Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+3
Daniela
Administratori
Odeta
7 posters

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta Thu 28 Feb 2008, 01:29

  Pershendetje te dashur anetare dhe ju vizitore te ketij forumi.

  Kjo eshte tema ne te cilen do te mund te lexoni, gjithashtu edhe ku
  mundeni te postoni tekste kengesh te lehta shqiptare...

  Vetem tekste kengesh te lehta, ju lutem.


  J'u uroj gjithe te mirat.
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta Thu 28 Feb 2008, 01:32


  Redon Makashi - Lotė nė shi


  Me trishtoka sot kjo kohe
  shiu sapo ka filluar
  e s'po mundem t'i ndaloj
  lotet bashke me shiun bien

  I kam , i kam
  i kam te shenjta lotet
  i kam i kam
  i kam te shenjte e dhimbjen ia ndjej

  I pelqenim aventurat
  rrinim bashke oreve te vona
  dhe ne shtrat vetem e gjenim
  nga mesnata krejt te lodhur

  Ku jam, ku jam,
  ku jam pa ty une sonte
  pa trupin tend,
  pa frymen tende
  e kam te vetmen, e kam te vetmen shprese
  e me ndihmon, sa here qe ndjehem keq
  e ndaj nuk dua e dashur te te humbas
  ne jeten time gjithmone e dua prane

  Ate e dua prane
  ate e dua prane
  e kam te vetmen, e kam te vetmen shenjt
  e me ndihmon, sa here qe ndjehem keq
  e ndaj nuk dua e dashur te te humbas
  ne jeten time gjithmone e dua prane

  E kam te vetmen e me ndihmon e me ndihmon
  E dashur me ndihmo
  sa here qe ndjehem keq
  E dashur me ndihmo
  sa here qe ndjehem keq
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta Thu 28 Feb 2008, 01:34

  Ritfolk - Afrohu

  Dua ti harroj sot fjalet
  le te flasin vete veshtrimet
  Le te flase dora qe dridhet
  ketu mbi kitaren time

  Se kur heret bie nata
  nje drite ndizet brenda meje
  Njerezit, fytyrat fiken
  asgje tjeter sndjej vec teje

  Neper jave rrjedh trishtimi
  cigaren prape kam filluar
  nuk je ndryshe nga te tjerat
  vetem une kam ndyshuar

  E terheq imazhin tend
  me vete neper gjume
  jemi bashke por ne agim
  i vetem mbetem une

  (refreni)
  Te shoh me qarte kur ti je larg,
  afrohu te te dua
  Edhe nese kjo eshte loje
  nuk me pelqen te luaj

  Dicka mire e kam ditur
  vajzat vdesin porsi lule
  Nje petal qe msolli vjeshta
  neper floke vjen e me ulet

  E terheq imazhin tend
  me vete neper gjume
  Jemi bashke por ne agim
  i vetem mbetem une

  Dua ti harroj sot fjalet
  kuptoji ti veshtrimet
  Nata dridhet mbi rrugica
  dhe ti mbi doren time.

  (refreni)
  Te shoh me qarte kur ti je larg,
  afrohu te te dua
  Edhe nese kjo eshte loje
  nuk me pelqen te luaj

  Te shoh me qarte kur ti je larg,
  afrohu te te dua
  Edhe nese kjo eshte loje
  nuk me pelqen te luaj
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta Thu 28 Feb 2008, 01:39

  Elita 5 - Ti e vrave dashurine

  Me kot ti kerkon meshire
  Dhe pse vishesh me te bardha
  Shpirti im me thot se ti
  Nuk je prap ajo e para

  Tash vjen ene ti me lutesh
  Kerkon falje ti cka thua
  Nuk e di ku merr guximin
  Dhe serish kthehesh tek une

  Se ti e vrave dashurine
  Edhe shkove pas nje horri
  Paqe mes nesh smund te shtrijn
  As ushtaret e untroforit

  Por ti ndjentat tu i nxorre
  Mall pa vler ne treg te zi
  Dashuria humb kuptimin
  Kur hyn zemra ne llogari

  Jo jo nuk po ti dua
  lot te rrem ti shoh ne sy
  S e ka vajza plot Tetova
  E nuk mbahem vec me ty

  Se ti e vrave dashurine
  Edhe shkove pas nje horri
  Paqe mes nesh smund te shtrijn
  As ushtaret e untroforit
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta Thu 28 Feb 2008, 01:40


  Argjend & Flori Lloga- Loti i verber


  Vetem te dua, te dua…

  Dikur premtova se si
  diellin te ta sjell ne syt e tu
  Se per ty c’do gje e blej se kursej
  te dhuroj dhe shpirtin tim
  Vetem te dua
  asgje s’me intereson mua ta mesoj
  Se te dua nuk kam faj jo
  s’gaboj te di edhe e kuptoj

  S’mund te harroj jam
  dhe sjam une ndonjehre dhe s’me shikon
  Une te dua gjithesesi do jesh ti me mjafton edhe pse se di
  Zotit I fola dhe ju luta sa nje jete me lot ne sy
  Ta shikosh ti kete drite perseri pa erresire pa lot ne sy

