Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+21
Klea@Love
Elena
D€NADA
dANJELA
Genta
Paula
Lavdia
Tigri
Marsela
AlbGirl
Denisa
Enkelejda
Desperado
fjolla-1
Anisa
Daniela
Odeta
Scarface
Gurabardhesi
shaban cakolli
Administratori
25 posters

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Tue 23 Aug 2011, 23:28

  MUNGESA E NENES

  I pakenaqur e ne vetmi,
  po me iken kjo jete e shkrete!
  Nena me pret me lot ne sy,
  qe te kthehem sa me shpejte!

  Buza me dridhet e s'flas dot,
  dhimbja ne shpirte me rendon!
  Ne syte e mi ka vetem lote,
  per nenen qe aq shume me meungon!#

  U bene vite qe s'e shoh,
  nenen time aq te shtrenjte!
  Mungesa e saj shpirtin ma ftoh,
  ketu larg ne te ziun kurbet!

  Me mall e dhimbje e kujtoj,
  e ndjehem keq kur se kam prane!
  Mergimin e erret e mallkoj,
  qe larg nenes po me mbane!

  Mallkoj jeten dhe fatin tim,
  mallkoj diten kur jam larguar!
  Vajtoj e derdh lote pa pushim,
  per ditet qe larg nenes, jam duke jetuar !!!...

  © S. Murati...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Tue 23 Aug 2011, 23:30

  E PABESE...

  Te dua me the,
  dhe si era shkove!
  Te prita qe te ktheheshe,
  por ti as qe u kujtove!

  E pabese u tregove,
  nuk u bere me e gjalle!
  Me nje tjeter shkove,
  per mua s'pate aspak mall!

  Ti ike pergjithmone,
  e zemren time e copetove!
  Harrove dashurine tone,
  dhe as falje s'me kerkove!

  Prej meje kur u largove,
  as lamtumire s'me the!
  Si valle se paskam kuptuar,
  qe kaq e pabese ti je?!

  Me vrave c'do enderr,
  me mbyte c'do shprese!
  Ndaj mos mendo se me gjate,
  per ty une do te pres!!!...

  © S. Murati...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Wed 31 Aug 2011, 11:46

  Atje dua tė vdes...

  Atje tė jem njėherė, mua mė merr shumė malli.
  Atje nė ato troje qė pėr shekuj u lanė me gjakė.
  Dua t'a freskoj pak ballin me erė mali e ujė zalli.
  Atje dua tė vdes, e jo nė tokė tė huaj, nė merakė.

  © S. Murati... Shkurt – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Thu 01 Sep 2011, 00:45

  Djersėn e ballit…

  Djersėn e ballit.
  Qė tokės mėmė, j’a pata borxhė,
  por s’arrita dot t’ja laja.
  Nė gotė rakie e ngrej dolli!
  Me njerėz qė aspak s’i njohė.
  E netėve vonė pa gjumė.
  I dehur me lotė pendimi.
  Gjithnjė nė heshtje qaja.
  Nga malli pėr vendlindjen.
  Qė pėr vite me radhė.
  Nuk kam mundėsi, t’a shohė!...

  © S. Murati... Gusht – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 05 Sep 2011, 09:43

  Pėr inat…

  Per inat tė fatit.
  Mė shumė do t’a dua jetėn.
  Pėr inat tė asaj.
  Edhe me shumė do tė tė dua ty.
  Pėr inat tė ėndėrrės.
  Do t’a jetoj realitetin.
  Pėr inat tė lotit.
  Veē gėzim do tė kem nė sy.

  © S. Murati... Prill – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 05 Sep 2011, 09:44

  Jetova dhe do tė jetoj pėr ty…

  Dje, jetova pėr ty.
  Sot, po jetoj pėr ty.
  Nesėr do tė jetoj prap pėr ty.
  Madje edhe atje nė varrin e ftohtė,
  ku do tė mė ketė mbuluar dheu i zi.
  Unė sėrish do tė vazhdoj tė jetoj pėr ty.
  Sepse dashuria ime pėr ty, ėshtė njė pafundėsi.

  © S. Murati... Prill – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 05 Sep 2011, 09:45

  Shko…

  Shko, pėr ku tė jesh nisur.
  Mos e ndal aspak hapin.
  Vetėm nxito, mos u vono.
  Shko, se koha nuk ėshtė taksi.
  Qė tė jetė nėn dispozicionin tėnd.
  Ajo ikėn dhe s’tė pretė.
  Shko, jeto nė atė menyrė.
  Ku edhe me atė qė deshe.
  Sikurse e kėrkove vetė.

