Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+21
Klea@Love
Elena
D€NADA
dANJELA
Genta
Paula
Lavdia
Tigri
Marsela
AlbGirl
Denisa
Enkelejda
Desperado
fjolla-1
Anisa
Daniela
Odeta
Scarface
Gurabardhesi
shaban cakolli
Administratori
25 posters

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 7 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Wed 28 Sep 2011, 22:14

  Do tė bėhem...

  Dėborė do tė bėhem, tė biej majė malit.
  Tė freskoj afshin tėnd, netėve pranė zjarrit.
  E kur ethet e ftohta tė vetmisė, ty tė tė zėnė.
  Rreze dielli do tė behėm, tė ngroh trupin tėnd.

  © S. Murati… Shtator – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 7 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Wed 28 Sep 2011, 22:15

  Si kėrcu nė oxhak...

  Teksa vėshtroj shiun, nga dritarja e avulluar.
  Shpresat mė shuhen si yjet, nė prag agimi.
  Si kėrcu nė oxhak, digjet zemra e pėrmalluar.
  Ndėrsa kujtimet vishen me kostume pikėllimi.

  © S. Murati... Dhjetor – 2010
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 7 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 24 Oct 2011, 09:40

  Mos qaj...

  Mos qaj, lotėt ruaji pėr ditėt e gėzimit.
  As edhe njė pikė loti, vuajtjes mos j’a fal.
  Mos qaj, mos ju nėnshtro aspak mjerimit.
  Se loti ėshtė xhevahir, prej shpirtit i dalė.

  © S. Murati… Tetor – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 7 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 24 Oct 2011, 09:41

  E shkuara...

  Sonte kjo nate, me zgjon kujtime te vjetra.
  Te cilat koha i humbi, nder vitet e shkuara, pa kthim.
  Ndersa malli, me rremben, me mberthen ne kthetra.
  E nuk ka aspak te ngopur me gjakun e shpirtin tim.

  © S. Murati... Mars – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 7 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 24 Oct 2011, 09:41

  Ndjenjėn e pastėr tė shpirtit...

  Ende pa marrė fund dita, natės j’u trembe.
  Tė paharruarat ēaste qė pėrjetuam, mohove.
  Kėshtjellėn e ėndėrrave qė thurėm, shembe.
  Ndjenjėn e pastėr tė shpirtit, vrave, rrėnove.

  © S. Murati... Janar – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 7 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 24 Oct 2011, 09:42

  Atėherė kur ti, njė ditė…

  Atėherė kur ti njė ditė, do t’a kuptosh qartė.
  Se vėrtet tė desha, me gjithė forcėn e shpirtit tim.
  Buza do tė tė ndjejė mall, pėr njė puthje tė zjarrtė.
  E zemra do tė kėrkojė flatra, tė ngrihet nė fluturim.

  © S. Murati… Shtator – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 7 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 24 Oct 2011, 09:42

  Do tė bėhem...

  Dėborė do tė bėhem, tė biej majė malit.
  Tė freskoj afshin tėnd, netėve pranė zjarrit.
  E kur ethet e ftohta tė vetmisė, ty tė tė zėnė.
  Rreze dielli do tė behėm, tė ngroh trupin tėnd.

  © S. Murati… Shtator – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 7 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Mon 24 Oct 2011, 09:46

  Kam...

  Nė shpirt kam mall, por nuk mundem t’a shuaj.
  Ėshtė njė mall i zjarrtė qė ndėr vite, pėr ty ruaj.
  Nė sy kam veē lot, por nuk mundem t’i ndaloj.
  Janė lotėt qė rrjedhin varg, kur ty nuk tė shikoj.

  © S. Murati… Tetor – 2011
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 7 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Tue 15 Nov 2011, 23:16

  Ditėlindjen kam sot...
  (Dedikim vetvehtes.)

  Dergjem nė ankthe, kur shohė sot datėn, tek kalendari nė murė.
  I etur jam, se gota e jetės nė dorė, mė ka mbetur e zbrazur.
  Trishtimin, mundohem t’iua fsheh lotėve, duke i thėnė vetes.
  Ėshtė njė ditė tepėr e veēantė sot pėr ty, o njeri i pafat.
  Largoje dhimbjen e hidhėrimin nga shpirti, gėzohu sadopak.
  I‘a them kėto fjalė vetes, por t’i zbatoj jo nuk mundem dot.
  Nė zemėr mė djeg malli qė, rritur ėshtė ndėr vite me radhė.
  Dridhet fort ky shpirt, si gjethja para se tė kėputėt prej peme.
  Jetoj nė vetmi, larg tė gjithėve atyre qė i dua e mė duan.
  Endem si lypsar i pashpresė, rrugėve tė botės nė mėrgim.
  Ndėrsa vitet njė nga njė, vijnė dhe ikin drejt udhės pa kthim.

  Kam humbur udhėn time, drejt tė huajės udhė kur u nisa.
  Ashtu edhe ėndėrrat e thurura, si xhaketė tė arnuar i grisa.
  Me lotė nė sy dhe i vetmuar, festoj ditėlindjen qė sot kisha.

  Sa shumė mė dridhet shpirti, i huaj kėtu nė tokė tė huaj.
  Ora kėtu ngjan sa njė ditė, ndėrsa dita aq sa njė muaj.
  Trishtimin, dhimbjen dhe mallin, mes urimesh i bluaj.

  © S. Murati
  01.Nėntor.2010
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 7 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Tue 15 Nov 2011, 23:17

  Fshatit tim tė lindjes...
  (Dedikim pėr fshatin ku u linda,
  Gurin e Bardhė...)


