Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:27


  Me Raste...


  Nje komshi e pyet Gonin:
  He more ke zene ndonje dashnore andej nga shkolla ?
  Goni : Ja ashtu, me raste.
  Komshiu: Po sa raste ke pas?
  Goni : Hic i mut, asnje rast s'kam patur...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:28


  Tregoje ne darke kur te vije babi...  Bledi vjen nga kopshti dhe i thot te jemes :
  "Mami ,mami sot kam pare babin me teze Nexhin qe po putheshin tek makina dhe pastaj teze Nexhi e ndihmoi babin per te hequr kemishen dhe..."
  - ketu e jema e nderpreu dhe i tha qe ta tregonte kete histori ne darke kur te uleshin te hanin darke.
  Ne darke e ema i thote Bledit te tregoje historine perseri.
  I jati po e degjonte i habitur.
  Bledi e tregon nga fillimi dhe thote :
  "...Pastaj teze Nexhi e zhveshi babin dhe ...bene ate punen qe ti mami bere me xhaxhi Spiron kur shkoi babi me sherbim !"...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:29


  Po ti?  Teksa po hante mengjes i biri pyet te jemen :
  - Mami pse babi ka mbetur pa floke fare ne koke ?
  -"Po ngaqe mendon shume , edhe per gjera te kota ndonjehere" !
  I biri mendohet pak dhe ia kthen :
  -"Po ti mami perse ke kaq shume floke ne kokė???!!!"


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:30


  Goni dhe Plaku...


  Goni po ecte ne rruge duke pire nje cigare.
  Nje plak e shikon dhe i thote :
  -Po ti je shume i ri per cigare mor djale?
  Pa me thuaj sa vjec je?
  -"Gjashte "- i thote djali.
  -"Po kur fillove te pish cigare?"- vazhdon plaku.
  -"Pasi mbarova se beri dashuri per here te pare"-thote Goni.
  -"E sa vjec ishte ti atehere?"- pyet plaku.
  -"Nuk e mbaj mend se isha bere tape fare"- tha Goni.


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:30


  Nardi ne Kishe...


  Nardi me prinderit kish shkuar ne kishe.
  Pasi prifti mbaron se theni lutjen e fundit, Nardi u kerkon prinderve te takoje priftin se do ta pyese per dicka me shume rendesi. Prinderit pranojne dhe afrohen tek prifti.
  Nardi : -Ti the se trupat e njerzve vijne nga pluhuri (dheu) dhe se kur vdesim trupat tane kthehen perseri ne pluhur !
  Prifti : -Po ashtu eshte.
  Nardi : -"Atehere eja njehere nga shtepia ime dhe shif se c'po ndodh poshte krevatit tim se aty o po vdes o po lind dikush !!!"...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:31


  Dega e thate...


  Artani nje dite pa te jatin qe po bente dush dhe e pyet :
  - "Hej babi, po ato dy kokrrat ca jane?"
  Babai :- Kumbulla jane po ik tani !
  Artani shkon dhe i tregon te emes se cfare i kish thene i jati.
  E ema pastaj ia kthen :
  -" Po per ate degen e vdekur ku vareshin kumbullat a te tha gje ?! "


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:33

  Nje djale i ri hyn ne nje farmaci dhe i thote farmacistit : "Miredita, mund te me jepni nje prezervativ? e dashura ime sonte me ka ftuar per darke dhe mendoj se pret dicka prej meje ! farmacisti i jep prezervativin dhe kur eshte per te dale djali kthehet perseri dhe thote:
  ''me falni , me jepni edhe nje tjeter.motra e te dashures time ma shkel gjithmone kemben poshte tavolines dhe me provokon kur me sheh.Mendoj se edhe ajo po pret dicka prej meje sonte ".
  Farmacisti i jep prezervativin e dyte djalit i cili , ndersa eshte duke dale kthehet serisht dhe thote : " e di c'ke ti ? me jep edhe nje tjeter sepse e ema e te dashures time eshte shume seksi dhe me ben gjithmone aluzione kur flet me mua...
  Besoj se edhe ajo po pret dicka prej meje sonte "
  Ne mbremje djali shkon ne shtepine e te dashures . Ne tryeze ne te majte ka te dashuren , ne te djathte te motren dhe perpara mamane .
  Sapo vjen babai , ul fytyren dhe fillon te lutete ;
  "Zoti yne , bekoje kete darke , terci , verci..."kalojne disa minuta dhe djali eshte akoma duke u lutur: " Faleminderit o Zot per bujarine tende , terci verci"kalojne dhjete minuta dhe djali lutet ende me koken e ulur . Te gjithe shikojne njeri tjetrin te habitur.Vajza e shqetesuar ul koken dhe i thote ne vesh : " Nuk e dija qe ishe kaq besimtar" dhe djali :"Nuk e dija qe babai yt ishte farmacist ".


