Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+14
florida_L
Lavdia
Daniela
Djal~Matjan
Mirsiana
Zog i Shqipes
Anduena01
Tigri
Paula
Marsela
Alma
K@LoR5i
Administratori
alda
18 posters

  Poezi te miat...

  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 3 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Thu 10 Jun 2010, 08:23

  LIDA e dashur cdo poezi e imja bazohet ne realitet dhe perderisa ka ne vete realitet lidhen fjalet...une te falenderoj qe paske ndare koh per te lexuar poezit e mija dhe me behet qejfi qe po mar vetem komplimenta nga ju dhe nga lexuesit...ju falenderoj me gjith shpirt  ALDA PERA
  Genta
  Genta
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 96
  Mosha : 36
  Pikėt : 322
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 31/03/2009

  Poezi te miat... - Faqe 3 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Genta Sat 12 Jun 2010, 22:07

  Shum shume te bukura poezite e tua alda, dhe madje edhe shume shum prekese ne shpirt.

  Me rspekt.
  dANJELA
  dANJELA
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 48
  Mosha : 36
  Pikėt : 150
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 12/03/2009

  Poezi te miat... - Faqe 3 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga dANJELA Mon 14 Jun 2010, 05:38

  Shume, shume poezi te bukura. Urime dhe suksese e nderuar.
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 3 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Sat 19 Jun 2010, 02:00

  flm shume e dashur mike...Smile)))
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 3 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Sat 19 Jun 2010, 02:06

  DASHURI QIELLI

  Ne jemi si hena dhe dielli
  ndricojm boten mbare
  jetojme ne te njejtin qiell
  por mbetemi gjithmon te ndare
  Dashurojme fort hapesiren
  edhe njeri-tjetrin dashurojm
  por dita dhe nata
  s’na lene dashurin ta jetojm
  une jetoj me yjet
  dhe vetmin veshtir ta gjej
  por je gjithmon ti dielli im
  qe mungesen shume ta ndiej
  ti mes reve i mbuluar
  s’ndihesh vetem asnjeher
  por zemra dicka te kerkon
  dicka qe te te ngjaj ne form
  jemi dielli dhe hena
  dashurojm si dy te marre
  shpresojm shpejt te takohemi
  por ne fund mbetemi gjithmon te ndare.
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 3 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Sat 19 Jun 2010, 02:10

  MBYLLE SYTE
  Dy lot ne fytyre me pikojne
  jane lotet e shpirtit tim
  qe ngadal po shterojn
  Kam frike…
  Nuk dua perjete te vuaj
  nuk dua qe shpresa per dashurine
  brenda ne shpirt te vdes
  Ti me mohove dashurine
  e zemren ma coptove
  tani jam vetem
  perball pasqyres
  shoh veten dhe veten s’njoh
  ne ate pasqyre nuk shoh nje njeri
  shoh vec nje shpirt te humbur
  te humbur ne labirintet e dashurise
  si nje shpell e erret e pafund
  ku ne te vrapoj si e cmendur
  kerkoj rrugen per tek ti
  kerkoj rrugen e lumturise.
  Vrapon shpirti tek tretet ngadal
  nuk do te dorezohet
  luften nuk do qe ta humbas
  se pa ty i dashur
  asgje nuk ka kuptim.
  E ndiej qe jam lodhur
  por nuk kam per tu dorezuar
  kam nevoj shpresen mos ta humbas
  kam nevoj dashurise ti besoj
  qe kete betej te fitoj.
  Ne erresiren e tmereve
  vrapoj pa pushim
  kerkoj vec nje drite
  driten per tek ti
  Ndalem…heshtem asgje nuk flas
  Nje drite e zbehte para syve te mi
  mbledh forcat dhe mar guxim
  vrapoj drejte drites se zbehte
  qe sa vinte e forcohej me shume
  sa vinte dhe behej me verbuese
  Me ne fund… erdhi dicka dhe per mua
  jam prane daljes
  fuqit e mbetura mbledh
  mbushem me fryme
  mar guxim dhe drejt drites shkoj
  para meje shfaqet dikush
  e shoh, e shoh…
  dhe smund ta besoj
  personi perball meje sje ti
  ai me veshtron e doren me zgjat
  Mbyll syte… them kjo eshte nje enderr
  O zot pse jo ai???
  me thuaj te lutem
  cfare te bej tani se ngela e vetme pa te vetmen dashuri..?????
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 3 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Sat 19 Jun 2010, 02:15