  Andej nga e nis rrjedhėn, Lumi i Matit.
  Nga malet e larta, ku bora nė dimėr zbardhė.
  Si vigan mbėshtetet, kurrizi i tėrė fshatit.
  I cili ndėr shekuj me radhė, quhet Guri Bardhė.

  Atje ku era e freskėt, dikur ballin m’a freskoi.
  Dhe uji i ftohtė, etjen nė gurmaz m’a shuajti.
  Pėr ato shpate, mua malli ditė e natė mė pėrvėloi.
  Ndėrsa gjaku mė ėshtė ndezur, sikurse baruti.

  Guri i Bardhė ėshtė fshati ku, u linda dhe u rrita.
  Fshati ku nė djep si foshnje, nėna mė pėrkundi.
  Vatra e trashėguar, nga stėrgjyshėrit ndėr breza.
  Vedlindja e poetit tė madh e tė paharruar, Pjetėr Budi.

  © S. Murati... Gusht - 2011
  Armanda
  Armanda
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 340
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : ?!
  Pikėt : 1042
  Vlersuar : 12
  Data e Regjistrimit : 14/03/2011
  Hobi : Muzika
  Humor : Here here

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 7 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Armanda Fri 25 Nov 2011, 03:52

  U
  Saimiri shkruajti:Ditėlindjen kam sot...
  (Dedikim vetvehtes.)

  Dergjem nė ankthe, kur shohė sot datėn, tek kalendari nė murė.
  I etur jam, se gota e jetės nė dorė, mė ka mbetur e zbrazur.
  Trishtimin, mundohem t’iua fsheh lotėve, duke i thėnė vetes.
  Ėshtė njė ditė tepėr e veēantė sot pėr ty, o njeri i pafat.
  Largoje dhimbjen e hidhėrimin nga shpirti, gėzohu sadopak.
  I‘a them kėto fjalė vetes, por t’i zbatoj jo nuk mundem dot.
  Nė zemėr mė djeg malli qė, rritur ėshtė ndėr vite me radhė.
  Dridhet fort ky shpirt, si gjethja para se tė kėputėt prej peme.
  Jetoj nė vetmi, larg tė gjithėve atyre qė i dua e mė duan.
  Endem si lypsar i pashpresė, rrugėve tė botės nė mėrgim.
  Ndėrsa vitet njė nga njė, vijnė dhe ikin drejt udhės pa kthim.

  Kam humbur udhėn time, drejt tė huajės udhė kur u nisa.
  Ashtu edhe ėndėrrat e thurura, si xhaketė tė arnuar i grisa.
  Me lotė nė sy dhe i vetmuar, festoj ditėlindjen qė sot kisha.

  Sa shumė mė dridhet shpirti, i huaj kėtu nė tokė tė huaj.
  Ora kėtu ngjan sa njė ditė, ndėrsa dita aq sa njė muaj.
  Trishtimin, dhimbjen dhe mallin, mes urimesh i bluaj.

  © S. Murati
  01.Nėntor.2010

  Shume e bukur poezia, por edhe mjaft prekese njekohesishte.
  Shruani vertet me forcen e shpirtit dhe dini ti derdhni mjaft bukur ndjenjat ne vargje.
  Suksese i nderuar.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 7 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Tue 21 Feb 2012, 23:32

  Me behet shume qejfi qe te ka pelqyer poezia e mesiperme Armanda.

  Kalofshi sa me bukur.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 7 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Tue 28 Feb 2012, 11:20

  U lodha...

  U lodha nga ėndėrrat.
  Qė gjumin veē m’a trazuan.
  Nga ėndėrrat gėnjeshtare.
  Qė asnjėherė s’mu realizuan.

  U lodha nga rrugėt.
  Qė veē zgjaten tutje largėsive.
  Rrugė tė gjata pa fund e krye.
  Ku tė mbyt pluhuri i peripecive.

  U lodha nga malli.
  Qė rėndė nė shpirt mė peshon.
  Mall i dalldisur e kryeneē.
  Qė si llavė vullkani pėrvėlon.

  U lodha pėrfundimishtė.
  U lodha nga gjithēka.
  Madje edhe nga vetė jeta.
  Jetė qė vetėm mė ka vra.

  © S. Murati ... Shkurt - 2012
  Armanda
  Armanda
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 340
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Tirane
  Profesioni : ?!
  Pikėt : 1042
  Vlersuar : 12
  Data e Regjistrimit : 14/03/2011
  Hobi : Muzika
  Humor : Here here

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 7 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Armanda Sat 07 Apr 2012, 01:39

  Si gjithnje i magjishem, i ndjeshem dhe teper terheqes vargu yt i nderuar.
  Urime nga une edhe njehere dhe suksese ne vazhdim.

  Me respekt: Armanda.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 7 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Administratori Fri 06 Jul 2012, 01:23

  Armanda shkruajti:Si gjithnje i magjishem, i ndjeshem dhe teper terheqes vargu yt i nderuar.
  Urime nga une edhe njehere dhe suksese ne vazhdim.

  Me respekt: Armanda.

  Te faleminderit shume e nderuar Armanda per fjalet e tua te embla dhe per kohen qe i'u kushton poezive te mia, duke i lexuar dhe komentuar gjithashtu.

  Te uroj c'do te mire ne jete.

  Sponsored content


  Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale... - Faqe 7 Empty Re: Vargje qe rrjedhin nga zemra - Poezi te miat personale...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun 04 Dec 2022, 05:58