Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+14
florida_L
Lavdia
Daniela
Djal~Matjan
Mirsiana
Zog i Shqipes
Anduena01
Tigri
Paula
Marsela
Alma
K@LoR5i
Administratori
alda
18 posters

  Poezi te miat...

  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... Empty Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Tue 18 May 2010, 06:49

  THESARI I DASHURISE

  Zhyty thelle ne pafundesine e detit blu
  mbaje frymen e fundit se do te gjesh dicka qe te perket ty.
  Nje arke me thesar e mbyllur me shume dry
  hape pa frike se celesin e zemres time e ke ti.
  Kujdes kur ta hapesh arken se mos tet verbohen syte
  se jane fjalet rrezatese qe une shkrova per ty.
  Sa here takoheshim perlaheshim si mace e mi
  une te thoja te dua,ti me thoje boll tani.
  Thesari i dashurise time u fundos...u fundos thelle e me thelle,
  te lutem gjeje ti para se ta gjej tjeter njeri.
  Me fjale te arta thura cdo varg per ty
  nese ato vargje nuk i lexon ti dashuria s'do te kete kuptim.
  Gjeta fjalet e poetit qe thura per ty
  nese ti si kupton ato fjale asnje poet nuk do te shkruaj me poezi.
  Ne duart tua fjalet behen roman
  mbaje frymen thelle se thasari eshte i madh.
  Ato qe te shohin syte nuk jane as bisere e as dijamante
  jane fjalet e dashurise qe une sti thash,
  cdo gje qe sheh ti do te kesh por nese vleren nuk ja din
  vendin tend tjetri do ta mer.
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... Empty poezi te miat

  Mesazh nga alda Tue 18 May 2010, 07:01

  PA PERGJIGJE

  Pyes veten per ty.....ajo harron
  pyes zemren per ne te dy...ajo ndalon,
  mbyll syt ku je...dua tet prek,dua tet ndjej
  por iken larg e mua me len.
  Plot ankth doren zgjas,hap syte
  SA CUDI...cdo gje zhduket mbetem ne vetmi.
  Iku kjo vere,po te pres me shprese
  sa vite do te kalojn deri sa tet kem,por ti prap nuk vjen
  o Zot ku eshte gezimi...
  ku eshte harresa....
  ku eshte dashuria....
  ku eshte jeta....
  O ylli i endrrave te mia me trego ku je,
  do me gjejsh te vendi ku me le
  aty do tet pres cdo dite se ti dhe vdekjes time i jep kuptim.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Administratori Wed 19 May 2010, 01:32

  Pershendetje Alda...
  Perpara se te te uroj per poezine, do te kisha me shume deshire te te uroja mire se ardhjen ne forumin, dhe njekohesishte kam shprese qe tia kalosh sa me bukur me se nesh.

  Duke ardhur tek poezia juaj, do te thoja me pak fjale: qe poezia eshte e thuruar mjaft bukur, dhe shprehur ne menyre shume te lire...

  Per me shume nuk dua te zgjatem mbi te, sepse eshte ajo vete me vargjet e saj qe flet dhe tregon gjithshka fashihet pas cdo fjale te shkruar.


  Sinqerishte dhe me shume respekt ndaj jush:
  Saimiri...
  K@LoR5i
  K@LoR5i
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 36
  Mosha : 40
  Vendndodhja : ---==:@:==---
  Profesioni : ---==:@:==---
  Pikėt : 114
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 08/01/2009
  Humor : ---==:@:==---

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga K@LoR5i Wed 19 May 2010, 22:48

  E nderuar, keni nje menyre te te shprehuri shume te bukur dhe shume te kuptueshme, nga pala e kundert, domethene lexuesi.
  Madje me shume tek stili yt i lidhjes se fjaleve, dhe rreshtave ne poezi, me ra ne sy, lirshmeria dhe mos humbja kohe apo mos marrja e mundimit, per te gjetur dhe pershtatur rimen e duhur nedrmjet vargjeve, gje qe mua me pelqen shume.

