Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+21
Klea@Love
Elena
D€NADA
dANJELA
Genta
Paula
Lavdia
Tigri
Marsela
AlbGirl
Denisa
Enkelejda
Desperado
fjolla-1
Anisa
Daniela
Odeta
Scarface
Gurabardhesi
shaban cakolli
Administratori
25 posters

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Gurabardhesi Mon 28 Jan 2008, 02:25

  Urime Saimir per keto poezi kaq te bukura.

  Te them te drejten me pelqyen te gjitha poezite e tua,
  por ne vecanti me kane pelqyer ato poezite e Kurbeit.
  Ishin shume poezi prekese dhe me plot ndjenje.

  Kalosh mire.
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 36
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Scarface Tue 29 Jan 2008, 03:17

  Me te vertete shume te bukura poezite e tua Saimir.
  I ke thurur mjaft bukur dhe kuptohen fare thjeshte gjate leximit.

  Jam shume i apasionuar pas poezise, por fatkeqesishte une nuk ja them fare per te shkruar poezi, ndersa per ti lexuar me pelqen shume.

  Te lumte Saimir, dhe vec vazhdo keshtu.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Thu 31 Jan 2008, 03:41

  Faleminderit per vleresimet tuaja; Gurabardhesi dhe Scarface.

  Sinqerishte:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Thu 31 Jan 2008, 03:44

  SHPIRTI S'TĖ FAL!...


  Po tė them fjalėn e fundit,
  ndaj degjojė mirė!
  Ti mua mė tradhėtove,
  e unė po tė them lamumirė!

  Nuk jam mė ai qė isha,
  por njė tjetėr do tė jem!
  Ėndėrrat qė pėr ty i kisha,
  sot e tutje s'do t'i kem!

  Zemrėn ma helmove,
  dhe ike me njė tjetėr!
  Fjalėn qė mė dhe e harrove,
  dhe pėrbuze dashurinė e vjetėr!

  Ike shpejt prej meje,
  s'mė the as lamtumirė!
  Kokėn pas mė nuk e ktheve,
  paske qenė e pamėshirė!

  Mendove se do tė mė vrisje,
  me dashurinė tėnde tė egėr!
  Kur drita nė sy mė shndriste,
  ti mendove se isha i verbėr!

  Ndoshta ndjehesh e lumtur,
  kur pranė vetes ke njė tjetėr!
  Por gjithmonė do tė jesh e humbur,
  pa dashurinė e vjetėr!

  Kur tė mbetesh e vetmuar,
  shpirtin tim mos e kėrko!
  Tashmė ai ty tė ka harruar,
  e pėr njė tjetėr po mendonė!

  Shpejt do tė pendohesh,
  e do ta kuptosh qė ke gabuar!
  Me ē'do kusht do tė mundohesh,
  ta kthesh pas kohėn e shkuar!

  Por koha ėshtė diēka,
  qė vetėm pėrpara shkon!
  Kurrė mė pas nuk kthehet,
  dhe plagėt veē t'i shton!

  Edhe pėrse s'tė kam mė ty,
  akoma vazhdoj tė jetoj!
  Dashurinė qė mė rrėmbeve ti,
  dikush tjetėr e zėvendėsoi!

  Koha shpejt do tė kalojė,
  e ty do tė ta sjellė shpėrblimin!
  Si tradhėtare nė dashuri,
  do ta vuash ti dėnimin!

  Do tė vijė edhe dita,
  qė ti do tė lotoshė!
  Nga sytė kur tė tė shuhet drita,
  mua falje do tė mė kėrkoshė!

  Por kurrė s'ka pėr tė tė dhuruar,
  falje ty ky shpirti im!
  Ai pėrjetė tė ka mallkuar,
  sepse ti i vodhe dashurinė!

  Pa pushim do tė derdhėsh lotė,
  e s'do tė gjesh aspak qetėsi!
  Sa herė qė do tė kujtosh,
  mua dhe tė timen dashuri!!!...

  Londėr: Nėndor.2003
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Odeta Tue 19 Feb 2008, 02:18

  Urime, Urime, Urime per keto poezi kaq te bukura Saimir.

