Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+8
SyKaltra
Anisa
Odeta
AlbGirl
fjolla-1
Scarface
shaban cakolli
Administratori
12 posters

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  oarian
  oarian
  Gurabardhs
  Gurabardhs


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 10
  Mosha : 42
  Vendndodhja : london
  Profesioni : shume profesione asnji dipllome
  Pikėt : 5
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 23/08/2008
  Humor : humoristat shkodran

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 5 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga oarian Wed 31 Dec 2008, 11:00

  tani qe ja hodh nje sy forumit edhe pse nuk ka aq shume anetare dua tju falenderoj te gjitheve ju qe keni bere postime . jeni te gjithe artista. vecanerisht dua te falenderoj saimirin per punen qe ka bere . kur po lexoja keto textet e kengeve shqiptare me shkoi mendja si paska harru saimiri me shkrujt naj konge te gurit bardhe. meqe un i mbaj mend disa rrjeshta po i shkruj e ndoshta naj tjeter din ma shume dhe mund te shkruaj. Razz
  oarian
  oarian
  Gurabardhs
  Gurabardhs


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 10
  Mosha : 42
  Vendndodhja : london
  Profesioni : shume profesione asnji dipllome
  Pikėt : 5
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 23/08/2008
  Humor : humoristat shkodran

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 5 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga oarian Wed 31 Dec 2008, 11:09

  KE KALYPA KOM LANE CORAPET


  o ke kalypa kom lone corapet
  o ika ika se me zune kacaket
  jar na nina jar ni nani
  o medet e shkreta
  qe une mbeta


  o ke kalypa kom lane kepucet
  o ika ika se me zune hajdutet
  jar na nina jar ni nani
  o medet e mjera
  ke me zu jarani
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 5 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga shpirti_omel Sat 21 Mar 2009, 22:01

  Mahmut Ferati - Maturantet

  Le tė qaj sonte Gitara
  Le ti ndez kanga kta tela
  Le t'jetojm pėr dit tė reja
  Kater vjet ikėn si era

  Ndoshta ma nuk do ti shoh
  lulet e fustanit o
  ndoshta ma kurr un dhe ti
  sdo tvallzojm nė kėt nat

  Ndoshta ma un dhe ti
  Sdo tvallzojm nė kėt nat

  maturant o maturant
  edhe kjo nat po na shkon
  maturant o maturant
  mė shtatori sna bashkon.

  Edhe sonte shikom nsy
  gotat tona ti cakrrojm
  nuk e dim nė cilat brigje
  valt e jetės do tna qojn

  Nuk e dim nė cilat brigje
  valt e jetės do tna qojn

  Maturant o maturant
  edhe kjo ant po na shkon
  maturan o maturant
  me shtatori sna bashkon

  Do tna marr malli pėr orėt
  qė i lam dikur dhe ikėm
  do tna marr malli pė pytjet
  qė pėrgjigjet nuk jau ditėm

  Do tna marr malli pėr pytjet
  qė pėrgjigjet nuk jau ditėm

  Maturant o maturant
  edhe kjo nat po na shkon
  maturant o maturant
  mė shtatori sna bashkon

  Maturant o maturant
  edhe kjo ant po na shkon
  maturant o maturant
  mė shtatori sna bashkon.
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 5 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga shpirti_omel Sat 21 Mar 2009, 22:03

  Ilir Shaqiri - Pocari

  Vajta ne Stamboll
  Te bej pazar
  dhe per kujtim ta blej nje vazo balte
  paqe dhe selam
  ustah poqar dhe vazen me te mire
  per mua ne e pate

  vazoja nga dora sec me ra
  dhe mu be 25 cope
  me erdhi rrotull deti marmara
  dhe duqani turk mu hap si grop

  Pa me shau poqari rend turqisht,
  une e shava shqip dhe mend i lash
  per cudi poqari nuk u ligsht
  vec dy pika lot ne sy i pash

  mos u cmend ky turk e musliman
  une e shaj ai me dur ne qaf
  vazo tjeter mori ne dyqan
  dhe me tha me shaj per bese prap

  cer ti si une tha jam shqiptar
  shqip vella ti sham edhe nje here
  fjala shqipe zblihet ne pazar
  ne dyqan ka kohe qe se kam ndjere

  vazoja nga dora sec me ra
  dhe mu be 25 cope
  me erdhi rrotull deti marmara
  dhe duqani turk mu hap si grop

