Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 29 Jul 2007, 13:23

  Pėrshėndetje tė gjithėve:
  Nė kėtė temė qė po nis tani, do tė keni mundėsinė qė tė lexoni dhe tė postoni Barsaleta nga mė tė ndryshmet qė mund tė keni dėgjuar apo lexuar deri mė sot...

  Shresoj qė tė argėtoheni sadopak duke lexuar barsaletat e mėposhtme, dhe kini kujdej mos qeshni mė shumė sesa duhet...

  Ju faleminderit pėr mirėkuptimin e sinqertė dhe i'a kalofshi mirė...

  Me respekt:
  Saimiri...


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon 29 Oct 2007, 01:39, edituar 6 herė gjithsej


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 29 Jul 2007, 13:36


  Polici ne shi...


  Tek po binte shi nje polic po ruante nje dyqan.
  Shiteses i erdhi keq ndersa e shihte policin duke
  u lagur ne shi, ndaj doli tek dera e dyqanit dhe i tha:
  - Shoku polic, futuni brenda se po bie shi.
  Ndersa polici i'u pergigj:
  - Ju faleminderit, por po bie dhe jashte...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 29 Jul 2007, 13:41


  Polic Petriti


  Petriti ishte polic tek stacioni i trenit.
  Kishte nje te afermin e vet tek instituti i Folklorit.
  Aty mesoi te perdore edhe kompjutrin.
  Nje dite futet ne loje te vertete me nje web-site pyetje pergjigjesh(Bot), dhe nis ti beje pyetje kompjutrit:
  Polic Petriti i ben pyetje sistemit kompjuterik:
  -Sa barsaleta ka me polic?
  Kompjuteri i kthen pergjigje se ka vetem 2 (dy).
  Petriti ja kthen me kompetencen me te madhe dhe i shkruan ne cast:
  -Me vjen keq por Jeni gabim.
  -Une jam vete polic dhe di me dhjetra barsaleta per ne...
  Kompjuteri ja kthen po ne cast:
  -Vetem 2 (dy) jane barsaleta, te tjerat jane te verteta''...!


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 29 Jul 2007, 13:45


  Kush e vodhi molekulen?


  Ne Shqiperi del ligji qe te gjithe policat duhej te ishin me shkolle te mesme, mirepo nje polic nuk kishte shkolle te mesme, keshtu qe shefi vete dhe i thote ketij te fundit:
  - Duhet te besh nje shkolle te mesme,- i thote
  -se ndryshe do te te pushojne nga puna.
  - Mire, i thote ky polici.
  Do bej si do bej, do ta bej shkollen e mesme.
  Vazhdon shkollen e mesme polici, mirepo gjithe naten bente sherbimin dhe kur vinte ne shkolle vetem gjume flinte.
  Nje dite mesuesi i kimise po shpjegonte rreth shperberjes se molekulave edhe po shpjegonte se 3 molekula kaluan ne Nacl edhe 2 ne sulfur...
  - Po dy te tjerat kush i mori?,
  - pyeti mesuesi me qellim qe nxenesit te zgjidhnin problemin.
  Polici e degjon, nxjerr shkopin edhe fillon t'i rrahe nje nga nje te gjithe.
  - Nxirrni molekulen, kush e mori molekulen se e vrava!
  Kot jemi polica ne, mos kapim dot kush i mori dy molekulat?
  Profesori i kimise vendos qe t'i thote shefit rreth asaj qe ndodhi:
  - Ore po mire o ai polici tend le qe tere diten fle gjume ne klase po dje u ngrit edhe i rrahu te gjithe qe te gjente kush i kishte mare dy molekulat...
  - Oh lere se i ka vjedhur vete ai qe ben keshtu, - pergjigjet shefi...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Sun 29 Jul 2007, 13:47


  Polici ne sherbim


  Nje dite, nje polic pyeti shefin:
  -Ku e kam sherbimin sot?
  Shefi i thote:
  -E shikon ate driten e kuqe atje larg?
  Deri atje e ke sherbimin - i thote shefi.
  Niset polici per sherbim. Pas tre kater oresh shefi del per kontroll, por policin s'e gjen ne vendin e sherbimit.
  Mbas dhjete oresh vjen polici me nje fryme tek shefi.
  E pyet shefi
  - Ku ishe?
  -polici i pergjigjet:
  - Ajo drita e kuqe ishte drite makine, une ndoqa driten e kuqe deri sa mbarova sherbimin...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Fri 03 Aug 2007, 12:11

  Polici dhe bjondinat:

  Nje polic po ecte rruges ne pune te vet.
  Pas tij po ecnin dy bjondina, por nga ato ama, sic i dini vete!
  Duke ecur, policit i kruhet koka, dhe ai pa e hequr kapelen fare, vazhdon te kruaje koken!
  Bjondinat, sa po e vejne re ia plasin me te madhe per te tallur policin!
  Uuuaaaaa, shikoje si po e kruan koken polici pa e hequr kapelen!
  Polici i degjon se po talleshin me te dhe u kthehet duke iu thene:
  "Po pse moj, kur ju kruhet verra juve, hiqni breket ne mes te rruges dhe e kruani" !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Wed 08 Aug 2007, 00:45

  Hahahahahahaaaaa...

