Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+14
florida_L
Lavdia
Daniela
Djal~Matjan
Mirsiana
Zog i Shqipes
Anduena01
Tigri
Paula
Marsela
Alma
K@LoR5i
Administratori
alda
18 posters

  Poezi te miat...

  Zog i Shqipes
  Zog i Shqipes
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 60
  Mosha : 39
  Pikėt : 186
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 25/03/2010

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Zog i Shqipes Sat 22 May 2010, 11:05

  Bravo e nderuar.
  Te them te drejten, nuk ia them fare per poezi dhe njekohesishte nuk di as edhe te bej ndonje kritike. Por te them thjesht bravo dhe urime per poezite, pasi duke u bazuar ne komentet qe paskan shkruar anetaret e tjere per poezite e tua, me te vertete ke bere nje pune goxha te mire.

  Shpresoj qe keshtu te vazhdosh edhe me tutje.

  Te shprehi komplimentet e mia te sinqerta nga zemra.
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Sat 22 May 2010, 13:28

  per te gjith ju qe po me jepni fjalet me te bukura per poezit emija ju falenderoj dhe ndejhem shume elumtur qe arrita nje cop te endrres ta shpreh ne mesin e juaj ...sinqerit paskam privilegjin te jem ne kete forum dhe te jem e rrethuar me njeres sikurse ju dahsamarise dhe te cilter

  me dashurine me te madhe ju falenderoj
  me respect alda pera
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Sat 22 May 2010, 14:17

  DISA FJALE PER NENE TIME TE DASHUR DHE VUAJTJET E SAJ... tregimbazuar ne realitetin tim dhe te saj

