Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+21
Klea@Love
Elena
D€NADA
dANJELA
Genta
Paula
Lavdia
Tigri
Marsela
AlbGirl
Denisa
Enkelejda
Desperado
fjolla-1
Anisa
Daniela
Odeta
Scarface
Gurabardhesi
shaban cakolli
Administratori
25 posters

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Odeta Sat 25 Oct 2008, 00:32

  Urime, urime per poezite Saimir.

  Me te vertete vargje dhimbjesh paske shkruar, ndaj me kot nuk e ke titulluar edhe teme me te njejtin emer.

  Nuk di c'te te them me teper, pervecse suksese te metejshme.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga AlbGirl Fri 31 Oct 2008, 00:29

  Odeta shkruajti:Urime, urime per poezite Saimir.

  Me te vertete vargje dhimbjesh paske shkruar, ndaj me kot nuk e ke titulluar edhe teme me te njejtin emer.

  Nuk di c'te te them me teper, pervecse suksese te metejshme.

  Urime dhe suksese Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Thu 27 Nov 2008, 10:53

  Pershendetje Denisa, Odeta dhe AlbGirl per komplimentet dhe flajet tuaja te embla ne lidhje me poezite e mia dhe ju uroj c'do te mire ne jete.

  Sinqerishte:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Wed 18 Feb 2009, 00:58

  KUR U NISA PĖR NĖ KURBET !!!...

  Ishte natė Korriku qė s'harrohet pėrjetė,
  kur unė e vendosa tė ikja nė kurbetė!
  I rėndė qe ky vendim, pėr prindėrit e mi,
  si thikė mė ranė nė zemėr, lotėt e tyre nė sy!

  Nėna qante e nuk besonte,
  babai kėmbėngulte e nuk pranonte!
  Kur i'u dhashė lajmin e shkretė,
  qė unė po nisesha pėr nė kurbetė!

  Buza mė dridhej e zėri mė mbytej,
  shpirti nė pafundėsitė e hidhėrimit zhytej!
  Prindėrit e trishtuar, pa reshtur lotonin,
  dhe kurbetin e zi, pa pushim e mallkonin!

  Mos shko o bir nė kurbetė; mė thanė,
  se kjo rrugė e largėt, neve vaē na ndanė!
  Qėndro kėtu me ne, nuk duam pasuri,
  se pasuria jonė, o bir je vetėm ti!

  Tė kemi djalė tė vetėm, mė thanė me gjysėm zėri,
  ti pėr ne je drita e syve, pa ty na mbulon terri!
  Jeta jonė pa ty, s'do tė ketė aspak kuptim,
  ashtu sikurse nata, po tė mos kishte agim!

  Qėndro ketu me ne, mos na lėr o bir,
  se mungesa jote, pėr ne ėshtė e veshtirė!
  Po len nė shtėpi, dy prindėr tė mjerė,
  duke pritur tėrė ankth, trokitjen tėnde nė derė!

  Dielli ē'do ditė do tė lindė, por s'do tė na ngrohė aspak,
  se zemrat tona o bir, pėr ty do tė jenė nė merak!
  Largėsia dhe brenga jote, do tė na roberojnė,
  kur vajtimin e qyqes, nė pranverė do tė degjojmė!

  Do tė kalojnė ditėt, muajt edhe vitet,
  e malli pėr ty o bir, pa masė do tė rritet!
  Ti larg do tė jesh, atje nė tė ziun mėrgim,
  ndėrsa ne nė prag te derės, do tė tė presim me padurim!

  Mos ik pra o bir, pranoje lutjen tonė,
  se njė ditė do tė pendohesh, por do tė jetė shumė vonė!
  Koha vetėm ecen e pas nuk kthehet mė kurrė,
  po ikėn sot si fėmi e mbase kthehesh i bėrė burrė!

  Dhimbjen dhe lotėt e tyre, dot mė s'i durova,
  e me zėrin qė mė dridhej, prindėrve i'u premtova!
  Mė besoni i'u thashė, se nuk do tė qėndroj gjatė,
  dhe shumė shpejt tek ju, do tė kthehem prapė.