  Te lezetshme keto barsaletat.

  Urime dhe shpresoj qe te vazhdosh edhe me te tjera...


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 22 Aug 2007, 04:08

  Gurabardhesi shkruajti:Hahahahahahaaaaa...

  Te lezetshme keto barsaletat.

  Urime dhe shpresoj qe te vazhdosh edhe me te tjera...

  Faleminderit pėr vlerėsimin tėnd Gurabardhėsi dhe te premtoj
  qė do tė vazhdoj edhe mė tutje me barsaleta tė kėtilla...


  Gjithė tė mirat...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Wed 22 Aug 2007, 04:10

  Polici dhe Djali i ri

  Nje djale i vogel, kishte dale ne tarace te pallatit,
  kishte zberthyer pantallonat, dhe po shu**onte.
  ne ate cast poshte ne rruge, shfaqet nje polic i cili e sheh
  djalin e vogel, se cpo bente!
  djali me te shpejte, ndalon te shu**onrin,
  gje qe e ben policin kurioz, dhe e pyet djalin.
  polici :- perse e ndalove shu**en ore?
  djali :- jo more! do te me kapesh ti per shu**e, dhe te me hedhesh poshte......!!!!!


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 28 Aug 2007, 12:53

  Policet ne bordello.

  Shkojne dy police ne bordello.
  Hyn i pari mbaron pune dhe del e pyet shoku: -He mo si ish? -Hic mo me mire me gruan time.
  Hyn tjetri dhe kur del i thote i pari he mo si tu duk ty?
  - Kot fare me mire me gruan tende !!!...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 28 Aug 2007, 12:55

  Polici me Ferrari

  Nje polic fiton 8 miliarde ne llotari dhe vendos te bleje enderren e jetes se tij: nje Ferrari F 50.
  Disa dite me vone nje polic ne autostrade e shikon ndersa shtyn makinen e tij te mrekullueshme .
  Polici ndalon dhe e pyet se mos ndoshta makina i eshte prishur dhe ai pergjigjet:
  -" jo,jo ... eshte e re fare . vetem se kur e mora me thane te mos i kaloj 50 km ne ore brenda ne qytet dhe qe ta shtyj pak ne autostrade..."


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 28 Aug 2007, 12:58

  Nje polic duhet te marre nje provim shume te veshtire:
  -"sa bejne dy edhe dy " , e pyet profesori.
  -'kater" , pergjigjet kandidati duke numeruar gishtat
  -" po tre plus tre?"
  -"gjashte" pergjigjet akoma polici duke e ndihmuar veten perseri me gishtat e dores
  -"degjoni ketu : kete menyren me gishta me mire lerjani femijeve !
  futini duart ne xhep dhe numeroni si te rritur , mire" , i bertet profesori
  -"tani me thoni" , vazhdon ai serisht , "sa bejne pese plus pese"
  polici instiktivisht , me duart ne xhepa , ben nje numerim te shpejte dhe pergjigjet:
  -"njembedhjete"...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:05

  Tradhetia.
  Tre burra po bisedonin per grate e tyre qe i tradhetonin.
  I pari thote:
  - Gruaja ime me tradheton me nje murator.
  - Po nga e kuptove?
  - Kam gjetur llac poshte krevatit.
  I dyti thote:
  - Gruaja ime me tradheton me nje marangoz.
  - Po nga e kuptove?
  - Kam gjetur tallash poshte krevatit.
  Me ne fund i treti hidhet e thote:
  - Gruaja ime me tradheton me nje dash.
  - Po nga kuptove?
  - Gjeta nje bari poshte krevatit!


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:09

  Sapuni.

  Njė person pasi bleu ē'farė kishte pėr tė blerė nė dyqan,
  pagoi gjithēka dhe vuri re qė i kishin ngelur edhe 15 lekė kusur.
  Duke qene se nje sapun kushtonte vetėm 15 lekė, ai i thotė shitėses:
  - Mė jep dhe njė sapun dhe lahemi bashkė (per kusurin).
  Shitėsja e shikon me nervozizėm dhe ia kthen:
  -Shko e lahu me tė tėmė !!!


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:14

  Veshėt e djegur.

