Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+8
SyKaltra
Anisa
Odeta
AlbGirl
fjolla-1
Scarface
shaban cakolli
Administratori
12 posters

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sat 22 Sep 2007, 10:26

  Mira Konci- Vajta kalova gjith Kalabrine


  Vajta kalova gjithė Kalabrine
  Askund nuk gjeta si Arberine
  Vajta kalova gjithė Kalabrine
  Askund nuk gjeta si Shqipėrinė

  Dy manushaqe ne doren time
  Ja zgjata njėrėn Arbereshes sime

  Dy manushaqe ne doren time
  Ja zgjata njeren Arbereshes sime

  E lul e lul e lul e lul
  E lul e lul e maca maca
  E un pėr ty e un pėr ty
  E un pėr ty o ndjalu paca

  Vajta kalova gjithė Kalabrine
  Askund nuk gjeta si Arberine
  Vajta kalova gjithė Kalabrine
  Askund nuk gjeta si Shqipėrinė

  Dy manushaqe ne doren time
  Ja zgjata njėrėn Arbereshes sime

  Dy manushaqe ne doren time
  Ja zgjata njėrėn Arbereshes sime  E lul e lul e lul e lul
  E lul e lul e maca e maca
  E un pėr ty e un pėr ty
  E un pėr ty e ndjalu paca

  E ndalu pak e ndalu pak
  E ndalu pak s`ėshtė e vėrtetė
  Se zemra im se zemra im
  Se zemra im je ti vete
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sat 22 Sep 2007, 10:29

  The Dreams - Genjeshtarja


  Ty sa shumė te kam besuar
  njė vajzė si ty...
  sa shum kam dashuruar
  po ti njė genjeshtare je
  sepse djemtė pas vetes ti i ke

  Ne dashuri ajo mua me genjeu
  dhe nuk e di nėse ne tėndin shpirt
  ...diēka ndjeve

  Vėrtetė me cmende mua
  si e bėrė se di
  mesove dobesite e mia
  dhe un rashe ne dashuri

  Bobo , me mir te vdes se sa te vuaj
  dashuria mė ka mallkuar
  po pse me bėn te vuaj
  pėrse s`me le tė qete
  te paktėn ti mė thuaj
  qe me do me te vėrtetė!

  Kendoj,
  dhimbjen dua ta harroj
  por se kuptoj...
  njė ditė unė prap do dashuroj
  njė vajzė qe do tė kėtė tjetėr emėr
  dhe tjetėr vend brenda ne zemėr

  Me kėtė kėngė unė sot dua te tregoj
  se dashurinė e pare kurrė s`do ta harroj
  ti e te gjithė e unė mesova
  dashuri pa dhimbje s`ka
  por veē me ty shpresova
  se s`do ishin te mėdha!


  Refreni

  Oooo ty,
  Sa shumė kam besuar njė vajzė si ty
  Sa shumė kam dashuruar , por ti
  Njė genjeshtare je sepse djemtė
  ...pas vetes i ke!

  Lot,
  Lotojne ato dy sy me kot
  Tė dashuroj veē ty , por ti
  Njė genjeshtare je sepse djemtė
  ...pas vetes ti i ke!


  Kendoj ,
  dhimbjen dua ta harroj
  por se kuptoj...
  njė ditė unė prap do dashuroj
  njė vajzė qe do kėtė tjetėr emėr
  dhe tjetėr vend brenda ne zemėr

  Me kėtė kėngė unė sot dua te tregoj
  se dashurinė e pare kurrė s`do ta harroj
  ti e te gjithė e unė mesova
  dashuri pa dhimbje s`ka
  por veē me ty shpresova
  se s`do ishin aq te mėdha!


  Ne dashuri ajo mua me genjen
  dhe nuk e di nėse ne tėndin shpirt
  ...diēka ndjeve

  Vėrtetė me cmende mua
  si e bėrė se di
  mesove dobesite e mia
  dhe unė rashe ne dashuri

  Bobo, me mirė te vdes se sa te vuaj
  dashuria mė ka mallkuar
  po pse me bėn te vuaj
  pėrse s`me le tė qete
  te paktėn ti mė thuaj
  qe me do me te vėrtetė!
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sat 22 Sep 2007, 10:32

  Rovena Stefa - Si ja bėn pa mua


  Si ja bėn ti zemėr, pa mua
  Kush tė thot ty, sa tė dua
  Kush ti puth dy syt, e buzėt e tua
  Si ja bėn ti zemėr pa mua

  Eja se do tė venitėm
  Jo nuk jam fėmi tė habitem
  Nuk mė gėnjejn, jo fjalėt e tua
  Dua qė tė un tė kthehesh
  Zemrėn time ti at kesh

  Dua tė zbuloj se si je ti, se si puth ti
  Dua tė mė falėsh dashurin

  Dua tė zbuloj se si je ti, se si puth ti
  Dua tė mė falėsh dashurin  Si ja bėn ti zemėr, pa mua
  Kush tė thot ty, sa tė dua
  Kush ti puth dy syt, e buzėt e tua
  Si ja bėn ti zemėr pa mua

  Eja se do tė venitėm
  Jo nuk jam fėmi tė habitem
  Nuk mė gėnjejn, jo fjalėt e tua
  Dua qė tė un tė kthehesh
  Zemrėn time ti at kesh

  Dua tė zbuloj se si je ti, se si puth ti
  Dua tė mė falėsh dashurin
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Mon 29 Oct 2007, 23:22

  Ardit Gjebrea - Kur tė jesh mėrzitur shum

  Kėtu s`do t`jem, do jem larguar
  Ne tok i tretur si te tjerėt
  Ne kafenene e preferuar
  Nuk do me shohin me kamarieret.

  Dhe nėpėr udhet ku kam ecur ,
  S`do ndihet kolla ime e thate
  Mbi varrin tim do tė rrije i heshtur
  Njė qiparis, si murg i ngrate

  Ti do trishtohesh atėherė
  Se s`do me kesh ne dhome gjallė
  Dhe kur ne xham te fryje ehe
  Do qash me eren dalengadale

  Po kur tė jesh , mėrzitur shumė
  Ne raft te librave kerkome
  Atje i fshehur do t`jem unė
  Ne ndonjė fjale a ndonjė shkronje

  Mjafton qe librin , pak ta heqesh
  Dhe un do tė zbres , do tė vij pas teje
  Ti si dikur me mall do tė qeshesh
  Si njė blerim pas njė rrekeje
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Mon 29 Oct 2007, 23:23

  Artjola Toska - Mallin e kam ruajt pėr ty

  Kur tė pash me sy mor djalė
  Se ē'mė ra ndėrmend pėr ty.
  Puthjen tande shpej kujtova
  Pėr ty n'djeva pėrseri.