  Lot kam une edhe qaj per ty
  Ste takon qe te qash ti
  Lotin ty s’ta prek njeri
  Dhe pse une vuaj bukurine tende
  I pergjerohem cdo perendie
  Driten e syve si nje diell per ty do ta sjell
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta Thu 28 Feb 2008, 01:44


  Ritfolk - Drejt fatit tim


  Makina ecen me shpejtesi
  plepat lemon i embli fllad
  Drejt horizontit nxitoj une tani
  ku me therret shpirti im endacak

  Fotografia e nenes ne xhep
  dhe nje cigare e shtypur aty
  O nene po iki diku atje tej
  ku te mesohem te rroj dhe pa ty

  (Refreni)
  Ooo,merrme o fllad
  dhe si nje gjethe leshome ti larg
  Ooo,lerme trishtim
  me ler te endem drejt fatit tim
  Kjo vese e henes syte po mi lag, mi laaagg

  Kjo hene e vogel sa pika e veses
  te tjere qytete ndricon kete nate
  Rruge e panjohur eshte liria
  ku me therret shpirti im endacak

  Ne cdo qytet ku une te ndaloj
  vec i panjohur dua te jem
  nje kalimtar pa lidhje me turmen
  dua qetesi cdo lidhje me tremb

  (Refreni)
  Ooo,merrme o fllad
  dhe si nje gjethe leshome ti larg
  Ooo,lerme trishtim
  me ler te endem drejt fatit tim
  Kjo vese e henes syte po mi lag, mi laaagg

  Ooo,merrme o fllad
  dhe si nje gjethe leshome ti larg
  Ooo,lerme trishtim
  me ler te endem drejt fatit tim
  Kjo vese e henes syte po mi lag, mi laaagg
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta Thu 28 Feb 2008, 01:49

  Ardit Gjebrea - Vetem ne kemi munguar


  Sa kam pritur te jemi prap te dy
  dhe liqeni dhe pemet jane aty
  Vetem s'jemi ata qe jemi dhe s'themi ato qe themi
  dhe kujtojme tekstin e vjeter ndersa shkruhet kenga tjeter

  Edhe prap ja ku jemi ne te dy
  njeri tjetrin se shohim me ne sy
  Sa veshtire te bisedojme
  se nuk dime ku ta fillojme
  dhe kam frike te te afrohem ēudi

  E ndoshta pemet liqeni dhe bari
  do te donin qe te flisnim perseri
  Edhe pse fjala vertet eshte e ēmuar si argjendi
  por heshtja eshte flori

  E ndoshta pemet liqeni dhe bari
  do te donin te te puthja perseri
  Po kush nga ne do te guxonte
  kush nga ne do guxonte i pari
  Une per vete kam frike
  me ndihmo edhe ti
  me ndihmo edhe ti

  Ja dhe pemet kur rrinim ne te dy
  edhe emrat qe gdhendem jane aty
  Aty ka mbetur qielli dhe era edhe dielli
  dhe asgje nuk ka ndryshuar vetem ne kemi munguar

  Ėshte aty ku ne mbollem nje gezim
  ėshte aty ku na ndahu nje trishtim
  Jane puthjet perqafimet, jane zenkat dhe gabimet
  jane aty ashtu sic ishin sa cudi.

  E ndoshta pemet liqeni dhe bari
  do te donin te te puthja perseri
  Po kush nga ne do te guxonte
  kush nga ne do guxonte i pari
  Une per vete kam frike
  me ndihmo edhe ti
  me ndihmo edhe ti

  E ndoshta pemet liqeni dhe bari
  do te donin te te puthja perseri
  Po kush nga ne do te guxonte
  kush nga ne do guxonte i pari
  Une per vete kam frike
  me ndihmo edhe ti
  me ndihmo edhe ti
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta Thu 28 Feb 2008, 01:53

  Aleksander Gjoka - Emri i saj


  Nė zemrėn time
  jeton njė emėr
  Qė jo vitet
  nuk e shuajnė

  Nė zemrėn time
  ka zėnė vend njė emėr
  Qė jo kohėt
  Nuk e shuajnė

  Emri i saj
  ėshtė lumturia
  Emri i saj
  mė sjell dhe pranverėn

  Buzėqeshja e saj
  shumė e lumtur
  Mendime tė bukura
  mė zgjon

  Vėshtrimi i saj
  Shumė i lumtur
  Njė botė tė re
  mė tregon

  Emri i saj
  ėshtė lumturia
  Emri i saj
  mė sjell dhe pranverėn

  Emri i saj
  ėshtė lumturia
  Emri i saj
  mė sjell dhe pranverėn
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta Thu 28 Feb 2008, 01:54

  Redon Makashi - Dhimbje le pas  Muzgu ra,trishtimin e tij hodhi mbi det
  s'di ē'me mundon, dhe me shqeteson,
  valle do te vish ti si atehere?