  Njė burrė shkoi nė spital sepse kishte djegur tė dy veshėt.
  Gjatė vizitės qė po i bėnte mjeku kėtij burrit, nisi edhe t'a pyeste nė tė njėjtėn kohe se si i kishte djegur veshėt?!
  Burri i pėrgjigjet:
  -Teksa po hekurosja disa rroba, mė ranė nė telefon, edhe une nė vend qė tė veje celularin nė vesh, vura hekurin!
  Po veshin tjetėr si e dogje, e pyet pėrsėri mjeku?
  -Veshin tjetėr e dogja, teksa tentova te merrja nė telefon ndihmėn e shpejtė thotė pacienti...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:15


  Ēifti ne gjygj


  Nje dite burri pasi kthehet ne shtepi e kap gruan e tij me te dashurin ne krevat me pas shkojne ne gjykate per tu ndare
  gjygjtari: nuk mund te ndaheni se nuk ke fakte qe e ke kapur gruan me tjetrin
  burri: ē'fare faktesh kerkoni o gjykates kur fakti eshte brenda dhe nuk mund te shikohet...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:18

  Katėr Pijanecėt.

  Na ishin nje here 4 shoke qe ishin pijanecet me te medhenj te qytetit.
  Nje dite prej ditesh njeri prej pijaneceve vdes.
  Mbas disa muajsh pijanecet e tjere filloi duke i mare malli per shokun e tyre,
  dhe vendosen ti bejne nje vizite tek varri.
  Gjate rruges per te varrezat ata blene ca raki dhe vendosen te pine
  nga nje gote tek varri i shokut te tyre ne kete menyre te rikujtonin shokun e tyre.
  Te varrezat ata u ulen te varri dhe filluan te ngrene nga nje gote dhe te kujtojne
  ditet e bukura qe kishin kaluar bashke, mbas 2 oreve duke pire aty papritur
  vjen mirembajtesi i varrezave dhe i pyet:
  -c'fare po beni ketu?
  dhe djemte i pergjigjen ja po kujtojme shokun tone Hajdarin eh ishte burre i mire.
  Mirembajtesi i varrezave i'u thote ore ju keni ngaterruar varrin ky nuk eshte varri i Hajdarit.
  Njeri nga pijanecet pergjigjet:
  -Eh nuk po nderrojme tavoline tani...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:20

  Murgeshat:

  Dy murgesha po ecnin nje dite ne rruge dhe papritur u gjenden perpara
  nje burri i cili po shiste banane ne cep te rruges.
  Murgeshat i afrohen shitetsit te bananeve dhe kekojne te blejne dy banane.
  Shitesi duke pare se i kishin mbetur vetem tri bananet e fundit,
  i'u thote murgeshave, qe ti merrnin te tria bananet me te njejtin cmim.
  Ndersa murgeshat refuzojne duke i thene shitesit se ato deshironin qe te
  blenin vetem dy dhe jo tri banane!
  Perseri shitesi po mundohej qe te shpjegohej disi me mire me murgeshat dhe i'u thote:
  - Ju vetem merrni qe te tria bananet, dhe mua me paguani vetem dy prej tyre.
  Perseri njera nga murgeshat po ngulte kembe duke thene qe donin vetem dy,
  kur ne ate cast hidhet tjetra duke i thene shoqes:
  - Hajt moj po i marrim te tria bananet, se e hajme njeren...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:20

  Greku...

  Nė njė avion qė do bėnte linjėn NY- Athinė, hipi dhe njė grek ( Pontios) dhe shkoi e ulet miku nė klasin e parė, duke pasur biletėn pėr nė vend tjetėr.
  Stuardesat, jepnin e merrnin ti shpjegonin qė vendin, nuk e kishte aty, por diku tjetėr... grekut aq i bėnte, nga njė vesh i hynte dhe nga tjetri i dilte.
  Mė nė fund, i thanė pilotit:
  Dikush, ėshtė ulur nė klasin e parė, pa e pasur vendin atje
  -Ēfarė gjuhe flet- pyeti piloti
  -Greqisht- ja kthyen stuardesat
  -E rregulloj unė me tė- tha piloti dhe u nis pėr tek pasagjeri i ēuditshėm.
  Diēka i foli grekut nė vesh dhe stuardesat panė njėra tjetrėn tė hutuara, sepse greku, u ngrit nga kolltuku nė klasin "A" dhe iku duke vrapuar nė fund tė avionit.
  -Ēfarė i the qė vrapoi ashtu- e pyetėn pilotin
  -Asgjė tė veēantė- ja ktheu ai- i shpjegova qė pjesa e pėrparme e avionit shkonte nė Turqi... ndėrsa e pasmja, nė Greqi


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:21

  Plaku e Plaka.