  Eh, o bir mė thanė; je ende shumė i ri,
  ikjen tė gjithė e dinė, por kthimin askush s'ė di!
  Ti paē jetė tė gjatė e qofsh mirė me shėndet,
  dhe mos harro se nė shtėpi, njė babė e nėnė tė pret!

  Zoti qoftė me ty, tė ectė rruga e mbarė,
  dhe ardhshė shėndoshė e mirė, nė shtėpi sa mė parė.
  Tė kesh kujdes o bir, ngado qė do tė shkosh,
  se nuk ėshtė e lehtė, nė tokė te huaj tė jetosh!

  Nga qielli ranė ca yje e mbi tokė u shuan,
  por lotėt e prindėrve, aspak nuk ndaluan!
  Kur mėngjesi agoi, ēantėn nė krahė hodha,
  me plot mall e dhimbje, tė dy i pėrqafova!

  I shtrėngova fort, nė kraharorin tim,
  dhe i'u kėrkova ndjesė, pėr kėtė gabim!
  Me duart e mia, i'ua fshiva lotėt nėpėr faqe,
  por zemrat e tyre, kurrsesi nuk gjetėn paqe!

  Kur pragun e derės kalova, u trondit ēatia,
  ikjen time po e vajtonte edhe vetė shtėpia!
  Zemra fort m'u drodh e loti nga sytė mė pikoi,
  me shpirtė mallkova jetėn qe kėtė fat mė dhuroi!

  Retė e zeza e tė dendura, nga qielli shiun e lėshuan,
  pikat e tė cilit, lotėve tė mi i'u bashkuan!
  I lagur nga shiu e lotėt, pėr nė kurbet u nisa,
  e nė zemėr mė vriste faji qė prindėrit braktisa!

  Kėshtu braktisa prindėrit, vendlindjen dhe shtėpinė,
  drejt rrugėve tė mėrgimit mora arratinė!
  Qė bėra gabim tė madh, kėtė e di shumė mirė,
  por mė detyroi halli, nuk e bėra me dėshirė!!!...

  Londėr, Korrik.2006


  Edituar pėr herė tė fundit nga Saimiri nė Fri 01 May 2009, 22:47, edituar 1 herė gjithsej
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Desperado Mon 06 Apr 2009, 03:24

  Saimiri shkruajti:SHOQĖRISĖ...  Kur e lashė vendlidjen time,
  larg, shumė larg saj emigrova!
  Por zemra ruante plot kujtime,
  qė kurrė nuk i harrova.

  Rrugėt e bukura me kalldrėm,
  e ambienti plot hijeshi.
  Shokėt e shoqet qė atje kam lėnė,
  ē'do ditė nė mendje mė rrinė.

  Tani jam nė tokė tė huaj,
  e pa ju o shokė mėrzitem shumė!
  E ndjej mungesėn tuaj,
  edhe natėn kur jam nė gjumė!

  Ju o shokė e shoqe qė unė u njoha,
  qė kur ishim ende fėmijė.
  Me ju qė unė krijova,
  mė tė mirėn shoqėri.

  Mė kujtohen ditėt,
  kur sėbashku qėndronim.
  Po ashtu edhe netėt,
  qė pa gjumė i kalonim.

  Sa e sa vende tė bukura,
  me ju i vizitova?
  Sa festa e ditėlindje,
  me ju unė i festova?...

  Tė gjitha kėto kujtime,
  i ruaj me shumė mall.
  Ndaj kurrė s'do i harroj,
  pėr sa kohė qė tė jem gjallė.

  Me besoni o shokė e shoqe,
  se njė ditė do tė kthehem.
  Dhe nė krahėt e shoqėrisė tuaj,
  me shumė dėshirė do tė prehem.

  Kur mendoj ditėn e kthimit,
  zamra gati sa nuk mė pėlcet!
  Ndaj pa pushim i lutem Zotit,
  qė kjo ditė tė vijė sa mė shpejtė.

