Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+8
SyKaltra
Anisa
Odeta
AlbGirl
fjolla-1
Scarface
shaban cakolli
Administratori
12 posters

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:10


  Elita 5 - Ah tė isha mė i ri


  Kėpucėt me take tė larta
  e fustani shumė i shkurtė
  Nga shikimet tua tė zjarrta
  mė nuk jam ai djali i urtė

  Tė ka mbetė pa e zbuluar
  veē atė qė e lakmoj
  Tash mė ke aktivizuar
  si dinamit do tė eksplodoj
  Tė ka mbetė pa e zbuluar
  veē atė qė e lakmoj
  Tash mė ke aktivizuar
  si dinamit do tė eksplodoj


  Nuk ka djalė qė ty tė pa
  e s'u dogj sikur qiri
  Nuk ka plak qė nė vete s'tha
  ah tė isha mė i ri

  E unė, e unė, e unė kam njė tjetėr drojė
  s'mė pėlqen se jam i ri
  Nuk dua tė eksplodoj
  pėr ty bukuriiiiii

  Stili seksi tė pėrgjigjet
  qenke pjekur sikur shegė
  Ē'do gjė rreth teje po digjet
  kush jam unė mos mė u djegė

  Tė ka mbetė pa e zbuluar
  veē atė qė e lakmoj
  Tash mė ke aktivizuar
  si dinamit do tė eksplodoj

  Tė ka mbetė pa e zbuluar
  veē atė qė e lakmoj
  Tash mė ke aktivizuar
  si dinamit do tė eksplodoj
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:10


  Grupi Mister - Krimi nuk jam unė


  Tė vrarė, tė droguar mė kapėn poshtėė urės
  Tė zhytur nė plehra, me sy zgurdullues
  I mbyllur nė mur, beton e qeli
  Tė gjitha i humba, po prapė jam njeri
  Nga burgu shoh qiellin nė katėrqind pjesė
  Kėtu ka veē natė kur jashtė ėshtė mėngjes.
  …ėshtė mėngjes, ėshtė mėngjes.

  Ju kur dhimbjen time dėgjoni
  Asnjėherė, jo, mos mė harroni
  Jam dhe unė kėtu!
  Jam dhe unė kėtu!

  Ju kur dhimbjen time e dėgjoni
  Jam unė krimineli dhe horri,
  Dua tė jem si ju
  Dua tė jem me ju

  Ēdo ditė zgjohem me shpresė
  Kėtu ka veē natė
  Kur jashtė ėshtė mėngjes

  Njė lot rrjedh, derdhet lumė
  Jam pjellė krimit, por krimi s'jam unė
  Ndaj kėrkoj tė harroj
  Dhe jetėn time sėrisht ta filloj

  Ma zgjasin gavetėn si qenit me kėmbė
  Dhe zemra e plasur mė ther e mė dhėmb
  Lot i pendimit mė derdhet si lumė
  Jam pjella e krimit, por krimi s'jam unė
  Sirena e alarmit me frikė natėn mbush
  Tė gjithė kanė njė emėr vetėm unė jam askush

  Ju kur dhimbjen time dėgjoni
  Asnjėherė, jo, mos mė harroni
  Jam dhe unė kėtu!
  Jam dhe unė kėtu!

  Ju kur dhimbjen time e dėgjoni
  Jam unė krimineli dhe horri,
  Dua tė jem si ju
  Dua tė jem me ju

  Ēdo ditė zgjohem me shpresė
  Kėtu ka veē natė
  Kur jashtė ėshtė mėngjes
  Ju kur dhimbjen time dėgjoni
  Asnjėherė, jo, mos mė harroni
  Jam dhe unė kėtu!
  Jam dhe unė kėtu!

  Ju kur dhimbjen time e dėgjoni
  Jam unė krimineli dhe horri,
  Dua tė jem si ju
  Dua tė jem me ju
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:11


  The Drema's & Artjola Toska - Hajde


  Hajde, hajde,
  ti mos flij,
  kėt' zemėr prapė do ta gėnjej

  Kaloj nė rrugėt e gjata
  shikoj pemėt e larta
  kėtė histori pata
  harroj kohėt e arta

  S'e di pse kaq kohė pata
  udhėtim nė rrugėt e gjata
  qėndroj nuk mund tė vrapoja
  historinė time kujtoja

  Njė dru rrugėn ma priste
  njė tjetėr ėndrrėn ma vriste
  njė djall nė vesh mė fliste
  nuk po kaloj dot jo...

  Hajde, hajde, hajde
  ti mos flij
  kėt' zemėr prapė do ta gėnjej

  S'e di pse kaq kohė pata
  udhėtim nė rrugėt e gjata
  qėndroj nuk mund tė vrapoja
  historinė time kujtoja

  Njė dru rrugėn ma priste
  njė tjetėr ėndrrėn ma vriste
  njė djall nė vesh mė fliste
  nuk po kaloj dot jo...

  Kaloj nė rrugėt e gjata
  shikoj pemėt e larta
  kėtė histori pata
  harroj kohėt e arta

  Njė dru rrugėn ma priste
  njė tjetėr ėndrrėn ma vriste
  njė djall nė vesh mė fliste
  nuk po kaloj dot jo...