  Dhe se fundi do te kisha shume deshire, te beja nje kompliment teper te vecante per nja du vargje te poezise se pare, "Thesari i Humbur", qe me pelqyen jashte mase... vargjet jane keto:
  Kodi:
  Thesari i dashurise time u fundos...u fundos thelle e me thelle,
  te lutem gjeje ti para se ta gjej tjeter njeri.

  Te uroj suksese dhe shpresoj ne qe vazhdim te lexojme edhe te tjera poezi nga ti.

  Ia kalofsh mire e nderuar.
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Thu 20 May 2010, 10:32

  ju falenderoj per keto fjale kaq te bukura edhe pse eshte hera e pare qe un epo bej publike poezin time sepse kisha frike nga fakti s endoshta nuk jam e zonja ne poezi edhe pse poezia eshte jeta ime shprehem shum elire ne cdo ndjenje qe kam ...me keni bere jasht mase te lumtur ju falenderoj sinqerisht

  me respekt ALDA PERA
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... Empty poezi te miat

  Mesazh nga alda Thu 20 May 2010, 10:42

  PERSERI
  Dashuria ime s'ka prejardhje
  vdekja ime ska trashegimtar
  jame njeri i vetem
  se ti jeten ma ke vrare.

  Fillimi i fundit me dhimbje mbuluar
  zemra plote plage e lotei i gjakt.
  Lulet mbesin pa uje ne ballkone
  dielli mbeti pa rrezje per ngrohje.

  Me arome gjaku servohet dashuria ne pjate
  si do te jete ky mengjes
  une ne fund te rruges mbes.

  Shtepin e kam ne fund te botes
  e shpirti endet si lypsar....
  Une e di se perseri do vi ne jete
  po ku do jesh ti ,o i pa bese
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... Empty poezi te miat

  Mesazh nga alda Thu 20 May 2010, 10:47

  TI
  Do te shkosh ne vende te tjera
  do te bredhesh skaj ne skaj
  s'do te kesh me vete zemer
  se ke gur ne vend te saj.

  Ne cdo shtrat do te shtrihesh
  me deshire apo me dhume
  syt sa here do ti mbyllesh
  do me kesh dhe ne gjum.

  Ne mundin e oreve te vona
  do te jesh shum ei lodhur
  do me kerkosh per nje cast
  por ti tjetren e ke prane.

  Ne keto rruge humbe fitoren
  do ta kesh shpirtin akull
  s'te mjafton se une qaj
  se ti lotin e ke thare.
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... Empty poezi te miat

  Mesazh nga alda Thu 20 May 2010, 10:50

  NESE NUK ME DO
  Nese nuk me do mos kerko doren time
  se dikur teper vone do te ndjesh dhimbje

  Nese nuk me do mos ec nga une
  se do humbesh rrugen e do mbetesh diku.

  Nese nuk me do mos shiko nga une
  se te verbohen syte e nuk jeton dot pa drit.

  Nese nuk me do asgje prej meje mos kerko
  se do ndjesh deri ne palc dhimbje
  por do jete shum evone me per pendime
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Administratori Fri 21 May 2010, 01:36

  Alda, mikeshe e nderuar...

  Sapo lexova tre poezite e fundit qe ke postuar ketu, dhe e them me plot bindjen, qe me te vertete i'a vlen t'i lexosh, keto vargje te stolisura kaq bukur, me delikatesen ndjenjave te pastra te shpirtit tuaj...

  Me behet shume qejfi, qe ke nja dhunti kaq te bukur, per te thurur vargje, me anen e se cilave mallengjen shume njerez, te cilet arrijne te kuptojne domethenien, qe keto vargje bartin ne brendesine e tyre.

  Urime dhe suksese te metejshme ne vazhdim.