  Ishte nje tetor i bukur,nje dite me diell ora 12 kur ti me solle ne jete..TE FALENDEROJ NENA IME E DASHUR...te falenderoj qe me mbajte 9 muaj ne bark dhe qe me deshe,qe durove levizjet e mija qe ndoshta ishin te parehatshme per ty.
  Me thua se s'kishte kenaqesi me te madhe kur ma ndegjove zerin sepse isha lumturia jote,isha shpresa jote dhe nuk e prishe zemren se linde vajz por ishe nena me e lumtur ne bote se e dije se jam engjelli yt.
  A thua si kam qare,a thua ne sy t'kam pare apo te kam kerkuar t'me shtrengosh dhe t'me ledhatosh...qeshem me veten cfar mendoj.
  Ah moj nene sa keq qe kete gezim se ndave me babane tim sepse ai donte cun dhe jo ne vajze...mekat kur mendoj,ai as te pyti se si je apo shyqyr qe shpetove por te ka pare me inat duke te thene UNE DESHA DJAL..a thua behet me recept apo porosi cdo femi qe vjen ne kete bote...mekat per ato qe s'ndjen dhimshuri per engjellin e vogel.
  Ti gjithe kohes me ledhatoje,ndjeheshe e lumtur dhe betoheshe se s'do me mungoje asgje ne kete bote.
  Kaluan disa vite dhe une fillova te kuptoj se ne kete bote edhe pse kisha nje baba(zere se nuk e kisha) dashurine e tij nuk e ndjeva,nje ledhatim s'ma dhuroi thua se sa do ti kushtoje...
  Ti shkoje ne pune por koka te rrinte prapa kurse une dilja te dera dhe rrija tet shikoja deri sa te humbeshe por hija jote rrinte me mua,kur vije nga puna nuk ngopeshe duke me puthur e duke me falur dashuri sepse doje te kompezoje dashurin e tim ati qe as nje second sma dha.
  Ai vinte cdo nate i pire dhe te bertiste e une si femi i thoja TI SJE BABAI IM,ZHDUKU NGA KJO SHPI...nuk harrohen malltretimet moj nene...ah sa e vuajtur je moj Mbreteresha ime...
  Kaluan tre vite me zor dhe me lot as nje dite qetesi as nje dite ne shpi dashuri,te kisha vetem ty qe sme leje mangut asgje,por ishte e kote sepse cdo nate i njejti film,alkool,rrahje,malltretim,dhimbje ne shpirt,shenja ne trup.A thua ishte kjo jete .
  U bene 4 vite dhe ndodhi ajo qe sta merte mendja as ty e as mua si femi..ne 12 te nates dolem nga ajo shtepi.
  PSE!
  sepse e pruri te dashuren ne shtepin qe e bleve ti...
  AH moj nene si spo i gjej fjalet te shpreh dhimbjen tende...cdo gje qe ndertove e mori tjetra,cdo gje qe bleve e shijon tjetra por ti si burrnesh qe te kam me more mua dhe i the..TULLA NUK DUA MBAJI JA KU I KE SE AT QE DUA ME VETE DO E KEM..
  Dolem nga ajo shtepi duke me mbajt ne krah ti dhe duke me thene-mos u merzit lepurushi mamit se ajo shpi sme pelqen mua do te blejm nje me te mire dhe ikem te dajat une ne dore mbaja nje kukull qe e doja shume dhe duke qare te them-O mami po pse qan cfar ke,pergjigje sme ktheve por vetem me shtrengoje me fort ne kraherorin tend.
  Shume e dhimbsur eshte kur prindi te ben kompenzim per nje shtepi dhe ti e din se ai eshte vetem nje i pashpirt qe as Zotin se ka frik.
  keshtu ne ankth kaluan vitet ne TR dhe ti nen bere cmos qe tme largosh nga atje duke me mundesuar nje shtepi,nje familje,nje ngrohtesi,nje ardhmeri dhe nje prind qe tme doje dhe tme fal dashuri.
  Vitet ketu kane qene shume te lumtura dhe me hare sepse une kisha nje baba qe me deshi si femin e vet,me blente dhurata,me conte ne shkolle,kujdeseshte per mua si nje molle ne raft,kur kisha ditlindje me blente torte dhe qirinj me thonte:-mendo zemra e babit nje deshir..une mendoja O ZOT TE KEM DASHURI DHeLUMTURI,TA KEM MAMIN DHE BABIN QE E KAM TANI.kjo ishte deshira ime per cdo vit kur kisha ditlindjen sepse torta sme mungonte bashk me qirinjt,per cdo Vit te Ri me blente tullumbaca dhe me thoshte:-zemra babit keto jane per ty,te pelqejn.....si sme pelqenin sepse mi dhuronte me dashuri dhe me falte lumturi,me falte ngrohtesi,me puthte dhe me ledhatonte me thoshte ti je drita e syve te mi.
  Kaluan 16 vite ketu plot hare,plot gezim,plot gaz dhe dashuri dhe papritur cdo gje u shkaterrua u thy si akullnaj se Zoti i madh e mori babain tim dhe ma theu kete shpirt ma beri cop e grim,ishte shume keq kur humb njeriun i cili te puthte cdo nate dhe te thoshte naten e mire engjelli i babit,njeriun i cili nuk i harronte festat,njeriun i cili me blente dhurata,njeriun qe une e kisha idoll...shume keq moj e dashura nene sepse ty prap ty kthyen lotet,tu shtua vuajtja,dhimbja,te vdiq buzeqeshja,te vdiq nje pjes e zemres,por mos u merzit se kujtimi i tij jeton me ne per ne ai eshte i pavdekshem,edhe pse shohim vetem tok ne ne varr por prap ai eshte me ne,ai na ndegjon dhe na mbron,ti mos u merzit se une ste zhgenjej do te jem prane teje pergjithmon se je nena ime,je jeta ime,je njeriu me ideal ne kete bote dhe nuk dua te shoh me lot ne syt e ty se cdo lot qe del nga syri yt per mua eshte plage pasherim.
  Keshtu kaluan keto 25 vite moj nene duke kujtuar ne vete dhimbjet tua,duke kujtuar sa e vrare qe je,cdo thinje flet,kur te shoh rrudhat ne ball te shoh dhimbjet qe ke,kur te shoh rrudhat ne sy e di se jane nga lotet qe ke derdhur ti,kur te shoh sa e pafuqishme je e di se fuqine mua ma dhe,kur e shoh sa e pikelluar je pyes veten a ka ilac qe vuajtjen te ta sheroj,plaget te ti mjekoj,kot kerkoj se ato plage jane thelle ne shpirtin tend dhe s'ka doktore qe ti zbuloje.
  POr nje gje me jep shpres dhe vullnet per jete..I falenderohem Zotit qe me more me vete dhe do te ta shperbjej me gezim e hare,cdo vuajtje qe ke......