  Kaloj nė rrugėt e gjata
  shikoj pemėt e larta
  kėtė histori pata
  harroj kohėt e arta

  Kaloj nė rrugėt e gjata
  shikoj pemėt e larta
  kėtė histori pata
  harroj kohėt e arta
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:12


  Ardjan Trebicka - Dhe deti na ka zili


  Dhe zjarrin e mbaje ti
  Dhe shkarpat i solla unė
  Dhe erdhi deti pranė nesh
  Me valė e survalė
  Tė na mbulojė
  Dhe erdhi deti pranė nesh
  Kaq shumė na kish zili
  Pėr dashurinė

  Dhe zjarrin e mbaje ti
  Nė pėllėmbė
  Dhe shkarpat i solla unė nė gji
  S'mjafton as zjarri
  Tė na shkallojė
  S'mjafton as deti
  Qė tė na qetėsojė

  Kur deti tė mbetet pikė nė erė
  Dhe kur deti tė mbetet pikė nė erė
  Prapė pėr zjarrin
  Do tė ketė kaq shumė zili
  Do tė kėtė pėr dashurinė
  Kaq shumė zili

  Qofsh i bekuar o zjarr!
  Qofsh e bekuar o shkarpė!
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:13


  Eranda Libohova - Me ke prek ne tel


  Gjitha shoqet janė martu
  Unė beqare u pata betu
  Jam betu e jam betu
  Po pėr mua ndryshe qenka shkru

  Ditėn kur ti pash un ata sy
  Mendja po mė rrin vetėm te ty
  Si ta marr un zemrėn pak nga pak
  Po mendoj si tė zė nė lak

  Refren:
  Ti mė ke prek nė tel
  Mė ke prek nė damar
  Le tė dalė ku tė dalė
  Nuk e lė pa tė marrė

  Mė ke prek nė tel
  Mė ke prek nė damar
  Vetėm pėr mu ke lindur
  Nuk tė lė beqar

  Gjitha shoqet janė martu
  Unė beqare u pata betu
  Jam betu e jam betu
  Po pėr mua ndryshe qenka shkru

  Tinėz tė shikoj edhe kur del
  Vdes pėr flokun tėnd kaēurrel
  Ėnderrėn time jo mos ma fik
  Kam vendosur tė tė marr dhe pikė
  Ti mė ke prek nė tel
  Mė ke prek nė damar
  Le tė dalė ku tė dalė
  Nuk e lė pa tė marrė

  Mė ke prek nė tel
  Mė ke prek nė damar
  Vetėm pėr mu ke lindur
  Nuk tė lė beqar
  Ti mė ke prek nė tel
  Mė ke prek nė damar
  Le tė dalė ku tė dalė
  Nuk e lė pa tė marrė

  Mė ke prek nė tel
  Mė ke prek nė damar
  Vetėm pėr mu ke lindur
  Nuk tė lė beqar
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:13


  Sami Kallmi - E bukur je


  Kur mė shkon ti rrugės
  rrugės kur kalon,
  Me bishtin e syrit
  mua mė shikon.

  Ata sytė e tua
  porsi rrush i zi
  Me shtatin e bukur
  porsi njė selvi ...

  Refreni:
  Je, je e bukur je,
  porsi njė gonxhe,
  Shoqe porsi ty
  jo nuk mund tė gjej
  Je, je e bukur je,
  porsi njė gonxhe,
  Shoqe porsi ty
  jo nuk mund tė gjej


  Po mė pyet shoqėria
  ē'farė po tė mundon,
  Ėshtė njė vajzė e bukur
  qė po me ngacmon.

  Do ti dal pėrpara
  dy fjalė do ti them,
  Do ta marr unė nuse
  nė zemėr ta kem.

  Je, je e bukur je,
  porsi njė gonxhe
  Shoqe porsi ty,
  jo nuk mund tė gjej
  Je, je e bukur je,
  porsi njė gonxhe,
  Shoqe porsi ty
  jo nuk mund tė gjej

  Je, je e bukur je,
  porsi njė gonxhe,
  Shoqe porsi ty
  jo nuk mund tė gjej
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:13


  Ejron Korini - Dėgjoni kėngėn time  Tė gjithė vajzat, tė gjithė vajzat janė njėsoj
  kėtu qeshin, kėtu puthin, atje shkojnė
  Kė tė zjedhėsh, kė tė puthėsh nuk e di
  vajza ėshtė njė ēmenduri!

  Ca me rrica, ca me flokė tė gjata
  ca pa lidhėsa, ca edhe pa tanga
  Nėpėr parqe edhe diskoteka
  nėpėr xhepa bosh kuleta

  Ē'farė tė bėj mė thoni miqt e mi
  mė mirė tė rri mbyllur nė shtėpi

  Refreni:
  O vajza ju, dėgjoni kėngėn time
  do jeni ju pėr djemtė veē kujtime
  Ta dini mirė se vetėm do tė prisni
  nė njė stacion do hipni e do zbrisni


  Tė gjithė djemtė, tė gjithė djemtė janė njėsoj
  kėtu puthin marrėzisht, atje premtojnė
  Me makina, me vetura, me lokale
  shumė punojnė e s'lodhen fare

  Ca me gel e grisur pantallonat
  ca tė ulur shohin milingonat
  Nėpėr parqe edhe diskoteka
  nuk u zbrazet kurr kuleta

  Ē'farė tė bėj mė thoni miqt e mi
  jam pa lekė e jam pa dashuri

  Refreni:
  O djema ju dėgjoni kėngėn time
  do jeni ju pėr vajzat veē gabime
  Do ju kėrkojnė peshqeshe e dhurata
  erdhi stacioni, ti zbrit se erdhi rradha

  O vajza ju, dėgjoni kėngėn time
  do jeni ju pėr djemtė veē kujtime
  Ta dini mirė se vetėm do tė prisni
  nė njė stacion do hipni e do zbrisni
  O djema ju dėgjoni kėngėn time
  do jeni ju pėr vajzat veē gabime
  Do ju kėrkojnė peshqeshe e dhurata
  erdhi stacioni, ti zbrit se erdhi rradha

  O vajza ju, dėgjoni kėngėn time
  do jeni ju pėr djemtė veē kujtime
  Ta dini mirė se vetėm do tė prisni
  nė njė stacion do hipni e do zbrisni
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:14


  Ermal Fejzullahu - Njė buzqeshje do ta gjej


  Prap kėtė nate ne mendje te kam
  yjet dhe hena bashke me mua janė,
  Prap gjumi nuk mė merr
  kėtė ndjene se kisha as njė here
  te deshiroje te te kem pranė.
  Duart ti prek te ledhatoje,
  te perqafoje e te shterngoje
  Vėrtetė kjo shprese me mban
  sa te dua te tregoje.