  © S. Murati… Prill – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 05 Sep 2011, 09:46

  Kur malli…

  Kur malli brenda nė shpirt.
  Do t’a derdhė tė fundit pikė loti, prej syrit.
  Ėndėrrat e thurura netėve pa gjumė, ndėr vite.
  Do t’i tymosė si cigare e dredhur, pa filtėr.
  Mos shpreso tė kthehesh, tė gjesh shpėtim tek unė.
  Pasi unė jam djegur pėrvehte, ditėn kur ti prej meje ike!

  © S. Murati… Prill – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 05 Sep 2011, 09:47

  Po mendoj...

  Po mendoj, nė heshtje.
  Nėn rrahjet melankolike tė zemrės.
  Pėr ditet kur, ende isha fėmijė.
  Pėr ato ditė kur, s'e kisha provuar.
  Shijen e hidhur tė trishtimit tė jetės.
  Teksa fati, mė ngjesh pas mjerimit.
  Qė gjithnjė me shpirtė e kam mallkuar.

  © S. Murati... Prill - 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 05 Sep 2011, 09:48

  Atė natė...

  Atė natė, hėna qėndronte e fshehur pas reve.
  Yjet mbanin zi, pasi nuk dukeshin tė vezulluar
  Mėngjesi dukej sikur, i'a kishin lidhur kėmbėt.
  Ndaj nuk po bėnte asnjė hap, pėr t'u afruar.
  Errėsira e dendur, si bishė kėrciste dhėmbėt.
  Heshtja e frikėsuar, thellė nė shpirtė strukej.
  Priste agimin qė nga ky tmerrė, t'a ē'lironte.
  Por edhe ai i trembej asaj nate te ėrrėt.
  Dhe asgjėkundi nėpėr horizont, nuk po dukej.

  © S. Murati... Prill - 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 05 Sep 2011, 09:58

  Mos hesht, o njeri…

  Mos hesht, o njeri.
  Por ngrije zėrin sa tė mundesh.
  Po jetojmė, vėrtetė nė kohė tė kėqija.
  Ndaj ki kujdes se, do tė humbasėsh.
  Hesht, aty ku duhet dhe jo ku s’duhet.
  Gjithmonė kėrkoje, atė qė tė takonė.
  Se kjo botė, funksionon me ligjin e Xhunglės.
  Ku gjithmonė, ai qė ėshtė fortė, fitonė.

  © S. Murati… Prill - 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 05 Sep 2011, 09:59

  Mbi sė gjithash, je Shqiptar...

  Fluturova si zogu shtegtar qė, ndjen dimrin tek afrofet.
  Kalova shtigjet fshehurazi si, tradhtarėt e atdheut, dikur.
  Jetoj nė tokė tė huaj ku, shpirti veē mė coptohet.
  Por i them vehtes, mbahu, qėndro, se do tė shembet ky mur.
  Se ato shtigje qė, atė kohė i kalove fshehtas, pa u parė.
  Do ti kalosh sėrish, sėshpejti, vetėm mos u dorėzo.
  Mbaje kokėn lart se, mbi sė gjithash, je Shqiptar.

  © S. Murati... Prill – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 05 Sep 2011, 09:59

  Besimi...

  Besimi, nuk mund tė blihet.
  Nuk mundet as tė imponohet.
  Besimi, ėshtė shumė i pastėr.
  Ndaj, vetėm me besim, fitohet.
  Besimi, nuk ngjan me rrespektin.
  Qė mund tė tė bėhet, pėr interes.
  Besimi, ėshtė i fort, por dhe delikat.
  Aq sa shpesh herė, asgjė nuk mban nė mes

  © S. Murati... Prill – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 05 Sep 2011, 10:00

  Mbahu fort...

  Mbahu fort.
  I them vetvehtes shpesh herė.
  Se pas ē’do dimri.
  Lulzon njė Pranverė.
  Pas ē’do mbrėmjeje.
  Zbardh njė agim.
  Pas ē’do trishtimi.
  Lind njė gėzim.
  Mbahu fort, si lisi mbi shkėmb.
  Tė keqes, mos i lėsho pe.
  Tė mirės gėzoju, aq sa e ke
  Jetės, mos i mbaj mėri.
  Se rregullat dhe fatin e saj.
  Nuk i ndryshon dot, asnjeri.

  © S. Murati... Prill – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 05 Sep 2011, 10:01

  Te dua sepse...

  Te dua sepse,
  tek ti gjeta vetvehten.
  Te dua sepse,
  je ajo qe m'a zbukurove jeten.
  Te dua sepse,
  je e para dashuri e shpirtit tim.
  Te dua sepse,
  jeta pa ty eshte, thjesht mallkim.
  Te dua sepse,
  zemra ime rreh, vetem per ty.
  Te dua sepse,
  je ti drita, qe me ndricon ne sy.

