Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 21 Oct 2007, 12:05


  Nė sallėn e operacionit...

  Nė njė spital nė dhomėn e reanimacionit tė tėrė pacientėt
  qė hynin nė tė vdisnin nė orėn 9:00 tė darkės .
  U bė problem shumė i madh, mė nė fund drejtori i spitalit
  vendosi tė vėzhgonte nga afėr se ē'ndodhte me pacientėt .
  Njė natė u fut nė dhomėn e reanimacionit, u fsheh diku
  dhe po priste.
  Nė orėn 9:00 vjen pastruesja heq spinėn e aparatit tė oksigjenit
  nga korenti dhe vendos nė tė fshesėn me korent.
  Mbaron pastrimin dhe e vendos prapė spinėn e aparatit tė
  oksigjenit, por pacientėt ndėrkohė kishin ndėrruar jetė !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 21 Oct 2007, 12:05


  Po ti, pėrse nuk zhvishesh?!


  Nė mbledhjen e radhės nė kolektivin e njė spitali
  tė tėrė mjekėt, i bėnė vėrejtje njė kolegu tė tyre
  se e ngrinte shumė zėrin me pacientėt.
  Mjeku nė fjalė bėri autokritikė.
  Tė nesėrmen nė zyrėn e kėtij mjeku troket njė grua,
  mjeku pėrgjigjet por me zė shumė tė ulėt:
  Mjeku: - Urdhėroni, hzni brenda.
  Gruaja futet nė zyrė dhe mjeku duke patur parasyshė
  qė gruaja kishte shkuar tek ai pėr t'u vizituar i thotė me
  zė tė ulėt sėrish:
  Mjeku: - Zhvishu, zhvishu zonjė...
  Por gruaja nuk e kupton nė tė njėjtin kuptim dhe ia kthen:
  Gruaja: - Po ti pėrse nuk zhvishesh ???!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 21 Oct 2007, 12:07


  Fatos Nano dhe Gramoz Ruēi....

  Njė ditė prej ditėsh, teksa po pinin kafe sėbashku,
  Fatos Nano i thotė Gramoz Ruēit:
  Nano: - Dėgjo Gramoz, po tė lė njė amanet.
  Ruēi: - Ē'farė amaneti more Fatos?!
  Nano: - Kur tė vdes, tim dua qė tė m'a hidhni nė det!
  Ruēi: - Po pėrse pikėrishtė atje, shoku Fatos?!
  Nano: - Sepse Ilir Meta ėshtė betuar qė do tė hedhė valle mbi varrin tim !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 21 Oct 2007, 12:07


  Prostituta...


  Po gjykohej njė prostitutė e bukur,
  sepse e ushtronte zanatin e saj nė njė lagje,
  duke prishur qetėsinė e banorėve.
  Gjykatėsi e vėshtronte tėrė epsh dhe bėri ē'ishtė
  e mundur gjersa e nxori tė pafajėshmė prostitutėn.
  Por merita i takonte edhe avokatit tė saj mbrojtės,
  i cili pas dy ditėsh, vendosi ti bėntė njė vizitė klientes sė tij.
  Bleu njė buqetė me lule dhe vajti drejt e nė shtėpinė e saj.
  Avokati: - Ndoshta ju habit kjo ardhia e shpejtė pėr vizitė ?!...
  Prostituta: - Jo more ē'ėshte ajo fjalė!
  Pėrkundrazi jeni vonuar shumė, pasi Gjykatėsi, sekretari
  dhe dy dėshmitarėt, erdhėn qė atė mbrėmje pasi mbaroi gjygji!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 21 Oct 2007, 12:07


  Hajduti.


  Njė person kapi njė fėmijė duke i vjedhur mollėt
  qė kishin rėnė nė tokė.
  E kap pėr veshi dhe i thotė:
  - Ah, maskara, maskara.
  Ta tregoj me tėt atė, ku e ke Babanė?
  Djali thėrret, o Babi zbrit poshtė se tė kėrkon ky zotėria !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 21 Oct 2007, 12:08


  Avokati...