  Miqesisht, me respekt ndaj jush:
  Saimiri...
  Alma
  Alma
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 35
  Vendndodhja : USA
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 127
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Sigurishte.

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Alma Fri 21 May 2010, 02:00

  Ne radhe te pare, te uroj mire se ardhjen ne forum dhe mes nesh, Alda, sepse vura re qe je anetare e re e ketij forumi.

  Te them te drejten, duke qene se koha e lire nuk me premton shume, me keqardhje e them qe ne te vertete nuk mundem te jem edhe shume aktive, ne forum, per te bere komentet e duhura, ne shume postime te reja, qe behen cdo dite e ne vijim ne kete forum.

  Sapo hyra, ne forum, me zune syte disa tema te reja, te shtuara dje, dhe mes tyre ishte edhe kjo tema e poezive te tua, dhe pse jo, e them me plot gojen, qe u bera kurioze dhe i lexova te tera poezite pernjeheresh.
  Ndaj duke qene se poezite me mallengjyen jashte mase, me embelsine, thurjen, thjeshtesine dhe realitetin e tyre, nuk ma beri zemra te largohesha nga kjo teme, pa e dhene edhe une nje koment te vogel, ne lidhje me vargjet e tua.

  Ju falenderoj jshte mase, nga thellesite e shpirtit tim, per faktin qe me bete te ndjehesha mjaft mire, dhe shume me e gezuar, se sa isha ne fillim, para se ti lexoja keto vargje.

  Edhe njehere urime nga ana ime, dhe te uroj suksese te pafundme ne kete drejtim, pasi paskeni me te vertete nje talent te rralle per poezi.

  Me respekt dhe knaqesi, nga une Alma.
  Marsela
  Marsela
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 60
  Mosha : 39
  Pikėt : 192
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 26/03/2009

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Marsela Fri 21 May 2010, 02:51

  alda shkruajti:PERSERI
  Dashuria ime s'ka prejardhje
  vdekja ime ska trashegimtar
  jame njeri i vetem
  se ti jeten ma ke vrare.

  Fillimi i fundit me dhimbje mbuluar
  zemra plote plage e lotei i gjakt.
  Lulet mbesin pa uje ne ballkone
  dielli mbeti pa rrezje per ngrohje.

  Me arome gjaku servohet dashuria ne pjate
  si do te jete ky mengjes
  une ne fund te rruges mbes.

  Shtepin e kam ne fund te botes
  e shpirti endet si lypsar....
  Une e di se perseri do vi ne jete
  po ku do jesh ti ,o i pa bese

  Urime ne radhe te pare per poezite Alda, dhe dua thjesht te te beja te ditur, qe keni thurur mjaft poezi te bukura. Mu personalishte, me pelqyen te gjitha poezite, por ne vecanti, do te kisha deshire te vecoja, kete qe po citoj tani, me titull "PERSERI". Kjo per mua, ishte nje perle me vete, per te cilen nuk po arrij qe te gjej fjalet e pershtatshme per kompliment.

  Sukse te metejshme motra, dhe shpresoj qe te vijim te lexojme edhe te tjera poezi te bukura si keto me lart.

  Pacim.
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Fri 21 May 2010, 07:56

  te dashur miqte e mi ju falenderoj perzemersisht per keto fjale kaq te bukura,me keni bere te ndjehem njeriu me i lumtur ne kete bote,ju betohem se jeni inspirimi im dhe nuk di si tju falenderoj por nje gje e kuptova se fjalet e juaja paskan qene boshlleku qe e paskam ndjere me vite..............sinqerisht ju falenderoj


  me respect per ju
  ALDA PERA
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Fri 21 May 2010, 08:02

  NENA IME
  Per ty do te mendoj gjithmon
  do te shkruaj vargje,do te krijoj melodi.
  Edhe kur me mer ne gji
  edhe kur me bertet per ndonje gabim
  edhe kur ndodhem larg me kilometra
  ti je krijese e perjetsis
  MOJ NENA IME...