  Mallin e kam rujtė nė zemėr
  Ka shumė kohė unė s'tė kam parė
  Sytė e tu s'i kam harru
  Tė dua si mė parė
  Sytė e tu s'i kam harru
  tė dua si mė parė.

  Ndaj mos guxo tė ikesh larg
  Jo,jo nuk dua tė vuaj pėr ty.
  Se do t'i falė ē'far kam more djalė
  Qė pėrherė tė jem me ty.

  Tė dua si vetvehten
  nuk gėnjejė nė dashuri
  Pėrgjithnjė t'jesh i imi
  Dhe e vetmja lumturi.

  Mallin e kam rujtė nė zemėr
  Ka shumė kohė unė s'tė kam parė
  Sytė e tu s'i kam harru
  Tė dua si mė parė
  Sytė e tu s'i kam harru
  tė dua si mė parė.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Mon 29 Oct 2007, 23:23

  Elita 5 - Na ish njė here

  Na ish dhe njė vajzė,
  tani nuk ėshtė me,
  ndoshta diku puthet,
  apo ndoshta diku fle.

  Na ishin edhe dy sy
  tani nuk me shikojne,
  ndoshta diku puthen,
  apo diku lotojne.

  Kėshtu na shkon rinia
  sikur njė pranvere
  e vetėm veē tė themi,
  na ish na ish njė here.

  Kėshtu na shkon rinia,
  sikur njė pranvere
  e vetėm veē tė themi,
  na ish na ish njė here.

  Na ishin dy gersheta,
  si to nuk kishte tjerė
  ndoshta sonte krefen,
  apo ndoshta janė te prerė.

  Na ishin dhe dy faqe,
  te kuqe porsi molle
  ndoshta diku skuqen,
  apo ndoshta rrudhen.

  Kėshtu na shkon rinia,
  sikur njė pranvere
  e vetėm veē tė themi,
  na ish na ish njė here.

  Kėshtu na shkon rinia,
  sikur njė pranvere
  e vetėm veē tė themi,
  na ish na ish njė here.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Mon 29 Oct 2007, 23:24

  Redon Makashi - Jemi zemra e ēdo moshe


  Qeshu rini, qeshu pra rini
  ti je e ardhmja dhe kėtė e di
  qeshu rini, se ēdo zemėr thotė
  ecėn me kohėn si askush ne botė.

  Mosha jote rini ne ēdo zemėr jeton
  Ti i fal dashuri ne ēdo hap kohės sone
  Tė duam qe sytė te qeshin gjithmonė

  Ti me zjarr dashuron ,
  Ti mengjeset zgjon
  Ndaj njerėzitė pėr ty
  Kane te drejtė kur thonė
  Ajo ėshtė si kristal e ardhmja jonė

  Ju mjaftoi veē njė fjale ne ato vite
  Falet jetėn ju, kishit moshen tonė
  Dhe nėn gjurmet e saj brezat rriten
  Gjaku qe u derdh ėshtė betimi jonė

  Dua qe t'ju them
  kthjelltesine e saj
  unė me shoket e mi
  thelle ne zemėr e mbajmė.
  Ndaj s'plaket jo
  Rini e Shqipėrisė


  Qeshu rini, qeshu rini
  Ti je e ardhmja dhe kėtė e di
  Qeshu ti rini ēdo zemėr thotė
  Ecen me kohėn si askush ne botė
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Mon 29 Oct 2007, 23:25


  The Dream's - Mos fustanin  Kur fustanin ti e heq
  Tė gjithė njerėzitė bėhen keq
  Edhe mu trunin ma heq
  Dhe te shoh si shpirti keq
  Bregut detit ti kalon
  Asnjeri me sy s'shikon
  Enderroj pėr ty sikur notin ta mesoj


  Nisem i pastėr nga shtėpia,
  por jaka me flliqet komplet
  sapo fillon Lapraka
  te gjithė fillojnė te kercejne Hip-Hopa
  kur futet makina te rruga me gropa
  kalon edhe lopa
  aty ku kalojne Benza, Fuori Strada
  por gjėrat rregullohen sa fillon autostrada
  ndezim njė bar
  Uop policia mat shpejtesine me radar
  deri sa arrijme ne breg s'do na kėtė mbet asnjė Lekė
  por kemi qejfin tonė njė vajzė simpatike
  qėndron ne timonin e njė mercedezi qe na parakalon


  Njerez me termusa edhe me kavanoze
  Qendrojne pėrpara hotelit luksoz
  Me 3-4 yje ose 5 mirė se vini
  Vajza bukuroshe me mini dhe Bikini
  Qe i bėni djemtė te nxjerrin tatuazhet
  Pa ju nuk do tė kishin pikė interesi plazhet
  Po tė mos ishin vajzat,s'do tė kishte vlerė as leku
  E nuk do tė kalonin Bensat tipi fundit te bregu
  E djemtė s'do tė vareshin nga njė pe i holle
  Gjithashtu furgoni s'do tė kalonte pėr kontroll
  C'do 5 minuta pėr te na vėnė gjoba
  djemve dhe vajzave qe luajnė me topa


  Tė gjithė bėjnė qejf,te gjithė ja kalojne mirė
  Kur ka muzikė te bukur dhe alkol pėr te pire
  Veza o fergu me rigon n'Tirone
  Por kur arrin ne plazh shkartiset me ron
  O laco,te bagazhi ke trajsen bojqelli
  Kape icik shalqinin plako se na poqi djelli
  Se si me duket qielli mbi tokėn shqiptare
  Uiuiui ca vape na iku petlla fare
  Kjo ėshtė jeta plako,kėshtu ėshtė kur s'ke pare
  Ron,djath,shalqi dhe xhiro me Komardare
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Mon 29 Oct 2007, 23:25


  Mariza Ikonomi - Kur m'i zbrisje shkallet


  Epo kur mi zbrisje shkalet dhe moj
  E tė dy duart plot aman
  E njė me trėndafilla dhe moj
  E njė me borzilok.

