Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Barsaleta per Bjondet

  Enkelejda
  Enkelejda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 38
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : -------
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 29/06/2008
  Humor : Cekja

  Barsaleta per Bjondet Empty Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga Enkelejda prej Thu 17 Jul 2008, 23:02

  Pershendetje.
  Ne kete teme do te jeni te lutur qe te postoni vetem Barsaleta te kushtuara per bjondinat.


  Kalofshi mire...
  Enkelejda
  Enkelejda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 38
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : -------
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 29/06/2008
  Humor : Cekja

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga Enkelejda prej Thu 17 Jul 2008, 23:05

  Dy bjonde u bene gati te veshura te ngjeshura per te vajtur ne club!
  Dalin pershjashta edhe ndalojne nje taxi.
  Kur futen brenda, i pyet shoferi:
  -Ku do vemi vajza?
  Kto te habitura shikojne njera tjetren edhe thone:
  -C'fare, do vij edhe ky me ne?
  Enkelejda
  Enkelejda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 38
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : -------
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 29/06/2008
  Humor : Cekja

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga Enkelejda prej Thu 17 Jul 2008, 23:07

  Nje bjonde shkon ne dyqan dhe pyet shitesin:
  -Me fal sa kushton ky televizori?
  Shitesi pergjigjet:
  -Nuk shesim per bjondet!

  Te nesermen ndryshon ngjyren e flokeve dhe kthehet perseri ne dyqan dhe pyet perseri:
  -Me fal sa kushton ky televizori?
  Dhe shitesi perseri:
  -Nuk shesim per bjondet!
  -Me fal, po nga e di qe jam bjonde?!
  -Sepse ky nuk eshte televizor por furre me mikrovale!
  Enkelejda
  Enkelejda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 38
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : -------
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 29/06/2008
  Humor : Cekja

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga Enkelejda prej Thu 17 Jul 2008, 23:10

  Ora e gjeografise ne nje klase vetem me bjonde.
  Mesuesja tregon nje shenje ne harte
  -Mund te me thoje ndonjera si quhet ky vend?
  Qetesi ne klase
  -Hajdeni vajza se do ju ndihmoj, eshte vend shuuume i madh i azise,ka shuume banore.
  Qetesi serisht!
  E nxehur mesuesja thote:
  -Eshte Kina dreqi e mori!
  Perpiqet te qetesohet dhe tregon nje shenje tjeter.
  Tregon Ameriken ne harte.
  -Po ky vend cili eshte?
  Dhe ndodh nje mrekulli. Popi ngre doren lart.
  -Bravo Popi! Na thuaj cili vend eshte?
  -Amerika, thote Popi
  -Bravo Popi e gjete!
  Mund te me thote ndonjera kush e zbuloi Ameriken?
  Dhe e tere klasa pergjigjet me entuziazem:
  - POOOPIIII...
  Enkelejda
  Enkelejda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 38
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : -------
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 29/06/2008
  Humor : Cekja

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga Enkelejda prej Thu 17 Jul 2008, 23:13

  Nje bjonde po ngiste nje porsh ne autostrade dhe papritur D*cka nuk shkonte dhe makina u fik.Ajo hapi krahun dhe hapi "kofanon"
  Pas nja pese minutash po kalonte nje bjonde tjeter po me porsh, shikon shoqen e saj, ndalon makinen dhe e pyet
  -Cfare ka zemra?
  -Me duket se me paska rene motorri se ketu qenka bosh nuk paska gje.
  -Uaaa sa keq, po prit te shoh nje here se me duket se kam nje motorr rezerve ne bagazh.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga Administratori prej Sat 19 Jul 2008, 02:03

  Pershendetje dhe urime per temen Enkelejda.

  Barsaletat me larte ishin shume te bukura, ndaj vazhdo edhe me te tjera te ketilla...

  Sinqerishte:
  Saimiri...


  ________________________________
  Barsaleta per Bjondet Pictur10
  SyKaltra
  SyKaltra
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 291
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne shtepi
  Profesioni : Shitese
  Pikėt : 146
  Vlersuar : 15
  Data e Regjistrimit : 29/05/2008
  Humor : Fiks Fare

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga SyKaltra prej Sun 20 Jul 2008, 00:02

  Urime per barsaletat Enkelejda dhe suksese ne vazhdim...


  ________________________________
  Barsaleta per Bjondet Text_150
  SyKaltra
  SyKaltra
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 291
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne shtepi
  Profesioni : Shitese
  Pikėt : 146
  Vlersuar : 15
  Data e Regjistrimit : 29/05/2008
  Humor : Fiks Fare

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga SyKaltra prej Sun 20 Jul 2008, 00:03