  Paske me te vertete nje frymezim shume te madh ne lidhje me poezine.
  Poezite qe lexova me larte me pelqyen pa mase.
  Sidomos disa poezi qe i kishe shkruar per Kurbetin ishin me te vertete shume prekese...

  Te uroj pune te mbare dhe suksese te metejshme ne poezi.

  Me respekt:
  Odeta...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Wed 20 Feb 2008, 00:52

  Faleminderit shume per urimet dhe fjalet e tua te embla Odeta.

  Sinqerishte:
  Saimiri...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 64
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga shaban cakolli Fri 22 Feb 2008, 07:19

  Vargje dhembjesh nxjerrur nga thellėsia e shpirtit,por edhe tė veshura plot vlerė.Z.Saimiri tė pėrgėzoj pėr kėto poezi tė bukura,natyrisht tė besoj dhe kuptoj nga se kėto dhimbje po i jetoj nėn lėkurėn time.

  Shumė urime pėr kėto poezi tė bukura dhe shumė suksese tė mė tejme.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Fri 22 Feb 2008, 10:55

  shaban cakolli shkruajti:Vargje dhembjesh nxjerrur nga thellėsia e shpirtit,por edhe tė veshura plot vlerė.Z.Saimiri tė pėrgėzoj pėr kėto poezi tė bukura,natyrisht tė besoj dhe kuptoj nga se kėto dhimbje po i jetoj nėn lėkurėn time.

  Shumė urime pėr kėto poezi tė bukura dhe shumė suksese tė mė tejme.

  Faleminderit edhe prej teje Shaban, per fjalet e tua te sinqerta dhe shume domethenese.
  E kush tjeter mund t'a kuptoje dhembjen e kurbetqarit me mire sesa vete kurbetqari?!

  Te uroj fat dhe lumturi gjithmone ne jete.

  Sinqerishte:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sat 08 Mar 2008, 02:46

  LARG NGA TI...

  Tė thashė mbrėmė qė sot do iki,
  nė njė udhėtim tė gjatė.
  Por kurrė s'do tė tė nxjerr nga shpirti,
  do tė tė kujtoj ditė e natė.

  Do ta ndjej shumė mungesėn tėnde,
  atje nė tokė tė huaj!
  Ndaj sa herė do mė biesh ndėr mendje,
  malli zemrėn do ma bluaj!

  Atje ku i vetėm do qėndroj,
  do tė mė kujtohen takimet tona.
  Me zemėr tė vrarė do nis tė lotoj,
  pėr ty deri nė orėt e vona!

  Nga tė gjitha gjėrat e tua,
  vetėm fotografinė do mund tė mbaj!
  Kur tė mė kujtohet fjala jote "Tė Dua",
  fotografinė tėnde me lot do t'a laj!

  Atėherė s'do tė kem asnjė mundėsi,
  t'i pėrkėdhel flokėt e tua tė gjata!
  Por do tė pres njė letėr nga ti,
  tė shkruar me shkronja tė arta.

  Buzėt tua si mjaltė tė ėmbla,
  do tė mė mungojnė pėr ē'do natė.
  Nga zjarri do tė mė digjet zemra,
  dhe nuk do tė bėj kurrė rehat!

  Nuk do tė mund ta shtyj dot jetėn,
  atje nė tokė tė huaj e nė vetmi!
  Ndaj besomė se nuk do tė vdes,
  pa u kthyer edhe njėherė tek ti...

  Guri Bardhe; Shkurt - 2002
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sat 08 Mar 2008, 02:48

  VETMIA...

  Ngrihem herėt nė mėngjes,
  me shpresėn se ty tė kam pranė.
  Zgjas dorėn trupin tė ta prek,
  por krevati ėshtė bosh mėnjanė!

  Dora ime ngrin nė ajėr,
  kur shoh se nuk je ti!
  Sytė e tu mė kujtohen,
  dhe buzėt e ėmbla si qershi.

  Filloj e pėrfytyroj,
  me mall tėrė trupin tėnd.
  Nė ē'do cep tė dhomės kėrkoj,
  por s'tė gjej nė asnjė kėnd!

  Vetmia akoma mė shtohet,
  kur ty nuk tė takoj!
  Ty ndoshta s'tė besohet,
  se prapė tė dashuroj.