  ju kerkoj ndjes ndoshta e kam tepruar me kete tregim
  (tregim i jetes time)
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Sat 22 May 2010, 17:28

  MBRETERESHA IME
  Ti je drita e syve te mi
  je dielli qe me ngroh kete shpirt
  je hena qe me ndricon rrugen
  Kur bota flen dhe eshte qetesi
  une ulem dhe shruaj dhe vargje per ty
  ti e din se je e Mbreteresha ime
  je shpresa e botes time
  je jorgani qe me mbulon trupin
  je ajri qe mar fym.
  kur floket ti mi preke me shikon
  une theme me vete: lumja une cfar nene kam.
  dua te behem re qielli
  trupin tend ta mbuloj
  dua te behem fllad ere
  qe neper flokun tend te loze
  dua tet puth forte
  me shume s eputhja e dashurise,
  kur ti flet dhe buzeqesh
  them: O zot cfar embelsie,o Zot cfar bukurie,
  kur strukem ne kraherorin tend
  ndjej nje ngrohtesi,nje arome te mire qe se ka asnjeri
  Ti ma kujton femirine dhe fjalet qe para qe kam thene une
  une e habitur te shikoj
  dhe dua tet tregoj s epa ty nuk jetoj dot.
  Kur me ledhaton me ato duar te rrudhura
  me fal bekim me fal harmoni
  Zemra jote ndjen cgo gezim,cdo trishtim qe rrjedh nga syt emi.
  Dua te gjej fjalet me te bukura
  qe te thur per ty
  por nga dashuria qe kam hutohem dhe sdi nga tja nis.
  Ti je engjellushi im
  zemren e ke me dashuri
  je e shtrenjete nuk ke cmim
  je e pazevendesueshme
  je krijes e perendis
  je e vetmja butesi
  je lulja me e bukur si vet emrin qe ke ti
  Moj e bukura Nene
  qe pa ty s'mund te jetoj....
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Sat 22 May 2010, 17:37

  PER TY NENA IME
  E shqetesuar kur une vonohem
  te dera ti moj nene me pret.
  kur vi me perkedhel me dashuri
  e une si kotele lazdrohem
  sillem si femi.
  ti je ylli qe shkelqen ne qiell
  me e bukura meteor
  me ebukura planet
  je engjull i ardhur nga qielli
  je rreze dielli qe ngroh boten.
  je thesar i cmuar qe cdo kush e ruan
  Sikur dhe bota te kishte goje
  NENE do te thoshte dhe ajo
  ti je sunduese ne kete bote
  je cdo gje qe njeriu kerkon
  Dhe vet zoti te dha bekimin
  emer te mire per ty kerkoi
  emer qe fal dashuri dhe lumturi ne ter globin.
  Poetet gjeten fjalet me te mira per ty
  thuren vargjet me plot dashuri
  respekt dhe urtesi fal vetem ti
  Fjala Nene me tingellon ne cdo zemer
  emri jot shkruhet me respekt
  Ti je ajo qe duam ti je ajo qe na mungon
  se pa ty NENE as bota ska kuptim
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Sat 22 May 2010, 17:45