  Pa me shau poqari rend turqisht,
  une e shava shqip dhe mend i lash
  per cudi poqari nuk u ligsht
  vec dy pika lot ne sy i pash

  mos u cmend ky turk e musliman
  une e shaj ai me dur ne qaf
  vazo tjeter mori ne dyqan
  dhe me tha me shaj per bese prap

  cer ti si une tha jam shqiptar
  shqip vella ti sham edhe nje here
  fjala shqipe zblihet ne pazar
  ne dyqan ka kohe qe se kam ndjere.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 5 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sat 30 Jan 2010, 00:59

  Bujar Qamili - Je e Vogel Rrumbullak


  E kam nje merak o mi goce
  Si tia bej se di
  Me trego moj goce e vogel
  Se ku rrin me shpi

  Sta tregoj une ty mor cuno
  Se nuk ka lezet
  Po e deshe shpin mor cuno
  Hajde gjeje vet

  Ti mos u merzit o moj goce
  Shpin kam per ta gjet
  E po sta gjeta shpin o mi goce
  Do tma tregosh vet

  Se ku rri me shpi mor cuno
  Po deshe me e dite
  Une e kam tek kafja e madhe
  Ku kalon perdite

  Oh cke moj goce
  Qe po rrin ke shpija
  Kam hallet e mija cuno
  Se me ka zan dashnija

  Je e vogel rrumbullak
  Se me ty kam zan marak
  Hajde hajde marshalla
  Se me ty kam zan sevda
  Je e vogel rrumbullak
  Se me ty kam zan merak

  Hajde goce marshalla
  Djal me ty kam ra nevda

  O cke mre cuno
  Qe po mvjen verdalle
  O nuk te le rehat moj goce
  Deri sa te jem gjalle

  Je e vogel rrumbullak
  Se me ty kam zan marak
  Hajde hajde marshalla
  Se me ty kam zan sevda
  Je e vogel rrumbullak
  Se me ty kam zan merak

  Hajde hajde goce marshalla
  Djal me ty kam ra nsevda
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 5 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sat 30 Jan 2010, 01:01

  Rovena Stefa - Malli


  Nje pike loti ra
  ne vendin e vjeter
  ktu ku ishim ne
  sot esht dikush tjeter
  ah sa fjal jan than
  ne kte ven dikur
  askush fatin ton
  n’jet mos e past kurr.

  Maaalli
  malli nje zemer e ka marr
  pa ty jetoj por nuk jam gjall
  ta kishe dit sa jam merzit
  dot kishe ardh me m’pa nje dit.

  Maaalli
  malli nje zemer e ka marr
  pa ty jetoj por nuk jam gjall
  ta kishe dit sa jam merzit
  dot kishe ardh me m’pa nje dit.

  - Edhe po t`largohem
  skam ku shkoj prej teje
  si gjaku n`vena
  ti je brenda meje
  let te jet kjo dhimbjee
  e madhe sa bota
  nese vdes pa te pa
  zemra esht e jotja.

  Maaalli
  Malli nje zemer e ka marr
  pa ty jetoj por nuk jam gjall
  ta kishe dit sa jam merzit
  dot’kishe ardh me m’pa nje dit.

  Maaalli
  malli nje zemer e ka marr
  pa ty jetoj por nuk jam gjall
  ta kishe dit sa jam merzit
  dot kishe ardh me m’pa nje dit.

  Maaalli
  malli nje zemer e ka marr
  pa ty jetoj por nuk jam gjall
  ta kishe dit sa jam merzit
  dot kishe ardh me m’pa nje dit.