  Kur prane detit rrinim ne te dy
  Si atehere ne kete qetesi
  dhe kete muzg heshtje ne perqafim
  vitet ma sjellin perseri, perseri....

  Ne nje mbremje si kjo ne te dy
  dore me dore ecnim prane detit blu
  dhe te flisja dhe me flisje shume
  deti i heshtur na degjoi.

  Dashuria s'mbetet vec kujtim
  te ndjek pas ajo gjithmone ne jete
  ne ēdo vend e ne ēdo rruge qe shkel
  zemra kurre jo , zemra kurre jo s'mund te heshte.

  Imazhi i saj, ne kete vetmi ndodhet me mua
  si nuk munda ta kuptoj me pare
  se kjo vajze ishte per mua gjithēka
  dhe tani qe s'e kam me
  dhimbjen la

  Sa do doja qe ta kisha prane
  e ta puthja me aq zjarr
  te humbisnin ne ne dashurin e ēmendur si me pare...
  si me pare...

  Ej e dashur, malli me ka marre
  per ate kohe fantastike qe kaluam bashke
  kam frike tani qe ta kujtoj ate
  ēdo gje e bukur dhimbje le pas....

  Sa ftohte...kam shume ftohte shpirt
  do te jemi gjithmone bashke?
  gjithmone, gjithome?
  Te dua shume!!!

  Muzgu ra,trishtimin e tij hodhi mbi det
  s'di ē'me mundon, dhe me shqeteson,
  valle do te vish ti si atehere?
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta Thu 28 Feb 2008, 01:57


  Elita 5 - E Urrej Shiun


  Nė kitarė teli i kėputur
  ndali kėngėn mė tė bukur
  por s'e ndali shiun nė kėt qytet

  Ku je buza e paputhur
  dashuria ime e humbur
  n'mes tė rrugės unė po lagem vetė

  I harruar si njė letėr e djegur
  nė kėt rrugė pa adresė kam mbetur

  (Refreni)
  E urrej shiun kur bie
  se njė herė ma fiku njė zjarr
  njė zjarr dashurie
  I urrej lotėt e mi
  sepse i ngjajnė shiut
  qė mė ndau nga ty

  Dashuria ish dikur
  vetė kornizė pa pikturė
  qė askund nuk e shoh nė mur

  I harruar si njė letėr e djegur
  nė kėt rrugė pa adresė kam mbetur

  (Refreni)
  E urrej shiun kur bie
  se njė herė ma fiku njė zjarr
  njė zjarr dashurie
  I urrej lotėt e mi
  sepse i ngjajnė shiut
  qė mė ndau nga ti

  Ti ndoshta ishe njė rrufe
  qė erdhe shpejt
  dhe kur shkove nuk e dita as e di
  por kėngėn edhe shpresėn
  i le tė treten nėpėr shi

  (Refreni)
  E urrej shiun kur bie
  se njė herė ma fiku njė zjarr
  njė zjarr dashurie
  I urrej lotėt e mi
  sepse i ngjajnė shiut
  qė mė ndau nga ti

  (Refreni)
  E urrej shiun kur bie
  se njė herė ma fiku njė zjarr
  njė zjarr dashurie
  I urrej lotėt e mi
  sepse i ngjajnė shiut
  qė mė ndau nga ti
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Fri 28 Mar 2008, 03:42

  Redon Makashi - Dikur luaja me ndjenjen e saj

  Mbizotėronte nje qetesi
  ne kete nate gjithēka pushonte
  kisha shume nevoje per tė
  ne ato ēaste me mungonte

  Ne keto rruget pa njeri
  ku asgje nuk ekzistonte
  m'u kujtua ajo vajze
  zeri i saj kur me thonte
  "Te dua shume, mos me lėr vetem
  kam shume frike te rri pa ty
  eshte bote e eger"

  Dhe pastaj me perqafonte
  dhe pas vetes me pushtonte
  e ndjeja doren e saj
  gjithe trupin ma pershkonte
  e nje bote tjeter na priste me pas

  I kam ndermend lotet e saj
  dashuronte si e ēmendur, si e marre
  Nuk mundem ta imagjinoj
  se ty t'kam humbur vertet
  dikur une luaja me ndjenjen e saj
  e sot e vuaj vete

  Me duket se asnjehere
  s'do dashuroj me kaq fort
  e jane kujtimet qe me shkaterrojne
  Nuk mund nuk mundem ta imagjinoj
  se ty t'kam humbur vertet
  dikur une luaja me ndjenjen e saj
  tani e vuaj vete
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Fri 28 Mar 2008, 03:44

  Elita 5 - A nuk ėshtė kėshtu

  Sypėrgjumur ēdo mėngjes,
  nga shtėpitė nxėnėsit dalin,
  dy tre libra n’ēantė prej zori,
  se s’durohet profesori.

  Fillon ora nis muhabeti,
  dita shkon pa pikė lezeti,
  pastaj vjen pushimi i gjatė,
  si t’ja bėjmė, e kem njė hall...