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:35

  Shkon vjehrra per darke tek dhendri , nderkohe qe e bija kishte ikur jashte shtetit per specializim. Aty sheh qe dhendri kishte punesuar nje kameriere shume sexy. E sheh me dyshim dhe pyet dhendrin:
  - Une e kuptoj qe vajza ka ikur prej 6 muajsh dhe ti je nje mashkull, por nuk me duket etike qe ti te punesosh nje kameriere sexy dhe te pretendosh te shkosh me te.
  -Vjehre e dashur- tha ai- mos imagjino asgje pasi kamerierja ben vetem punen e saj, mes nesh nuk ka asgje.
  Vjehra e besoi dhe pas asaj mbremjeje nuk komunikoi me me dhenderin.
  Pas disa ditesh kamerierja i thote te zotit:
  -Zoteri ka disa dite qe nuk po e gjej dot garuzhden, mbaj mend qe per here te fundit e kam pare diten qe vjerra juaj ishte per darke.
  -mos do te thuash qe e ka marre ajo, thua te jete pervecse e rrjedhur edhe hajdute-pyet dhendri.
  Dhe i nis nje e-mail vjehres duke vendosur te shoqen CC
  ..e dashur vjehre, nuk dua te insistoj qe ti ke vjedhur garuzhden time , por fakt eshte se qe nga mbremja qe ti ke qene per darke tek une , nuk po e gjej dot.
  vjehra kthen pergjigje,po me e-mail, ku e bija ishte CC
  ... i dashur dhender, nuk dua te insistoj qe ti fle me kamerieren , por fakt eshte qe kamerierja jote nuk fle ne shtratin e saj , pasi nese do te shtrihej aty do shihte garuzhden qe une e kisha vene nen jastek...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:37

  Takohen dy shoke , njeri prej te cileve ishte fejuar
  - si po te duket fejesa , e pyet i pari te dytin
  - jam shume i lumtur - thote ai - me vjen ta ha te fejuaren time, aq e mire eshte!
  Po keta te dy takohen pas 10 vitesh, dhe i pari e pyet serish shokun:
  -si po te shkon martesa, je i lumtur?
  - aman -pergjigjet tjetri - c'bera qe nuk e hengra qe athere time shoqe !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:38

  nje grua vuante vazhdimisht , prej vitesh nga nje dhimbje e pasherueshme koke.
  Kishte provuar cdo mjekim , por pa rezultat dhe i kishte humbur shpresat se do te sherohej ndonjehere.
  nje dite shoqja e saj Monika i thote se kishte degjuar per nje mjek te mrekullueshem qe te sheronte pa te dhene ilace, dhe ajo vendosi te shkoje tek ky mjek.
  Pasi i tregoi per dhimbjen e kokes, mjeku i tha gruas te dale para pasqyres dhe ti thote vazhdimish vetes:
  - une nuk kam dhimbje koke, une nuk kam dhimbje koke.
  dukej e cuditshme , por funksionoi, pas disa minutash gruas i ndaloi dhimbja e kokes.
  shkon e lumtur ne shtepi dhe i tregon te shoqit se cfare i kishte ndodhur. Pasi u mendua ca e pyet te shoqin:
  - i dashur ti ke kohe qe nuk shkelqen ne krevat. Pse nuk shkon edhe ti tek mjeku se mos ai ben dicka per kete gje?
  burri sado e mendonte te pallogjikshme vendosi te shkonte tek ky mjek qe bente mrekullira.
  pas vizites vjen ne shtepi, zhvishet i teri , i shqyen rrobat se shoqes , e hedh ne krevat dhe bejne dashuri si kurre ndonjehere me pare. pasi mbaron i thote se shoqes:
  - mos leviz, me prit aty- dhe shkon ne banje. kthehet pas 5 min dhe gjithshka nis serish nga fillimi.pasi mbaron perseri shkon ne banje e keshtu me radhe.
  ne nje moment e shoqja e cuditur pak e ndjek fshehurazi dhe sheh burrin e saj lakuriq para pasqyres qe i thoshte vetes:
  - ajo nuk eshte gruaja jote, ajo nuk eshte gruaja jote


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:41

  Tre ēifte tė martuarish.