  Njė buzqeshje do ta gjej tek unė apo tek ti
  njė shikim do ta rrembeje ne zemėr ne thellsi,
  Ti qesh kur te shikoje, te afrohem unė provoje
  syri yt sikur mė flet njė fshehtesi duhet ta kėtė.
  Njė buzqeshje do ta gjej tek unė apo tek ti
  njė shikim do ta rrembeje ne zemėr ne thellsi,
  Ti qesh kur te shikoje, te afrohem unė provoje
  syri yt sikur mė flet njė fshehtesi duhet ta kėtė.


  Kjo nate e bukur dhe e qete
  brenda ne mua po lulzon
  Te lutem rri dhe mos ik
  e me ledhaton lehet
  kur ti ne krahun tim pushon.

  Njė buzqeshje do ta gjej tek unė apo tek ti
  njė shikim do ta rrembeje ne zemėr ne thellsi,
  ti qesh kur te shikoje ,te afrohem unė provoje
  syri yt sikur mė flet njė fshehtesi duhet ta kėtė.
  Njė buzqeshje do ta gjej tek unė apo tek ti
  njė shikim do ta rrembeje ne zemėr ne thellsi,
  Ti qesh kur te shikoje, te afrohem unė provoje
  syri yt sikur mė flet njė fshehtesi duhet ta kėtė.

  Njė buzqeshje do ta gjej tek unė apo tek ti
  njė shikim do ta rrembeje ne zemėr ne thellsi,
  Ti qesh kur te shikoje, te afrohem unė provoje
  syri yt sikur mė flet njė fshehtesi duhet ta kėtė.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:15


  Etno Engjujt - Lėviz sonte  Leviz sonte ma shum beybee
  Shake ya body
  Beybee
  Shake it , Shake it beybeee
  Leviz sonte ma shum beybee
  Shake it shake it
  Beybee beybee
  Shake ya body

  Ne ora 5 fillon mu ndreq pėr me dal ne ora 8
  e thirr motren me ti hek tani vetllat me pincete
  Zgjedh ngadalė ēka me vesh ngulfatesh me parfim
  Gabriela Sabatini qe ta kan pru kujtim
  Me njė martini e dy gota dhe vetėm njė maske ne sy
  prek ne trupin tim lehtė at ēka ėshtė vetėm pėr ty
  Pa kondom fillon loja ta knoj doven ne vesh
  kėtė e boj vetėm pėr ty por do ta boj edhe ma shpesh
  Edhe pse ti mendon palidhje se ajo kurgjo nuk di
  po bėhet kishe nuk po din por ato dinė ma mirė se ti
  Don Arbas , Mc`M pimp playaz ne kėtė nate
  mė ka dy femra ne shtrat fuckin ton naten e gate
  Ndoshta ti je femen e bukur edhe me shikon ne sy
  por ti duhesh me mu afru mu se unė nuk te afrohna ty
  Ne kėtė nate mos mendo ne probleme as ne gjume
  shake ya body dhe b*tht livriti pak ma shumė

  Leviz sonte ma shum beybee
  Shake ya body
  Beybee
  Shake it , Shake it beybeee
  Leviz sonte ma shum beybee
  Shake it shake it
  Beybee beybee
  Shake ya body

  E pėr ty vazhdon fiesta me njė ritem oriental
  trupi dhe garderoba me njė stil tropical
  Banana split para vetit e kujton tani te shtunėn
  ne ora 5 ne shpi te ti kur ta kam kry ty punėn
  Me venė te Rahovecit tani ditėn e fillon
  me striptiz na pushton ne brus-haulter-a njė kondom
  Groph Monte ne hotel ėshtė tu q* dhe tu pi
  ne dhomen 184 a 148 nuk e di
  E pastaj kthehet prap aty ku ndodhemi edhe ne
  e prap fillon mu nxe pėr ndonjė kurve te re
  Dhe shake ya body baby kėshtu ndihesh pak ma mirė
  e di je e bukur po don me kon edhe pak e lirė
  Ton ditėn rrin e krehesh e ulesh para pasqyres
  lyhesh me niqin sene sikur trupit edhe ftyres
  Menjen e madhe harroje sonte edhe stilin e vjetėr
  dridhi b*thet sonte edhe trupin pak ma tepėr

  Leviz sonte ma shum beybee
  Shake ya body
  Beybee
  Shake it , Shake it beybeee
  Leviz sonte ma shum beybee
  Shake it shake it
  Beybee beybee
  Shake ya body

  Ti ki qejf me te shku permas dhe tona senet me ti ble
  don mu vesh e don me dal edhe pak sa je e re
  Baby pėr mu e bukur je taman si lulja e majit
  majet e cicave i ki bash si rrushi i Ferizajit
  Me mua ne krevet e knej buza tamel te qet
  e nuk e di as vet qysh te kam nxon qaq leht
  Haha mos kaj tash kur deri tash lujta me ty
  e nesėr me mu qu prap unė ty t'punoj pėrsėri
  Por nesėr ėshtė ditė e re dhe nafake e re pėr mua
  dhe kqyri mu kap me njonen prej shoqeve tua
  Fiesta tani vazhdon deri vonė ne mėngjes
  death zone haverat e mi kurvat sillen ne mes
  Don Arbas , Mc`M pimp playaz ne kėtė nate
  mė ka dy femra ne shtrat fuckin ton naten e gatė
  Ne kėtė nate mos mendo ne probleme as ne gjumė
  shake ya body dhe b*tht livriti pak ma shumė

  Leviz sonte ma shum beybee
  Shake ya body
  Beybee
  Shake it , Shake it beybeee
  Leviz sonte ma shum beybee
  Shake it shake it
  Beybee beybee
  Shake ya body

  Ah m`shkrumove
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Sun 04 Nov 2007, 02:17