  Edhe nė qoftė se unė nuk kthehem,
  ju lutem qė tė mos mė fajesoni!
  Se pėrgjegjės pėr gjithēka ėshtė fati,
  i cili pa mėshirė larg jush mė hodhi!!!...

  Londėr 2003

  Urime per kete poezi Saimir.
  qenka nje poezi shume domethenese dhe shume prekese, (kuptohet per ata qe e kane provuar kurbetin dhe largimin nga shoqeria).
  me mallengjeve me keto vargje te bukura i nderuar, ndaj te uroj gjithe te mirat dhe suksese te metejshme ne poezi.

  Me respekt.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Fri 01 May 2009, 22:45

  Faleminderit Desperado per fjalet e bukura kundrejt vargjeve te mia.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Fri 01 May 2009, 22:45

  Vajtimi i kohės !!!...

  Mes kujtimesh tė vrara nga koha e pamėshirshme
  e viteve qė shkuan dhe mbetėn nė harrim!
  Dergjem nė vaje pa shpresa tė mėtejshme,
  dhe humbas mes ėndrrash qė nuk kanė mbarim!

  Nėpėr dej tė trupit gėrshetohet dhimbja,
  qė gjakun nė shpirt m'a helmon si gjarpėr!
  Dhe udha e jetės qė mė shpien drejt vdekjes,
  bėhet mė e shkurtėr por gjithnjė mė e ashpėr!
   
  Londer, Mars - 2009
  Marsela
  Marsela
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 60
  Mosha : 38
  Pikėt : 192
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 26/03/2009

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Marsela Tue 05 Jan 2010, 01:42

  Urime per poezite.

  Shume tingelluese dhe domethenese keto vargjet e fundit.

  suksese ne vazhdim.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 18 Jan 2010, 10:09

  Faleminderit Marsela dhe gjithe te mirat ne jete.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sat 23 Jan 2010, 00:16

  Ndonjė ditė...

  Ndonjė ditė,
  ē'do gjė do tė ndryshoj pėr mė mirė.
  Kėshtu qė tani qeshu nė pėshtjellim,
  buzėqeshu pėrmes lotėve qė ke nė sy,
  duke i kujtuar vetes gjithnjė nė vazhdimėsi,
  se gjithshka qė ndodh e ka edhe njė arsye...

  Londėr- 2009
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Fri 02 Apr 2010, 23:34

  NDOSHTA...


  Ndoshta nje dite, ne te ardhmen
  Ti perseri, do te kthehesh
  Por gjalle, mua te mjerin
  S'besoj se do te me gjesh.

  Mbi varrin, ku une prehem
  Me keqardhje, do te lotosh
  Dhe ikjen tende, prej meje
  Perjete, do ta mallkosh.

  Ndoshta, shume e permalluar
  Portretin tim, do ta kujtosh
  Kur mbi pllake, te gdhendur
  Emrin tim, do te lexosh.

  Si kurre, ndonjehere
  Do te ndjehesh, fajtore
  Per zemren time, te mjere
  Qe ti vete e copetove.

  Ndoshta, per te paren here
  Mua falje, do te me kerkosh
  Por pergjigjen time, nen dhe
  S'do mundesh, ta degjosh.

  Do te te fal, apo jo
  As vete, nuk e di mire
  Pasi atehere, shpirti im
  Do te jete, plotesishte i shkrire.

  Ndoshta, do te mbjellesh lule
  Mbi dheun e varrit tim
  Me qellim qe ato te celin
  Si kujtim, per dashurine.

  Por lulet, do te vyshken
  Dhe pa gjethe, do te ngelin
  Edhe me gjak, po ti ujitesh
  Ato kurre, nuk do te celin.

  Ndoshta naten, do te me presesh
  Ne enderren tende, te trokas
  Por edhe ne qofte se vij
  Asnje fjale, nuk do te flas.

  Me hijen e vdekjes, do te vij
  Dhe syte mbi ty, do ti zgurdulloj
  Frike ne zemer, do te te shtij
  Derisa ty, te te tmerroj.