  Bėjmė plane,
  si ta gėnjejmė profesorin,
  si tė ikim sot ne prej mėsimit,
  se s’mund tė durojmė,
  dot nuk e kuptojmė,
  kohėn humbim e asgjė s’fitojmė.

  Se koha ėshtė veē pėr aventurė,
  se u lodhėm duke mėsuar
  njė histori qė ishte dikur,
  majė hundės na janė grumbulluar,
  kėshillat dhe morali i kotė,
  me heronjtė e imponuar!?...

  Bie zilja nxėnėsit dalin,
  grupe – grupe duke qeshur
  gjithė problemet i harrojnė,
  nisen tė pushtojnė qytetin.

  Kėshtu ditėt rresht kalojnė,
  gjeneratat zėvendėsohen,
  por njėsoj ne do t’kėndojmė,
  se problemet nuk ndryshojnė.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Fri 28 Mar 2008, 03:46

  Rovena Dilo - Ante i tokes sime

  Mjaft, se pashe me pashe
  i rashe botes qark
  une, vetem me veten
  shtegtar i ngrate
  bota me josh si magji
  por dua te kthej nga vij

  Se, shpesh e me shpesh
  ndjej qe malli me mbyt
  se, dua pak ajer
  te ngopem me fryme

  C'do nate ne gjume
  shoh shtepine
  ne pragun e saj
  te shlodh trupin tim

  (Refreni)
  Ante i tokes sime
  atdhe, te prek dhe jam perendi
  po kam vec nje zemer
  po deshe ti, do rilind per ty,
  Ante

  Ante i tokes sime
  atdhe te prek dhe jam perendi
  po tek ti kam zemren
  rrenjet tek ti
  kur te shoh rilind, Ante

  Ante i tokes sime
  atdhe, te prek dhe jam perendi
  po kam vec nje zemer
  po deshe ti, do rilind per ty,
  Ante
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Daniela Mon 21 Apr 2008, 23:16

  I thuaj jo - Ardit Gjebrea


  Dhe vrapova nėpėr natė
  Nė qytetin e panjohur ty tė kėrkoja
  I humbur mes gėzimit, mallit tė pafund
  Me njė adresė nė duar

  Dhe yjet pėrgjonin pas mjegullės tė fshehur
  Me marramėndje ndjenjash, jetė tė dehur
  Nata e ftohtė, sinjalet misterioze
  Nėn taka prostitutash, pasione zbulon ti

  Pemėt e lagura anės totuarave
  spektatorė tė trishtuar
  Heshtur vėshtrojnė skena dashurie
  nė errėsirėn e konsumuar

  Dhe mė frikėsoi nata e ketij qyteti
  Kjo gjysėm jete, jeta e njė planeti
  Njė siluetė shfaqet si hije
  Shkujdesur jetonte njė ēast dashurie

  Atje dy drita krejt pa pritur ndizen
  E pamundur, zė i njohur, qeshje e njohur
  Ishe ti...

  (refren)
  I thuaj jo, tė paktėn vetėm sonte
  i thuaj jo
  Po ti mė bėn tė trembem
  Tė ulėrij tė ēmendem
  Harroje veten tėnde dhe mos shko
  Me tė mos shko

  Dhe mjegulla tė lutet: I thuaj jo
  Po ti me natėn tretesh
  Jehonė e zėrit mbetesh
  Rend mbas teje tė t'ndalojė
  Do doja tė ishte ėndėrr
  Sikur tė ishte ėndėrr

  Atje njė dritė shprese fiket
  E pamundur, zė i njohur, qeshje e njohur,
  Ishe ti…

  (refreni)
  I thuaj jo, tė paktėn vetėm sonte
  i thuaj jo
  Po ti mė bėn tė trėmbem
  Tė ulėrij tė ēmendem
  Harroje veten tėnde dhe mos shko
  Mos shko
  Dhe era ulėret : I thuaj jo
  Po ti me natėn tretesh
  Jehonė e zėrit mbetesh
  Rend mbas teje tė t'ndalojė

  Dhe mjegulla tė lutet: I thuaj jo
  Por ti me natėn tretesh
  Jehonė e zėrit mbetesh
  Rend pas teje tė t'ndalojė
  I thuaj jo...
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Daniela Mon 21 Apr 2008, 23:18

  Ecen ne shi - Aleksander Gjoka


  Me flokė tė lagur
  me sy tė plakur
  Ecėn nė shi

  Me ėndrrėn fikur
  Shpres' e arratisur
  Ti ecėn nė shi

  Me flokė tė lagur
  me sy tė plakur
  Ecėn nė shi

  Me ėndrrėn fikur
  Shpres' e arratisur
  Ti ecėn nė shi

  (refreni)
  Sytė e tu nuk qajnė
  Lotėt janė tharė
  Vajzė e plakur
  Ti ecėn nė shi .

  Sytė e tu nuk qajnė
  Lotėt janė tharė
  Vajzė e plakur
  Ti ecėn nė shi .


  Natėn zgjove
  Kur ti thirre
  Dėshpėrimi
  Nuk ka kuptim .

