Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+21
Klea@Love
Elena
D€NADA
dANJELA
Genta
Paula
Lavdia
Tigri
Marsela
AlbGirl
Denisa
Enkelejda
Desperado
fjolla-1
Anisa
Daniela
Odeta
Scarface
Gurabardhesi
shaban cakolli
Administratori
25 posters

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sat 25 Sep 2010, 22:52

  Faleminderit shume Elena, per vleresimin qe tregon ndaj poezive dhe vargjeve te mia.

  Gjithe te mirat ne jete.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sat 25 Sep 2010, 22:53

  Guri Bardhė...
  (Pėr fshatin tim tė lindjes...)

  Gurra pėrsipėr pareshtur, nga zemra e malit buron.
  Uji saj i ftoht, derdhet bollshėm pėrposht fshatit.
  Rrugėt dredha dredha, lart e poshtė gjarpėrojn.
  I lart porsi kėshtjell, ngrihet mbi luginėn e Matit.

  Bukuri e vlera tė rralla, ruan ndėr shekuj me radh.
  Ashtu njihet e mbahet, qė nga kohėt mė tė lashta.
  Rrafshit tė malit shrihet e ngrihet lart Guri Bardh.
  DHe dielli nė mėngjes kur lind, e ndriēon nė ball.
  Ėshtė ky pra, fshati ku u linda, dhe pėr tė ndjej mall.


  © Saimir Murati...

  Londėr, dt. 15.Shtator.2010
  Klea@Love
  Klea@Love
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Numri i Postimeve : 258
  Vendndodhja : milano
  Profesioni : inxhenjere arkitekture ne ndertim
  Pikėt : 804
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 16/03/2010
  Humor : sa te doni

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Klea@Love Sun 26 Sep 2010, 00:46

  Pershendetje i Nderuar Saimiri kam nderin ti lexoj keto poezit e tuaja sepse gjithmone i thur me zemer edhe shpirt te uroj suksese duke shpresuar se shpejti ne nje botim te tyre me rrespekt Klea
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Tue 28 Sep 2010, 03:00

  Klea@Love shkruajti:Pershendetje i Nderuar Saimiri kam nderin ti lexoj keto poezit e tuaja sepse gjithmone i thur me zemer edhe shpirt te uroj suksese duke shpresuar se shpejti ne nje botim te tyre me rrespekt Klea

  Falenderimi me takon mua, qe te ta bej ty, per kohen qe ke vene ne dispozicion per te lexuar vargjet e mia, dhe per fjalet e bukura dhe te embla qe me thua.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 13 Dec 2010, 23:53

  Ah jet moj jet...

  Me lot ditet nje nga nje po ti laj.
  Faqet e kohes qe po ti lexoj ne kurbet.
  Vuajtjet, vetmin dhe mallin qe ne shpirt mbaj.
  Ah jet moj jet e shkret.
  Perse valle, keshtu paska qen e then.
  Te te jetoj larg ne toke te huaj.
  Larg vendlindjes time.
  Si jetim rrugeve, pa bab e nene...

  © Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 13 Dec 2010, 23:54

  Larg...

  Larg nga nena dhe babai.
  Larg jetoj dhe vetem qaj.
  Larg Atdheut, malli me ka marre.
  Larg ne toke te huaj e ne shpirt i vrare.

  © Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Wed 02 Feb 2011, 01:49

  Heshta...

  Heshta.
  ...sepse mendova se eshte me mire keshtu.
  Heshta jo pa qellim.
  ...sepse e njoh shume mire veten time.
  Heshta.
  ...sepse m'u duk e arsyeshme kjo heshtje.
  Heshta.
  ...sepse po te nisja t'a nxirrja kete mllef.
  Nuk do te kisha mundesi per te heshtur me kurre.

  Heshta.
  ...pasi ndjeva nevojen te ballafaqohesha me veten.
  Heshta.
  ...pasi jam nga ata qe e di se kur duhet heshtur.
  Heshta.
  ...pasi mundohem te ruaj gjithnje gjakftohtesin.
  Heshta, madje jo pa qellim.
  ...pasi heshtja me mundesoi sadopak qetesin.
  Qetesin, per te cilen shpirti pati aq shume nevoje.


  © Saimir Murati...

  Londer - Janar.2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Wed 02 Feb 2011, 01:49

  Me dhemb zemra...

  Me dhemb zemra kur te shoh me sy,
  e s'arrij dot trupin tend me dor t'a prek.
  Me dhemb zemra, kur te therras me ze,
  e ti s'me degjon, sikur une te jem i vdek.