  Tre cifte te martuarish qe u perkisnin moshave te ndryshme, nje cift pleqsh, nje ne moshe mesatare, reth te 50-tave dhe nje cift te sapomartuarish; qe donin te hynin ne nje kongregacion fetar.
  Prifti u tha se e vetmja pengese ishte nje prove qe duhej te superonin: nuk duhet te benin sex per 2 jave rresht. Pas 2 javesh nese e kishin kaluar pengesen beheshin antare te kishes.
  Kaluan dy javet dhe te tre ciftet shkojne tek prifti:
  - He u thote ai, si shkoi?
  - Per ne nuk ishte problem te kalonim proven- Thote cifti i pare
  - Ne- burri i ciftit te dyte, javene pare nuk e kishim problem, por nje nate pata nje deshire te forte per te fjetur me time shoqe, perfundova ne divanin e sallonit dhe nuk ndodhi gje
  - Jeni te mirepritur ne kishen tone thote prifti; -po ju, i kthehet ciftit te trete, te sapomartuarve?
  - me duhet ta pranoj ate qe nuk e plotesuam kushtin, thote burri,
  Sapo ikem qe ketu gruaja me donte te merrte nje kuti fasulesh qe i ra nga dora. Ajo u perkul ta ngrinte ate dhe teksa shihja shpinen e saj te perkulur, fundin e kurrizit paksa te zbuluar nga bluza, fundin te ngritur me teper se cduhej , nuk i rezistova tundimit, por e terhoqa dhe e kemi bere disa here rresht.
  - Boll- tha prifti- ju kurre nuk mund te hyni ne kishen time
  - E di - tha burri- keshtu na tha dhe ai tek supermarketi.


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:43

  Organet e trupit.

  U be nje kuvend njehere ku do vendosej se cilit nga te githe organet e trupit te njeriut i takonte te merrte pension i pari
  U ngrit truri e tha:
  - Une jam me i konsumuari nga ju. Punoj 24 ore ne 24 ne cdo dite te javes. Pa dyshim qe e meritoj te jem i pari qe do te marr pension.
  Organet te tjera e kundershtuan, sepse ishte ai qe i vinte ne funksionim ata, dhe nese nuk do te ishte truri paralizohej jeta e tyre. Po keshtu u hodhen poshte edhe pretendimet e zemres.
  Kur papritur aty nga fundi i salles u degjua nje ze:
  - Une duhet te marr pension i pari.
  - Kush je ti qe flet aty- tha truri- ngrihu te te shohim njehere.
  - te ngrihesha une - tha ai- nuk kerkoja te dilja ne pension.


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:44

  Llampa magjike.

  ne nje plazh te bukur nje cun dhe dy shoket e tij gjejne nje llampe magjike, e mbuluar pergjysme nga rera. Ky qe e pa i pari e mori ne dore, e ferkoi dhe normalisht doli gjindi.
  Gjindi:- "Si pasoje e buxhetit te vogel qe kemi per momentin, nuk mund te te plotesoj pervecse njeren nga deshirat qe vijojne: zgjuarsine e pafund, rinine e perjetshme, pasurine e pamatur. Atehere cilen nga keto deshira zgjedh?", e pyeti gjindi.
  Djali pergjigjet: "Zgjuarsine "
  dhe puf, nje drite ndricon llampen dhe gjindi zhduket.
  Dy shoket kthehen atehere nga ky tipi dhe e pyesin: "pa he na thuaj ndonje gje te zgjuar?"
  Dhe ai pergjigjet: "duhet te kisha zgjedhur pasurine"


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:44

  FATOS NANO tek BERBERI...


