te shohin
  Tė gjith flasin pėr mua
  Jeta jote esht e imja
  Po pėr ty un jam e huaj
  dhe pse me shpirt te dashuroj

  Bie debore. bie debore
  Ne jetėn time
  Bie debore


  Bie debore. bie debore
  Ne jetėn time
  Bie debore


  Njė tjetėr ke ne krah
  Ti je gezimi saj
  Tė gjith me te te shohin
  Tė gjith flasin pėr mua
  E dinė qe un te adhuroj
  Jeta jote esht e imja
  Po pėr ty un jam e huaj
  dhe pse me shpirt te dashuroj

  Sponsored content


  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sat 24 Feb 2024, 23:09