  Maaalli
  malli nje zemer e ka marr
  pa ty jetoj por nuk jam gjall
  ta kishe dit sa jam merzit
  dot kishe ardh me m’pa nje dit.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 5 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sat 30 Jan 2010, 01:01

  Labinot Rexha - Cohu Rexho

  Cohu mor Rexho dil te lama
  Dasem t'madhe po tė ban nana
  Cohu Rexho cohu djalo
  Cohu ma i miri nanes oooo
  Se ska nana tjeter ooooo

  Cohu Rexho cohu djalo
  Cohu ma i miri nanes oooo
  Se ska nana tjeter ooooo

  Oh more allxho tu that jelat
  Qysh ma mbyte Rexhen shkelma
  Cohu Rexho cohu djalo
  cohu sokoli i nanes ooo
  se s'ka nana tjetėr ooo

  Cohu Rexho cohu djalo
  cohu sokoli i nanes ooo
  se s'ka nana tjetėr ooo

  Po vin krushqit rrethit malit
  Rexha i vdekun n'grazhd te kalit
  Cohu Rexho cohu djalo ooo
  cohu deliaj nanes oooo
  se ska nana tjeter oooo

  Cohu Rexho cohu djalo ooo
  cohu ma i miri nanes ooo
  se ska nana tjeter ooo.

  Oh mor krushqi hani e pini
  neser Rexhen ndhe t'ma shtini
  Cohu Rexho cohu djalo ooo
  cohu deliaj nanes oooo
  se ska nana tjeter oooo.

  Cohu Rexho cohu djalo ooo
  cohu ma i miri nanes ooo
  se ska nana tjeter ooo.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 5 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sat 30 Jan 2010, 01:06

  AURORA - Larg je ti


  Mallin do shkepus ne tel kitare
  do t'notoj si peshku n'tokėn e thate
  si vala do ju perkedheli floket e tua
  si loti do rrokullisem n'prehrin tuaj
  me zgjat doren mos thuaj gjithēka mbaroi
  mos mė ler si portret i humbur t'vajtoj

  Detin do ta qaj me lotin e fshehur
  do ta gjej fytyren tėnde te buzeqeshur
  Larg je ti
  Larg je ti

  Po t'kisha pranė edhe njėherė
  Imazhin tėnd ta shihja,se si buzeqesh
  ne rrudhat e qiririt te ecja i marrė
  diellin ta lusja pėr tė mos qare
  fati te mori ne shiun e zjarrte
  e unė mbeta,pa te thėnė njė fjale
  Lamtumire
  Lamtumire
  o... Lamtumire

  Larg je ti
  Larg je ti
  O sa larg larg je ti

  Si ta gjej hijen tuaj
  ndoshta aty fshihet lumturia
  buzeqeshja jote tė vijė ne varrin tim
  e qė vdekja te linde pėrsėri dashurinė

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 5 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sat 30 Jan 2010, 01:08

  Poni - Si trendafil

  Dashuria shuhet ne heshtje
  si thahet trendafili ne etje,
  tani kam nevoje per buzeqeshjet
  qe me fale ti,
  pa ty shume i ftohte eshte janari
  pa ty nuk me ngroh as zjarri,
  ti ishe i pari
  qe zgjove ndjenjat pa kufi.

  I heshtur eshte momenti,
  i heshtur je dhe ti
  e heshtur eshte biseda,
  o me ne te dy
  tani gjerat kuptohen,
  ajo cdo te thuash kerkon shpjegim
  pse gjerat komplikohen,
  pse cdo fillim e ka nje mbarim
  shume e brishte eshte dashuria,
  ndoshta shume e brishte jam une per ty
  po ku ndodhet lumturia,
  qe une e kisha me ty
  e kujtoj shpesh situaten,
  atehere kur ish si trendafil
  trendafili tani vyshket,
  vyshket pa jete.

  (refreni)
  Dashuria shuhet ne heshtje
  si thahet trendafili ne etje,
  tani kam nevoje per buzeqeshjet
  qe me fale ti,
  pa ty shume i ftohte eshte janari
  pa ty nuk me ngroh as zjarri,
  ti ishe i pari
  qe zgjove ndjenjat pa kufi.

  Dashuria shuhet ne heshtje
  si thahet trendafili ne etje,
  tani kam nevoje per buzeqeshjet
  qe me fale ti,
  pa ty shume i ftohte eshte janari
  pa ty nuk me ngroh as zjarri,
  ti ishe i pari
  qe zgjove ndjenjat pa kufi.