  Sapo u ul Fatosi, pėr tu qethur, berberi menjehere e pyet, se si duket Sali Berisha
  Fatosi nuk i pėrgjigjet, por vetėm i hedh njė vėshtrim zhbirues. Ndėrkohė, berberi vazhdon ta qethe dhe pėrsėri e pyet, se ēdo tė bėhet me Sali Berishen: Klienti i rėndėsishėm e sheh vengėr dhe nenqesh lehtePo pėr cudine e tij, berberi kėrkon te dije, se a mund tė vijė Berisha, ndonjėherė, ne pushtet;Fatosi e degjon, por nuk i kthen pėrgjigje
  Berberi e perseriti edhe herė te tjera pyetjen, derisa mbaroi se qethuri dhe nisi te shkunde qimet.Ne kėto ēaste, Fatosit nuk iu durua dhe i kthehet berberit:
  - Me cave koken, gjithė kohėn, me Berishen! Ēfarė doje te dije?
  - Asgje.- i thotė qete-qete berberi, - Thjeshte pyesja, pėr te te qethur me mirė.
  - Si do me qethje me mirė, me pyetje te tilla idiote?
  E po, kur te permendja Berishen, ty te ngriheshin qimet pėrpjetė dhe unė e kisha me kollaj pėr ti kapur me gershere!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:45

  BE ne LAZARAT...

  Njė grup monitoresh te BE shkuan ne Lazarat pėr te hetuar pėr ngjarjen.
  Me nė fund arriten te kontaktojne njė fshatar qe pranonte se kishte
  qėlluar helikopterin.
  -Po pse e qellove, - e pyeste monitorja.
  -E qellova se m'u duk si i Xhoana Nanos, - i tha fshatari. Po tė ishte
  italian, nuk e qelloja.
  -Po pse duhet te qelloje helikopterin e Xhoanes! - pyeti ajo, - dhe pse
  nuk e qelloje, po ta dije se ishte italian!...
  -Po tė ishte i Xhoanes duhej qėlluar, - tha fshatari, - se ajo vjen e
  na e merr hashashin, pa na dhėnė leket, kurse italianet janė te rregullt
  dhe paguajne parate !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:46

  Mburrje.

  Na ishin mbledhur njehere dhe po mburreshin per shtetet dhe dobite e shteteve te tyre, Francezi, Gjermani, Hollandezi, Iraniani, Amerikani dhe Shqiptari...

  Ngrihet Francezi dhe thote:
  - Sa per dijeni, ju nuk mund te thoni asnje fjale, pasi e gjithe bota e di qe femrat franceze jane femrat me te bukura ne rruzullin tokesor!!!

  Ngrihet Gjermani dhe thote:
  - Gjermani njihet si shteti qe ka prodhuar dhe po prodhon makinat me te mira ne bote!!!

  Ngrihet Hollandezi dhe thote:
  - Hollandezet jane arkitetktet me te zgjuar ne bote dhe Hollanda njhet si vendi ku gjnden shtepite me te bukura dhe me lluksoze ne bote!!!

  Ngrihet Iraniani dhe thote:
  - Qilimat qe ben irani nuk mund ti gjesh ne asnje shtet te botes dhe askush nuk mund te beje qilima me te mire e me te bute se sa iranianet!!!

  Ngrihet Amarikani dhe thote:
  - Amerika ka CIA-n, e cila zbulon edhe gjerat me te hollesishme qe ndodhin neper bote, dhe nuk gje ne kete bote qe mos ta dije CIA amerikane!!!

  Me ne fund ngrihet Shqiptari dhe duke cuar buzen ne gaz thote:
  - Qe ta merrni vesh ju fare mire;
  Shqiptari i merr ato femrat Franceze, i hip ne makinat Gjermane, i dergon neper shtepite e Hollandes, i q*n mire e mire ne qilimat e Iranit dhe CIA amerikane as qe e merr vesh fare !!!!!.....


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:47

  Ne koktei.

  Gjatė njė koktei ,njė grua i afrohet zonjės sė shtėpisė dhe e pyet :
  Mė falni ,mos dini gjė ku vajti ajo biondia qė na shėrbeu pak mė parė ?
  -Jo , mos doni tė ju shėrbejė ndonjė pije tjetėr ?
  Jo moj jo por po kėrkoj tim shoq !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:48

  Nje grua e kishte fundin e ngushte dhe nuk mund te hipte ne autobus.mundohej per te hipur por fundi e pengonte dhe ajo filloite zberthente nje nga pullet , por prape nuk mundi te hipte, kete gje e perseriti disa here por nuk ariti te hipte ne autobus. Nje burre qe ishte prapa dhe priste per te hipur ju drejtua dhe i tha: boll se mi hape te gjitha pullet e pantallonave.


