Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Poezi te poetes Dituri Dizdari.

  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Poezi te poetes Dituri Dizdari. - Faqe 3 Empty Re: Poezi te poetes Dituri Dizdari.

  Mesazh nga Scarface Sat 14 Jun 2008, 01:55

  Marrosur dlirueshem...


  Marrosur dlirueshėm, kur gjithsa kish ngjarė
  u fshi menjėherė
  dhe isha ajo qė doja dhe ēfarė doja bėja:
  …u qetova nė ty

  E paqtė, shijeėmbėl me veten
  kėputur marrish deri nė fund tė ndjenjės.

  ...jam me ty…

  E di ... ka njė jetė qė e pres kėtė ēast,
  tė shoh ty, t’ė pėrjetoj ngadalė, tė prehem tek ti…
  tė kundroj dritėn
  thellė teje ndricimin…
  … e tėra tek ti
  …flatra qiellēlirues kredhur nė liri…

  Jo, mbarim nuk mund tė ketė tani
  as fillim tė asgjėje mosjete.
  zanafillėn zė kėtu fryma njerėzore…

  Tani njė fytyrė tė lumtur vėshtroj
  dhe mbaron… mė mbaron mendimi
  se mund tė shihet pėrtej saj.


  ________________________________
  Poezi te poetes Dituri Dizdari. - Faqe 3 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Poezi te poetes Dituri Dizdari. - Faqe 3 Empty Re: Poezi te poetes Dituri Dizdari.

  Mesazh nga Scarface Sat 14 Jun 2008, 01:55

  Dite vjeshte...

  Njė re qiellit - malli im.
  Gjithė dhimbja e patretur e njė jete
  peshėn e kujtesės mban

  Gjithė pesha e saj nė njė re vjeshte.

  Me tė nė qiell unė luaj.
  Si fėmijė

  ...gishtat e dėshirės ledhatojnė, prekin
  ...fytyrėn,sytė,buzėt…
  …e vėshtroj dhe mė vėshtron…
  ... ēapis drejt saj…
  ... afrohet drejt meje…

  Udha e gjatė e dashurisė time.
  ...nė njė re vjeshte.


  ________________________________
  Poezi te poetes Dituri Dizdari. - Faqe 3 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Poezi te poetes Dituri Dizdari. - Faqe 3 Empty Re: Poezi te poetes Dituri Dizdari.

  Mesazh nga Scarface Sat 14 Jun 2008, 01:56

  Erdha tek ti...

  Njė peshė e rėndė
  mban njė zjarr qė digjet fort
  Erdha tek ti.

  Mendim prarohet bukurish
  lodhja e shpirtit agimit i falet
  Erdha tek ti.

  Asgjė s’kuptova nuk di si erdha
  Mezi prisja, tė tė shihja tek dera
  Erdha tek ti.


  E gjithė e ndezur
  e jashtė e mekur
  Erdha tek ti.

  Pse digjej brenda aq shumė zjar
  ty nuk tė gjeta.


  ________________________________
  Poezi te poetes Dituri Dizdari. - Faqe 3 Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Poezi te poetes Dituri Dizdari. - Faqe 3 Empty Re: Poezi te poetes Dituri Dizdari.

  Mesazh nga Scarface Sat 14 Jun 2008, 01:58

  Per te gjitha enderrat...
  (Heroit ēek qė dogji veten si
  protestė ndaj pushtimit Rus)  Ti nuk mund t'a dije...
  Qė tė digjeshe i tėri...

  Pak zjarr nė trupin e mardhur tė lirisė,dhimbjes.
  Pak gjak nė skeletin e ngrirė tė globit.

  Qė tė digjeshe i tėri...
  Unė jam kėtu me ty,
  pėr tė gjitha ėndrrat dhe dashuritė e tua - qiri i ndezur,
  i lutjeve nė buzėt e njerėzve.
  Vikamė e heshtjes, e tė shtypurve revoltė,prangėthyese.
  Unė jam kėtu me ty.

  Qė tė digjeshe i tėri...
  Syrin e verbėr, tė hapė pakėz bota.


  ________________________________
  Poezi te poetes Dituri Dizdari. - Faqe 3 Scarfa10

  Sponsored content

  Poezi te poetes Dituri Dizdari. - Faqe 3 Empty Re: Poezi te poetes Dituri Dizdari.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Mon 01 Mar 2021, 09:04