  Me dhemb zemra, me dhemb shum e mjera.
  Por me kot dhemb, se ti kurre s'do t'a kuptosh.
  Me dhemb zemra dhe kurre s'do qetesohet.
  Sepse edhe ajo e di, qe kurre s'do t'a pranosh.

  © Saimiri...
  Londer, dt 5.12.2010
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Wed 02 Feb 2011, 01:50

  TĖ HUMBA...

  Nis tė dal nga kėto mendime,
  por mė duket e pamundur!
  Mirė e kupton kjo zemra ime,
  qė tani ty tė kam humbur!

  Tė humba ty pa dashur,
  e tani nuk di ku tė tė kėrkoj!
  Edhe pėrse me zemėr tė plasur,
  akoma pėr ty vazhdoj tė mendoj.

  © Saimir Murati...

  Londėr; Maj - 2004
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Wed 02 Feb 2011, 02:06

  Kur ty nuk te kam prane.

  Kur ty nuk te kam prane.
  Miku me i mire i vargjeve une jam.
  Harxhoj kohen time me to.
  I thur, rreshtoj, zbukuroj dhe perzgjedh.
  Pastaj nje nga nje, ne fletet e bardha i hedh.
  Fletet ne zarfe i mbyll dhe t'i dergoj nga larg.
  Se s'i ndjehem pa ty, t'a shpreh ne c'do varg.

  © Saimiri...
  Londer - Janar.2011
  Lavdrim xira
  Lavdrim xira
  Gurabardhs
  Gurabardhs


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 24
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : Ing
  Pikėt : 49
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 14/10/2008
  Humor : ok

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Lavdrim xira Fri 25 Feb 2011, 07:33

  Po lexoja poezite e reja qe ke hedhur se shumicen i kam te blloku qe me ke dhuruar po me duket se po hyn ne porten e poeteve te medhenj me sa arrij une ta kuptoj poezine,te mrekullueshme.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Fri 25 Feb 2011, 10:39

  Lavdrim xira shkruajti:Po lexoja poezite e reja qe ke hedhur se shumicen i kam te blloku qe me ke dhuruar po me duket se po hyn ne porten e poeteve te medhenj me sa arrij une ta kuptoj poezine,te mrekullueshme.

  Faleminderit per fjalet e bukura dhe miqesore miku im i nderuar dhe me behet qejfi qe paske gjetur kohen e lire per ti lexuar vargjet e mia qe kam hedhur ketu.
  Kam edhe plot te tjera qe ende si kam hedhur ketu pasi po i ruaj per me vone...

  Me rrespekt:
  Miku juaj, Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sun 06 Mar 2011, 00:42

  Atje...

  Atje u linda duke qare.
  E duke qeshur u rrita.
  Atje u njoha me jeten.
  E vdekjen pa frike e prita.

  Atje pra, dua edhe njehere te kthehem.
  Jeten time t'a njoh, akoma dhe me mire.
  Atje dua qe krenar t'a pres vdekjen.
  Jo ketu ku jam, larg i vetem ne erresire.

  © Saimiri... Shkurt - 2011.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sun 06 Mar 2011, 00:51

  Asaj...

  Asaj t'mi thoni qe vdiqa duke u perveluar nga malli.
  Me lote ne sy qe etjen e buzeve s'ma shuajten dot.
  Mes enderash e kujtimesh te shumta per se gjalli.
  Qe edhe atje ne varr, s'do mundem ti harroj dot.

  Asaj t'mi thoni qe lotet e syve m'u shteruan.
  Sebashku me ditet e kesaj jete, te marre.
  Por mallin qe per ty e pata, aspak nuk m'a shuan.
  Shpresoj qe tashme t'ma shuaj, dheu i zi mbi varr.

  Asaj t'mi thoni qe vdiqa duke e pritur gjer ne vdekje.
  Se edhe fjala e fundit qe peshperita, ishte i saji emer.
  Mos te mbaj zi per mua, sepse une andej do t'a pres.
  Ashtu sikurse edhe e prita derisa me ndaloi kjo zemer.

  © Saimiri ... Mars - 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sun 06 Mar 2011, 00:52

  Shkatėrrim Bote...

  Teksa ditėt zvarriten njė nga njė tė lodhura, nė monotoni,
  e njerėzit rraskapiten prej aktrimit nė kėtė dramė trishtimi!
  Ėndėrrat e thurura aq bukur, digjen bėhen shkrumė e hi,
  e botėn nė tė cilėn jetojmė, tashmė e ka pushtuar mjerimi!