  Dal herėt nga shtėpia,
  marr rrugėn s'di se pėr ku!
  Mė shoqėron vetėm vetmia,
  sikurse e shoqėroj atė unė!

  Nė shtėpi kthehem vonė,
  qė ta largoj pak vetminė!
  Qaj kur kujtoj takimin tonė,
  ashtu edhe dashurinė...

  Guri Bardhe; Shkurt - 2002
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Wed 12 Mar 2008, 01:28


  LARG PRINDĖRVE !...

  I vetmuar pa asnjeri,
  nė tokė tė huaj po jetoj!
  Ashtu si i burgosuri nė qeli,
  njė nga njė ditėt numėroj!

  Larg vendlindjes i mėrguar,
  fatkeqėsishtė sot jam!
  Por shpirtin e trazuar,
  atje, tek prindėrit e kam!

  Kėtu larg pa babė e nėnė,
  po jetoj unė si jetim!
  Kėtu ku nata nuk ka hėnė,
  nuk gjen qetėsi ky shpirti im!

  Si foshnjė e porslindur,
  qė kėrkon tė pijė gji.
  Papushim kėrkon kjo zemėr,
  tė shohė prindėrit e mi.

  Vallė edhe sa kohė,
  do tė zgjasė kjo fatkeqėsi?!
  Edhe sa kohė do tė pres,
  qė tė kthehem nė shtėpi?!

  Pėrse vallė o Zot s'ma thua,
  tė vėrtetėn mua tė shkretit?!
  Edhe sa kohė do tė vuaj,
  i prangosur nė qelitė e kurbetit?!

  Mė liro pra tė lutem,
  nga kėto tė errta qeli.
  Me kthe pra sa mė parė,
  pranė prindėrve tė mi.

  Mė kthe pra se po mė presin,
  me lot nė sy e padurim!
  Se dua t'i shoh kur qeshin,
  qė ta qetėsoj kėtė shpirtin tim.

  Dua t'i shoh e t'i pėrqafoj,
  t'iu hidhem nė krahė i pėrmalluar.
  E lotėt qė kanė nė sy
  t'iu fshij me kėto dy duar.

  Dua t'i ndjej e t'i kem pranė,
  e sėbashku me ta tė jetoj.
  Nėnėn time dhe babanė,
  qė pa masė po mė mungojnė!

  Dua t'i dėgjoj kur flasin,
  me zėrin e ėmbėl e tė ngrohtė.
  Dua ta braktis kėtė tokė tė huaj,
  ku ndjehem gjithmonė i ftohtė!

  Pra dua aq shumė o Zot,
  tė kthehem nė vendlindje.
  Qė prindėrit tė mos derdhim mė lotė,
  e nė zemėr tė mos kenė mė dhimbje!

  Mė kthe pra sa mė parė,
  nė krahėt e prindėrve tė mi.
  Se s'mundem tė jetoj mė gjatė,
  kėshtu si njeriu pa njeri!

  Mė kthe pra tė lutem,
  o Zot dėgjoje zėrin tim.
  Pėrgjithmonė dua tė zhdukem,
  nga kjo qeli e ashtuquajtur mėrgim!

  Pra dua tė kthehem e tė jetoj,
  pranė prindėrve tė mi.
  Dua tė vdes atje nė vendlidje,
  e dheu tė mė tresė me lehtėsi...

  Londėr; Qershor - 2005
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Wed 12 Mar 2008, 01:29

  MIQĖSIA E VJETĖR...

  Kėtu nė tokė tė huaj,
  e mora unė njė letėr.
  Qė ma kish dėrguar,
  njė miku im i vjetėr.

  Letra vinte nga larg,
  kėtu nė dorėn time.
  Nė brendėsi mbante varg,
  plot tė bukura kujtime.

  Me nostalgji e mall tė madh,
  letrėn unė e lexova.
  Ndėrsa kurbetin qė na ndan,
  me shpirtė unė e mallkova!

  Kėtu larg ku jam,
  mė mungon ajo miqėsi!
  Mallin qė pėr tė e kam,
  s'e shuaj dot as me raki!

