Forumi Guri Bardhė

Kushtet e Regjistrimit

In order to proceed, you must agree to the following:

Megjithėse administratorėt dhe moderatorėt e kėtij forumi do mundohen tė fshijnė ose redaktojnė shkrime tė kundėrshtueshme sa mė parė, ėshtė e pamundur qė tė rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet tė kuptoni se mesazhet e postuara nė kėtė forum janė shprehje e opinionit tė autorit dhe jo tė administratorit, moderatorėve apo webmasterit (pėrvec rasteve kur kėta tė fundit janė autorė tė shkrimeve) dhe ata nuk mund tė mbahen pėrgjegjės.

Ju pranoni tė mos shkruani mesazhe abuzuese, vulgare, tė neveritshme, urryese, kėrcėnuese, shpifėse apo cdo lloj materiali qė mund tė bjerė ndesh me ligjet nė pėrdorim. Shkrime tė tilla do cojnė nė pėrjashtimin tuaj tė menjėhershėm dhe tė pėrhershėm (dhe njoftimin e ISP-sė tuaj). Adresa IP pėr cdo mesazh regjistrohet pėr tė bėrė tė mundur aplikimin e kėtyre procedurave. Ju pranoni qė webmasteri, administratori dhe moderatorėt e kėtij forumi kanė tė drejtė tė fshijnė, redaktojnė, zhvendosin apo kycin cdo temė sipas gjykimit tė tyre. Si pėrdorues ju pranoni qė informacioni qė ju dhatė do tė ruhet nė njė regjistėr. Megjithėse ky informacion nuk do i jepet askujt pa lejen tuaj webmasteri, administratori dhe moderatorėt nuk mund tė mbahen pėrgjegjės nqs ky informacion vidhet.

Ky forum pėrdor cookies pėr tė ruajtur informacion nė kompjuterin tuaj. Kėto cookies nuk pėrmbajnė asnjė informacion personal, ato shėrbejnė vetėm pėr pėrmirėsimin e shėrbimit qė ofrohet nga ky forum. Adresa e postės elektronike pėrdoret vetėm pėr konfirmimin e regjistrimit tuaj dhe fjalėkalimit (dhe nė rastet kur u dėrgohet njė fjalėkalimi i ri nqs harroni atė qė kishit).

 

 

 

J'u lutem lexoni Rregulloren:

Pėrpara se tė Regjistroheni nė Forumin Guri Bardhė, ju duhet te lexoni rregulloren qė pėrmban ky forum.
-Nė qoftė se Rregullorja j'u duket e pranushme atėherė ju duhet t'a pranoni dhe zbatoni atė.
-Nė qoftė se Rregullorja nuk ju duket e pranushme,  atėherė do tė jetė mė mirė qė tė mos vazhdoni me proēedurėn e regjistrimit.

Pasi tė jeni Regjistruar, llogaria juaj personale do tė duhet qe te aktivizohet, gje e cila behet e mundur me anen e nje linku qe do tju dergohet ne e-mail adresen tuaj. Do t’ju nevojitet qė tė klikoni mbi linkun e derguar nė e-mailin tuaj dhe kėshtu llogaria juaj e re do te aktivizohet automatikishte. Pasi llogaria juaj tė jetė aktivizuar, atėherė ju mundeni qė tė merrni pjesė nė ē'do temė apo postim tė kėtij forumi,  pėr tė hapur tema tė reja gjithashtu edhe pėr t'iu pėrgjigjur postimeve qė anėtarė tė tjerė tė kėtij forumi kanė postuar para jush...


Rregullorja e Forumit Guri Bardhė:

1.Gjuha kryesore e forumit Guri Bardhė ėshtė Gjuha Shqipe.
Gjuhėt e tjera do tė jenė tė lejueshme vetėm nė rastet kur shprehin:
a)
thėnie apo batuta,
b)
terma apo fjalė qė nuk kanė pėrkthime nė gjuhėn shqipe,
c)
artikuj ose shkrime me referencat pėrkatėse.
Nė rast shkelje tė kėsaj pike, postimi juaj do tė ndryshohet ose fshihet pa asnjė lloj paralajmėrimi nga Administratori apo Moderatorėt e Forumit Guri Bardhė!