  PUTHJA E NENES TIME
  E keputa gjumin qe ta ndjej
  puthjen e nenes ne fshehtesi
  prej qiellit ne komete
  ledhatimin me dashuri.
  krahapur me pret
  me prqafon me mallengjim
  e buzet e tua te ngrohta prekin faqen time
  Une e heshtur ne gji te futem
  dhe te ndegjoj tik takat e zemres tende
  Thirrja e emrit tende
  eshte kenge pa fund
  Zemren e ke te madhe
  dhe din te falesh dashuri
  dashuri te cilter se ashtu je dhe ti
  puthja jote si hena qe mbulon qiellin
  puthja jote si shkelqimi i qiellit
  puthja jote si shpresa e jetes
  puthja jote qetesues per cdo plage
  puthja jote dashuri pa mase
  ti fal shume por asgje nuk kerkon
  por mua vetem puthja jote ne kete bote me mjafton
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Sat 22 May 2010, 17:53

  LOTI I NENES
  Ka rene nga shkembi ne shkemb
  ka pikuar si djerse e gurit
  njemije vjet pa ndaluar
  plage e pasheruar
  Qave e qave e nuk u trete
  vetem dhimbje mban ne vehte
  ke rritur nje drru me rrenje te thella ne zemren tende
  ke ngritur nje kep perpjete
  lotin e fshehe a moj e mjere
  eshte shkrire bora ne male
  jane hapur pellgje me uj
  ne fund te oqeanit ti kerkon qetesin e dashurine
  qe tme falesh mua pafundesine
  ti gjithmon e lodhur
  ti gjithmon e rraskapitur
  punon e punon mua per te me rritur
  as moj e mjera nene se nuk gjete qetesi
  Nga syri i nje shkembi
  mbi faqen tende ra
  kjo toke nuk do thahet kurre
  se vetem lotet tua moj nene ka
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Sat 22 May 2010, 18:07

  TI JE E VETMJA
  Fjala e pare qe doli nga goja ime ishte fjala Nene
  Ajo fjal qe e shpreh me mall
  Ti je ajo qe me dhe drite me dhe njohuri
  Ti qe naten e bere dite vetem une te fle ne qetesi
  Kurr nuk harrohet gjiri yte o e dashura Nena ime
  Gjithmon do te jem borxhlije tek ty Nene moj
  Kur une tash mendoj per ty o shpirti im
  Edhe yjet me kane lakmi o Nena ime
  Tani une jam rritur dhe mendoj me gjat
  Por fjala jote eshte sje rritur tamam
  Une ty gjithmon do te dua e dashura ime
  Qe buken tende ma dhe mua
  Dashurin qe kam per ty o shpirti im Nene
  Duhet ta ket cdo njeri O e dashura NENE
  Por ai qe nuk e ndjen dhimbjen
  Mallkuar qofte per jete dhe qetesi kurre mos ket
  Mirsiana
  Mirsiana
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 6
  Mosha : 44
  Pikėt : 18
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 22/05/2010

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Mirsiana Sat 22 May 2010, 21:43

  Vertete shume poezi te dhimbshme paske shkruar.

  Urime dhe suksese.
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Sun 23 May 2010, 01:05

  MIRSIANA te falenderoj qe ke ndare kohe per poezit e mija e dashur mike

  me respect ALDA PERA
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Administratori Sun 23 May 2010, 12:40

  alda shkruajti:LOTI I NENES
  Ka rene nga shkembi ne shkemb
  ka pikuar si djerse e gurit
  njemije vjet pa ndaluar
  plage e pasheruar
  Qave e qave e nuk u trete
  vetem dhimbje mban ne vehte
  ke rritur nje drru me rrenje te thella ne zemren tende
  ke ngritur nje kep perpjete
  lotin e fshehe a moj e mjere
  eshte shkrire bora ne male
  jane hapur pellgje me uj
  ne fund te oqeanit ti kerkon qetesin e dashurine
  qe tme falesh mua pafundesine
  ti gjithmon e lodhur
  ti gjithmon e rraskapitur
  punon e punon mua per te me rritur
  as moj e mjera nene se nuk gjete qetesi
  Nga syri i nje shkembi
  mbi faqen tende ra
  kjo toke nuk do thahet kurre
  se vetem lotet tua moj nene ka

  Me te vertete e meriton nje komplimet teper, ama teper te vecante, per keto vargje, thurur aq bukur dhe me dashuri, per nenen.
  Me pelqeu pa mase kjo poezi.
  Urime, urime, urime pa fund.