  Miqėsia jonė e vjetėr,
  kurrė nuk do tė tretet.
  Nuk e zėvendėson gjė tjetėr,
  e tillė pėrjetė do tė mbetet...

  Londėr; Korrik - 2004
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Daniela Mon 21 Apr 2008, 23:59

  Pershendetje Saimir.

  Sinqerishte qe paske nje frymezim te madh per t'a hedhur ne vargje, gje qe duket qarte nga poezite e tua me lart.
  Mbi te gjitha me pelqen stili yt i thurjes se vargjeve ne nje menyre fare te thjeshte, por qe nxjerr ne pah nje kuptim te plote e domethenes qe rrjedh nga zemra jote, dhe kete gje e vura me shume re tek disa poezi qe i'a dedikoje mergimit...

  Urime, urime dhe suksese te metejshme ne vazhdim.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Tue 22 Apr 2008, 19:29

  Pershendetje Daniela dhe te shume faleminderit per fjalet tua te embla
  dhe te sinqerta.

  Sinqerishte:
  Saimiri...
  Anisa
  Anisa
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 61
  Mosha : 37
  Vendndodhja : U.S.A
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 6
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 27/04/2008
  Humor : Lere fare.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Anisa Sun 27 Apr 2008, 00:58

  Urime Saimir per vargjet e tua.

  Te them te drejten nuk munda t'i lexoj te gjitha poezite e tua me lart,
  por lexova vetem disa poezi qe i'a kishe dedikuar mergimit.
  Ato poezi qe lexova me pelqyen pa mase, pasi te njejten dhimbje dhe mall,
  po e perjetoj edhe vete personalishte ne shpirte...

  Nuk kam c'te te them tjeter per poezite e tua, vecse pune te mbare ne vazhdim te ketij arti, qe me sa duket e paske te ngulitur thelle ne shpirte...

  Te uroj gjithe te mirat ne jete...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 28 Apr 2008, 00:07

  Anisa shkruajti:Urime Saimir per vargjet e tua.

  Te them te drejten nuk munda t'i lexoj te gjitha poezite e tua me lart,
  por lexova vetem disa poezi qe i'a kishe dedikuar mergimit.
  Ato poezi qe lexova me pelqyen pa mase, pasi te njejten dhimbje dhe mall,
  po e perjetoj edhe vete personalishte ne shpirte...

  Nuk kam c'te te them tjeter per poezite e tua, vecse pune te mbare ne vazhdim te ketij arti, qe me sa duket e paske te ngulitur thelle ne shpirte...

  Te uroj gjithe te mirat ne jete...

  Pershendetje dhe te faleminderit per fjalet e tua te ngrohta Anisa.

  Gjithe te mirat.

  Sinqerishte:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sat 07 Jun 2008, 03:00

  E PABESĖ...

  Tė dua mė the,
  dhe si era shkove!
  Tė prita qė tė ktheheshe,
  por ti as qė u kujtove!

  E pabesė u tregove,
  nuk u bėre mė e gjallė!
  Me njė tjetėr shkove,
  pėr mua s'pate aspak mall!

  Ti ike pėrgjithmonė,
  e zemrėn time e copėtove!
  Harrove dashurinė tonė,
  dhe as falje s'mė kėrkove!

  Prej meje kur u largove,
  as lamtumirė s'mė the!
  Si vallė se paskam kuptuar,
  qė kaq e pabėsė ti je?!

  Mė vrave ē'do ėndėrr,
  mė mbyte ē'do shpresė!
  Ndaj mos mendo se mė gjatė,
  pėr ty unė do tė pres!!!...

  Guri Bardhe: 2002
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga fjolla-1 Sat 07 Jun 2008, 04:52

  Urime edhe njerhere nga une per poezit qe keni shkruar.Jane sikur te jene shkruar nga shkrimtar shume te medhenje. Smile
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sat 07 Jun 2008, 23:23

  fjolla-1 shkruajti:Urime edhe njerhere nga une per poezit qe keni shkruar.Jane sikur te jene shkruar nga shkrimtar shume te medhenje. Smile

  Te faleminderit Fjolla per vleresimein e poezive te mia.