  Ndonjeher me vjen te qesh me veten time
  me vijn ne mendje disa pytje naive
  prese s'kam qene ne dasmen tende?
  perse une qava kur ti me linde
  MBRETRESHA IME
  JETA IME...

  O Perendesh e jetes
  Ti qe krijove gjithesine
  ti qe me dhe lumturine
  ate nina-nana te embel
  dua ta ndegjoj perseri
  MOJ NENA IME...

  O Zoti yne ne qiell
  nje lytje kam per ty
  fali dite nga jeta ime nenes time
  PERENDESHES SIME...
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Fri 21 May 2010, 08:07

  PUTHJA
  Gjurme e njohjes se sivjetme
  dhe premtimi ne fshehtesi
  PUTHJA- lulebore e hershme
  SI bore e bardhe me plote pasterti.
  Nje leshim desha,nuk desha
  miqesi e njome ere
  prej pellumbit pellumbesha
  puthja e pare plot hare
  malli i ndarjes se trishtuar dhe dyshimi pse te lash
  se gjej fjalen e bekuar e tradhetin ta vras...
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Fri 21 May 2010, 08:19

  NJE ENDERR
  Nje enderr e nates me zgjoi nga gjumi
  po me rrjedhin djerset sikur rrjedh lumi
  nje enderr e nates me ty shume prane
  te shtrengoj me dy dyar dua tet ndjej sa me prane
  Nje enderr e nates ra si hije ne mesin tone
  si goca e kristalit u thye dashuria jone
  Nje enderr e pash me ty,nje enderr te gjate
  nje enderr plot lote,nje enderr e tretur ne desiluzion
  ne cep te krevatit e ulur....e trishtuar
  ne kater faqe muri shpetim nuk ka per mua
  enderr,zgenjim,lot,vuajtje
  nuk duron me shpirti im
  jasteku yt aromen se ka humbur
  cdo cep i dhomes kujtimin e ka ruajtur
  e trishtuar tani,pa shprese ne ardhmeri
  mendova se isha me ty
  por ike e me zgenjeve mi thave keto sy.....
  nje ender qe dikur ekisha tani u be ferr
  nje dashuri qe ta fala ty u be lot i perjete...
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Fri 21 May 2010, 08:34

  VALLCERI YNE I PARE
  Nen driten e qirinjve dhe mbremjen e qete
  me nje opere nga Mocarti do e nisim kete vallcer.
  Yjet na veshtrojne me dashuri
  Hena na fal drit e dashuri
  Une e heshtur mbeshtetem tek ty....
  Era e parfumit tend
  valvitet ne kraherorin tim
  emocionet rriten por nuk shprehemi as un e as ti.
  Qirinjte driten e ulin ngadale
  pa e ditur sa vajti ora une e ti varcerin vazhdojm...
  Yket ne qiell me dashuri na shikojn
  si dhurat per tonen dashuri yllin me te bukur dhurat na e bejne.
  Ngadale mengjesi po afron
  hapat e vallcerit tani i ngadelsojm.....
  Nen lindjen e diellit ngadale me peshperit...
  ,,Te dua e dashur te dua pa kufi''
  e skuqur ne fytyre syte drejt teje i ngrej
  ngadale dhe une te peshperis
  ,,edhe une te dua ,por me shume se sa me don ti''
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Fri 21 May 2010, 08:41

  DITET E HUMBURA
  E jetoj kete jete
  aspak nuk jame e qete
  c'eshte kjo bote
  c'jane keto vuajtje
  c'jane keto lote.

  Asgje nuk mund te kuptoj
  gjithcka me duket e shkrete
  nuk di te dallaoj
  as dite ,as nete

  Tani nga tja filloj skrimit
  s'di ku ti gjej vetes shpetim
  se ditet qe humba me ty
  u bene vule ne shpirtin tim.

