Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Poezi nga Martin Camaj...

  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Poezi nga Martin Camaj... - Faqe 4 Empty Re: Poezi nga Martin Camaj...

  Mesazh nga Scarface prej Mon 05 Jan 2009, 00:51

  Trashegimi


  Katundi arbresh kaluer
  mbi qafėn e bjeshkės
  shklet majėn e humnerės
  Shum ujė nė lum
  veshi i shkambit ushton.

  Dheu mė vren me synin e plakės
  njiqindvjeēare
  "Nanėmadhe, po shkon:
  ēka don me vehte tė merrsh
  nė kodrinė, nėn qeparisa?"
  "Hijen e tire, bir!"

  Dimėn. Nė ferrėn e murrizit
  la delja tri fjolla leshi.
  Tri fjalė mė la tezja arbreshe
  te dheu i eshtnave tonė.

  Fjalėt e gjuhės seme - nji
  udhtimė e gjatė e gjatė nė kohė,
  nji ushtimė e gjatė e gjatė
  ndėr veshė.


  ________________________________
  Poezi nga Martin Camaj... - Faqe 4 Scarfa10

   Ora ėshtė Thu 16 Jul 2020, 12:54