  Mi zbrisje shkalet moj njė nga njė
  O ē'ma dogje zemrėn ėėė
  O si bylbilat kėngėn ėė
  Bashk tė kendojme gjith jetėn ėėė

  Epo mu nė mes tė odės dhe moj
  Ti zure vend slojte aman
  E ngrije pakėz vellon dhe moj
  O se ē'ma dogje shpirtin eee

  Mi zbrisje shkalet moj njė nga njė
  O ē'ma dogje zemrėn ėėė
  O si bylbilat kėngėn ėė
  Bashk tė kendojme gjith jetėn ėėė


  Epo kur mi zbrisje shkalet dhe moj
  E tė dy duart plot aman
  E njė me trėndafilla dhe moj
  E njė me borzilok.


  Epo mu nė mes tė odės dhe moj
  Ti zure vend slojte aman
  E ngrije pakėz vellon dhe moj
  O se ē'ma dogje shpirtin eee


  Mi zbrisje shkalet moj njė nga njė
  O ē'ma dogje zemrėn ėėė
  O si bylbilat kėngėn ėė
  Bashk tė kendojme gjith jetėn ėėė
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Mon 29 Oct 2007, 23:26


  Rudi - 100% Shqiptar


  Unė jetoj pėr shqiperine sepse jam shqiptar
  njė rrecitim pėr shqiperin tash si kurr me par.
  Jam i papermbajtshem
  kur flas pėr kundershtar e tradhtar.
  Pa meshiren me te vogėl do tė terhiqen zvarre.
  Kjo ėshtė kėnga ime,
  kjo ėshtė fjala ime.
  Njė fjale patriotike pra kjo ėshtė ndjenja ime
  ėshtė shpirti im i gdhendur mbi kte krijim.
  Pėr ēdo antishqiptar do kėtė vetėm pėrēmim
  diskriminim,
  ngado qe shkojme ne kemi fame
  fituar nga gjaku qe dhame.
  Se djemt shqiptar nuk mund tė merren nėpėr kamė.
  Fjala Albanian kur shqiptohet mbjell panik
  te fut frik,
  nuk njeh mik prandaj ik.
  Toleranca zero pėr ata qe na luftojne.
  Qendruam nėpėr vite dhe prap veten tregojme.
  Por tani refreni im po vjen ngadal
  nėn stilin tim te eger 100% shqiptar.

  refren
  Unė ndjehem krenar
  se kam gjak shqiptar.
  Ky ėshtė rudi ky ėshtė stili
  100% shqiptar.
  Unė ndjehem krenar
  se kam gjak shqiptar.
  Ky ėshtė rudi ky ėshtė stili
  100% shqiptar.  Atėherė mundohem te shpjegohem
  ne muziken time revoltohem.
  Pasqyroj gjendje shpirtėrore
  muzik lufte paraqitje burrnore.
  I mbushur me krenari i veshur kuq e zi
  ne rritmin tim hip hop duhet te futesh edhe ti.
  Lart me lart do shkoj si shqiptar
  me skenderbeun tatuazh ne krah jam i pandar.
  Figur qe na nderon
  figur qe me frymzon,
  me atdhetarizem te infektoj.
  Virus qe te krenon
  e un e stafi im jemi te terrbuar nga njė rritem i pa dėgjuar.
  Ndėrkohė qe te tjerėt jan vonuar
  ne skene ne fjalėt qe kan rrimuar.
  Njerėz qe sme dojn kujtojnė se me poshtrojne
  por ne te vėrtetė ata me frymzojn,
  qe unė te vazhdoj me tej
  te di si tua kthej.
  Ne luft ose ne heshtje
  janė mėnyrat qe unė pėlqej.
  Se di pse por kurvat gjithmon me ndjekin
  me pasion explicit ato me mbushin textin.
  Por tani ato pretendojnė pare dhe fame kėrkojnė
  idealet e mija gjithmonė ne plan tė parė
  pastaj te tjerat vine me rradhė
  se ne mendime ne shpirt ne gjak unė jam
  100% shqiptar.

  refreni
  Unė ndjehem krenar
  se kam gjak shqiptar.
  Ky ėshtė rudi ky ėshtė stili
  100% shqiptar.
  Unė ndjehem krenar
  se kam gjak shqiptar.
  Ky ėshtė rudi ky ėshtė stili
  100% shqiptar.


  Te rritur ne rrugė por gjithmon me seder
  ne ligjet e pashkruara te njė epoke tjetėr.
  Prandaj dhe temperamenti jonė i eger
  nuk duron kur te tjerėt flasin tepėr.
  Kur provokojne
  te vrasim nuk ta zgjasim
  ne nuk tolerojme
  e as njeri mbi ne
  vetėm zoti mbi ne.
  Ne qoft se ti kėrkon luft destinacioni nėn dhe'
  nga Shkodra ne Prishtinė
  nga Prishtina ne Tiran
  ku do qe vllezrit janė mua pranė me kanė.
  Me textin tim dedikuar atyre qe nuk rrojne
  i veshur me epitete pėr shqiptarėt e vėrtetė qe sot jetojne.
  Njė album me shumė pėr te gjithė nga unė
  rivalet flejn gjum
  endrra e tyre e keqe jam unė ne sulm.
  Ku janė njerzit e mi
  corleone staff and gangstas company.
  My homies double E
  gati te japim ēdo gjė pėr qėllimet tona qe shkojnė deri ne marrezi.
  Pėr mu kjo ka rėndėsi
  se deri kur te vdes
  unė 100 % shqiptar do tė mbes.
  Me dinjitet ne vendin tim
  frymzim pėr kompozim
  ndėrkohė muzika ime ėshtė sfide dhe argetim.

  Unė ndjehem krenar
  se kam gjak shqiptar.
  Ky ėshtė rudi ky ėshtė stili
  100% shqiptar.
  Unė ndjehem krenar
  se kam gjak shqiptar.
  Ky ėshtė rudi ky ėshtė stili
  100% shqiptar.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Mon 29 Oct 2007, 23:27


  Rovena Stefa & Erion Korini - Pėr njė te puthur


  Unė hap dritaren nė mėngjes
  ti pret pėrjashta dhe mė sheh
  Mos rri o djalė kaq shumė nė djell
  tė poqi vapa po tė djeg.