  Nje here nje bjonde diku nga nje vend i Europes fiton nje llotari per te shkuar ne New York.
  Bjondja kishte nje bilete economy class. Por kur hyn ajo pa qe karriget ne zonen e mbyllur me perde ishin me te medha dhe me te rehatshme se ate te economy class dhe vendos qe te ulet ne nje nga te parat. Duke pare nje gje te tille disa nga stjuardesat me rradhe u perpoqen qe ta largonin bjonden nga ku ishte ulur per ne vendin e saj. Por bjondja nuk pranonte qe nuk pranonte duke thene qe 'Une kam fituar llotarine dhe do te shkoj ne New York'. Me ne fund nje nga stjuardesat shkon ne kabinen e piloteve dhe shpjegon se si e kishte hallin. Njeri nga kapitenet e pyet se si eshte zonja. Me te degjuar qe ishte bjonde i thote:
  -Degjo me lini mua te flas me te pasi gruaja ime eshte bjonde dhe une di se se te merrem vesh me te.
  Ai shkon atje pershperit dicka ne veshin e bjondes dhe bjondja menjehere shkon ne vendin e saj. Te habitur te gjithe stjuardesat e pyesin se si kapiteni arriti ta bindte bjonden. Ai pergjigj:
  -Shume thjesht: 'Kjo pjese e avionit nuk shkon ne New York'.


  ________________________________
  Barsaleta per Bjondet Text_150
  SyKaltra
  SyKaltra
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 291
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne shtepi
  Profesioni : Shitese
  Pikėt : 146
  Vlersuar : 15
  Data e Regjistrimit : 29/05/2008
  Humor : Fiks Fare

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga SyKaltra prej Sun 20 Jul 2008, 00:04

  Nje polic po ecte rruges ne pune te vet.
  Pas tij po ecnin dy bjondina, por nga ato ama, sic i dini vete!
  Duke ecur, policit i kruhet koka, dhe ai pa e hequr kapelen fare, vazhdon te kruaje koken!
  Bjondinat, sa po e vejne re ia plasin me te madhe per te tallur policin!
  Uuuaaaaa, shikoje si po e kruan koken polici pa e hequr kapelen!
  Polici i degjon se po talleshin me te dhe u kthehet duke iu thene:
  "Po pse moj, kur ju kruhet verra juve, hiqni breket ne mes te rruges dhe e kruani" !!!...


  ________________________________
  Barsaleta per Bjondet Text_150
  SyKaltra
  SyKaltra
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 291
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne shtepi
  Profesioni : Shitese
  Pikėt : 146
  Vlersuar : 15
  Data e Regjistrimit : 29/05/2008
  Humor : Fiks Fare

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga SyKaltra prej Sun 20 Jul 2008, 00:05

  Dy bjondina duke u shetitur gjejnė dy bomba.
  E para: „ Ne duhet kėtė menjėhere ta lajmrojme nė polici“
  E dyta: „Por nė qoft se njėra eksplodon“
  E para: „ po i thojmė se aty kishte qenė vetėm njė“


  ________________________________
  Barsaleta per Bjondet Text_150
  SyKaltra
  SyKaltra
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 291
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne shtepi
  Profesioni : Shitese
  Pikėt : 146
  Vlersuar : 15
  Data e Regjistrimit : 29/05/2008
  Humor : Fiks Fare

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga SyKaltra prej Sun 20 Jul 2008, 00:07

  Nje burre ishte perpara shtepise se te tij duke prere barin e bahces dhe shikon
  qe nga shtepia perballe del nje bjonde (e mire fare) dhe shkon te kutia e postes.
  Ajo sheh brenda kutise se postes, perplas kapakun e kutise dhe futet ne shtepi.
  Pas disa minutash del perseri bjondja shkon te kutia e postes e hap pastaj perplas prap kapakun e kutise e futet ne shtepi.
  Prap pas disa minutash del bjondja shkon te kutia edhe kete here e perplas kapakun me fort.
  Burri i shtepise perballe e sheh i habitur i afrohet dhe pyet: Burri: -C'fara keni keshtu, ka ndonje problem?!
  Bjondja:- Si mos te kete problem thote bjondja?!
  Ai kompjuteri im budalla ka gjithe diten qe me thote: "keni nje poste te re"....


  ________________________________
  Barsaleta per Bjondet Text_150
  SyKaltra
  SyKaltra
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 291
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne shtepi
  Profesioni : Shitese
  Pikėt : 146
  Vlersuar : 15
  Data e Regjistrimit : 29/05/2008
  Humor : Fiks Fare

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga SyKaltra prej Sun 20 Jul 2008, 00:07

  Nje polic ndalon nje makine se po ecte me shpejtesi.
  Merr shefin ne radiOmarrsedhenese dhe i jep targat e makines.
  Shefi i thote:
  -A mos eshte nje mercedez i kuq ?
  -Po, i pergjigjet polici.
  Shefi: -A eshte nje bjonde shume e bukur duke i dhene makines?
  Polici: -Po mer lal eshte si shpirt...
  Shefi: -Me degjo mua shko tek makina edhe ul pantallonat.
  -Ne rregull thote polici dhe ashtu vepron.
  Shkon polici tek makina edhe pa thene gje fare ul pantallonat.
  Bjondja e nervozuar thote:
  -Mooos!
  -Perseri test alkoli???!!!