  Shpresa le te vdese e fundit,
  une sdua te te harroj
  dhe ne ujevaren e jetes,
  e di diku do te takoj
  ndonese ne u deshem,
  se dashuri kurre nuk heshtem
  tani ngushelloj veten,
  se ti ta dish qe per ty po tretem
  shume e brishte eshte dashuria,
  ndoshta shume e brishte jam une per ty
  po ku ndodhet lumturia,
  qe une e kisha me ty
  e kujtoj shpesh situaten,
  atehere kur ish si trendafil
  trendafili tani vyshket,
  vyshket pa jete.

  (refreni)
  Dashuria shuhet ne heshtje
  si thahet trendafili ne etje,
  tani kam nevoje per buzeqeshjet
  qe me fale ti,
  pa ty shume i ftohte eshte janari
  pa ty nuk me ngroh as zjarri,
  ti ishe i pari
  qe zgjove ndjenjat pa kufi.


  Dashuria shuhet ne heshtje
  si thahet trendafili ne etje,
  tani kam nevoje per buzeqeshjet
  qe me fale ti,
  pa ty shume i ftohte eshte janari
  pa ty nuk me ngroh as zjarri,
  ti ishe i pari
  qe zgjove ndjenjat pa kufi.


  sara jashari
  sara jashari
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 3
  Mosha : 32
  Vendndodhja : prishtinė
  Profesioni : nxenese
  Pikėt : 9
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 06/07/2011
  Hobi : leximi,vrapimi,filmat komedi aksion thriller romanc,aktrimi,futbolli,handbolli,basketbolli,pikturimi,noti,garat matematiko-shkencore,golfi,waterpol,poezia,etj,etj...

  Humor : sa te dush

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 5 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga sara jashari Fri 08 Jul 2011, 08:03

  shume kenge te mira edhe pse nje nuk e di mua per vete keto jane kenget e mia te preferuara sidomos elita 5.me vjen mire qe kemi kesi njerez ne kete forum si te them folklorik. Smile
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 5 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Fri 04 May 2012, 10:52

  Gena - Ti je enderra ime.

  Sa dashuri dhe zjarrė
  Nė zemrėn time kisha
  Pėr atė kohė, nė atė vėnd
  Kur me ty rrija.....

  Sa ėndėrra thurėm bashkė tė dy
  Dhe i harruam
  Dhe sytė e mi vėshtrojnė me lotė
  Puthjet qė shkuan.....

  Cigaren ndezė dhe pėr njė ēastė rri e mendojė
  Dhe nga dritarja flladė i lehtė mė ledhatonė
  Dhe sytė e lodhur unė i mbyllė pėr tė harruar
  E dhomė e zbrazėt heshtė qė s'je me mua.....

  Ti je ėndėrra ime
  O dashuria ime
  Ti je ajo qė se harrojė
  Ti je buzėqeshja ime
  O lumturia ime
  Jo jo pa ty, jo smund tė jetojėėėėė

  Sa dashuri dhe zjarrė
  Nė zemrėn time kisha
  Pėr atė kohė, nė atė vėnd
  Kur me ty rrija.....

  Sa ėndėrra thurėm bashkė tė dy
  Dhe i harruam
  Dhe sytė e mi vėshtrojnė me lotė
  Puthjet qė shkuan.....

  Cigaren ndezė dhe pėr njė ēastė rri e mendojė
  Dhe nga dritarja flladė i lehtė mė ledhatonė
  Dhe sytė e lodhur unė i mbyllė pėr tė harruar
  E dhomė e zbrazėt heshtė qė sje me mua.....

  Ti je ėndėrra ime
  O dashuria ime
  Ti je ajo qė se harrojė
  Ti je buzėqeshja ime
  O lumturia ime
  Jo jo pa ty, jo smund tė jetojėėėėė

  Ti je ėndėrra ime
  O dashuria ime
  Ti je ajo qė se harrojė
  Ti je buzėqeshja ime
  O lumturia ime
  Jo jo pa ty, jo smund tė jetojėėėėė

  Ti je ėndėrra ime
  O dashuria ime
  Ti je ajo qė se harrojė
  Ti je buzėqeshja ime
  O lumturia ime
  Jo jo pa ty, jo smund tė jetojėėėėė!!!!

  Sponsored content


  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 5 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 16 Jul 2024, 07:40