  Do tė pres shiun qė tė bjerė
  dhe tė mė shuaj se po vdes.
  Mė quajnė horr por unė pėr ty,
  pėr ty po vuaj unė tani.

  Do tė shkoj nė fund tė botės tė harrohem.
  Nuk dua mė moj zemėr tė dashurohem.
  Do tė shkoj nė fund tė botės tė harrohem.
  Nuk dua mė moj zemėr tė dashurohem

  Kush tė ka thėnė se mė pėlqen
  mendja e mendur tė gėnjen.
  I dehur je edhe sherrxhi
  vazhdo e lagu ti nė shi.

  Ah! kur tė pashė
  pėr herė tė parė.
  Mu duke shumė e bukur ti
  se do tė hyja nė varr
  pėr njė tė puthur unė tani...

  S'ėshtė e thėnė qė tė tė dua
  e tė mė duash...
  Jo mos u lodh moj zemėr
  se do tė vuash.
  S'ėshtė e thėnė qė tė tė dua
  e tė mė duash...
  Jo mos u lodh moj zemėr
  se do tė vuash.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Mon 29 Oct 2007, 23:27


  Grupi Mister - Jepma mollen


  Jepma mollen qe m'ke ne dorė
  ti moj cuca malesore.
  Tė dua ty, kur ti e gjykove
  t'kafshoj mollen ooo

  Njikjo molla qe kam ne dorė
  qe besa djalo ėshtė dimnore
  e kam frik se po e kafshove
  ta then dhamin ooo

  Mos ke frik moj shtatzarane
  se pasha dritėn e njisaj hane,
  i kam t'fort un si ēeliku
  me pre hekur ooo uou uou uou uou uou

  Mal me mal ushton jehona
  bashkoj molla zemrat tona
  kena ra ngusht por kuj t'ja thona
  gjith na qeshin ooo
  Mal me mal ushton jehona
  bashkoj molla zemrat tona
  kena ra ngusht por kuj t'ja thona
  gjith na qeshin ooo


  Moll ma t'amel un kurr s'kam ngrane
  se njikėt moll moj qe m'ke dhanė.
  Paska ken ma e mir se mjalta
  me t'kndaq shpirtin ooo

  Besa djalo molla ime
  ta ban dhamin cop e grime
  e shemtim do t'metet goja para kohėt
  Mal me mal ushton jehona
  bashkoj molla zemrat tona
  kena ra ngusht por kuj t'ja thona
  gjith na qeshin ooo

  Mal me mal ushton jehona
  bashkoj molla zemrat tona
  kena ra ngusht por kuj t'ja thona
  gjith na qeshin ooo
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Mon 29 Oct 2007, 23:28


  Elita 5 - Dua tė vdes


  Dua te vdes
  deri sa jam i ri.
  Ndoshta kur do ta degjosh
  do te qash dhe ti.
  Ndoshta kur do ta degjosh
  do te qash dhe ti.

  Por dije se kam vdek
  dhe zemra mu be hi
  dhe smendoj me pėr ty

  Por dije se kam vdek
  dhe zemra mu be hi
  dhe smendoj me pėr ty.

  Ndoshta do tė gėzohesh
  se nga unė do tė lirohesh
  Ndoshta do tė qash
  se nga unė do tė ndahesh
  Ndoshta do tė qash
  se nga unė do tė ndahesh

  Por dije se kam vdek
  dhe zemra mu be hi
  dhe smendoj me pėr ty

  Por dije se kam vdek
  dhe zemra mu be hi
  dhe smendoj me pėr ty

  Por dije se kam vdek
  dhe zemra mu be hi
  dhe smendoj me pėr ty

  Por dije se kam vdek
  dhe zemra mu be hi
  dhe smendoj me pėr ty...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Mon 29 Oct 2007, 23:28


  Jonida Maliqi - Ik


  Ik, vetėm ik
  merr me vete edhe hijen qė le pas.
  Ik, vetėm ik
  zėri yt nė mėndjen time do humbasė.

  Ik, vetėm ik
  dhe nga ankthi i pėrhershėm do shpėtoj
  Ik, vetėm ik
  sytė e tu nga sytė e mi do ti largoj.

  Qielli do tė hapet
  edhe nata do tė zbrazet
  jeta do tė marrė njė kuptim.

  Zemra mė nuk falet,
  edhe hapi yt do ndalet.

  refreni
  Ik me natėn ti e mos u kthe
  ik nga ėndrra ime aty nuk je.
  Qielli yt do jetė gjithmonė me re
  merr me vete fjalėt qė s'mė the.
  Ik me natėn ti e mos u kthe
  ik nga ėndrra ime aty nuk je.
  Qielli yt do jetė gjithmonė me re
  merr me vete fjalėt qė s'mė the.  Ik ti ik, ti ik
  vetėm ik ti ik, ti ik.

  Ik, vetėm ik
  dhe nga ankthi i pėrhershėm do shpėtoj.
  Ik, vetėm ik
  sytė e tu nga sytė e mi do ti largoj.

  Zemra mė nuk falet,
  edhe hapi yt do ndalet

  refreni
  Ik me natėn ti e mos u kthe
  ik nga ėndrra ime aty nuk je.
  Qielli yt do jetė gjithmonė me re
  merr me vete fjalėt qė s'mė the.

  Ik me natėn ti e mos u kthe
  ik nga ėndrra ime aty nuk je.
  Qielli yt do jetė gjithmonė me re
  merr me vete fjalėt qė s'mė the.

  Ik ti ik, ti ik
  Vetėm ik ti ik, ti ik...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Mon 29 Oct 2007, 23:29


  West Side Family - Hou Ēike


  Sot ėshtė festa
  unė i kam dy ftesa
  je dhe ti baby i bukur
  me tė gjitha te vėrtetat.
  Me gjithė qe dua shumė ,
  nate me ty ta kaloj
  te shikoj, te veshtroj
  asnjė fjale nuk po guxoj.