  Merrni arin
  e kėsaj bote
  dhe mė ktheni
  e prapė rininė .

  Tė dridhet buza
  Nga hidhėrimi
  Por shpreso

  Tė kthehet mbrapa
  Ajo qė iku
  Jetėn jeto.

  (refreni)
  Sytė e tu nuk qajnė
  Lotėt janė tharė
  Vajzė e plakur
  Ti ecėn nė shi .

  Sytė e tu nuk qajnė
  Lotėt janė tharė
  Vajzė e plakur
  Ti ecėn nė shi .
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Daniela Mon 21 Apr 2008, 23:19

  Ardit Gjebrea - Kur braktis ate qe don


  Ti, ti po kthehesh perseri tek une
  me pendese dhe trishtim pafund
  ka kaq kohe qe po te pres, sa shume

  Vjen, permes eres neper nete ti vjennn
  Nostalgji dhe deshperim me sjell
  sa e huaj je tani, sa e ndjere

  Ku shkruan endrrat, ku?
  Ke deshen syte e tu, Se di
  Ne heshtim qe te dy
  na ndan nje ftohtesi tani

  (refreni:)
  Kur braktis ate qe do
  vjen nje cast qe e kupton
  se pa te ti dot s'jeton
  cfare me thuaj vlen ne bote
  kur je vetem e ke ftohte
  dhe nje zemer se gjen dot
  Ku shkuan pritjet, ku?
  Ku ndali hapi yte, Se di
  ne ndjenje ne fshehtesi
  jam skllavi yte me thote tani

  Une, sa trishtim po ndjej ne shpirt, cudi
  Kur pendesen shoh ne syte e tu
  S'di te dua, a te humba pergjithenji

  Ti, ti u ktheve
  lotin shoh te ngrire
  Jam i dobet dhe te fal, se di
  ne mund ta kthejme ne jete dashurine

  (refreni:)
  Kur braktis ate qe do
  vjen nje cast qe e kupton
  se pa te ti dot s'jeton
  cfare me thuaj vlen ne bote
  kur je vetem e ke ftohte
  dhe nje zemer se gjen dot
  Ku shkuan pritjet, ku?
  Ku ndali hapi yte, Se di
  ne ndjenje ne fshehtesi
  jam skllavi yte me thote tani
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Daniela Mon 21 Apr 2008, 23:20

  Dashnor Diko- Zana


  Ja erdhi e Diela pėrsėri (o Zana)
  Plazhi ēkėmbet si gjithnji (o Zana)
  Treni mbushur plot pėrplot (o Zana)
  Zanen time se gjej dot (o Zana, o Zana)
  Zėrat tona i bashkojmė (o Zana)
  Kėngen tėnde po kėndojmė (o Zana)

  Ditė e bukur, dielli ngroh (o Zana)
  Bregut te detit une kaloj (o Zana)
  Tė gjithė njerėzit i shikoj (o Zana)
  Zanėn time po kėrkoj (o Zana, o Zana)
  Ja pulbardhat fluturojnė (o Zana)
  Vallė ty po tė shikojnė (o Zana)

  Nga plazhi shumė unė u largova (o Zana)
  Disa vajza une shikova (o Zana)
  Ti mė pe dhe po vrapon (o Zana)
  Mė vjen pranė, mė pėrqafon (o Zana, o Zana)
  Frymėmarrjen tėnde unė e ndjej (o Zana)
  Flokėt unė ti pėrkėdhel (o Zana)

  Dorė pėr dore ne vrapojmė (o Zana)
  Njėri tjetrin e ngacmojmė (o Zana)
  Ti vrapon e unė tė ndjek (o Zana)
  Valėt e detit kapercen (o Zana, o Zana)
  Zėrat tanė i bashkojmė (o Zana)
  Njė kengė tė dy ne po kendojmė (o Zana)

  O Zana, o Zana, o Zana, o Zana
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Daniela Mon 21 Apr 2008, 23:22

  Ledina Celo - Fal

  Ikėn jeta shpejt vrapon
  dhe njė muaj duket gjatė
  dhe si mundėm ta gezojmė
  jo te ndarė por vec se pashė

  Sa e shkurtėr ėshtė kjo jetė
  themi shpesh tek bisedojmė
  por dikush me sa na prek
  dhe caste harojmė

  Pėr njė fjalė ashtu kot
  prishet befas nje miqėsi
  dhe askush nuk i del zot
  fajla zhduket ne marim

  (refreni)
  O ti zemėr njerėzore
  pa dėgjoje zėrin tim
  fal se jeta ėshtė e shkurtėr
  se jeton ndaj njė pendim
  ndan dy njerėz padrejtėsisht
  nje kapricio,xhelozi
  dhe pse duhen ēmėndurisht
  falja ndalet ska kufi

  O ti zemėr njerėzore
  pa dėgjoje zėrin tim
  fal se jeta ėshtė e shkurtėr
  se jeton ndaj njė pendim
  ndan dy njerėz padrejtėsisht
  nje kapricio,xhelozi
  dhe pse duhen ēmėndurisht
  falja ndalet ska kufi