  Shpresat qė na mbajtėn nė kėmbė pėr kaq kohė tė pathyer,
  i pėrplasėm, i bėmė copė e thėrrime nė shkėmbin e pikėllimit!
  E ē’farė shprese tjetėr mundet tė n’a ketė mbetur ende nė duar,
  kur njerėzit gjithnji e mė shumė, marrin udhėn e ē’njerėzimit?!

  E ardhmja duket plotėsishtė e errėt pa asnjė rreze drite,
  sepse ē’do gjė ėshtė bėrė e llahtarshme nė kėtė jetė tė shkretė!
  Bota po shkatėrrohet e zbehet mes dhimbjesh pėr ē’do ditė,
  teksa rrugėn e gabuar, tė gjithė e zgjedhim pėr rrugė tė drejtė!

  Njerėzit e mirė, besnikė dhe tė ndershėm zhduken dhe humbasin,
  bėhen tė kėqij, jobesnikė e tė pandershėm dhe mė shumė abuzojnė!
  Vallė a ka mė nga ata qė kalben pėrbrenda me ndėrgjegjen e tyre,
  nga keqardhja, apo thjesht nga pendimi, ndaj atyre qė lėndojnė?!

  Gjykimet kurrė nuk do tė marrin fund ndonjėherė,
  dhe asgjė nuk do tė jetė e paanshme sikurse duhet tė jetė!
  Ata qė presin pėr drejtėsi, kurrė nuk kanė pėr t’a gjetė,
  pasi sot drejtėsia pėrcaktohet nga njerėz mizor e tė padrejtė!

  Dhe ditėt vazhdojnė ēapitjen kėmbėzvarrė pas njėra tjetrės,
  shoqėruar nga imazhet e trishtuara tė njerėzve tė drejtė.
  Bota ėshtė shkatėrruar dhe ėshtė bėrė e llahtarshme,
  nga ē’rrėnjosja e njerėzimit me hapa kaq tė shpejtė!!!...

  © Saimir Murati... Maj - 2010
  megan
  megan
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 218
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : Prezantuese
  Pikėt : 667
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 11/01/2011
  Hobi : Udhetimet,te gatuarit,te shkruarit

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga megan Sun 06 Mar 2011, 04:52

  UUUuuuaaaaa sa te bukura Saimir,komplimente.Me te vertete shuuume shuuume te bukura.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sun 06 Mar 2011, 11:29

  megan shkruajti:UUUuuuaaaaa sa te bukura Saimir,komplimente.Me te vertete shuuume shuuume te bukura.

  Faleminderit Megan per komplimentin dhe me behet vertet qejfi shume qe te kane pelqyer te miat vargje.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Tue 10 May 2011, 03:52

  Mbylli sytė...

  Mbylli sytė.
  Lotin fshihe.
  Atė mos t'a shohė njeri.
  Mos e ler tė pikojė nė tokė.
  Se bashkė me pluhurin, bėhet baltė.
  Ruaje, sikurse dritėn e syrit.
  Sepse ėshtė mė i pastėr se kristali.
  Mbylli sytė.
  Sa herė qė zemra.
  Tė tė digjet flakė, nga malli.
  Mbylli sytė.
  Supozoje veten sikurse je nė ėndėrr.
  Me mendimin se kjo ėndėrr.
  Pėr kundėr, do tė tė dali...

  © Saimiri... Prill - 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Tue 10 May 2011, 03:53

  Largėsitė…

  I mora largėsitė qė, mė ndajnė prej teje.
  Me litarėt e mallit, i lidha fortė pėr fyti.
  Ofshamat i lėshova, si gjėmime rrufeje.
  Nga thellėsia e shpirtit qė, loti m’a mbyti.

  Sipėr tyre si plak, kėmbėkryqė u ula.
  Drodha njė cigare me vitet mėrgimit.
  Me shkrepėsen e mallit, zjarrin i’a vura.
  Pastaj u ngrita, u nisa rrugės sė kthimit.

  © Saimiri... Prill - 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Tue 10 May 2011, 03:57

  Martesa e Djalit...

  Si kurrė ndonjėherė mė parė,
  prindėrit sonte po gėzojnė.
  Pasi djalin e tyre tė parė,
  sonte po e martojnė.

  Farė e fis i madh,
  e shumė shoqėri.
  Janė ftuar kėtė natė,
  tė marrin pjesė nė gosti.

  Banketi ėshtė mbushur,
  plot pėr plot me dasmorė.
  Dhe tė gjithė pa reshtur,
  urojnė djalin tonė.

  I zoti shtėpisė po flet,
  me mikrofon nė dorė.
  Dhe tė ftuarve nė banket,
  mirėseardhjen i'u uron.

  Dasėm e madhe ka filluar,
  e muzika po kumbon.
  Kėnga e vallja s'ka tė ndalur,
  pėr nder tė djalit tonė.