  Se ti di te vesh ne faj vetėm me njė shikim
  je ne qendėr te vemendjes, je shpirti im,
  qe te ka krijuar zoti nga enderrat e mia hou
  mendet e mia mi shkaterroi fantazia.
  Ty te kem njė nate, njė mijė nete me ke vajzė do
  shpirti im shumė te do, trupi im te deshiron.
  Me shumė me shton kureshtjen kur ftohte me refuzon
  me bisht te syrit me shikon, pa hormonet mi harbon
  Eh, te dua shumė, po tė pyes a me do ti?
  Qe rimelin te ta heq, buzekuqin te ta fshij.
  Pastaj unė e ti, nate e gjatė ne njė shtrat
  duke i zbuluar njėri-tjetrin te fshehtat tona pak nga pak
  drita qetesin ta thyente
  dėshirė e ndonjė britme

  refreni
  Oh ēike ēike, luje nga njė ēikė
  oh luje belin ēike nga njė ēikė
  Oh ēike ēike, luje belin ēike
  Oh nga njė ēikė.

  Sa me pėlqen, mėnyra seksi ti kercen
  Sa me pėlqen mėnyra jote si defren
  Sa me pėlqen se si rripin ti e nxjerr
  Sa me pėlqen mua ē'a i pėlqen kėsaj ēike??

  Mėnyra, venger njerėzitė i shikon
  mėnyra jote sexy tangat expozon.
  Floket e tu te gjata qe me eren ngaterrohen
  njė mijė fantazi me ty flene edhe zgjohen.

  Hou

  Ti e di sa do doja te te kisha
  i fshehte ne dhomen tėnde i padukshem te isha.
  Oh kemisha, me gjunjet e prisha
  dhe mbulesa jote e fundit te kalonte nėpėr gishta.
  Po kur me kalon afėr, oh sa shumė me turbullon
  me shkakton emocion, ē'do hormon ma ngacmon.
  Duket beli yt i holle shumė eksravagante
  sillesh arrogante pėr te qenė interesante.
  Por ndryshe me shfaqesh orėt e vona kur defrehesh
  nga pasjonet e ethshme ti shpirti im rrembehesh.
  Psheretima oh nga zjarri yt me dilte ohooo...ēike ēike
  oh ēike ēike
  Oh ēike ēike, luje nga njė ēikė
  oh luje belin ēike nga njė ēikė
  Oh ēike ēike, luje belin ēike
  Oh nga njė ēikė.
  Oh ēike ēike, luje nga njė ēikė
  oh luje belin ēike nga njė ēikė
  Oh ēike ēike, luje belin ēike
  Oh nga njė ēikė.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Mon 29 Oct 2007, 23:30


  Rudi & Ingrid Jushi - Me ty  Ingridi:
  Puthjet e embla i kujtoj
  perkedheljet jo nuk i harroj.
  Por tani me duket si njė loj
  dhe pa ty unė mundem te jetoj.

  Rudi & Ingridi:
  Jam me ty ne ēdo hap te jetės sime
  ne ēdo tingull te kenges sime,
  ne jemi dy.

  Rudi:
  Dua te di
  nėse jetoj prap ne endrrat tua.
  Pasi ne mendjen time
  ti je akoma me mua.
  Tani unė endem ne errėsirė
  edhe pse dielli ndriēon.
  Agimi zbardh pėr mua vetėm kur ti me pėrqafon,
  a me kupton?
  Kur unė them se nuk kam frym pa ty
  por e di qe thell ne zemren tėnde unė jetoj me ty.
  Me shih ne sy e mė thuaj ēfarė lexon?
  Pendim e trishtim
  njė lot qe rrjedh dėshmon.
  Por unė jam me ty ne ēdo hap te jetės sime
  ne ēdo tingull te kenges sime
  ne jemi dy.
  Te pres i deshperuar
  larg teje i pergjysmuar.
  Por minut pas minute te ndjej duke u afruar.
  Tani vuaj gabimet,
  koha zbut dhimbjen
  por nuk zhduk kujtimet.
  Jetoj me pritjen qe e quaj shprese,
  me jep dhe njė mundėsi qe shpresa tė mos vdese.

  Ingridi:
  Nuk dua te gaboj
  nuk dua te dėgjoj
  dhe pa ty unė jetoj...

  Ti me bėn te vuaj
  ndjenjat me janė shuar.
  Pse me lendon kaq shumė
  mė thuaj

  Rudi:
  Sikur ta dija qe gjėrat do shkonin kshu
  unė do isha menduar.
  Sepse tani qe ti jE larg
  kuptoj se kam gabuar
  e di qe je lodhur me justifikimet.
  Edhe njė here te vetme
  e unė premtoj qe do shohėsh ndryshimet.
  E pėr te prekur kujtimet
  kujto telefonatat plot pasion
  sa here me the te dua ne telefon a e kujton?
  Mos harro se syt e mi te ndjekin ty ngado qe shkon.
  Ku shkuan endrrat qe ne kishim?
  Mos valle nuk jemi prap ata qe ishim?
  Vėshtirė ti prishim
  se dua te te ndjej,
  dua te te kthej,
  e kur s'te kam pranė dua te te gjej.

  Jam i penduar pėr ēdo dhimbje qe kam shkaktuar
  por akoma besoj ne atė qe kemi ndertuar.
  Besoj ne historinė tonė,
  besoj ne dashurinė tonė
  besoj ne njė lidhje te shenjtė
  qe zgjat pergjithmone nė jetė.

  Puthjet e embla i kujtoj
  perkedheljet jo nuk i harroj.
  Por tani me duket si njė loj,
  dhe pa ty unė mundem te jetoj

  Nuk dua te gaboj
  nuk dua te dėgjoj
  dhe pa ty unė jetoj...

  Ti me bėn te vuaj
  ndjenjat me janė shuar
  pse me lendon kaq shumė
  mė thuaj...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:05


  Grupi Aurora - Larg je ti


  Mallin do shkepus ne tel kitar
  do te notoj si peshku nė tokėn e thate.
  Si vala do i perkedheli floket e tua
  si loti do rrokullisem n'preherin tuaj.

  Me zgjat doren
  Me shkruan gjithēka mbaroi
  Mos me ler sikur vetėm, i humbur vajtoj
  Detin do ta qaj me lotin e fshehur
  Do ta gjej fytyren tėnde te buzeqeshur

  Larg je ti, larg je ti, larg je ti….

  Po t'kisha pranė
  Eja edhe njė here
  Imazhin tėnd ta shihja
  Se si buzeqesh
  Nėn rrudhat e qiririt
  Tė ecja i marrė
  Diellin ta lusja
  Pėr tė mos qare
  Fati te mori
  Ne shiun e zjarrte
  E unė mbeta pa te thėnė njė fjale

  Lamtumire, lamtumire oohhh

  Larg je ti, larg je ti, larg je ti….