  Miqesishte me respekt: Saimiri...
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Sun 23 May 2010, 23:28

  SAIMIR faleminderit shume i dashur mik i imi per keto fjale qe po me thua...besoj se dhe tregimi te ka pelqyer(ishalla se kam tepruar)...ti e din se cdo poezi e imja bazohet ne realitet...flm shume shume shume,por mos harro se inspirimi im jane dhe fjalet e bukura qe mi thua ti i dashur miku im i zemres
  Djal~Matjan
  Djal~Matjan
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Capricorn
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 43
  Pikėt : 296
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 28/03/2009

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Djal~Matjan Mon 24 May 2010, 22:36

  Pershendetje alda, dhe pike se pari po kam shume qejf te te uroj mireseardhjen mes nesh ne kete forum, me nje dhurate kaq te bukur, sikurse paske ti, poezine, e cila per shume njerez eshte edhe ilac ne kete bote.

  Poezite i keni me te vertete shume bukura, nga pikepamja se si jane te thurura, dhe kombinuar vargjet me njeri tjetrin, pavaresishte se ne berthamen e tyre, bartin nje dhimbje, qe jo shume njerez, mund ta kane perjetuar, apo shijuar ne kete bote.

  Gjithe te mirat dhe suksese me tej.
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Tue 25 May 2010, 02:32

  JU falenderoj sinqerisht qe paskeni ndare koh per te lexuar poezit e mija dhe ju falenderoj qe po mi vleresoni...fakt se jo cdokush mund te ket perjetuar at qe kam perjetuar une,mbi te gjitha cdo poezi e imja bazohet ne realitet dhe ne nje dhimbje qe sado pak gjen ngushellim ne fleten e bardh,te hudhesh vuajtjet ne flete dhe ateher disi ndjehesh pak me e lehtesuar..........mos e teproj me fjale por ju falenderoj shume  me respect per ju
  ALDA PERA
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 40
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Administratori Wed 26 May 2010, 03:03

  alda shkruajti:SAIMIR faleminderit shume i dashur mik i imi per keto fjale qe po me thua...besoj se dhe tregimi te ka pelqyer(ishalla se kam tepruar)...ti e din se cdo poezi e imja bazohet ne realitet...flm shume shume shume, por mos harro se inspirimi im jane dhe fjalet e bukura qe mi thua ti i dashur miku im i zemres

  Mbi te gjitha, kenaqesia me e madhe, eshte e imja kur lexoj vargjet e tua, te qendisura aq bukur me fijet e mallit e te dhimbjes qe te jane grumbulluar brenda ne shpirt, nga padrejtesite e jetes dhe njerezve te pandergjegjshem.

  Gjithashtu me behet qejfi, dhe njekohesishte me vjen mjaft mire, qe fjalet e mia, jane nje inspirim pozitiv, per vargjet qe ti thur ne poezi.

  Miqesishte per ty: Saimiri...
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Daniela Wed 26 May 2010, 23:24

  alda shkruajti:PUTHJA E NENES TIME
  E keputa gjumin qe ta ndjej
  puthjen e nenes ne fshehtesi
  prej qiellit ne komete
  ledhatimin me dashuri.
  krahapur me pret
  me prqafon me mallengjim
  e buzet e tua te ngrohta prekin faqen time
  Une e heshtur ne gji te futem
  dhe te ndegjoj tik takat e zemres tende
  Thirrja e emrit tende
  eshte kenge pa fund
  Zemren e ke te madhe
  dhe din te falesh dashuri
  dashuri te cilter se ashtu je dhe ti
  puthja jote si hena qe mbulon qiellin
  puthja jote si shkelqimi i qiellit
  puthja jote si shpresa e jetes
  puthja jote qetesues per cdo plage
  puthja jote dashuri pa mase
  ti fal shume por asgje nuk kerkon
  por mua vetem puthja jote ne kete bote me mjafton

  Te lumte alda, per kete poezi kaq te bukur, kushtuar nenes, qenies me te rralle te kesaj bote. Mbi se gjitha, kjo poezi paska nje te vecnate, qe me terheqi me shume kenaqesine, pasi nga vargjet e fundit, i'u ke perkushtuar aq embel e bukur puthjes se saj (nenes), aq sa nuk di se ti te ta shpjegoj tani.