  Nė kėtė festė tė madhe,
  dridhen muret e shtėpisė.
  Kur djali futet nė valle,
  me kostumin e dhėndėrrisė.

  Tė trashėgohesh o bir,
  uron babai dhe nėna.
  Tė kesh jetė tė lumtur
  dhe plot dritė si hėna.

  Dhe ja tani vallen,
  po e tėrheq babai.
  Pas tij vijnė me radhė,
  nėna, motra dhe vėlai.

  Orkestra seē e mori,
  njė kėngė tė dhėndėrrisė.
  Tė lumtur po vallėzojnė,
  gjithė njerėzit e shtėpisė.

  Tė gjithė futen nė valle,
  njė nga njė me radhė.
  Nga gėzimi po kallen,
  i vogėl e i madh.

  Dasmorėt pa pushim,
  kėrcejnė e ngrejnė dolli.
  Urimet s'kanė mbarim,
  pėr ēiftin tonė tė ri.

  Prindėrit e dhėndėrrit,
  ndjehen shumė krenarė.
  Pėr martesėn e djalit,
  dhe nusen qė kanė marrė.

  Tani i erdhi radha,
  valles kryesore.
  Ku dhėndėrri do tė vallėzojė,
  me nusen dorė pėr dore.

  Nė mesin e dasmorėve,
  dhėndėrri me nusen vallėzon.
  Si hėna nė mes tė yjeve,
  ēifti i ri sonte po ndriēon.

  Njė valle madhėshtore,
  ēifti seē po hedh kėtė natė.
  Dhe shaminė e beqarit,
  dhėndėrri po e djeg flakė.

  Dalė ngadalė dhe dasmės,
  fundi po i vjen.
  Prindėrve tė djalit,
  fytyra i'u shkėlqen.

  Dhėndėrri jonė me nusen,
  si dy pėllumba ngjasojnė.
  Qė nga ky moment tė dy,
  njė jetė tė re do tė fillojnė.


  © Saimir Murati... Gusht - 2004
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Tue 10 May 2011, 04:01

  Vargjet qė pėr ty kam thur...

  Ashtu sikurse asnjėher nuk mė dėgjove dikur.
  E kam tė qartė, se s’do tė me dėgjosh as sot.
  Por nėse njė dit do t’i lexosh vargjet qė tė kam thur.
  Jam i sigurt qė do tė qash e do tė derdhėsh lote...

  © Saimir Murati... Nėntor.2010
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Tue 10 May 2011, 04:02

  Harro…

  Harro, mos i derdh me lotet, mbi kujtime.
  Harro, te pakten aq sa ka harruar, zemra ime.
  Harro, gjithshka qe dikur sebashku perjetuam.
  Harro, zere sikur se, kurre ne jete nuk u takuam.
  Harro, mos u bej robereshe e diteve qe s’kan kthim.
  Harro, pasi edhe harresa e ka nje cmin, nje shperblim.

  © Saimiri… Prill – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Tue 10 May 2011, 04:03

  Shko…

  Shko, pėr ku tė jesh nisur.
  Mos e ndal aspak hapin.
  Vetėm nxito, mos u vono.
  Shko, se koha nuk eshte taksi.
  S’eshte nen dispozicionin tend.
  Ajo iken dhe s’te prete.
  Shko, jeto ne ate menyre.
  Ku dhe me ate qe deshe.
  Sikurse e kerkove vete.

  © Saimiri… Prill – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Tue 10 May 2011, 04:03

  Ku je sonte...

  Ku je sonte?!
  A s'mė thua vallė o shpirt!
  Ku je tretur?
  Ku je futur?
  Qė nuk ti dalloj dot sytė.

  Ku je sonte?
  Qė mua tė vetėm mė ke harruar.
  Nė krahėt e kujt, po prehesh?
  Nga puthjet e kujt, po ndizesh?
  Nga prania e kujt, je duke u argėtuar.

  Ku pra, ku je sonte?!
  Ti, qėnie mėkatare qė shpirtrat, helmon!
  Ti, errsirė e dendur qė kurrė, nuk ndriēon!
  Ti, vajzė e pashpirt qė veē, mė torturon!

  © Saimiri... Prill - 2011
  megan
  megan
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 218
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : Prezantuese
  Pikėt : 667
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 11/01/2011
  Hobi : Udhetimet,te gatuarit,te shkruarit

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga megan Tue 10 May 2011, 21:53

  Ke botuar ndonje liber?Nqs jo shume keq sepse shkruan ne menyre perfekte

  Sponsored content


  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 4 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Fri 09 Dec 2022, 00:36