  Nga tja nis,nga tja filloj
  ndoshta......shprese do lide dhe per mua
  se do ti jap fund ketij pikellimi
  tash e tutje do filloj nga fillimi
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Fri 21 May 2010, 08:45

  TI....LOJA...DASHURIA
  A thua mos je vetem
  e te vret ndergjegja
  Apo mos je me tjeter e te ka zene harresa.

  O i pashpirt...
  qe nga mengjesi e deri ne mbremje nuk shfaqe engjell

  Shija e puthjes tende eshte thare nga buza ime...

  nese ke Zot mbi koke kete loje mos e vazhdo

  nese eshte loje vete jeta nuk e dua

  nese eshte loje dashuria TI qofshe i mallkuar
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Fri 21 May 2010, 08:48

  UNE dhe AJO
  Pse te dua une
  ty te rritet nje xhelozi
  e di se ne zemren tende ajo tjetra rri

  Pse te dua une
  ti me ironi me shikon
  e di s ene zemren tende ajo tjetra sundon

  Pse te dua une
  ty aspak s'te behet vone
  e di se zemra jote asaj i takon

  Pse te dua une
  ti se more parasysh
  mos u merzit....
  se dhe une do ja fal zemren time tjetrit me te mire se ty
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Fri 21 May 2010, 08:51

  DUA TE DI
  Dua te di gjithcka per ty
  te pakten a me don me te vertet
  apo me ke si loje ne jete.

  Dua te di
  cfare mendon tme falesh mua
  dashuri qe me ngroh zemren
  apo tradheti qe me shkaterron jeten

  Sa shume dua te di!!!!

  dua te di gjithcka mbi ndjenjat tua
  por....me teper dua te di
  kjo dashuri ku po me con
  ne parajsen e endrrave
  apo
  spitalin e te cmendurve
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Fri 21 May 2010, 08:57

  VARGU PER TY
  Mes loteve te shpirtit
  vrapoj pa pushim
  te gjej copen e zemres
  dhe nje flet te bardh te shkruaj nja dy rreshta aty..
  por ,vrapova,vrapova,vrapova
  pa fryme e pa shpirt
  mes vullkanit te zemres tende ishte nje tjeter
  ishte ajo qe zuri vendin tim.
  Nje varg qe e shkrova
  ne kujtim e groposa.
  Pluri i harreses te ka mbuluar...
  Une hesht...ti hesht
  une po qesh....ti po qesh
  kush ta ndegjon rrahjen e zemres
  se une ta ndegjoj nga larg.
  Me thuaj nje fjale qofte fjale gabim
  me thuaj te dua qofte e dhe mashtrim
  vec mos e varfero vargun qe e shkrova per ty
  ,,te dua perjete,te dua vetem ty''
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Fri 21 May 2010, 09:05

  MALLI IM
  Malli ne syte e mi shihet
  detyrohem te mbuloj gjithcka
  dua ti kthej oret mbrapa,e te mbys mallin qe per ty kam.
  Erresira mori pjesen e vet
  dashurine time dhe tradhetin tende.
  Dashuria jone!!!
  pikpytje- apo jam gabim
  Kur takohemi tani,koken anash pse e kthen
  me sy ta pershkruaj dashurin qe e bere cop dhe e cove ne dreq.
  Ne rrethin e ngusht skuqet fytyra jote
  tundet toka si termet,loti im kur bjen.
  Mes flakes se ferrit
  nje duartrokitje per ty qe se ke piken e nderit.
  Me sy te mallkoj,nga zemra do tet lagroj
  me vjen te bertas kur me thua ''e din sa te kam dasht''
  Pa bere asnje gabim,premtime boshe me fole
  te dilnin fjalet si nje roman pa mbarim.
  Nata ty te ngjane erret pa shpres
  hena pergjysmohet mbi fytyren time
  se ne vend te fjaleve ka vetem pika...
  se buza me eshte mbuluar me myshk
  e zemra eshte bere gjithe ndryshk
  Paula
  Paula
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 120
  Mosha : 46
  Vendndodhja : shkolle
  Profesioni : mesuese
  Pikėt : 186
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 09/01/2009
  Humor : jo dhe shume