2.
Janė tė ndaluara rreptėsisht postimet qė kanė pėr qėllim tė shajnė me fjalė ofenduese drejtpėrdrejt njė antar tė forumit. Shkelja e kėsaj pike do t'ju sjellė si pasojė paralajmėrimin pėr heqjen e sė drejtės sė qenit anėtar nė kėtė forum!

3.
Janė tė ndaluara rreptėsishtė postimet me pėrmbajtje pornografike si; shkrime, foto, rreklama apo lidhje me faqe tė tilla.

4.
Postimet duhet t'i pėrkasin temės pėrkatėse gjithashtu temat e reja duhen ti pėrkasin kategorisė pėrkatėse. Nė rast tė kundėrt postimi do ndryshohet ose fshihet pa paralajmėrim, ndėrsa tema do tė transferohet nė kategorinė pėrkatėse tė forumit.

5.
Kopjimi (marrja) e materialeve si; shkrime apo fotografi nga forumi jonė ėshtė e lejuar vetėm nė rast se personi qė e merr materialin do t'a postojė nė faqe apo forume tė tjera, ashtu sikurse ėshtė origjinali nė forumin tonė. Nė rast tė kundėrt, do merren masa deri ne pėrjashtimin (bėrjen Ban) tė atyre personave qė shkelin kėtė Rregullore tė forumit!

6.
Ndalohet rreptėsisht pėrmbytja (flood) me mesazhe nė forum.
Si e tillė konsiderohet, postimi i tė njėjtit postim ose temė mė shumė se dy herė. Gjithashtu temat e njėjta do tė fshihen duke pėrdorur si kriter vjetėrsinė e temės. Postimet e temės sė re do t'i ngjiten temės sė vjetėr, sipas vendimit qė do tė marri stafi Administrues apo Moderues i Forumit Guri Bardhė!

7.
Ē'do postim qė bėhet nė kėtė forum, konsiderohet pronė e forumit dhe si e tillė, i perket forumit tė vendos se ē'do tė bėhet me to.
Nė rast se keni ndonjė koment personal pėrndonjė postim, mund tė kontaktoni Admistratorin ose ndonjėrin nga Moderatorėt e Forumit Guri Bardhė.

8.Bordi Administrues dhe Moderues i kėtij forumi, nuk mban ASNJĖ
lloj pėrgjegjėsie pėr temat e hapura  nga anėtarė tė ndryshėm rreth opinioneve tė tyre, por do tė marrė masat e duhura kur temat e hapura apo postimet e bėra nė forum bien ndesh me Rregulloren e Forumit Guri Bardhė!


*Pėr ē'do lloj pyetjeje, sugjerimi apo paqartėsie qė mund tė keni nė lidhje me Forumin Guri Bardhė gjithashtu edhe ankesat ndaj ADMINISTRATORĖVE dhe MODERATORĖVE tė kėtij forumi, jeni tė lutur tė na shkruani mund te shkruani tek nėnforumi; Ankesa dhe Sygjerime pėr kėtė forum
...


-Shėnim:

Rregullorja e Forumit Guri Bardhė pėrbėn njė nga shtyllat bazė mbi tė cilėn ky forum vepron.
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhė j'u kėshillon dhe njėkohėsishtė uron qė kjo rregullore do zbatohet me rigorozitet nga ē'do antar/e  i/e  kėtij Forumi, me qėllim qė tė ndėrtojmė dhe tė kemi njė ambient dhe klimė sa mė konstruktive nė kėtė Forum...

 
(
Kjo rregullore u pėrpilua nga ADMINISTRATORI i Forumit Guri Bardhė)


Me respekt pėr tė gjithė:
ADMINISTRATORI...

 

 


Ora ėshtė Tue 23 Apr 2024, 00:25