  Si ta gjej hijen tuaj
  Ndoshta aty fshihet lumturia
  Buzeqeshja jote tė vij ne varrin tim
  E qe vdekja te lind pėrsėri …..
  Dashurine
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:05


  Gentiana Ismaili - Kthehu


  Me ke thirre te kame ardhur
  bashke mengjeset na kanė zbardhur.
  Je larguar pėr njė fjale
  me le dhimbje me le malle

  A u bashkuam pėr tu ndare?!
  A me ke puthur pėr t'me vrarė?!
  Ktheu serisht tek unė te fal njė nate pa gjume
  se te dua shumė
  Ktheu serishte tek unė mos pyt se ky ėshtė fund
  se te dua shumė

  A u bashkuam pėr tu ndare?!
  A me ke puthur pėr t'me vrarė?!

  Me ke thirre te kame ardhur
  bashke mengjeset na kanė zbardhur.
  Je larguar pėr njė fjale
  me le dhimbje me le malle.

  Me ke thirre te kame ardhur
  bashke mengjeset na kanė zbardhur
  Je larguar pėr njė fjale
  me le dhimbje me le malle.

  Ktheu serisht tek unė te fal njė nate pa gjume
  se te dua shumė
  Ktheu serishte tek unė mos pyt se ky ėshtė fund
  se te dua shumė

  A u bashkuam pėr tu ndare?!
  A me ke puthur pėr t'me vrarė?!

  Serisht tek unė
  nate pa gjume
  te dua shumė
  serisht tek unė
  ku ėshtė fund
  te dua shumė.

  Ktheu serisht tek unė te fal njė nate pa gjume
  se te dua shumė
  Ktheu serishte tek unė mos pyt se ky ėshtė fund
  se te dua shumė
  Ktheu serisht tek unė
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:06


  Eliza hoxha - Me ritem do t'vallzoj


  Mengjesi i veres
  ne ty me kujto.
  Kur era e lehtė
  fetyren ma freskon.
  kaloj rrugės son
  ndoshta prap te takoj
  dhe diēka thell ne shpirt me shtergon.

  Gjumi s'me zen at ver kur e kujtoj
  dhe kot kot unė veē ne ty mendoj.
  Dhe zhurmen ne val zėrin ta ndegjoj
  dhe ēdo gjė ne ty me perkujton.

  Me ritem dot vallzoj
  vallzoj dhe kendoj
  dhe te kaluar
  kurr zdo ta harroj.
  Me ritem dot vallzoj
  vallzoj dhe kendoj
  pėr ty do tė mendoj.

  Kjo er sikur ti
  me djeg me pervlon
  Kjo er sikur ti kur floket mi lemon
  kado qe kaloj zėrin ta ndegjoj
  dhe ēdo gjė ne ty me perkujton
  Me ritem dot vallzoj
  vallzoj dhe kendoj
  dhe te kaluar
  kurr zdo ta harroj
  Me ritem dot vallzoj
  vallzoj dhe kendoj
  pėr ty do tė mendoj...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:07


  Agron Berisha - Vetėm pesė minuta


  E bukur simpatike je
  te gjitha ti mi ke.
  Plotsoma dėshirėn
  vetėm njė here.

  Miss te quajn nė shkollė
  kete e din edhe vete.
  Nuk ėshtė kompliment
  por gjė e vėrtetė.

  Ty ēdo kush
  te deshiron.
  Ty ēdo kush
  te adhuron.

  Vetėm pesė minuta
  jo ma shumė.
  Plotsoma dėshirėn
  tė jesh me mu.

  E bukur simpatike je
  te gjitha ti mi ke.
  Plotsoma dėshirėn
  vetėm njė here.

  Miss te quajn nė shkollė
  kete e din edhe vete.
  Nuk ėshtė komliment
  por gjė e vėrtetė.

  Ty ēdo kush
  te deshiron.
  Ty ēdo kush
  te adhuron.

  Vetėm pesė minuta
  e jo ma shumė
  Plotsoma dėshirėn
  tė jesh me mu.
  Vetėm pesė minuta
  e jo ma shumė
  Plotsoma dėshirėn
  tė jesh me mu.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:08


  Julka - Egzistoj


  Me thuaj vall
  is that the way to say good bye.
  Lexoma zemren se nuk kam faj.
  S'me bėhet vonė se ti renkon
  pra gjeje zemren qe ti kėrkon
  Me thuaj vall
  is that the way to say good bye.
  Lexoma zemren se nuk kam faj.
  S'me bėhet vonė se ti renkon
  pra gjeje zemren qe ti kėrkon
  Ti se di faktin qe jetoj
  endrra t'merr frymėn egziston.
  Kur me pėrshkruan njeri endrrat realizon
  perher ne njė krah
  forcen e forcon.
  Jetėn kur atė qe desha do largoj
  endrren thuaj atė qe deshe do largoj.

  Me thuaj vall
  is that the way to say good bye.
  Lexoma zemren se nuk kam faj.
  S'me bėhet vonė se ti renkon
  pra gjeje zemren qe ti kėrkon
  Me thuaj vall
  is that the way to say good bye.
  Lexoma zemren se nuk kam faj.
  Ti se di faktin qe jetoj
  endrra t'merr frymėn egziston.
  Kur me pėrshkruan njeri endrrat realizon
  perher ne njė krah
  forcen e forcon.
  Jetėn kur atė qe desha do largoj
  endrren thuaj atė qe deshe do largoj.