  Ikėn jeta shpejt vrapon
  dhe njė muaj duket gjatė
  dhe si mundėm ta gezojmė
  jo te ndarė por vec se pashė

  Sa e shkurtėr ėshtė kjo jetė
  themi shpesh tek bisedojmė
  por dikush me sa na prek
  dhe caste harojmė

  Pėr njė fjalė ashtu kot
  prishet befas nje miqėsi
  dhe askush nuk i del zot
  fajla zhduket ne marim

  (refreni)
  O ti zemėr njerėzore
  pa dėgjoje zėrin tim
  fal se jeta ėshtė e shkurtėr
  se jeton ndaj njė pendim
  ndan dy njerėz padrejtėsisht
  nje kapricio,xhelozi
  dhe pse duhen ēmėndurisht
  falja ndalet ska kufi

  O ti zemėr njerėzore
  pa dėgjoje zėrin tim
  fal se jeta ėshtė e shkurtėr
  se jeton ndaj njė pendim
  ndan dy njerėz padrejtėsisht
  nje kapricio,xhelozi
  dhe pse duhen ēmėndurisht
  falja ndalet ska kufi
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Daniela Mon 21 Apr 2008, 23:25

  Irma Libohova - Horoskopi

  Fatin tim un'e dėgjoja,
  Cdo mėngjes nė horoskop,
  Dhe qiellin lart mė kot vėshtroja,
  Anjė yll s'gjeja dot.

  Shenja ime ishte lart,
  E zhdukur
  E kėrkoja nėpėr natė,
  Kish humbur

  Asnjė gjė nuk kisha
  Vec ėndrra tė brishta vajze.
  Shpesh un' them me veten time
  Jo s'kam fat nė horoskop,

  A mos ėsht faj i njė ditėlindje
  Nuk e di, mbase po
  E shkruar ėsht' ne yllėsi
  Ndaj trishtimin tutje un' e hodha

  Dhe e lumtur do t'jem
  Ndoshta njė dit' do t'ndizet,
  Vall sekretin e kam
  Tek zoti i madh nė Yje.

  Horoskopin dėgjojm,
  Horoskopin dėgjojm,
  Ora tetė pa pesė
  fatin tonė kėrkojm

  Edhe pse tjetra vjen
  Ne kaluam mė shpejt
  Ne tek ty shpresojm
  Ne tek ty shpresojm

  Koha iken gjithcka
  Pse s'ma thua ne sy
  Horoskopi yn 92'
  Na ra na na na na...

  Horoskopin dėgjojm,
  Horoskopin dėgjojm,
  Ora tetė pa pesė
  fatin tonė kėrkojm

  Edhe pse tjetra vjen
  Ne kaluam mė shpejt
  Ne tek ty shpresojm
  Ne tek ty shpresojm

  Edhe pse cdo njėri
  Nesėr vallė si do tė jetė
  Nuk ėsht' mė sekret..
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Daniela Mon 21 Apr 2008, 23:28

  Ardit Gjebrea - Ja ku jam

  Tė kerkoj ,
  Tė kerkoj e nuk te gjej
  Ne ēdo vend ku kemba shkel
  Ti askund,askund nuk je

  Tė kerkoj
  Si i cmendur te kerkoj
  Neper botėn qe s'mbaron
  Sa dhe fryma me ndalon

  Pse, pse me torturon kėtė nate
  Pse thonė unė jam njeri pa fat?!

  Ti
  Dhe njė herė po tė kthehesh ti-unė ja ku jam
  Dhe njė herė te me duash prapė-unė ja ku jam
  Dhe njė herė ti tė jesh e imja-ja ku jam
  Parajsen te ta fal

  De njė herė te te mbaj ne duar-ja ku jam
  Dhe njė herė te me besh te vuaj ja ku jam
  Dhe njė herė te me vrasesh mua ja ku jam
  Dhe vdekja le t'me marrė

  Me mungon
  Zerin tėnd nuk e dėgjoj
  Njė mesazh ne telefon
  Shpirti im sa me mungon

  Me mungon
  Prekja jote me mungon
  Trupi yt kur dritheron
  Dhe njė puthje qe s'mbaron

  Pres, pres te me vish kėtė nate
  Pres, ēdo njeri e ka njė fat!

  Ti
  Dhe njė herė po tė kthehesh ti-unė ja ku jam
  Dhe njė herė te me duash prapė-unė ja ku jam
  Dhe njė herė ti tė jesh e imja-ja ku jam
  Parajsen te ta fal

  Dhe njė herė te te mbaj ne duar-ja ku jam
  Dhe njė herė te me besh te vuaj ja ku jam
  Dhe njė herė te me vrasesh mua ja ku jam
  Dhe vdekja le t'me marrė

  Ja ja ja ku jam
  A ja ja ja ku jam(Ja ku jam)

  Ja ja ja ku jam
  A ja ja ja ku jam(Ja ku jam)

  Ja ja ja ku jam
  A ja ja ja ku jam(Ja ku jam)

  Ja ja ja ku jam
  A ja ja ja ku jam(Ja ku jam)

  Pres,pres te me vish kėtė nate
  Pres,ēdo njeri e ka njė fate!