  Disa baballarė tė ardhėshėm, nė mes tyre
  edhe njė avokat, po prisnin gjithė ankth nė
  koridorin e maternitetit.
  Njė infermiere del nė korido dhe i drejtohet
  njerit:
  Infermierja: - Urime e me jetė tė gjatė djali.
  Avokati qė po lexonte njė gazetė, hedh gazetėn
  pėrtokė dhe i indinjuar thėrret:
  Avokati: - Po ē'bėhet kėtu more, kam ardhur
  dy orė para kėtij e ju akoma s'po me jepni anjė lajm!
  Infermierja: - Na falni more zotėri, por kėtu jo gjithēka
  mund tė programohet!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 21 Oct 2007, 12:08


  Kopraci...


  Njė plak koprac po i lutej Perėndisė:
  Kopraci: - O Zot nėse do tė mė japėsh
  10 milionė lekė, 1 milion prej tyre do t'i
  shpėrndajė lėmoshė pėr tė varfėrit...
  E nėse nuk mė beson mua mbajeni 1 milion
  dhe mė jep mua pjesėn tjetėr!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 21 Oct 2007, 12:08


  Prifti dhe vajza...


  Nėna po pyeste fėmijėt e saj, se ē'farė zanati
  do tė merrnin kur tė rriteshin?
  Djali i madh thotė: - Unė dua tė bėhėm Pilot.
  Vajza e madhe thotė: - Unė dua tė bėhem Doktoreshė .
  Po ti shpirt i mamit ē'farė do tė bėhesh, i drejtohet
  e ėma vajzės sė vogėl?
  - Unė dua tė bėhem Prostitutė! - Pėrgjigjet ajo
  Qyqja u shtang e ėma, dhe pa humbur kohė shkon
  tek prifti i kishės sė tyre katolike dhe i tregon hallin.
  Prifti kėrkon tė flasė me vajzėn.
  Hyn vajza dhe i shpjegon priftit se si qėndronte puna.
  Prifti: - Prostitutė thatė ?
  Vajza: - Po, po Prostitutė.
  Prifti: - O Perėndi, po ti fol moj e uruar, ne kujtuam se
  dėshiron tė bėhesh Protestante!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 21 Oct 2007, 12:09


  Njė ēift tek mjeku...


  Njė ēift pas njė vit martese nuk po bėntė fėmijė
  dhe drejtohet tek gjinekologu.
  Mjeku i pyet: - Ē'farė bėni nė darkė?
  Burri: - Hamė darkė, shikojmė televizor,
  shkėmbejmė nga njė tė puthur dhe flemė.
  Mjeku: - Po nė mėngjes?
  Burri: - Ngrihemi hamė mėngjes shkėmbejmė
  nga njė puthje dhe ikim nė punė.
  Mjeku: - Po mbasdite?
  Burri: - Kthehemi nga puna, hamė bukė,
  shkėmbejmė nga njė tė puthur dhe pushojmė.
  Atėherė mjeku zhvishet, zhvesh edhe gruan e kėtij
  burrit dhe bėn dashuri me gruan nė sy tė burrit
  dhe mė pas i drejtohet burrit duke i thėnė:
  Mjkeu: - E pe kėshtu bėhen fėmijėt!
  Kėtė punė duhet tė bėsh ēdo ditė, e kupton?!
  Burri: - E kuptoj doktor pėrgjigjet i gėzuar,
  por njė gjė nuk e kam tė qartė unė.
  Do tė vini ju ē'do ditė nė shtėpinė tonė apo tė vijmė ne nė klinikė!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 21 Oct 2007, 12:09


  Njė fjalė tė fundit...