  Njė ditė, plaku me plakėn kishin dalė shėtitje ne njė vend qė nuk kishin qenė pėr njė kohė tė gjatė. Papritur, plaka i thotė plakut:" O plak, a i sheh ato kangjellat aty?"
  Po,- i thotė plaku
  -A e mban mend se ē'kemi bėrė ne aty?
  -Jo,- ja kthen plaku.
  -Aty, para 50 vjetėsh kemi bėrė dashuri pėr herė tė parė,- i pėrgjigjet plaka.
  -Epo, kohė e gjatė e nuk mbaj mend,- ja kthen plaku.
  -Mirė, mirė,- i thotė plaka,- po hajt e bejme edhe nje here aty, te kujtojme kohet e para.
  -Jo,- i thotė plaku i habitur,- nuk na ka lezet, se jemi edhe pleq pale.
  -Jo, o,- i thotė plaka,- do e bėjmė se s'bėn.
  Pa, ē'pa plaku, plakėn para e duart te kangjellat e ja fillon punės mė mirė se njė 20-vjeēar. Kur mbarojnė, plaka e pyet:
  -O plak, si ėshtė puna, edhe kur ishe i ri nuk e bėje kaq mirė si tani.
  Ehhh,- i pėrgjigjet plaku,- kur isha unė i ri nuk kishte korent te kangjellat


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:23

  Babė e bir.

  I biri me tė atin e ve ishin ulur pėr tė ngrėnė supė pėr drekė. I biri e provon i pari supėn por ajo ishte aq e nxehtė sa atij nisėn ti rridhnin lotė nga sytė. I ati e pyet - Pėrse qan o bir ?
  I biri i fsheh tė vėrtetėn duke iu pėrgjigjur: - Mu kujtua nėna e vdekur!
  Atėherė i ati hesht dhe fut edhe ai nė gojė njė lugė supė. Supa tepėr e nxehtė e bėn edhe atė t“i dalin lotė nga sytė.
  - Pse po qan o babė ? - e pyet i biri tinzar.
  - Mu kujtua jot ėmė se ēfarė kopili ka lene i tha i ati!


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:24

  Ushtria...

  Vete njeri ushtar dhe pas disa muajsh kthehet ne shtepi me leje.
  Ate nate ne shtepi kishin ardhur te afermit e familjes per shkak se kishte ardhur djali me leje nga ushtria.
  Ne bisede e siper, tezja e ketij djalit e pyet kete te fundit:
  Tezja - He more nipce, si po ia kalon atje ne ushtri?
  Djali - Vari ka**n teze, pune ushtrie...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:24


  Djali Kurioz..


  Nje cift kishte dale xhiro bashke me djalin e tyre. Diku me larg, djali shikon nje grumblull me njerez dhe behet kurioz te shkoje atje.
  - Kot mblidhen njerezit sot. - i thote i ati. Por djali insiston:
  - Epo shko atehere, - i thote perseri i ati, - por mos u vono!
  Atje ishte nje femer qe ishte mbytur. Sapo e kishin nxjerre, e meqe ishte ashtu nudo, polici i kishte vene kapelen e tij ne vendin intim. Djali e pa dhe u kthye tek prinderit.
  - Cfare kishte atje? - pyeti i ati.
  - Kishte te drejte babi! Kot ishin mbledhur. Ishte nje grua qe po lindte nje polic...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:25


  Peshkatari dhe Engjelli...


  Nje peshkatar duke peshkuar nxori nje shishe dhe kur e hapi nga shishja doli nje Engjell. Me te dal nga shishja engjelli ju drejtua peshkatarit:
  - Meqense me lirove kerko c'te duash dhe une do ta plotesoj.
  Pasi u mendua mire peshkatari tha: - me nderto nje autostrade nga Tirana ne Berlin.
  - Une jame vetem nje engjell i vogel dhe kjo eshte teper e veshtire per mua - ja ktheu engjelli.
  - Mire - i thot peshkatari mbasi mendohet nje moment - Me bej qe ti kuptoj grate.
  Engjelli i friksuar i pergjigjet:
  - po vazhdojme me kerkesen e pare.
  - Me sa korsi e do autostraten?


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Administratori prej Tue 04 Sep 2007, 06:26


  Xhaxh Postieri...


  Babai i nje femije 6 vjec vjen ne shtepi pasi kishte qene disa dite me sherbim. Sheh se i biri po bente xhiro me nje biciklete te re dhe u habit.
  E pyeti se si e bleu kete biciklete dhe djali i thote :
  "Kur ti ishe me sherbim ai xhaxhi postieri erdhi disa here tek shtepia jone me lule ne dore!
  Pastaj me bleu kete bicikleten dhe me tha te beja xhiro te gjata !"...


  ________________________________
  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Pictur10

  Sponsored content

  Barsaleta pėr tė qeshur 1... Empty Re: Barsaleta pėr tė qeshur 1...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 29 Sep 2020, 00:11