  ________________________________
  Barsaleta per Bjondet Text_150
  SyKaltra
  SyKaltra
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 291
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne shtepi
  Profesioni : Shitese
  Pikėt : 146
  Vlersuar : 15
  Data e Regjistrimit : 29/05/2008
  Humor : Fiks Fare

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga SyKaltra prej Sun 20 Jul 2008, 00:07

  Nje burre, tek po nxitonte per ne pune, papritur shikon nje
  bjonde, me nje pale shkalle ne krahe, duke ecur permes bulevardit.
  Kur afrohet prane saj, i habitur burri e pyet;
  Burri:- E ku po shkon, moj vajze?!
  Bjondja:- Ne dyqan.
  Burri:- Po mire, po shkallet c'fare te duhen!?
  Bjondja:- Po a nuk e degjove mbreme ne lajme se cmimet jane rritur perseri!
  Keshtu qe une mora shkallet, sepse jam edhe pak e shkurter !!!...


  ________________________________
  Barsaleta per Bjondet Text_150
  SyKaltra
  SyKaltra
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 291
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne shtepi
  Profesioni : Shitese
  Pikėt : 146
  Vlersuar : 15
  Data e Regjistrimit : 29/05/2008
  Humor : Fiks Fare

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga SyKaltra prej Sun 20 Jul 2008, 00:12

  I thote mamaja goces se vet bjonde:te keqen mami,nese nje cun te kap
  nga mbrapa ti thuaji MOS.kurse po te kapi nga gjoksi thoji NDALO!
  dhe cupa i thote po
  dje nje cun mua me kapi edhe nga mbrapa edhe nga gjoksi dhe une i thashe MOS NDALO


  ________________________________
  Barsaleta per Bjondet Text_150
  SyKaltra
  SyKaltra
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 291
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne shtepi
  Profesioni : Shitese
  Pikėt : 146
  Vlersuar : 15
  Data e Regjistrimit : 29/05/2008
  Humor : Fiks Fare

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga SyKaltra prej Sun 20 Jul 2008, 00:14

  Gjini po ecte nje dite neper qytet. Rruges sheh dy bjonde qe po silleshin ne menyre te pakuptimte. Njera ecte perpara dhe germonte nje grope me lopate. Tjetra i vente nga pas dhe e mbushte gropen me dhe.
  - Cfare jeni duke bere ? i pyeti burri. - Punojme per komunalen, mbjellim peme- u pergjigjen vajzat.

  - Ne fakt duhet te jemi tre persona ne grup, po ajo qe eshte pergjegjese per te mbjelle filizat eshte e semure sot…


  ________________________________
  Barsaleta per Bjondet Text_150
  SyKaltra
  SyKaltra
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 291
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne shtepi
  Profesioni : Shitese
  Pikėt : 146
  Vlersuar : 15
  Data e Regjistrimit : 29/05/2008
  Humor : Fiks Fare

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga SyKaltra prej Sun 20 Jul 2008, 00:17

  Dy bjonde qendrojn prane nje lumi por ne ane te kunderta. Bjondja nga nejra ane e lumit e therret bjonden ne anen tjeter dhe e pyet? Hej, te lutem me thuaj se si mund te kaloj ne anen tjeter te lumit? Bjonda tjeter i pergjigjet: Po ti tashme je ne anen tjeter te lumit.


  ________________________________
  Barsaleta per Bjondet Text_150
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga Daniela prej Mon 21 Jul 2008, 21:56

  Hahaahahahahahahaaaaa...

  Shume te bukura barsaletat tuaja, ndaj ju uroj pune te mbare ne sjelljen e te tjera barsaletave te ketilla ketu ne forum...


  ________________________________
  Barsaleta per Bjondet 478f843eb50393eb697b0b8
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga Desperado prej Sun 25 Jan 2009, 10:38

  Nje bjonde shkon ne dyqan dhe pyet shitesin:
  -Me fal sa kushton ky televizori?
  Shitesi pergjigjet:
  -Nuk shesim per bjondet!
  Te nesermen ndryshon ngjyren e flokeve dhe kthehet perseri ne dyqan dhe pyet perseri:
  -Me fal sa kushton ky televizori?
  Dhe shitesi perseri:
  -Nuk shesim per bjondet!
  -Me fal, po nga e di qe jam bjonde?!
  -Sepse ky nuk eshte televizor por furre me mikrovale!


  ________________________________
  Gjithēka qė ndodh e ka njė arsye...
  Matilda
  Matilda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 36
  Mosha : 36
  Vendndodhja : NY
  Profesioni : informatike
  Pikėt : 110
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 30/01/2009
  Humor : pa fund

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga Matilda prej Thu 27 Aug 2009, 00:00

  Urime per barsaletat, por i paskeni ulur shume bjondet, pasi nuk jane kaq sa i bejne...
  Nejse se e di qe jane vetem barsaleta.
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga shpirti_omel prej Tue 01 Dec 2009, 02:05

  Te lezetshme barsaletat mesiper.
  Urime dhe suksese ne vazhdim.


  ________________________________
  Te semurin dhe mikun, ku ti prekesh i'u dhemb !!!...

  Sponsored content

  Barsaleta per Bjondet Empty Re: Barsaleta per Bjondet

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sat 08 Aug 2020, 19:38