  Ritmi i rrugės - Ushtar i rrugės


  Njė fotografi e vjetėr ishte shkas i kėtij tregimi
  qė nė kėtė natė tė qetė i hap rrugėn njė kujtimi.
  Tė njė kohe kur ēdo gjė kishte tjetėr kuptim
  ku nė udhėkryq tė madh qėndronte fati im.
  Qė nė fėmirijė, nė asfaltin e kėtij qyteti
  nė koflikt me fėmijė tjerė, frika treti.
  Me 10 vjet i mėsuar pėr tė goditur pa meshire
  duke bėrė hajni tė vogla qė mė bėnin tė ndjehėsha mirė.
  Shoqėria e keqe qė mė rrėthonte dhe jeta nėn okupim
  ndjenja e lirė e adrenalinės sė rritur mė futėn nė krim
  Imitimi i filmave amerikan me gangster
  edhe njė fėmijė i lazdruar i prirur pėr sherr.
  Oborret e huaja pėr molla dhe dardha ishin caku i par,
  pastaj kioskat se ende konsideroheshim si fillestar.
  Derisa u krijua pėrvoja qė na lejonte mė shumė
  me urdhėrat e shefave qė gjithmonė na gjenin punė.
  Shtėpi tė huaja, dyqane, vetura tė ndryshme ēdo natė
  dhe punė tė tjera qė i punuam pėr njė kohė tė gjatė.
  Gjashtė vite rroktar i huaj derisa krijova gardėn time
  Boss, ushtar i rrugės, kjo ishte ėndrra ime...

  Rruga... lirine ma fali
  jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
  Ėndrrėn vonė e kuptova...
  tė jesh ushtare i rrugės s'ėshtė si mendova...

  Tani fitimi ishte i madh sepse ishim veē 4 shok
  ky qytet ishte i yni, ecnim nė qiell e jo nė tokė.
  Teenager tė shfrenuar pa dashuri nė zemėr
  me vetura tė shtrejnta, para dhe ēdo natė njė tjetėr femėr.
  Kjo ishte jeta ime, ndėrsa shkolla njė kamuflim
  i qeshur pėrgjithmon por pa qetėsi nė shpirtin tim.
  Sepse armiqt nuk flenin, nė shėnjestėr tė tyre ishim
  problem permanent konkurencėn e kishim.
  Luftėn pėr teritore, pėr zanatin tonė tė vjetėr
  edhe pse tani kishim filluar edhe ndonjė pun tjetėr.
  Biznismen tė vėrtet, me vetėm 18 vjet
  por s'mund tė jesh i qetė atėherė kur dhuna flet.
  Revole nė ēantė, nė vend tė librit kur shkoja nė shkollė
  paranoik, se jeta mė qėndrone nė njė fije tė holle.
  Nė anėn tjetėr, familja kishte hetuar nė mua dyshime
  nga misioni ne mision, pa vision pėr jetėn time.
  I arestuar pėr herė tė parė nė Polici
  isha kokė fort, fanatik, duke mbrojtur shokėt e mi.
  Pėrgjegjėsin mbi mua pėr krimin qė nuk e bėra
  duke i duruar rrahjet pa pushim dy ditė tė tėra!

  Rruga... lirine ma fali
  jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
  Ėndrrėn vonė e kuptova...
  tė jesh ushtare i rrugės s'ėshtė si mendova...

  Ushtari i rrugės, por tani ēdo gjė ndryshe duket
  kėnaqėsija qė ndjeja kishte filuar tė zhdukej.
  Mė i pjekur isha, me shumė dilema nė kokėn time
  derisa erdhi koha pėr ndryshime nė jetėn time.
  Isha i lodhur kėrkoja njė perspektiv tjetėr
  njė rrugdalje nė dritė larg prej zanatit tė vjetėr.
  I zhgėnjyer dhe i penduar pėr historinė tonė
  kuptova qė kisha gabuar edhe pse ndoshta ishte vonė.
  Shokėt e mi vazhduan edhe pse i luta te ndalojnė
  dy prej tyre rinin tani nė burgje e kalojnė.
  Njėri nė Francė ndėrsa tjetri nė Itali
  tė 3-tin qe 8 muaj e ka mbuluar dheu i Zi.
  I vrarė n'aksion nga forcat speciale Italiane
  edhe njė herė njė zemėr e djegur rrah nė gjoksin e njė nane.
  Tani skam pėrgjigje pse atė lojė e kishim filluar
  ndoshta fajet i kishte shoqėria e degjeneruar.
  I penduar jam pėr ēdo gjė tė keqe qė kam shkaktuar
  po tė kisha edhe njė shansė ēdo gjė do tė kisha permiresuar.
  Sepse tani nė zemrėn time nxen njė diell nuk ka me borė
  jam ushtar i rrugės por me mikrofon nė dorė.

  Rruga... lirine ma fali
  jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
  Ėndrrėn vonė e kuptova...
  tė jesh ushtare i rrugės s'ėshtė si mendova...
  Rruga... lirine ma fali
  jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
  Ėndrrėn vonė e kuptova...
  tė jesh ushtare i rrugės s'ėshtė si mendova...
  Rruga... lirine ma fali
  jam ushtari i rrugės hapin se ndali, yeah... yeah...
  Ėndrrėn vonė e kuptova...
  tė jesh ushtare i rrugės s'ėshtė si mendova...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Fri 09 Nov 2007, 03:17


  Ardjan Trebicka - Trendafile


  Trėndafile fletė gjerė
  Eja tė tė puth njėherė
  Mori vashėza pa mėmė
  Eja vemi ndė dhe tėnė

  Trėndafile fletė gjerė
  Eja tė tė puth njėherė
  Lule je, lule tė thonė
  Lule je pėr tėnė zonė

  Trėndafile faqe kuqe
  Eja merre njė burbuqe
  Eja verė e sillmė verė
  Eja tė tė puth njėherė

  Eja vashėzo me mua
  Tė tė puth sa herė qė dua
  Lule je, lule tė thonė
  Lule je pėr tėnė zonė
  Trėndafile fletė gjerė
  Eja tė tė puth njėherė
  Mori vashėza pa mėmė
  Eja vemi ndė dhe tėnė