  Gruaja e pėrlotur i afrohet tė shoqit, dhe i thotė:
  Gruaja: - Nikollė, ti e shikon se nėna ime ėshtė shumė e sėmurė!
  Thuaji edhe ti ndonjė njė fjalė, larg qoftė edhe njė fjalė tė fundit !
  Nikolla afrohet te krevati i vjehrrės, pėrkulet paksa, dhe e pyet:
  Nikolla: - Vjerr e dashur: A tė pėlqen muzika e pėrmotshme ???!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 21 Oct 2007, 12:09


  Peshku dhe macja...


  Njė person, po gėrmonte njė gropė nė kopėsht.
  Fqinji e sheh dhe i thote:
  Fqinji: - Ē'po bėn ashtu more?
  Tjetri: - Peshku i djalit tim, ngordhi, dhe une do ta varros!
  Fqinji: - Gjithė ajo gropė e madhe, pėr njė peshk aq tė vogėl !?
  Tjetri: - Jo, jo, por peshku ėshtė nė stomakun e maces tėnde !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 21 Oct 2007, 12:10


  Une nuk jam nga ato...


  Gruaja, ndėrsa po bėhej gati tė hynte nė shtrat,
  shpėrthen nė lot dhe i thotė tė shoqit:
  Gruaja: - Kam frikė, se do te krijosh njė ide tė
  gabuar pėr mua!
  Por dije mirė se unė nuk jam nga ato...
  Burri: - E di, e di.
  Gruaja: - Ti je i pari qė ..............
  Burri: - I pari, qė bėj dashuri me ty?
  Gruaja: - Jo, jo, ti je i pari qė po mė beson !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 21 Oct 2007, 12:10


  Nė xhep...


  Shkon Nano, pėr njė vizitė miqėsore nė Greqi,
  ku e pret homologu i tij grek.
  Njė ditė tė bukur, marrin njė helikopter dhe dalin duke parė greqinė.
  Kur ishin sipėr njė autostrade tė madhe, ky greku i thotė Nanos:
  Greku: - E shikon atė autostradėn me 6 korsi aty poshtė?
  - E kam ndertuar pėr dy vjet...
  Nano: - Po ajo qenka me 5 korsi, dhe jo me 6 !
  Greku: - E po njėrėn e kam unė nė xhep...

  Pas njė kohe tė shkurtėr vjen ky greku nė Shqiperi,
  dhe Nano, zbaton tė njėjtėn rrugė sikurse ai nė greqi,
  pėr tė parė Shqipėrinė nga lartė...
  Kur po kaloni me helikopter mbi njė lum tė madh te vendit tonė,
  Nano i thote atij grekut:
  Nano: - E shikon atė urėn e madhe atje poshte mbi lum?
  - E kam ndertuar, kur fitova mandatin e dytė qeverisė.
  Greku: - Po ku ėshtė ura, more Fatos, se s'po e shoh dot ?!
  Nano: - Po nuk ke se si ta shohėsh, sepse e kam unė nė xhep !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 21 Oct 2007, 12:11


  Vėrtetim hipoteke...


  Nj vajzė e cila e dashuronte marrėzishtė tė
  dashurin e saj, po i thoshte njė ditė kėtij tė fundit:
  Vajza: - I dashur, ti je dhe do tė jesh i imi pėr jetė...
  Djali i cili ishte shumė naiv nė tė vėrtetė, i'a kthen:
  Djali: - Atėherė, duhet qė marrėsh njė vėrtetim
  nė hipotekė, qė tė vėrtetosh kėtė qė po thua !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 21 Oct 2007, 12:11


  E papuna...


  Ishte njė femėr e papunė, e cila dilte ē'do ditė
  pėr punė tek "Ushtari i Panjohur".
  Pas disa muajsh, njė shoqja e saj e takoi nė rrugė dhe i tha:
  Shoqja: - S'tė kam parė mė tek " Ushtari i Panjohur"?!
  Mos ke filluar gjė punė diku?
  Gruaja: - Po, kam filluar punė nė njė repart ushtarak !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Mon 22 Oct 2007, 01:10


  Koha mė e pėrshtatėshme...