  PERSE ISHE TI
  Perse smundem dot te te harroj
  perse ende vazhdoj te te dashuroj
  pse zemra ime vazhdon te te kerkoj
  pse smundem dot te te harroj
  se kjo ndjenje qe kam per ty
  me duket sikur po me mbyt
  dhe ndiej se nuk vazhdoj dot me keshtu.
  Ah zot te lutem mos me braktis
  me ndihmo ta harroj
  se kete dhimbje me dot se duroj,
  me jep qofte edhe nje shenj te vetme
  se nga dhimbja po tretem
  tani asgje ska me kuptim per mua
  pa ty cdo gje me duket bardh e zi
  pa jete, pa shkelqim,pa dashuri
  nuk ka me kuptim kur ste kam prane
  por tani duhet te mesohem
  e e di qe smund te te kem
  te kam humbur kete e kam te qarte
  aq te qarte sa e di qe jeta tani do ndryshoj pergjithmon
  jo per me mre per kete jam e sigurt.
  tani e di qe duhet te te them lamtumir
  edhe pse me dhemb thell ne shpirt
  ky eshte realiteti im
  nje jete e varfer e boshe pa ty
  po qe ky eshte fati im e duhet ta pranoj
  tani per ti dhene fund te them
  TE DUA SHUME
  me keto fjal dua ta mbyll gjithe kete histori dhe pse eshte
  historia me e dhimbshme e jetes time
  eshte plaga e pasherueshme e shpirtit tim.
  por prap te dua dhe do te te dua deri ne perjestsi
  por prap po te them Lamtumire dashuri.....
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 3 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Sat 19 Jun 2010, 02:22

  LOTET E DASHURISE
  E perlotur e fyer me zemren e copetuar
  dashuri e paster sonte per ty vuaj
  krenare e shqyer shpirt e sakatuar
  loti sdo pushoje me dite me muaj
  lotet qe un derdhi ty ne shpirt ste prekun
  vaji e shpirtit tim per ty eshte nje loje
  lulet mbi zemren time te fyer te vdekun
  shpirti im i vogel me vrau me thermoj
  hapu varri im i ndjenjave te mia
  digju shpirti im nga flaket e dashurise
  aj kurr sme ka dashte po me vret vetmia
  jeta ime e shuar nga hiri i padrejtesise
  shkretetire pafund pa ty me duket jeta
  qofsh i lumtur shpirt mbi vajin e shpirtit tim
  plage e zemres time duke qare une mbeta
  vdekja mu afrua jeta ska kuptim…
  me mire te iki se e fyer nga kjo dashuri
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi te miat... - Faqe 3 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Administratori Sat 19 Jun 2010, 11:10

  Pershendetje mikja ime e nderuar dhe e respektuar, Alda, dhe mirese se u riktheve serish, duke na sjellur edhe njehere si dhurate, nje tufe poezish per dashurine, packa se me te vertete te rrenqethin trupin kur i lexon, gjithsesi ende mund te them se ishin teper te bukura, dhe te lejne te kuptosh qarte, dhimbjen qe dashuria i shkakton nje njeriu, boshllekun qe i hap ne shpirte, enderrat qe ia vret, dhe shpresat qe ia copeton e sakaton aq shume, saqe veshtire eshte harrohen shpejt!!!...

  Por me duhet te te them me gjithe shpirt mikja ime, se jeta i ka keto, dhe sikurse mund t'a kesh vene re edhe ti vete, asnjehere jeta nuk shkonka ashtu sikurse duam ne!
  E di qe nuk eshte aspak e lehte, pasi nje ndjenje te tille e njoh fare mire, por duhet te behesh pak me e forte, dhe te mos i'a lejosh vetesh qe te mbetesh pergjithmone ne jete peng i nje dashurie te humbur, jo te sinqerte, dhe jo te paster ashtu sikurse e meriton.


  Ti thashe keto fjale, sepse ta njoh fare mire dhimbjen qe te vret ne shpirt, dhe te mundon per nete e dite me radhe, ndoshta edhe pa i mbyllur syte per gjume, ashtu sikurse e ke shprehur edhe ti vete realitetin tend, neper vargjet e poezive, qe sapo une lexova me lart.