  Trėndafile fletė gjerė
  Eja tė tė puth njėherė
  Lule je, lule tė thonė
  Lule je pėr tėnė zonė
  Trėndafile fletė gjerė
  Eja tė tė puth njėherė
  Lule je, lule tė thonė
  Lule je pėr tėnė zonė
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Fri 09 Nov 2007, 03:17


  Erion Korini - Amor alla Mexicana


  Ti pėr herė tė parė
  eja mė the
  Fundi yt i ēarė
  ishte i gjatė deri pėrdhe

  Ti pėr herė tė parė
  me the njė adios
  Thoje me njė frymė
  eja me mua tė vallzosh

  Nuk mė doje, nuk mė do

  Refren:
  Amor alla mexicana
  nė rrugė unė ty tė kėrkoj
  Ku ikėn flokėt e gjatė
  fytyra qė adhuroj

  Amor alla mexicana
  nuk dua qė tė shpresoj
  Tė lutem mė duaj jetėn
  mė thuaj se ku tė shkoj
  Amor alla mexicana
  nė rrugė unė ty tė kėrkoj
  Ku ikėn flokėt e gjatė
  fytyra qė adhuroj

  Amor alla mexicana
  nuk dua qė tė shpresoj
  Tė lutem mė duaj jetėn
  mė thuaj se ku tė shkoj

  Amor alla mexicana
  Amor alla mexicana

  Tė doja aq egėr
  tė doja aq shumė
  Ti si njė e ēmendur
  endje mbi dallgėt pafund

  Pastaj mė premtoje
  do tė jemi bashkė
  Thoje se mė doje
  netėve kur ne flinim jashtė

  Nuk mė doje, nuk mė do

  Amor alla mexicana
  nė rrugė unė ty tė kėrkoj
  Ku ikėn flokėt e gjatė
  fytyra qė adhuroj

  Amor alla mexicana
  nuk dua qė tė shpresoj
  Tė lutem mė duaj jetėn
  mė thuaj se ku tė shkoj


  Amor alla mexicana
  Amor alla mexicana

  Amor alla mexicana
  nė rrugė unė ty tė kėrkoj
  Ku ikėn flokėt e gjatė
  fytyra qė adhuroj

  Amor alla mexicana
  nuk dua qė tė shpresoj
  Tė lutem mė duaj jetėn
  mė thuaj se ku tė shkoj
  Amor alla mexicana
  Amor alla mexicana
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Fri 09 Nov 2007, 03:18


  Etno Engjujt - Shake, shake


  100 kilogram mish dhe zjarri i ndezur ne oxhak
  ne mes te oborrit tash njė tavoline e mbushur pak
  Dridhen femnat nga muzika sonte te gjithė tani k'cejne
  ne kėtė tollovi te madhe nga njė gote te gjithė e thejme
  Gramafoni nuk pushon ta ēon ē'do neutron
  proton ne trupin ma shumė se bari te disponon
  Biter Limon mos pi por q* mos rri ngreh weed ti weed ti
  njė femen me anej rrin wannabe amerikano ēikano
  Veshun me lakosta me dosta hajne tosta me bosa
  shumė milet lezet nxehte po e sheh edhe vet
  Ne kėtė neje kam refleks kam oreks pėr seks
  pi beks eks dhe nuk kam asnjė kompleks
  100% nėse mbrenda hin diēka ki me ngreh
  ki mu nxe nėse jo me bari atėherė me naj femen t`re


  Shake Shake, Bitch Shake ya boodiah
  Oh man oh man its a prc partyah
  Come on come all, n act crazyahh
  Lady shake yo boody, make me feel sexyahh
  Shake Shake, Bitch Shake ya boodiah
  Oh man oh man its a prc partyah
  Come on come all, n act crazyahh
  Lady shake yo boody, make me feel sexyahh

  Ngrehi bari i pari n'trip n'ket ven
  dhe pastaj e ndezin ngrehin secili tash me ren
  Kėtu jon Ibra nga Dibra Ermali nga Lezha
  Baki i t'pestit kat qe ja ka nise me shite tesha
  Shabani nga Lluzhani Behari nga Gostivari
  Nora nga Diaspora me origjinė nga Vlora
  Abeja nga Peja mad Lion nga Prishtina
  Tarzani nga Lipjani dhe Van Dami nga Klina
  Hip Hop Non stop kjo neje ta qet ynyren
  dhe ta shton disponimin e djersa ta mlon ftyren
  Tash nuk ka ma liker ne frigorifer
  shumė njerėz jon pi e ja futin gjume ne kerr


  Shake Shake, Bitch Shake ya boodiah
  Oh man oh man its a prc partyah
  Come on come all, n act crazyahh
  Lady shake yo boody, make me feel sexyahh
  Shake Shake, Bitch Shake ya boodiah
  Oh man oh man its a prc partyah
  Come on come all, n act crazyahh
  Lady shake yo boody, make me feel sexyahh
  Shake Shake, Bitch Shake ya boodiah
  Oh man oh man its a prc partyah
  Come on come all, n act crazyahh
  Lady shake yo boody, make me feel sexyahh
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Fri 09 Nov 2007, 03:19

  Antre - Profesori

  Profesori...profesori...profesori...profesori

  Ne klas hyri profesori
  menjehere regjistrrin nxorri
  Vajzat 10-te dhe ēunat 4-ter
  profesor pse mban me hater


  Femrat sexy ju i shihni
  veshur zhveshur me bikini
  Vetem mua mu nxi jeta
  perseri per vjesht une mbeta

  I rrezikshem profesori
  ka dhe nje veshtrim prej horri
  Prapa syzesh prej mijopi
  ka dy si porsi cikllopi

  Para nbrapa me shpjegon
  trupi se si fuksionon
  Rreth e rrotull shikon klasen
  atje ku ka ngritur rrasen

  Profesori profesori
  ne matur 4-ter ma nxorri
  Jo nuk ka faj as gjografia
  e ka fajin seksologjia