  Dy shokė po pinin kafe, nė njė lokal, dhe po
  bisedonin pėr ēeshtje tė ndryshme tė jetės.
  - Mbasdita,- tha njėri, ėshtė koha mė e mirė pėr mua.
  - Pėrse, fle gjumė? - e pyeti tjetri.
  - Jo mor unė nuk flej, por flen gruaja ime !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Mon 22 Oct 2007, 01:11


  Papagalli...

  Njė vajze kishte deshire per te blere nje papagall.
  Ndaj shkon dhe i thote tė emės se kishte dėshirė
  qė tė blente njė Papagall.
  E ėma nuk i'a prish qejfin por vetėm i jep njė kėshillė.
  E ėma:- Mirė bleje, por mos e blej tek marinaret
  se ato i mėsojnė tė flasin fjalė tė pista.
  Vajza u bė kureshtare nga fjalėt e sė ėmes, dhe shkoi
  tek marinarėt pėr tė blerė papagallin.
  Pasi ranė dakort pėr ēmimin vajza pyet marinaret:
  Vajza: - A flet fjalė te pista ky papagall?!
  Marinarėt: - Jo, moj vajzė, ky Papagall nuk flet asnjė
  fjalė tė piste. Ndaj shikoje vetė se e vėrtetojmė qė kėtu.
  Njėri nga marinarėt i thote papagallit:
  - Ngreje kėmbėn e djathtė.
  Dhe papagalli ngren kėmbėn e djathė.
  Marinari: - Ule kėmbėn.
  Dhe papagalli e ul kėmbėn.
  Marinari: - Ngreje kėmbėn e majtė.
  Papagalli e ngren kėmbėn e majtė dhe kėshtu marinari
  i thotė ule kėmbėn dhe papagalli e ul.
  E shikon, i thonė marinarėt vajzės?!
  Nuk flet asnjė fjalė tė pistė.
  Vajza mori papagallin dhe shkoi nė shtepi gjithe qejf
  dhe i thotė sė ėmės qė nuk flet fjalė tė pista.
  Per t'a vėrtetuar i thotė papagallit:
  Vajza: - Ngreje kėmbėn e djathtė.
  Dhe papagalli e ngren kėmbėn e djathtė.
  Mirė por ajo harrojė t'i thotė papagallit ule kėmbėn,
  por i thote ngreje kėmbėn tjetėr!
  Atėherė papagalli i'u pėrgjigj:
  Papagalli: - Po unė ku tė mbahem?! Nė p*dh tė satėmė?!


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Mon 22 Oct 2007, 01:11


  Refuzim martese...


  Nena me merakun e se bijes, per ta pare sa me mire,
  e sigurishte te martuar, i foli njmbasdite per Kolecin.
  Mire por e bija nuk u kenaq, per kete gje, dhe i tha;
  E bija: - Jo moj nene, mua nuk me pelqen ai djale !
  Me e dite se mbetem pa u martuar, se une nuk e marr
  ate per burre, edhe sikur te bashkohet qielli me token !
  Nena: - Po perse, moj bije ?!
  Koleci eshte djale per se mbari, me shkolle te larte, e me alamet vile...
  E bija: - I mire boll, eshte Koleci, por gerrhet naten ne gjume,
  e me len tere naten pa fjetur gjume !
  Nena: - Uuuu, e zeza ! -Po ti ku e di moj qyqe ???!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Mon 22 Oct 2007, 01:12


  Delja e shefit...