  Miqesisht dhe me shume respekt per ty:
  Miku juaj, Saimiri...
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 3 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Tue 22 Jun 2010, 05:44

  I dashuri Saimir...ti me njeh jasht mase mire dhe ma njeh dhimbjen e shpirtit dhe per kete arsye une s'kisha shkruar gjate kohe se doja qe per lexuesit e mi te sjell poezi te reja..
  I nderuar Saimir,e vertet se ka shume koh te gjate qe kjo dhimbja ime po leshon rrenje dhe me te thella ne shpirt por e di se do ja kaloj se jeta vazhdon perpara por duke pasur dhe nje mik te mire si JU normal se do ta harroj...


  Te pershendes dhe te uroj cdo te mire i nderuar miku im i shpirtit..ose me mire te them pasqyra ime se njeriu vec me pasqyren flet pa problem..Poezi te miat... - Faqe 3 Icon_smile

  Pa mos falenderuar dhe lexuesit me komentet e tyre qe me kane bere se me duket sikur cdo fjale e tyre me jep perkrahje e mbeshtetje. Poezi te miat... - Faqe 3 Icon_smile)
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 3 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Tue 22 Jun 2010, 05:56

  DASHURI ME PIKPYTJE
  Dhe fjalet harxhohen
  mbetet vetem frymarrja e shqetsuar..(qetesi e vetmis)
  ndergjegjja e plagosur
  nyjet reumatike qe kercasin si dergje pranvere(jasht ka vetem shi)
  njerzit hecin trotuareve
  dhe hedhin bishtat e cigareve mbi barin e shkelur
  askush nuk e qane koken perse dridhet nje buze apo nje muskul
  qe pervidhet neper nje fytyre pa qehre
  AH sa e idhur paska qene dashuria
  do te ecim pran e prane
  bashkarisht do te kalojme zebren nga ane te kunderta
  mos mendo se do ta lejoj zemren te klithe
  as zjarrin te ndizet
  une jam luftetare e madhe
  nuk i le kalorsit e vrerit te marshojne neper bebzat e mia
  as tellallet e deshprimit te kapin megafonet
  ok
  cdo gje ne rregull
  jeta rjedh andej nga ia leme shtegun hapur
  ne jemi pergjegjes per rrjedhen e saje
  mos mendo
  nuk me befasojne fjalet e prera
  moti kam mesuar te lexoj hieroglifet e vjetra
  dhe fjalet ti kafshoj shkronje per shkronje
  ska problem se une vuaj
  mos e lodh koken shume
  ke vepruar mire
  asnjeher zemren mos e injoro ne jete
  cdo gje ne rregull
  edhe kjo eshte menyre
  per te hedhur pike te madhe ne fund te fjalise
  pike qe peshon me tonelata .
  Kjo dashuria si nje pik uje ne det lagesh e tera dhe thahesh menjehere
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi te miat... - Faqe 3 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Administratori Tue 22 Jun 2010, 06:17

  alda shkruajti:I dashuri Saimir...ti me njeh jasht mase mire dhe ma njeh dhimbjen e shpirtit dhe per kete arsye une s'kisha shkruar gjate kohe se doja qe per lexuesit e mi te sjell poezi te reja..
  I nderuar Saimir,e vertet se ka shume koh te gjate qe kjo dhimbja ime po leshon rrenje dhe me te thella ne shpirt por e di se do ja kaloj se jeta vazhdon perpara por duke pasur dhe nje mik te mire si JU normal se do ta harroj...


  Te pershendes dhe te uroj cdo te mire i nderuar miku im i shpirtit..ose me mire te them pasqyra ime se njeriu vec me pasqyren flet pa problem..Poezi te miat... - Faqe 3 Icon_smile

  Pa mos falenderuar dhe lexuesit me komentet e tyre qe me kane bere se me duket sikur cdo fjale e tyre me jep perkrahje e mbeshtetje. Poezi te miat... - Faqe 3 Icon_smile)

  Me behet shume qejfi, mike e nderuar, qe gjendesh serish mes nesh.
  Te uroj cdo te mire dhe mirudegjofshim.

  Sinqerishte:
  Saimiri...
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 3 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Thu 24 Jun 2010, 08:41

  Une ne mesin e juaj jam i nderuar miku im dhe skam pse te lej kete thesar qe me ofroi jeta sepse po gjej ngrohtesin e cila me ka munguar..
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 3 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Mon 28 Jun 2010, 14:42