  Ndaj, po deshe te jetosh
  Ne heshtje e pa shqetesime
  Ben mire qe te harrosh
  Mua dhe dashurine time.

  Ndoshta, vetem atehere
  E qete, do te jetosh
  Dhe shpirtin tim, nen dhe
  Ndoshta, nuk do ta trazosh!!!...
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Tigri Fri 21 May 2010, 23:49

  Saimir, me te vertete qe paskeni vargje shume te bukura dhe shume te ndjeshme.
  Nuk dua te zgjatem me shume me, pasi nuk di se si ta shpjegoj ate ndjenje qe kisha kur lexoja poezite tuaja, ndaj duke te uruar gjithe te mirat ne jete, njekoheishte te uroj edhe suksese te metejshme ne poezi.

  Mbetsh me shendet.
  Lavdia
  Lavdia
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 11
  Mosha : 44
  Pikėt : 33
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 29/05/2010

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Lavdia Sat 29 May 2010, 22:52

  Keni shume poezi te bukura i nderuuar. Magjithese nuk munda t'i lexoja te tera njeheresh, nga ato te cilat lexova, pashe qe keni nje prirje shume te arrire ne kete drejtim, ndaj edhe ju uroj me gjithe zemer, suskese ne vazhdim.
  Paula
  Paula
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 120
  Mosha : 45
  Vendndodhja : shkolle
  Profesioni : mesuese
  Pikėt : 186
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 09/01/2009
  Humor : jo dhe shume

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Paula Fri 11 Jun 2010, 23:53

  Saimiri shkruajti:FATI...


  Fati;
  Si njė plaēkė pa vlerė mė hodhi,
  rrugėve tė mundimshme tė mėrgimit!
  Ku gjithmonė nga pas mė ndoqėn,
  ēastet e mallkuara tė dėshpėrimit!

  Fati;
  Padrejtėsishtė mė detyroi,
  tė jetoja i vetėm nė kurbet!
  Tė gjitha ėndėrrat m'i shkatėrroi,
  jetėn m'a bėri tė shkretė!

  Fati;
  Mė la tė endesha i pashpresė,
  nė labirintet e jetės sime!
  Shpesh herė u rrezikova tė vdes,
  por mbijetova me shumė mundime!


  Londėr, Korrik.2004

  Ah Fati, fat i shkret.
  Si paska qene keshtu valle, qe asgje nuk e ndryshoka dot kete fatin e marre.

  Nejse se keshtu e ka jeta, gjithsesi poezi jote Saimir, ishte mjaft e bukur, bazuzr mbi kete ceshtje te jetes, qe shume here na mundon gjate.

  klm.
  Genta
  Genta
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 96
  Mosha : 34
  Pikėt : 322
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 31/03/2009

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Genta Sat 12 Jun 2010, 22:04

  Te lumte i nderuar, per tere keto poezi te bukura qe keni thurur dhe sjelle ne forum duke i ndare me ne, dhe mbi te gjitha uroj qe te kesh suksese ne vijim, pse jo te presim edhe mendonje liber, me permbledhje poezish.

  Me respekt.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sat 12 Jun 2010, 23:18

  Tigri shkruajti:Saimir, me te vertete qe paskeni vargje shume te bukura dhe shume te ndjeshme.
  Nuk dua te zgjatem me shume me, pasi nuk di se si ta shpjegoj ate ndjenje qe kisha kur lexoja poezite tuaja, ndaj duke te uruar gjithe te mirat ne jete, njekoheishte te uroj edhe suksese te metejshme ne poezi.

  Mbetsh me shendet.

  Faleminderit shume Tiger, per fjalet tua dhe komplimetet.

  Sinqrisht:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sat 12 Jun 2010, 23:19

  Lavdia shkruajti:Keni shume poezi te bukura i nderuuar. Magjithese nuk munda t'i lexoja te tera njeheresh, nga ato te cilat lexova, pashe qe keni nje prirje shume te arrire ne kete drejtim, ndaj edhe ju uroj me gjithe zemer, suskese ne vazhdim.