  Ne nje ferme te veēuar, njeri nga fshataret,
  i kerkonte vazhdimishte leje padronit te tij qe te
  shkonte ne qytet ku mund te takohej me ndonje grua,
  kerkese kjo qe i refuzohej vazhdimishte prej padronit te tij !
  Me ne fund, padroni i thote qe te kapi e te palloje nje dele!
  Edhe fshatari i shkrete i ndezur per ta bare njeher me ndonje
  femer, ashtu ben, sikurse i tha padroni.
  Mire por, per fat te keq pasi e pallon delen e kapin dhe
  e rrasin ne burg !
  Pasi del nga burgu, shkon e i thote fshatari padronit;
  Fshatari: - Po ti vete me the, qe te kapja e te palloja nje dele !!!
  Padroni: - Une te thashe qe te shkoje m,e nje dele,
  por ama jo me delen e shefit te policise !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Mon 22 Oct 2007, 01:12


  Pendesa...


  Burri i penduar, i afrohet te shoqes dhe i thote;
  Burri:- Grua, nese ndonjehere te kam fyer
  me fjalet e mia, paksa te vrazhda apo tallese,
  merre si te duash, por me beso, qe une i terheq
  fjalet qe te kam thene.
  Gruaja:- Jo, jo ! - Te njoh mire une ty.
  E di, e kam te qarte qe ti kerkon ti ruash per here
  tjeter ato fjale qe do te terheqesh !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Mon 22 Oct 2007, 01:13


  Mėsuesja e gjuhės...


  Mėsuesja e gjuhės po i shpjegonte klasės
  mėsimin e ditės dhe nė shpjegim e sipėr
  drejton njė pyetje:
  Mėsuesja: - Kur unė them, Ardiani se donte tortėn,
  ē'farė ėshtė Ardiani nė kėtė rast?
  Beni ngren dorėn dhe pasi merr lejen e fjalės nga
  mėsuesja thotė:
  Beni: - Jo dhe shumė i zgjuar....


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Mon 22 Oct 2007, 01:13


  Gjygji i divorcit...


  Pas njė kontradikte ndėrmjet tyre njė
  ēift pėrfundon nė gjykatė e qėllim qė
  tė divorcoheshin...
  Pasi nis seanca gjzgjėsore, Gjykatėsi pyet burrin:
  Gjykatėsi: - Pėrse s“i ke folur gruas pėr 6 muaj ?
  Burri: -Sepse nuk doja qė ti'a ndėrprisja fjalėn !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Mon 22 Oct 2007, 01:13


  Perse s'te la pa breke...


  Teksa i dashuri i saj po vishte ēorapet,
  ajo i'u afrua dhe i tha:
  Vajza: -Goxha te madhe e ke kemben!
  Djali: - Epo, kur kam qene i vogel mami
  me linte shpesh pa kepuce, thone se kemba
  rritet kur rri zbathur.
  Vajza: -Mami yt me mire te te kishte lene
  pa breke, se sa te ka lene pa kėpucė!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Mon 22 Oct 2007, 01:14


  Shkrimtari dhe bukuroshja...


  Njė shkrimtari tė shėmtuar por tė famshėm
  e tė zgjuar anglez i tha njė ditė njė grua e bukur
  por jo fort e zgjuar:
  Gruaja: - Mendo sikur tė martoheshim ne dhe
  fėmija jonė do tė kishte bukurinė time dhe meēurinė tėnde?!
  Shkrimtari: - Po sikur tė ndodhte qė ai tė trashėgonte
  fytyrėn time dhe trurin tėnd ?!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Mon 22 Oct 2007, 01:14


  Ikonat...


  Njė djalė i vogėl pyeti njė ditė tė atin:
  Djali: -Babi, ēfare jane ikonat?
  I ati: - Jane piktura te shenjta bir.
  Djali: - Po pse Windows (Dritarja e kompjuterit)
  ka aq shume ikona?
  I ati: - Sepse duhet nje mrekulli per ta vene ne pune!!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Pictur10

  Sponsored content

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... - Faqe 8 Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 16 Jul 2020, 10:59