  DO VI PER TY
  Kur dimri heret vjen
  dhe pranvera vonohet, ruaj kujtimet tona
  pritem zemra ime se do te vije
  Kur te gjithe do te ta kthejn shpinen dhe do te brakstisin
  ato do tet lejn ene vetmi,
  eja te une vogelushi im
  jeten do ta gezojme
  mos harro se do vi per ty
  Pritme mengjeseve te reja
  dhe neser me prit
  harroi te gjitha hallet
  mos u pikello une do vi vec per ty
  kur jeta te ti fshije gjurmet
  e ty te te ngushtohen rruget
  behu i lumtur
  do te kthehem,pritem
  Me prit vogelushi im
  ti je kujtimi i dashur,kujtimi i mire
  behu gezim dhe drite
  me prit se bashke do jetojme ne ardhmeri
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 3 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Mon 28 Jun 2010, 14:56

  TJETREN KE PRANE
  E di s e do me kerkosh nje dite
  lotet e turpit do tet djegin ne shpirt
  por do jete vone se une keto fjale te fundit ty po ti them
  E di tani e di per cdo fjale qe me fshehe
  e di se me nuk je vetem
  por pyte zemren time si ndjehet ku ne vendet ku dilnim ne po del ajo.
  E di tani e di se ne sy te shoh cdo mashtrime
  e di se sa shume me ke ma lenduar
  se si uji neper gishta me rreshqite e mu humbe.
  akoma te dua dhe skam force tet gjykoj
  por veten se bindi dot pse kjo bote me mallkoj
  te fala dashuri e jo mashtrim
  Jo me shoke une nuk dua te jemi
  se dashurine qe ta dhash se kisha rezerv.
  nuk do tet fal por zemra te kerkon
  Une fryme nuk mare me
  por meshiren tende se dua.
  Shpetim kerkoj nga vetja ime
  te shpetoj nga kjo dhimbje qe po me mbyt
  Veten smund ta bindi dot se i imi me nuk je
  por ne krevatin tone vendi yt akull ka zene.
  Te desha te dua,por kurre nuk do tet dua,
  ik sa me pare dhe koken mos e kthe se dhimbjen time para syve gjithmone do ta kesh..
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 3 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Mon 28 Jun 2010, 15:02

  DISA FJALE PER TY
  Je strukur ne thellesin e shpirtit
  Ne trupin tim jemi bere nje
  Ne enderr je pran Buzeve te mia
  Pse Dashuria ime te ndodhi tere kjo?
  Per Ty do te beja cdo gje
  Do te hyja ne zjarr do te vdisja
  Tretem ne mendimet e hutuara
  E mendja ime gjen prehje
  kur te kujton Ty… ti a me kujton mua
  Sa te pa qelluara jane pyetjet qe ja bej vehtes
  A thua A me Don?
  E lehtas me rrjedhin lotet deri ne buzen e thare
  Vertet TE DUA pse nuk me kupton?
  Po shkruaj me forcen e lapsit
  TE DESHA…..TE DUA….dhe do te te DUA gjithmone.
  Edhe nese me trup i takoj tjetrit
  Shpirti im do te takoj vetem TY,kete e ke premtim
  Do te jesh pjese e pandashme e jetes sime
  Kur trupin tim do te mbuloj dheu i zi
  shpresoj se do me pushojne dhembjet e zemres
  Lotet e derdhur per TY....
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Poezi te miat... - Faqe 3 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Daniela Sat 07 Aug 2010, 02:23

  alda shkruajti:DISA FJALE PER TY
  Je strukur ne thellesin e shpirtit
  Ne trupin tim jemi bere nje
  Ne enderr je pran Buzeve te mia
  Pse Dashuria ime te ndodhi tere kjo?
  Per Ty do te beja cdo gje
  Do te hyja ne zjarr do te vdisja
  Tretem ne mendimet e hutuara
  E mendja ime gjen prehje
  kur te kujton Ty… ti a me kujton mua
  Sa te pa qelluara jane pyetjet qe ja bej vehtes
  A thua A me Don?
  E lehtas me rrjedhin lotet deri ne buzen e thare
  Vertet TE DUA pse nuk me kupton?
  Po shkruaj me forcen e lapsit
  TE DESHA…..TE DUA….dhe do te te DUA gjithmone.
  Edhe nese me trup i takoj tjetrit
  Shpirti im do te takoj vetem TY,kete e ke premtim
  Do te jesh pjese e pandashme e jetes sime
  Kur trupin tim do te mbuloj dheu i zi
  shpresoj se do me pushojne dhembjet e zemres
  Lotet e derdhur per TY....

  Pershendetje dhe urime per keto vargje dhe ndjenja kaq te bukura motra.
  Keni shume poezi te bukura.

  Suksese ne vijim.

  Sponsored content


  Poezi te miat... - Faqe 3 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 23 Apr 2024, 00:19