  Ti
  Dhe njė herė po tė kthehesh ti-unė ja ku jam
  Dhe njė herė te me duash prapė-unė ja ku jam
  Dhe njė herė ti tė jesh e imja-ja ku jam
  Parajsen te ta fal

  Dhe njė herė te te mbaj ne duar-ja ku jam
  Dhe njė herė te me besh te vuaj ja ku jam
  Dhe njė herė te me vrasesh mua ja ku jam
  Dhe vdekja le t'me marrė

  Dhe njė herė po tė kthehesh ti-unė ja ku jam
  Dhe njė herė te me duash prapė-unė ja ku jam
  Dhe njė herė ti tė jesh e imja-ja ku jam
  Parajsen te ta fal

  Dhe njė herė te te mbaj ne duar-ja ku jam
  Dhe njė herė te me besh te vuaj ja ku jam
  Dhe njė herė te me vrasesh mua ja ku jam
  Dhe vdekja le t'me marrė.........
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Daniela Mon 21 Apr 2008, 23:29

  Ardit Gjebrea - Jon

  Mė erdhe nė njė kohė tė dėshpėruar
  Me dhimbje..., Jon
  Kur anijet si fantasma
  Nėpėr det me aventura
  Klithnin: Libertą!

  Dhe sytė i kish aty gjithė Shqipėria,
  Ajo dinte si duronte
  Po i shkuleshin filizat
  Deti u bė mal me njerėz,
  E toka det me lot

  Dhe ty pėr herė tė parė tė puthte drita
  Ti linde…, Jon
  Nuk e dije ē'ish gėzimi
  As dhimbja as mjerimi
  Qė flakė, godet e rrudh njė tokė

  Sot me gjithė foshnjet nė botė je njėsoj
  Si ata ti qesh e luan
  Kjo ėshtė vetėm nisja juaj
  Por do rritesh do kuptosh
  Se fatet s'janė njėsoj

  Bekimin merr nga mua
  O shpirt i patrazuar
  Njė fjalė tė thėnė ma dėgjo:
  Zinxhirė tė praruar ty kanė pėr tė ofruar
  Por prapė je skllavėri

  (refren)
  Jon, ky emėr marrė nga deti
  Jon, me kėngė vale tund djepin
  Jon, dhe ti ja ndjeve aromėn
  Ta kesh pėr jetė me vete

  Jon, po tė lundrosh me kėtė emėr
  Jon, e tė takohesh me vėllezėr
  Jon, do tė mjaftojnė dy duar
  Tė thuash se je, ti je Jon

  Bekimin merr nga mua
  O shpirt i patrazuar
  Njė fjalė tė thėnė ma dėgjo:
  Zinxhirė tė praruar ty kanė pėr tė ofruar
  Por prapė je skllavėri

  Me skllav jo nuk te dua
  Nga vetje i mohuar, Jon, Jon
  Me skllav jo nuk te dua
  Nga vetje i mohuar, Jon, Jon

  (refren)
  Jon, ky emėr marrė nga deti
  Jon, me kėngė vale tund djepin
  Jon, dhe ti ja ndjeve aromėn
  Ta kesh pėr jetė me vete

  Jon, po tė lundrosh me kėtė emėr
  Jon, e tė takohesh me vėllezėr
  Jon, do tė mjaftojnė dy duar
  Tė thuash se je, ti je Jon
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Daniela Mon 21 Apr 2008, 23:30

  Julka - Duhet me shume

  Jeta sot kėrkon, duhet mė shumė
  Drita qė ndricon, duhet mė shumė
  Flas me veten sot, duhet mė shume
  Dashurine kerkoj, duhet mė shumė
  Rrezet kam me vete, duhet mė shumė
  Nesėr jam e lirė, duhet mė shumė
  Frika larg prej meje, duhet mė shumė
  Erdhi koha ime, duhet mė shumė.

  Njė lot qė jetėn ma ndryshoj,
  Njė rrugė me njerėz sot kaloj,
  Dhe me veten do jetoj,
  Me veten do jetoj.

  Njė flet e bardhe derdh sot me ty
  Pėr ti rimbushur unė ata sy
  Natė e erret mė rethon,
  Dhe yjet mi largoj

  (Pėrshpėritje Fjalėsh)

  Jeta sot kėrkon
  Drita qė jeton
  Flas me veten sot
  Dashurinė kėrkon
  Rrezet kam me vete, duhet mė shumė
  Nesėr jam e lirė, duhet mė shumė
  Frika larg prej meje, duhet mė shumė
  Erdhi koha ime, duhet mė shumė

  Jeta sot kėrkon
  Drita qė jeton
  Flas me veten sot
  Dashurinė kėrkon
  Rrezet kam me vete, duhet mė shumė
  Nesėr jam e lirė, duhet mė shumė
  Frika larg prej meje, duhet mė shumė
  Erdhi koha ime.