  Profesori profesori
  ne matur 4-ter ma nxorri
  Jo nuk ka faj as gjografia
  e ka fajin seksologjia

  Profesori profesori
  ne matur 4-ter ma nxorri
  Jo nuk ka faj as gjografia
  e ka fajin seksologjia

  Profesori me vjen afer
  i hap syte dhe i ben kater
  Vajzat sexy i pelqen
  ēokollata shpesh me blen

  I hutuar eshte ne klase
  kullon djers saher i flas
  Shpirt njeriu profesori
  ne matuar prap 10-te ma nxorri

  I rrezikshem profesori
  ka dhe nje veshtrim prej horri
  Prapa syzesh prej mijopi
  ka dy si porsi cikllopi

  Para mbrapa me shpjegon
  trupi se si fuksionon
  Rreth e rrotull shikon klasen
  atje ku ka ngritur rrasen


  Profesori profesori
  ne matur 4-ter ma nxorri
  Jo nuk ka faj as gjografia
  e ka fajin seksologjia

  Profesori profesori
  ne matur 4-ter ma nxorri
  Jo nuk ka faj as gjografia
  e ka fajin seksologjia
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Fri 18 Jan 2008, 03:47


  Artjola Toska - Mos me pyet


  Dikur ne bashke
  thurem shume endrra.
  Por ja qe ndodh
  e thyhet zemra.

  Do mundem valle
  tė te haroj?
  Por s'mund te fal
  me mirė te shkoj

  Mos me pyt, mos mė pyt.
  Mos me pyt pėrse lotoj.
  Nėse nesėr pėrsėri do falesh
  kurrė s'do ta pranoj

  Mos me pyt, mos mė pyt
  si pa ty do tja kaloj
  Shpirti im nuk do me lodra fjalesh
  vetja te tradhetoi.

  Besova gjatė
  e s'mund ta dija.
  Se pėr njė ēast
  behet ēudia.

  Nga buzėt fshij
  puthjet e tua
  Ti mund tė shkosh
  tė kam harruar

  Mos me pyt, mos mė pyt.
  Mos me pyt pėrse lotoj.
  Nėse nesėr pėrsėri do falesh
  kurrė s'do ta pranoj

  Mos me pyt, mos mė pyt
  si pa ty do tja kaloj
  Shpirti im nuk do me lodra fjalesh
  vetja te tradhetoi.
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 37
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Scarface Tue 29 Jan 2008, 02:55

  Urime Saimir.
  Shume mire e ke nisur me keto tekste kengesh, ndaj shpresoj qe te vendosesh edhe te tjera ne vazhdim.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Administratori Thu 31 Jan 2008, 03:37

  Scarface shkruajti:Urime Saimir.
  Shume mire e ke nisur me keto tekste kengesh, ndaj shpresoj qe te vendosesh edhe te tjera ne vazhdim.

  Faleminderit per vleresimin e temes Scarfece.#

  Sigurishte qe do te vendos edhe te tjera tekste kengesh
  te shqiptare ne vazhdim...


  Sinqerishte:
  Saimiri...
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 37
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Scarface Fri 23 May 2008, 23:22

  Ja po i vendosi edhe une disa tekste te bukura...

  Argjend & Flori Lloga - E pa besa moj dashni.

  Ty te prita me siklet,
  dhe te prita sa nje jete.
  Sa t'kam dasht vete e di, ti se di.

  Une nuk dita kurre nje fjale,
  me t'a thane moj me qeder.
  Prita dite, prita nete per ket jete.

  (refreni)
  Qaj une per ty qaj,
  dhe ti e di qe une s'kam faj.
  Ma thuj nje fjale,
  se jam tuj prite per ty po plas.
  Qaj une per ty qaj,
  dhe ti e di qe une s'kam faj.
  Ma thuj nje fjale,
  se jam tuj prite per ty po plas.

  E pabesa moj dashni,
  mjeri kush te ka provu.
  Se fort mire c'do kush e di, si je ti.

  Kisha prite ma mire me vdek,
  se prej meje ke me shku.
  per nje tjeter e pabese, me m'harru.

  (refreni)
  Qaj une per ty qaj,
  dhe ti e di qe une s'kam faj.
  Ma thuj nje fjale,
  se jam tuj prite per ty po plas.
  Qaj une per ty qaj,
  dhe ti e di qe une s'kam faj.
  Ma thuj nje fjale,
  se jam tuj prite per ty po plas.
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 37
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Scarface Fri 23 May 2008, 23:23

  Argjend & Flori Lloga - Kalimtar i dashurise.

  Kalimtar ne rruget e gjata,
  ku m'zu dita s'me zu nata.
  Po ku je, po kujtej genjeshtrat qe m'e le.

  Dhe mbi kalendar u plaka,
  shkruaj dite e shkruaj data.
  por ti ke, vend ne zemren time sikur dje.

  Sa here rrugeve per ty fjeta,
  endacak veten e treta.
  Se kupton, syri pervec teje s'me shikon.

  Vajza ime pa ty mbeta,
  pse ket fat m'a ka dhene jeta.
  Se degjon, zemra per ty rreh per ty jeton.

  (refreni)
  Kur te thashe ty sa me do,
  nuk te thashe ti me harro.
  Kur te pyeta me ke je,
  nuk te thashe ti me genje.
  C'fare se kam qe e kerkon,
  dashurine kujt j'a dhuron.
  Te kam prane dhe kur nuk je,
  sot e neser apo dje.

  Kalimtar ne rruget e gjata,
  ku m'zu dita s'me zu nata.
  Po ku je, po kujtej genjeshtrat qe m'e le.

  Dhe mbi kalendar u plaka,
  shkruaj dite e shkruaj data.
  por ti ke, vend ne zemren time sikur dje.

  (refreni)
  Kur te thashe ty sa me do,
  nuk te thashe ti me harro.
  Kur te pyeta me ke je,
  nuk te thashe ti me genje.
  C'fare se kam qe e kerkon,
  dashurine kujt j'a dhuron.
  Te kam prane dhe kur je,
  sot e neser apo dje.