  Faleminderit Lavdie, dhe te jam shume mirenjohes per fjalet e tua te embla.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sat 12 Jun 2010, 23:20

  Paula shkruajti:
  Saimiri shkruajti:FATI...


  Fati;
  Si njė plaēkė pa vlerė mė hodhi,
  rrugėve tė mundimshme tė mėrgimit!
  Ku gjithmonė nga pas mė ndoqėn,
  ēastet e mallkuara tė dėshpėrimit!

  Fati;
  Padrejtėsishtė mė detyroi,
  tė jetoja i vetėm nė kurbet!
  Tė gjitha ėndėrrat m'i shkatėrroi,
  jetėn m'a bėri tė shkretė!

  Fati;
  Mė la tė endesha i pashpresė,
  nė labirintet e jetės sime!
  Shpesh herė u rrezikova tė vdes,
  por mbijetova me shumė mundime!


  Londėr, Korrik.2004

  Ah Fati, fat i shkret.
  Si paska qene keshtu valle, qe asgje nuk e ndryshoka dot kete fatin e marre.

  Nejse se keshtu e ka jeta, gjithsesi poezi jote Saimir, ishte mjaft e bukur, bazuzr mbi kete ceshtje te jetes, qe shume here na mundon gjate.

  klm.

  Faleminderit Paula per fjalet e tua ngushuluese dhe te shoqerore.

  Sinqrisht:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Sat 12 Jun 2010, 23:22

  Genta shkruajti:Te lumte i nderuar, per tere keto poezi te bukura qe keni thurur dhe sjelle ne forum duke i ndare me ne, dhe mbi te gjitha uroj qe te kesh suksese ne vijim, pse jo te presim edhe mendonje liber, me permbledhje poezish.

  Me respekt.

  Te faleminderit Genta, per kohen e harxhuar duke lexuar vargjet e mia dhe gjithashtu edhe per komplimentin tend.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  dANJELA
  dANJELA
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 48
  Mosha : 35
  Pikėt : 150
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 12/03/2009

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga dANJELA Mon 14 Jun 2010, 05:39

  Shume te bukura poezite.
  urime dhe suksese ne vazhdim.
  D€NADA
  D€NADA
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 26
  Mosha : 40
  Vendndodhja : diku larg
  Profesioni : gjeografe
  Pikėt : 108
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 06/02/2009
  Humor : Nini portokallise

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga D€NADA Sat 19 Jun 2010, 11:33

  Edhe une jam tip, qe shpeshhere, kerkoj neper internet qe te lexoj poezi te bukura te thurura nga njerez te thjeshte, dhe rastesishte teksa rastisa ne te tuat poezi, lexova disa prej tyre dhe me pelqyen shume.

  Ju uroj pere kete dhundi kaq te bukur qe ju ka falur zoti, dhe ju deshiroj suksese te metejshme ne vazhdim.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Fri 30 Jul 2010, 02:19

  dANJELA shkruajti:Shume te bukura poezite.
  urime dhe suksese ne vazhdim.

  Faleminderit dANJELA, per fjalet e embla.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Fri 30 Jul 2010, 02:20

  D€NADA shkruajti:Edhe une jam tip, qe shpeshhere, kerkoj neper internet qe te lexoj poezi te bukura te thurura nga njerez te thjeshte, dhe rastesishte teksa rastisa ne te tuat poezi, lexova disa prej tyre dhe me pelqyen shume.

  Ju uroj pere kete dhundi kaq te bukur qe ju ka falur zoti, dhe ju deshiroj suksese te metejshme ne vazhdim.

  Faleminderit shume DENADA, per cdo fjale te embel dhe te sinqert.

  Sinqerisht:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Fri 30 Jul 2010, 02:20

  MĖ FAL NĖNA IME ?!...

  Nėna ime nėnė e dashur,
  pa ty zemra mė ėshtė plasur!
  Para kohe unė u plaka,
  kėtij kurbeti i rėntė flaka!

  Nga ti ika u largova,
  dhe e di qė tė lėndova!
  Por ja qė Zoti mė dėnoi,
  pa ty nėnė unė tė jetoj!