  Sinqerishte:
  Saimiri...
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Desperado Sun 08 Jun 2008, 00:56

  Pershendetje Saimir.
  Pak me pare lexova disa nga poezite e tua, dhe te them te drejten me aq sa vura re une, keni poezi shume te bukura.
  Per vete menyren e thjeshte qe perdor ne thurjen e vargjeve, i ben ato qe te kuptohen shume lehte nga lexuesi dhe njekohesishte del ne pah qarte se jane vargje te thurura me gjithe shpirte dhe plot ndjenja.

  Te uroj fat dhe suksese te metejshme ne kete fushe dhe mbase nje dite do te kemi ne dore ndonje botim me permbledhjet e peozive te tua...

  Kalofsh mire...
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 36
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Scarface Mon 09 Jun 2008, 03:12

  Pershendetje Saimir.
  Me te vertete me keni magjepsur me keto vargje poezishe dhe nuk di cte te them me shume per to, pasi vete poezite e tua e thone qarte gjithcka duhet thene ne lidhje me to...

  Shpresojme qe te lexojme edhe te tjera poezi nga ti ne vazhdim.

  Kalofsh mire Saimir...
  Enkelejda
  Enkelejda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 38
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : -------
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 29/06/2008
  Humor : Cekja

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Enkelejda Sun 29 Jun 2008, 12:29

  Urime Saimir, urime per vargjet tuaja poezi qe keni sjellur ne forum.
  Ne te vertete nuk me premton koha qe ti lexoj te gjitha poezite tuaja, por nga ato 2 - 3 poezi qe lexova, me pelqyen pa mase dhe te them me sinqeritet qe paske nje frymezim shume shume te bukur dhe te pashterur nese do te mund te thoja me mire.

  Edhe njehere urime dhe suksese te metejshme ne kete fushe.

  Me respekt: Enkelejda...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Thu 24 Jul 2008, 01:48

  I BURGOSURI...

  I shtrirė mbi njė dyshek tė vjetėr,
  e i mbuluar me njė batanijė tė palarė!
  Nė burg po e kaloj unė jetėn,
  nė ndjenja e nė zemėr i vrarė!

  Kėmbė e duar i prangosur,
  e i mbyllur nė njė tė errėt qeli!
  Gjithnjė nė shpirtė i brengosur,
  pėr aq tė vyerėn liri!

  Me sy aq shumė tė uritur,
  pėr njė tė vetme rreze dielli!
  Trup e shpirtė i rraskapitur,
  dėnimin po vuaj unė i mjeri!

  Ngado qė sytė i drejtoj,
  shoh vetėm mur e hekura!
  Gjatė s'do mundem tė jetoj,
  se shpresat tashmė i kam tė vdekura!...

  Londėr. Maj.2004
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Thu 24 Jul 2008, 01:50

  VETEVRASJA...

  I dėshpėruar,
  nė thellsitė e shpirtit,
  nga padrejtėsitė e kėsaj bote!
  I lodhur e i munduar tmerrėsishtė,
  nga vuajtjet e jetės sime!
  I rraskapitur nė sy,
  nga pagjumėsia e netėve tė gjata!
  I pakėnaqur anjėherė,
  nga fati qė paskam patur!
  I zhgėnjyer vazhdimishtė,
  nga premtimet e pambajtura,
  e nga fjalėt e kota!
  Vendosa sot pėrfundimishtė,
  t'i jap fund kėsaj jete,
  e t'i them pėrgjithmonė,
  lamtumirė kėsaj bote!...

  Londėr. Maj.2004
  Denisa
  Denisa
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 60
  Mosha : 37
  Vendlidja : Tiranė
  Vendndodhja : Diku rreth e rrotull
  Profesioni : mmmm
  Pikėt : 41
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 16/09/2008
  Hobi : Muzika
  Humor : Me shumicė

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Denisa Tue 16 Sep 2008, 05:27

  Urime per poezite e tua Saimir

  Keni me te vertete shume poezi te bukura dhe terheqese per lexuesin.

  Te uroj suksese te metejshme dhe ishalla se shpejti me ndonje liber te tendin

  Sponsored content


  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 2 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Fri 09 Dec 2022, 13:50