  Kur te thashe ty sa me do,
  nuk te thashe ti me harro.
  Kur te pyeta me ke je,
  nuk te thashe ti me genje.
  C'fare se kam qe e kerkon,
  dashurine kujt j'a dhuron.
  Te kam prane dhe kur je,
  sot e neser apo dje.
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 37
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Scarface Fri 23 May 2008, 23:24

  Argjend & Flori Lloga - E kam pritur.

  Edhe sonte edhe neser,
  s'do te dal me askend tjeter.
  S'do te kthehem nga qyteti
  nese ty s'te bej per veti.

  Kam vendosur me se pari,
  zemren time ty ta fali.
  Ne dash merre, ne dash leje,
  kjo gje varet tash prej teje.

  (refreni)
  E kam pritur vec nje puthje,
  shume dit e shume nete.
  Ato buze qe kurre nuk puthen,
  vyshken shume me shpejt.
  E kam pritur vec nje puthje,
  e kam pritur gjate.
  Ato buze qe me shpesh puthen,
  jetojne shume me gjate.

  Te gjithe numrat dhe adresat,
  i kam fshire per sa t'jete jeta.
  Ti e di shpirt me se miri,
  pervec teje kend se thirri.

  Kam vendosur me se pari,
  zemren time ty ta fali.
  Ne dash merre, ne dash leje,
  kjo gje varet tash prej teje.

  (refreni)
  E kam pritur vec nje puthje,
  shume dit e shume nete.
  Ato buze qe kurre nuk puthen,
  vyshken shume me shpejt.
  E kam pritur vec nje puthje,
  e kam pritur gjate.
  Ato buze qe me shpesh puthen,
  jetojne shume me gjate.

  E kam pritur vec nje puthje,
  shume dit e shume nete.
  Ato buze qe kurre nuk puthen,
  vyshken shume me shpejt.
  E kam pritur vec nje puthje,
  e kam pritur gjate.
  Ato buze qe me shpesh puthen,
  jetojne shume me gjate.
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 37
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Scarface Fri 23 May 2008, 23:24

  Argjend & Flori Lloga - Vendi ku u rritra.


  Aha, aha, ahaaaaaaaaaa....

  Si sot e mbaj mend, diten kur u nise.
  Dhe para teje e fsheha lotin tim.
  Me zemer te thyer dola te percolla,
  mos na harro te thashe o vllau im.
  Me zemer te thyer dola te percolla,
  mos na harro te thashe o vllau im.

  Veshtire e kam te them sa u merzita.
  Shkova per pak e mbeta per shume vjet.
  Sa i bukur eshte vendi ku u rrita.
  E kam kuptuar vetem ne kurbet.
  Sa i bukur eshte vendi ku u rrita.
  E kam kuptuar vetem ne kurbet.

  Po te pres o vllau im sot me krahe te hapur.
  Ashtu si gjithmone ty kam prite.
  Vec nje enderr thelle ne zemer e kam pasur.
  Te kthehesh pergjithmone, jo per dy dite.

  Kur e degjoj kengen shqip,
  sikur t'kthehem n'vendin tim.
  Dhe e pres te vij me padurim.
  Kur e degjoj kengen shqip,
  sikur t'kthehem n'vendin tim.
  Dhe e pres te vij me padurim.

  Si sot e mbaj mend, diten kur u nise.
  Dhe para teje e fsheha lotin tim.
  Me zemer te thyer dola te percolla,
  mos na harro te thashe o vllau im.
  Me zemer te thyer dola te percolla,
  mos na harro te thashe o vllau im.

  Veshtire e kam te them sa u merzita.
  Shkova per pak e mbeta per shume vjet.
  Sa i bukur eshte vendi ku u rrita.
  E kam kuptuar vetem ne kurbet.
  Sa i bukur eshte vendi ku u rrita.
  E kam kuptuar vetem ne kurbet.

  Po te pres o vllau im sot me krahe te hapur.
  Ashtu si gjithmone ty kam prite.
  Vec nje enderr thelle ne zemer e kam pasur.
  Te kthehesh pergjithmone, jo per dy dite.

  Kur e degjoj kengen shqip,
  sikur t'kthehem n'vendin tim.
  Dhe e pres te vij me padurim.
  Kur e degjoj kengen shqip,
  sikur t'kthehem n'vendin tim.
  Dhe e pres te vij me padurim.

  Kur e degjoj kengen shqip,
  sikur t'kthehem n'vendin tim.
  Dhe e pres te vij me padurim.
  Kur e degjoj kengen shqip,
  sikur t'kthehem n'vendin tim.
  Dhe e pres te vij me padurim.
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 37
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Scarface Fri 23 May 2008, 23:26

  Zaim Hasrama - Take tuke

  N'kohe te vjetra e kane thane,
  s'pihet kafja pa duhan.
  Duhani moj piciruke,
  don edhe nje take tuke.

  N'kohe te vjetra e kane thane,
  s'pihet kafja pa duhan.
  Duhani moj piciruke,
  don edhe nje take tuke.
  Don edhe nje tate - tuke.

  (refreni)
  Take tuke, take take tuke,
  Take tuke ku u zhduke.
  Ku me humbi take tukja,
  se m'u merzit picirukja.
  Take tuke, take take tuke,
  Take tuke ku u zhduke.
  Ku me humbi take tukja,
  se m'u merzit picirukja.

  Hajde more kamarjer,
  take tuken na e sjell.
  Nuk di ku me shkund duhanin,
  mos i djeg goces fustanin.
  Mos i djeg goces fustanin.

  (refreni)
  Take tuke, take take tuke,
  Take tuke ku u zhduke.
  Ku me humbi take tukja,
  se m'u merzit picirukja.
  Take tuke, take take tuke,
  Take tuke ku u zhduke.
  Ku me humbi take tukja,
  se m'u merzit picirukja.