  Nė ėndėrr jam me ty ē'do natė,
  edhe pėrse ti ndodhesh larg.
  Tė gjitha dhimbjet m'i shėron,
  kur dora jote mė ledhaton.

  Mė duket vetja si jetim,
  kėtu larg teje nė mėrgim!
  Ndjenjat m’i ndryshku vetmia,
  e shpirtin m'a braktisi lumturia!

  Pa ty o nėnė e shrenjtė,
  e rėndė qenka kjo jetė!
  Mallkuar qoftė ky fat i zi,
  qė padrejtėsishtė me ndau nga ti!

  Prej ditės kur dola nė kurbet,
  njė faj i rėndė nė zemėr mė vret!
  Pesha e tij po mė hap plagė,
  qė pėrjetė do tė rrjedhin gjak!

  Tė lutem mė fal nėna ime,
  qė tė lashė nė hidhėrime?!
  Mė fal qė po derdh lot pėr mua,
  dhe mos harro se unė shumė tė dua.

  Te dua me shumė se jetėn time,
  dhe pėr kėtė nuk kam dyshime!
  Pritėm nėnė edhe pėr pak kohė,
  se do te kthehem njėherė e pėrgjithmonė.

  Besomė nėnė se sė shpejti do tė vij,
  e lotėt nė sy do tė t'i fshij.
  Do tė tė marr nė pėrqafim,
  gjersa t'a shuaj kėtė mallin tim...

  © Saimir Murati...

  Londėr, Shkurt - 2005
  Elena
  Elena
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 11
  Mosha : 36
  Pikėt : 35
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 22/03/2009

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Elena Fri 10 Sep 2010, 11:18

  Saimiri shkruajti:MĖ FAL NĖNA IME ?!...

  Nėna ime nėnė e dashur,
  pa ty zemra mė ėshtė plasur!
  Para kohe unė u plaka,
  kėtij kurbeti i rėntė flaka!

  Nga ti ika u largova,
  dhe e di qė tė lėndova!
  Por ja qė Zoti mė dėnoi,
  pa ty nėnė unė tė jetoj!

  Nė ėndėrr jam me ty ē'do natė,
  edhe pėrse ti ndodhesh larg.
  Tė gjitha dhimbjet m'i shėron,
  kur dora jote mė ledhaton.

  Mė duket vetja si jetim,
  kėtu larg teje nė mėrgim!
  Ndjenjat m’i ndryshku vetmia,
  e shpirtin m'a braktisi lumturia!

  Pa ty o nėnė e shrenjtė,
  e rėndė qenka kjo jetė!
  Mallkuar qoftė ky fat i zi,
  qė padrejtėsishtė me ndau nga ti!

  Prej ditės kur dola nė kurbet,
  njė faj i rėndė nė zemėr mė vret!
  Pesha e tij po mė hap plagė,
  qė pėrjetė do tė rrjedhin gjak!

  Tė lutem mė fal nėna ime,
  qė tė lashė nė hidhėrime?!
  Mė fal qė po derdh lot pėr mua,
  dhe mos harro se unė shumė tė dua.

  Te dua me shumė se jetėn time,
  dhe pėr kėtė nuk kam dyshime!
  Pritėm nėnė edhe pėr pak kohė,
  se do te kthehem njėherė e pėrgjithmonė.

  Besomė nėnė se sė shpejti do tė vij,
  e lotėt nė sy do tė t'i fshij.
  Do tė tė marr nė pėrqafim,
  gjersa t'a shuaj kėtė mallin tim...

  © Saimir Murati...

  Londėr, Shkurt - 2005

  Pershendetje Saimir, dhe kam nderin qe te te them, qe kjo eshte nje nder poezite me te bukura dhe me rreqethese qe kam lexuar ndonjehere per Nenen.
  Te uroj suksese te metejshme ne krijimtarine tende, te poezive qe i ke teper te ndjeshme dhe te prekshme ne shpirt.

  Respekte nga ana ime.

  Sponsored content


  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 3 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 08 Dec 2022, 23:05