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Paula Fri 21 May 2010, 22:59

  Te them te drejten Alda, nuk kisha shume kohe nen dispozicion, qe ti lexoja te gjitha poezite, por kete te fundit vetem arrita te lexoja.
  Keni me te vertete nje menyre shume te vecante, per thurjen e vargjeve, ndaj edhe poezia me pelqeu jashte mase.
  Shpresoj qe ndonje dite tjeter te kem kohe dhe ti lexoj te gjitha poezite e tua, qe paske postuar ketu.

  kalofsh mire.
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 40
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Tigri Fri 21 May 2010, 23:44

  Teksa po lexoja nje e nga nje poezite e bukura, qe paske sjelle ne forum Alda, u mallengjeva pa mase, nga menyra se sa bukur e paraqet ndjenjen e dhimbjes qe ndjen perbrenda shpirtit, duke e derdhur ne varg. Stil shume i bukur dhe shume terheqes per lexuesin.
  Te gjitha poezite e tjera qe lexova, i kishe mjaft te arrira, por une serish iu ritheva edhe njehere temes nga fillimi, dhe rilexova edhe disa here te tjera me radhe, poezine qe e kam cituar edhe me poshte, te cilen ia kishe kushtuar nenes. Mundem te them me plot sinqeritetin e shpirtit tim, qe rralle here kam lexuar ndonje poezi, te thurur kaq bukur, thjeshte dhe me nje dashuri qe nuk shteron kurre, per qenien me te bukur dhe me te shtrenjte te kesaj bote mizore ne te cilen po jetojme.

  Gjithsesi, duke te falenderuar jashte mase nga thellsia e zemres time, per kete kenaqesi qe me dhurove, me anen e kesaj poezie, me vjen shume mire, teksa mesoj qe ende ka nga ata qe mendojne dhe iu shkrihet zemra per nenen e tyre qe iu ka bere koken, pasi per fatin e keq, koheve te fundit po shohim dhe po degjojme plor marrezira, qe me ju thene te drejten nuk kam qejf as edhe ti pershkruaj ketu.

  Edhe njehere Alda, shume, shume, shume, faleminderit per poezine e bukur kushtuar nenes, dhe uroj qe te kesh suksese te metejshme ne vazhdim.

  alda shkruajti:NENA IME
  Per ty do te mendoj gjithmon
  do te shkruaj vargje,do te krijoj melodi.
  Edhe kur me mer ne gji
  edhe kur me bertet per ndonje gabim
  edhe kur ndodhem larg me kilometra
  ti je krijese e perjetsis
  MOJ NENA IME...

  Ndonjeher me vjen te qesh me veten time
  me vijn ne mendje disa pytje naive
  prese s'kam qene ne dasmen tende?
  perse une qava kur ti me linde
  MBRETRESHA IME
  JETA IME...

  O Perendesh e jetes
  Ti qe krijove gjithesine
  ti qe me dhe lumturine
  ate nina-nana te embel
  dua ta ndegjoj perseri
  MOJ NENA IME...

  O Zoti yne ne qiell
  nje lytje kam per ty
  fali dite nga jeta ime nenes time
  PERENDESHES SIME...
  Anduena01
  Anduena01
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 40
  Mosha : 35
  Pikėt : 124
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 25/03/2010

  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Anduena01 Sat 22 May 2010, 01:54

  Urime Alda.
  Keni poezi shume te bukura dhe shume prekese kur i lexon.

  Suksese ne vazhdim.

  Sponsored content


  Poezi te miat... Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sat 24 Feb 2024, 23:02