  © S. Murati... Prill – 2011
  Vranakondi
  Vranakondi
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 37
  Mosha : 37
  Pikėt : 111
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 08/03/2011

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Vranakondi Wed 07 Sep 2011, 01:49

  Urime dhe suksese te perzemerta dhe me tej miku im Saimir...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Wed 07 Sep 2011, 10:19

  Vranakondi shkruajti:Urime dhe suksese te perzemerta dhe me tej miku im Saimir...

  Te faleminderit mik i nderuar dhe njekohesisht uroj qe te jesh mire me shendet dhe cdo aspekt tjeter ne jete.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Wed 07 Sep 2011, 10:20

  Zemra tė kish harruar…

  Pas shumė vitesh pėrsėri.
  Rastėsisht si dikur u takuam.
  Tė pafajshėm sikurse pėr herė tė parė.
  Drejt nė sy u vėshtruam.

  Prita qė zemra e dalldisur.
  Rrahjet e saj, do tė shpejtonte.
  Por atė ēast kuptova qartė.
  Se kjo zemėr, pėr ty mė nuk mendonte.

  © S. Murati… Prill – 2011
  Armanda
  Armanda
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 340
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : ?!
  Pikėt : 1042
  Vlersuar : 12
  Data e Regjistrimit : 14/03/2011
  Hobi : Muzika
  Humor : Here here

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Armanda Wed 07 Sep 2011, 21:49

  Saimiri shkruajti:NEN PUTHJEN E FUNDIT...

  E ndersa une vuaja nga kujtimet e mia,
  fjala lamtumire zemren ma therrmoi!
  Si nje qiri i sosur u shua dashuria,
  me shpirte mallkova jeten qe kete fat me dhuroi!

  Prej syve te pafjetur loti me pikoi,
  enderrrat u shnderruan moren teme trishtimesh!
  Dashuria vdiq e cdo gje ndryshoi,
  ndersa shpirti u kthye ne fole pikellimesh!

  Nen qiellin e erret yjet me s'shkelqejne,
  vargjet e loteve neper faqe me pershkojne!
  Nen puthjen e fundit lamtumiren shkembejme,
  por zemrat njera tjetren kurre s'do ta harrojne!!!...


  © S. Murati...


  Shume shume e bukur dhe prekse kjo poezi. Komplimente Saimir.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sun 11 Sep 2011, 21:52

  Te faleminderit shume Armanda dhe behet vertet qejfi qe te ka pelqyer.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sun 11 Sep 2011, 22:15

  Ashtu edhe shpirti im…

  Ashtu si dielli, pret agimin pėr tė lindur.
  E toka shiun, pėrpara se farėn me ja hedhur.
  Ashtu edhe shpirti im, pret duke u pėrpėlitur.
  Kthimin nė vendlindje, nga pėrmallimi dehur.

  © S. Murati… Shtator – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sun 11 Sep 2011, 22:19

  Zemra qetėsinė s’e gjeti…

  Pėrreth, mbizotėron qetėsia.
  Por zemra qetėsi, nuk gjen aspak.
  Ngushullohem me kujtimet e mia.
  Qė zemra i ruan ngrohtė, nė gjak.
  E stinėt nuk arrij mė, t’i dalloj.
  Pasi veē dimėr, tė ftohtė dhe acar.
  Ndjej thellė, brenda nė shpirtė.
  Pėr ē’do ditė tė vetme qė jetoj.

  © S. Murati… Shtator – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sun 11 Sep 2011, 22:19

  Atė ditė tė zezė…

  Atė ditė tė zezė, pėr mua koha ndaloi.
  Akrepat e orės, papritmas u kėputėn.
  Ē’do ėndėrr e bukur qė pėr jetėn, pata.
  U thėrrmua, u bė pluhur me erėn fluturoi.
  Atė ditė tė zezė, kur trupin tėnd tė pajetė.
  Brenda varrit tė ftohtė, mes lotėsh e futėn.

  © S. Murati… Shtator – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sun 11 Sep 2011, 22:20

  Ahhh vetmi, vetmi…

  Ahhh vetmi.
  Moj vetmi e mallkuar.
  Moj zonja mėkatare.
  Moj mysafire e paftuar.
  Pėrse vallė, kaq e pashpirtė.
  Pėrse me vello mbuluar.
  Troket nė porta shpirtrash.
  Gjithnjė papritur e pa menduar.

  © S. Murati… Shtator – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sun 11 Sep 2011, 22:21

  Me atdheun brenda nė shpirtė, jetoj…

  Edhe pėrse larg, kėtu nė mėrgim gjendem tani.
  Mos pandehni se atdheun, se ndjej, apo e harroj.
  Mos mė mbani nė goj, thjesht si mėrgimtar fatzi.
  Se unė me atdheun brenda nė shpirtė, po jetoj.

  © S. Murati… Shtator – 2011

  Sponsored content


  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 6 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Fri 09 Dec 2022, 13:39