  Jeta sot kėrkon
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Daniela Mon 21 Apr 2008, 23:31

  Julka - I embal si kripa

  Flisje ti sa shumė flisje,
  Si njė kėpucė e shkepur,
  Fjalėt e tua janė njė ēorap i qepur,
  Ti vet e di mirė se sa mė ke kripur,
  Puthjet e tua janė njė ēarēaf i grrisur,
  Grrisur nga puthjet e tua me krip,
  Pa ty kriposur ndihem mė mirė,
  Grrisur nga puthjet e tua pa jet,
  Krip ti vet je.

  refren:
  Sa jam kripur
  Jam kripur shumė
  Krip, krip, krip,
  Puthja jote mė vė ne gjumė

  Sa jam kripur
  Jam kripur shumė
  Krip, krip, krip,
  Puthja jote mė vė ne gjumė


  Kėrko veten tė gjesh
  ti nė jetėn reale,
  Sheqer, majlt, ėmbėl,
  Si puthje speciale,
  Kėrko emocion
  Tė gjesh tė vėrtetėn,
  Iluzione grrisur si njė letėr,
  Grisur nga puthjet e tua me krip,
  Pa ty kriposur ndihem mė mirė,
  Grrisur nga puthjet e tua pa jet,
  Krip ti vet je.

  refren
  Sa jam kripur
  Jam kripur shumė
  Krip, krip, krip,
  Puthja jote mė vė ne gjumė

  Sa jam kripur
  Jam kripur shumė
  Krip, krip, krip,
  Puthja jote mė vė ne gjumė

  Sa jam kripur
  Jam kripur shumė
  Krip, krip, krip,
  Puthja jote mė vė ne gjumė
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Daniela Mon 21 Apr 2008, 23:33

  Te deshiroj - Marsida Saraci

  Te deshiroj sa ze qe ke te kesh per mua
  Tmos shtrern kurre tmos treten kurr ndjesite e tua
  Un deshiroj te ndjej perhere qe ti me dio
  Te mijera fjale te cdo veshtrim dua te te shoh

  Te deshiroj sa ze qe ke te kesh per mua
  Tmos shtrern kurre tmos treten jo ndjesite e tua
  Une deshiroj te ndjej perhere qe ti me do
  Te mijera fjale te cdo veshtrim dua te te shoh
  te te shoh

  Me duaj gjate me duaj shume qe te jetoj
  Nuk dua jo ne vetmi un te qendroj
  mos e ler gjithe kohen cast at kalojm
  mos e ler ti jeten time te te harroj

  Me duaj gjate me duaj shume qe te jetoj
  Nuk dua jo ne vetmi une te qendroj
  Si ndarje ty dua te kem derrisa te rroj
  Me dhuron ti dashuri nuk ndalo
  Ne zemren time ti sdo te jesh un do kendo


  Te deshiroj si nje burim ty te te kem
  Te ty te pi, e prape e etur un te jem
  Te kerkoj ne cdo minute te te degjoj
  Dashurin e madhe ne jete per te jetoj
  Per te jetoj......
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Daniela Mon 21 Apr 2008, 23:36

  Vace Zela - Lemza

  O ra zilja m'zuri frika
  Profesori hyni nė mėsim
  Per cudi sec me ra pika
  Kur ai thirri emrin tim

  Unė asnjė fjalė s'kisha mėsuar
  Se mbrėmė nė takim isha me ty
  Po nisi lemza e bekuar
  Nė d'rrasė tė zez s'shihja me sy

  (refren)
  Ohohoooooooooo
  Ohooooooo te lutem ooooooo
  Ohooooooo mos mė ngacmo
  Ohooooooo mos mė mundo


  Ē'mė kujton kaq shpesh mor djalė
  Lemz or lemz mė ler tė qetė
  Ėshtė turp i madh kur s'di njė fjalė
  Edhe lemza kisha mbet

  M' ler moj lemzė se mbarova
  Ēdo mėsim unė do mėsoj
  Po tė jap fjalėn po kalova
  Nė takim mė shpesh do shkoj

  (refren)
  Ohohoooooooooo
  Ohooooooo te lutem ooooooo
  Ohooooooo mos mė ngacmo
  Ohooooooo mos mė mundo

  Ohohoooooooooo
  Ohooooooo te lutem ooooooo
  Ohooooooo mos mė ngacmo
  Ohooooooo mos mė mundo


  Por lermė moj lemzė se mbarova
  Ēdo mėsim unė do mėsoj
  Po tė jap fjalėn po kalova
  Nė takim mė shpesh do shkoj

  Nė takim mė shpesh do shkoj
  Nė takim mė shpesh do shkoj

  (refren)
  Ohohoooooooooo
  Ohooooooo te lutem ooooooo
  Ohooooooo mos mė ngacmo
  Ohooooooo mos mė mundo

  Ohohoooooooooo
  Ohooooooo te lutem ooooooo
  Ohooooooo mos mė ngacmo
  Ohooooooo mos mė mundo

  Sponsored content


  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun 29 Jan 2023, 03:25