  Take tuke, take take tuke,
  Take tuke ku u zhduke.
  Ku me humbi take tukja,
  se m'u merzit picirukja.
  Take tuke, take take tuke,
  Take tuke ku u zhduke.
  Ku me humbi take tukja,
  se m'u merzit picirukja.

  Take tuke, take take tuke,
  Take tuke ku u zhduke.
  Ku me humbi take tukja,
  se m'u merzit picirukja.
  Take tuke, take take tuke,
  Take tuke ku u zhduke.
  Ku me humbi take tukja,
  se m'u merzit picirukja.
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga fjolla-1 Thu 19 Jun 2008, 18:35

  E SHKUAR E HARRUAR-ERMAL FEJZULLAHU

  E shkuar e harruar
  e shkuar e harruar
  me qofte
  dita qe te kam njoft.

  Neser te harrofsha
  e kurre mos kujtofsha
  se une te ka dashur fort.

  E shkuar e harruar
  e shkuar e harruar
  me qofte
  dita qe te kam njoft.

  Neser te harrofsha
  e kurre mos kujtofsha
  se une te ka dashur fort.

  Tani e humba qdo besim tek ti
  nuk nuk besoj as nje fjale
  te pash me tjeter djale.

  Tani me mbushe me zhgenjim
  ti kur flet dyshoj sinqeritet.

  Nuk kam hamendje
  nuk fal vemendje
  jo nuk rri pran teje.

  Jam ne nje gjendje
  nuk ndrroj me menjde
  jo ti largohu prej meje.

  E shkuar e harruar
  e shkuar e harruar
  me qofte
  dita qe te kam njoft.

  Neser te harrofsha
  e kurr mos kujtofsha
  se une te ka dashur fort.

  E shkuar e harruar
  e shkuar e harruar
  me qofte
  dita qe te kam njoft.

  Neser te harrofsha
  e kurr mos kujtofsha
  se une te ka dashur fort
  te kam dashur fort .

  E shkuar e harruar
  e shkuar e harruar
  me qofte
  dita qe te kam njoft.

  Neser te harrofsha
  e kurr mos kujtofsha
  se une te ka dashur fort.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 65
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga shaban cakolli Mon 11 Aug 2008, 18:35

  kėngė pėr Bejtullah Kėqikun
  1.
  I:Vallė, po kush s’e njohu, Bacė Bejtullah Kėqikun?
  Bukė e kripė pėr mikun – plumba pėr armikun!:I
  I:Vallė, po kush s’ e njohu, Bejtė – humanitarin?
  Lapsa pėr shkollarin – plumba pėr tradhtarin !:I
  I:Vallė, po kush s’ e njohu, Bejtėn – atė skofiar?
  Atė bamirės tė madh – atė zemėr bujarė ?:I
  I:Atė, qė ia ktheu buzėqeshjen skamnorit!
  Atė, qė ua dinte hallet njerėzve, n’ ditė tė zorit !...:I
  2.
  I:Atė, qė kurrė s’ kursente, pėr tė shpėrndarė ndihma!
  Atė, qė ua fshinte lotėt , fėmijėve jetima!:I
  I:Atė, qė ua jepte bukėn, njerėzve tė uritur
  Dhe kurrė nuk harronte, se vet kėshtu ėshtė rritur !:I
  I:Ditėn derdhte djersėn n’ Gjilan, Anamoravė,
  Natėn bėnte gjumė me ėndrra n’ Velegllavė!:I
  I:Hapte rrugė e shtigje, mu n’ zemėr tė tokės,
  Qė t’ i afrojė njerėzit sa mė afėr botės!:I
  3.
  I:I ndihmonte nxėnėsit, studentėt, arsimtarėt,
  Ndihmonte kulturėn, poetėt e shkrimtarėt...:I
  I:E ndihmonte shkollėn, e ndihmonte librin,
  E luftonte t’ keqėn, e afronte t’ mirin!:I
  I:Seē e shponte gurin, mu nė zemėr t’ tokės,
  Qė t’ ua kthej me ari, bijve tė Kosovės!:I
  I:E ndihmonte luftėn edhe ēlirimtarėt,
  Ta fitojnė lirinė qė tė gjithė shqiptarėt!:I
  4.
  I:Me dy djemtė e vet-e, me forcė tė Anteut,
  Nga njė pushkė mė tepėr ia shtuan Atdheut! :I
  I:Pėr liri t’ Kosovės e shkriu pasurinė,
  Por vdekja e ndau pa e pritė Pavarėsinė! :I
  I:Vdiq me fjalė t’ Naimit, duke i pėshpėritur ,
  Tė rinj e tė reja duke i porositur: :I
  I:“Punė dhe vetėm punė, vėllezėr , natė e ditė,
  Qė tė del Kosova prej territ nė dritė!”:I

  Gjilan, mė 29 Maj 2008. Demir KRASNIQI
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga AlbGirl Mon 29 Sep 2008, 05:11

  Adelina Ismajli - Kaos i yti

  E helmueshme kur t'mė prekin mua
  mendojn se me shpirt un i dua
  e leht, si tė tjerat dojnė
  nė fund nė humnerrė mbarojnė.

  E mashtrueshme, pabesueshme
  si mirazh jam, helm ne gjak kam.

  Ref:
  Jam mashtru se
  vdekjeprus'e
  dhe helmu'se
  josheru'se
  kontaminu'se
  unė pėr meshkuj jam.

  Shpirtin tim askush se pushtoi
  zemrėn time askush se lėndoi
  tė lėnduar duan me m'harru
  por jam plagė qė s'mundet me u shėru.

  Un tash jam njė simbol fatal
  nė jetė jam kaotike, s'mund ta ndal
  kaosin qė e linde, e shkove
  borxhin do ta kthej, edhe pse harrove!

  Sponsored content


  Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare... - Faqe 3 Empty Re: Tekste Kėngėsh tė ndryshme Shqiptare...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Mon 22 Apr 2024, 23:13