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:49

  Klienti dhe Kamarieri

  Nje bure hyne ne nje restorant dhe i kerkon kamarierit ti bjere "vere 600 vjecare".
  Kamarieri nuk gjen veren qe i kerkuan dhe i bie vere 200 vjecare.Buri pasi epiu veren i thote kamarierit se nuk eshte vera qe kerkova, kjo eshte vere 200 vjecare, prandaj te lutem me bjere vere 600 vjecare. Kamarieri kerkon perseri por nuk gjen dhe ibie vere 300 vjecare, buri pasi e piu i thote : kjo eshte vere 300 vjecare, une te kerkoj vere 600 vjecare. Nje nga punonjesit e lokalit e degjon dhe i bie nje pie te vecante. Buri e pi dhe e byshtyn: kjo eshte shure, e vertete pergjigjet punonjesi, tashti me thuaj se sa vjec jame une.


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:50

  Dy miq tė ngushtė

  ai vuri re qe miku i tij, kish filluar te pinte gjithnje e me shpesh , c'ka nuk qe e zakonte per te.
  -c'te ka bere vaki ? e pyeti mikun dhe iu ul prane.
  nje femer eshte bere sebep.
  sikur ta dija , e cila eshte ajo?
  nuk ta them dot , ia ktheu .
  por pasi piu dhe disa gota , iu lirua gjuha , u kthye nga shoku e i tha - e mire po ta them.
  eshte ....jot shoqe.....
  - ime shoqe?!
  - po ....
  e si eshte pune?
  burri psheretiu thelle , e zuri mikun e tij nga supet e i tha :
  - ah miku im , me duket se ajo po na tradheton me nje tjeter.


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:52

  Farmaci

  Nje grua futet nė farmaci dhe i thotė farmacistit:
  me falni , a mund te me jepni nje kuti me tableta
  te acidit acetil salicilik?
  -nuk do te ishte me mire te thoshit nje kuti me aspirina? ia kthen farmacisti.
  -po, por nuk me kujtohej si quheshin! thote gruaja.


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:53

  Fishkellima.

  Njė familje ishte ngushtė pėr banesė konkretisht kish dy dhoma ,nė njėrėn flinte gruaja me fėmijėt dhe tjetrėn e pėrdornin si dhomė pritje dhe nė tė flinte edhe i zoti i shtėpisė.Njė ditė i vjen njė mysafir i cili bėhet kurioz dhe pyet tė zotin e shtėpisė: Mė falni po si ia bėni pėr tė fjetur me gruan? Kur dua tė flej me gruan fėrshkėllej ..Po mirė kur doni Ju fėrshkėlleni, po kur don gruaja si ia bėni? Kur don gruaja vjen dhe thotė: A fėrshkėlleve Ti, apo mė bėne veshet Mua ???!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:54

  Vrima.

  Dy femra ,njėra nė moshė tė thyer dhe tjetra nuse e re donin tė shkonin nė fshatin Vrinė, por nuk e shqiptonin tamam emrin e fshatit dhe i thonin vrimė. Nejse, i dalin pėrpara njė makine dhe hipin nė tė. Rrugės siē edhe e kanė gratė, nusja gjithė merak i thonte shoferit: Aman shofer kur tė shkosh tek vrima mbaje. Shoferi, ia kthente po moj nuse po. Mirpo nusja nuk pushonte, mė nė fund shoferi i mėrzitur ia ktheu: Nuse mos mė thuaj mė se po arrita gjer tek vrima se mbaj dot !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:56

  Une jam Shqipetar.

  Dy refugjatė po bisedonin nė njė pijetore nė angli.
  Njėri i thotė tjetrit qė po i pinte gotat e birrės njėra pas tjetrės.
  -A e din ti miku im se nga alkoli vdesin ēdo vit 10 000 anglezė?
  E ē'mė duhet mua ia kthen ky,unė jam Shqiptar !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:56

  Kamarieri dhe katunari.

  Njė katunar i pasur shkon me pushime nė Sarandė .Pasi i kaloi pushimet nė njė hotel pagoi llogarinė dhe nė momentin qė po fuste kuletėn nė xhep ,i drejtohet kamarjeri : Besoj se mua nuk do tė mė harroni ?!!! Katundari duke buzėqeshur me dashamirėsi i tha : Jo nė asnjė mėnyrė do tė ju telefonoj herė pas here !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Pictur10

  Sponsored content

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 2 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Mon 28 Sep 2020, 21:48