  Me thuaj vall
  is that the way to say good bye.
  Lexoma zemren se nuk kam faj.
  S'me bėhet vonė se ti renkon
  pra gjeje zemren qe ti kėrkon
  Me thuaj vall
  is that the way to say good bye.
  Lexoma zemren se nuk kam faj.
  Me thuaj vall
  is that the way to say good bye.
  Lexoma zemren se nuk kam faj.
  S'me bėhet vonė se ti renkon
  pra gjeje zemren qe ti kėrkon
  Me thuaj vall
  is that the way to say good bye.
  Lexoma zemren se nuk kam faj.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:08


  Etno Engjujt - United States of Albanian


  Unė jom shqiptar edhe mburrem pse jom,
  kom tri fe nji gjuhe nji kulturė nji zakon.
  E kam veē njė flamur qė falem para tij
  me prapavije te kuqe e me simbol te zi.
  Njė banor autokton ne pesė pjesė i ndare
  njė ilir fisnik i transformuar ne shqiptare.
  E kam veē njė mbret edhe njė histori
  e kam veē njė Kosovė edhe njė Shqipni.
  Armiq kemi shumė e miq pak ma pak
  por pėr kundershtare i dont give a f*ck
  Se gjithmonė vete i kemi mbrojte votrat
  e armiqve kush po jau q* motrat.
  Unė jom zot i vetvetes sepse jom shqiptare
  ishim, jemi dhe do mbesim si populli i parė.
  Ne jetonim nga greqia deri ne sllovenia
  andaj Viva United States of ALBANIA.


  U dont wanna f*ck with albanians!...
  U dont wanna f*ck with albanians!...
  U dont wanna f*ck with albanians!...


  Unė mbi tė gjitha jom vetėm shqiptare
  s'ka lidhje qytetar katunar apo kosovare.
  E kam nji mesazh pėr te gjithė rinine
  Q*fsha serbine bashke me to edhe greqine.
  Unė i takoj vendit K.O.S.O.V.A
  pjesė e Shqipnise me simbolin K.L.A.
  I kena femnat ma te mira se ē'do vend tjetėr
  jena popull me emen edhe popull i vjetėr.
  I kena zakonet e gjuhėn qe tani e flas
  ne dialektin tim por kjo nuk ėshtė shkas.
  Nuk jena edhe pak jena 10 milion
  por kjo pėr juve besoj qe shumė mjafton.
  Edhe njihere you don't wana mess with us
  kjo ishte hera e fundit qe unė po ju flas.
  Nji mesazh edhe pėr tjerėt qe nuk na dojne
  nėse s'ju pelqejme n'rrote te sames let shkojnė.


  U dont wanna f*ck with albanians!...
  U dont wanna f*ck with albanians!...
  U dont wanna f*ck with albanians!...


  Pėrshėndetje pėr ata qe mbahen ende shqiptare
  arvanitas arber arbresh e kosovare.
  Zoti nuk ėshtė shqiptare po do tė shqiptarizohet
  koha jonė e shumpritur dita ditės po afrohet.
  N'p*dh t`sames bashkejetesa me ata qe na kan pre
  s'ka ma kthim nėpėr kohe tash ėshtė kohe e re.
  Prap jom zot i vetvetes pa pranga te robnise
  prap dėgjohet kėnga nga lahuta e malsise.
  S'ka ma diktatore s'ka pushtim invasion
  s'ka copetim te tokes qe veē neve na takon.
  Unė jom shqiptar edhe mburrem pse jom
  fisnik zot i ksaj toke me gjuhe e zakon.
  Njė banor autokton ne shumė pjesė i ndare
  njė ilir fisnik i transformuar ne shqiptare.
  Qe jetoi nga greqia deri ne sllovenia
  andaj Viva United states of ALBANIA.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:09


  Rovena Stefa - Bie debore


  Vetėm pėr ty jetoj
  tė shoh njė ēast dhe mendoj
  Nuk dua te me shohin
  te flasin keq pėr mua
  te thonė se unė te adhuroj
  Jeta jote esht e imja
  po pėr ty unė jam e huaj
  dhe pse me shpirt te dashuroj

  Refreni:
  Bie debore. bie debore
  Ne jetėn time
  Bie debore
  Bie debore. bie debore
  Ne jetėn time
  Bie debore


  Njė tjetėr ke ne krah
  ti je gezimi i saj
  Tė gjith me te te shohin
  tė gjith flasin pėr mua
  Jeta jote eshtė e imja
  po pėr ty unė jam e huaj
  dhe pse me shpirt te dashuroj

  Refreni:
  Bie debore. bie debore
  Ne jetėn time
  Bie debore
  Bie debore. bie debore
  Ne jetėn time
  Bie debore

  Njė tjetėr ke ne krah
  ti je gezimi saj
  Tė gjith me te te shohin
  tė gjith flasin pėr mua
  e dinė qe unė te adhuroj
  Jeta jote eshtė e imja
  po pėr ty unė jam e huaj
  dhe pse me shpirt te dashuroj

  Refreni:
  Bie debore. bie debore
  Ne jetėn time
  Bie debore
  Bie debore. bie debore
  Ne jetėn time
  Bie debore

  Bie debore. bie debore
  Ne jetėn time
  Bie debore
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:09


  Westside Family - E gjithė bota jemi dy


  Kur te hap sytė nesėr dua te shoh ty
  je gjithēka pėr mua...

  Gjithė bota jemi dy yeah
  i mbyll sytė dhe kerkoj te te ndjej
  doren tėnde tek me ndjen
  I hap sytė kerkoj tet gjej unė ty
  je engjell me jep jetė
  se qenja jote flet gjithshka ne jetė
  Kerkoj te jetoj me ty
  je jeta ime me jep shpres
  shpirt jemi te dy

  Yoo ja mijra fjal kujtime qe me mua jetojn
  zgjedh njė album te vjetėr
  dhe njė foto shikoj
  Dy fjal te detikoj njė puthje te dergoj
  njė mesazh nga shpirti im ti e di njėsoj vazhdoj.
  me te njėjtėn venderime te njeten ...
  Ku jeti jam unė ku jam unė je ti
  dhe ditet dhe netet e kanė tani njė kuptim
  jeto ditėn me kthe
  ėshtė bėrė motiv i shpirtit tim
  qe vazhdon vazhdon yooo
  e me plotson me jep forc me forcon shpirt
  ti egziston
  Nėse kohėt minutat dhe orėt qe jam me ty
  ne ditet javet muajt viti qe jam me ty
  dhe kur azgje nuk me ndodh unė shpirt jam me ty
  dhe kur gjithshka e bukur ndodh
  unė shpirt jam me ty
  Le tė ndodh ēfarė tė ndodh unė shpirt jam me ty
  gjithė bota je pėr mua gjithė bota jemi dy  I mbyll sytė dhe kerkoj te te ndjej
  doren tėnde tek me ndjen
  i hap sytė kerkoj tet gjej unė ty
  je engjell me jep jetė
  se qenja jote flet gjishka me jep
  kerkoj te jetė me ty
  je jeta ime me jep shpres shpirt jemi te dy

  Jemi prap bashk ne njė tren qe do na ēoj
  nėpėr stacionet tona nuk e di ku do ndaloi
  nuk e di ku do mbaroi vizionet qe kam nisur
  njė shenin jeto ditėn lexova ne letren e grisur
  qe me sjell pranė vetes time vetja ime me mungon
  me sjell njė shėnim kaq te thjesht qe egziston
  me njė jet qe jetoj njėsoj sikur tė jesh
  siē mendoj pėr ty se ke nevojė qe te flesh

  Shpirti im ti e di ti me sheh ti me mbron
  egziston me ploteson
  njėsoj ėshtė njėsoj vazhdon
  jetoe sishte jeto ditėn qe ..
  shpirti im unė me ty gjithmonė vazhdoj
  Momentet tona nga e vėrteta
  nuk ka me ndjenj te fortė vazhdojme bashk te rrimė
  Jam me shumė se i lumtur se ne prap jemi te dy
  gjithė bota je pėr mua gjithė bota jemi 2

  Sa here malli me more
  unė jetoj me ty
  te ndej ty si perher
  ti me shikon ti me degjon
  mendoj pėr ty
  te dua shpirti im
  jemi te dy
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:10


  Ritmi i Rrugės - Njė ditė do tė jetė mė mirė...


  Njė ditė do tė jetė me mirė...
  Pra e kuptuat te gjithė
  Mbajeni ne mend edhe njė here...
  Njė ditė do tė jetė mirė
  Mos i humbni shpresat
  Ngritni kokat lart dhe vazhdoni

  E duke ecur nėpėr rrugėt e qytetit tim
  del turlifar papaki edhe t'shitet trim
  e ka niher s'ki shka mi ba bash qati frajerit
  se ta len thiken ne shpine e i thu falemnderit
  por nejse se prej tyre pa pshtu diqysh nuk e len
  edhe pse ka mundėsi qe doren a kamen e then
  po, pak manatan i isheh njerzit tuj ik
  tuj ik e tuj bertit, ikni t'zit ikni t'zit
  E qetash valla bertit se vėrtetė je ne rrezik
  se ti ec e guxo rri ec e guxo ik
  se vjen ky hyqmti edhe ta hjek flamen
  ta zbut shpinen grushta, t'bėn pėr me ta ba gjamen
  Dhe kėshtu ne qytetin tonė nuk guxon me njet deri vonė
  se mesnaten po e kalove, mos mendo se kallaj pshtove
  se mundsh me shku pa prit sikur qeni ne rrush
  dhe pėr ty nuk jep pėrgjegjėsi kerkush
  Se n'ditėn e sotit ne tokėn e bukes
  nuk ka siguri, nuk ka liri, e disa nuk kan boll buk pėr mu ngi
  po ēka me ba s'ke ēka bėn se jeta ėshtė e tillė
  por dije se njė ditė do tė jetė me mir

  Njė ditė do tė jetė me mirė... do tė jetė me mirė..
  do tė jetė... jetė... me mirė...
  Njė ditė do tė jetė me mirė... do tė jetė me mirė..
  do tė jetė... jetė... me mirė...

  Ne vazhdojme te jetojme ne kėtė kohe te ndyte
  krejt e dimė se c'po ndodh por i mbyllim sytė
  para te vėrtetės se hidhur qe ne kėtė vend sundon
  realitetin e vėrtetė askush ta dije nuk don
  e drama vazhdon jeton, shkatron c'do gjė pėrpara
  te varferve pa buke c'do ditė u rendohet varra
  sepse nuk kanė shprese pėr njė jetese me te mirė
  si mund tė jesh i lumtur nėse nuk je i lirė
  me tregoni ju qe thoni se mirė ėshtė krejt
  ēka mendoni a unė a ju e keni me drejt
  a po ju konvenon te flisni kso marri
  prej njerėzve te tillė si ju,mund te shohėsh vetėm zi
  me nuk mund ti besosh askujt, as shokut tėnd
  se nuk e din nashta bash ai varrin ty ta bėn
  sa t'jetė kėshtu kaosi do mbreteroj ne kėtė hapėsirė
  por sigursht se njė ditė do tė jetė me mirė

  Njė ditė do tė jetė me mirė... do tė jetė me mirė..
  do tė jetė... jetė... me mirė...
  Njė ditė do tė jetė me mirė... do tė jetė me mirė..
  do tė jetė... jetė... me mirė...

  Me nuk vlen asgjė nga ajo qe e dita pėr jetėn
  se sė paku njė gėnjeshtėr e mbeshtjell te vėrtetėn
  ne geton tonė ku krimi vetėm po zhvillohet
  ne vete duhet te bėjmė diēka qe kjo te ndalohet
  se nėse vetėm rrimė dhe te na shkele koha s'lejohet
  dhe vetėm do tė humbim dhe jetėn si jetė s'do ta jetojme
  pra ta luftojme te keqen sa nuk ėshtė shumė vonė
  se prejm kėsaj varet dhe vet ardhmėria jonė
  te paktėn mendonja thuaj si do tė ishte
  po tė ishte, krejt ndryshe dhe liri po tė kishte
  e ti, ti jetoje jetėn tėnde ashtu si don ti
  mos ju perzi kerkujt kerkush mos pėrzihet ty
  por mos u distanco nga e vėrteta qe te rrethon
  mos ik nga jeta edhe nėse ti deshton
  pra mos e humbni shpresen se ajo na mban ne jetė
  do tė bėhet me mirė, me te vėrtetė
  pra ti jeto, gezo dhe argetohu
  me ritmit e rrugės edhe ti bashkohu
  fluturo i lirė nėpėr hapėsirė dhe besome
  se njė ditė do tė jetė me mirė.

  Njė ditė do tė jetė me mirė... do tė jetė me mirė..
  do tė jetė... jetė... me mirė...
  Njė ditė do tė jetė me mirė... do tė jetė me mirė..
  do tė jetė... jetė... me mirė...
  Njė ditė do tė jetė me mirė... do tė jetė me mirė..
  do tė jetė... jetė... me mirė...
  Njė ditė do tė jetė me mirė... do tė jetė me mirė..
  do tė jetė... jetė... me mirė...

  Sponsored content


  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun 29 Jan 2023, 04:10