  Te uroj gjithe te mirat dhe fat kurdohere ne jete.
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Daniela Wed 26 May 2010, 23:29

  Edhe dicka, se harrova te ta thoja ne mesazhin me lart:
  Gabimisht, me doli nga mendja te te beja komplimente edhe per poezite e tjera, pasi i lexova te tera poezite e tua, dhe sinqerishte, ta them me gjithe shpirte, qe keni nje talent te vertete per kete drejtim. Vargjet tuaja jane shume, te lira, te terheqin, e te bejne per vete.

  Ndaj edhe njehere te uroj nga thellesia e zemres, fat dhe suksese te pafundme ne kete fushe.
  Lavdia
  Lavdia
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 11
  Mosha : 45
  Pikėt : 33
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 29/05/2010

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Lavdia Sat 29 May 2010, 22:50

  alda shkruajti:THESARI I DASHURISE

  Zhyty thelle ne pafundesine e detit blu
  mbaje frymen e fundit se do te gjesh dicka qe te perket ty.
  Nje arke me thesar e mbyllur me shume dry
  hape pa frike se celesin e zemres time e ke ti.
  Kujdes kur ta hapesh arken se mos tet verbohen syte
  se jane fjalet rrezatese qe une shkrova per ty.
  Sa here takoheshim perlaheshim si mace e mi
  une te thoja te dua,ti me thoje boll tani.
  Thesari i dashurise time u fundos...u fundos thelle e me thelle,
  te lutem gjeje ti para se ta gjej tjeter njeri.
  Me fjale te arta thura cdo varg per ty
  nese ato vargje nuk i lexon ti dashuria s'do te kete kuptim.
  Gjeta fjalet e poetit qe thura per ty
  nese ti si kupton ato fjale asnje poet nuk do te shkruaj me poezi.
  Ne duart tua fjalet behen roman
  mbaje frymen thelle se thasari eshte i madh.
  Ato qe te shohin syte nuk jane as bisere e as dijamante
  jane fjalet e dashurise qe une sti thash,
  cdo gje qe sheh ti do te kesh por nese vleren nuk ja din
  vendin tend tjetri do ta mer.

  Me pak fjale mund te them, qe eshte nje nder poezit me te bukura qe kam lexuar.
  te uroj sukses e dhe me shum ne vazhdim.
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Wed 02 Jun 2010, 07:50

  DANIELA..te falenderoj shume per keto fjale te bukura,ne fakt une ne kete bote vetem mamin kam dhe cdo gje e saj per mua eshte pasuri e pafund dhe per kete asryje i shkruaj me aq pasion poezit per mamin tim sepse e dua jasht mase.Si fillim te falenderoj dhe juve qe po me jepni kaq kurajo qe une te vazhdoj me tutje,ju falenderoj e dashur


  alda pera
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Wed 02 Jun 2010, 07:52

  LAVDIE..ju falendeoj dhe me vjen mire qe ja paskam arritur qellimit qe lexuesit te ndjehn mire dhe qe paskam arritur te perfitoj respektin e juaj...eshte nje kenaqesi qe po ndaj fjalet e mija me ju e dashur
  florida_L
  florida_L
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 112
  Mosha : 41
  Pikėt : 374
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 31/03/2009

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga florida_L Wed 02 Jun 2010, 09:58

  alda shkruajti:PERSERI
  Dashuria ime s'ka prejardhje
  vdekja ime ska trashegimtar
  jame njeri i vetem
  se ti jeten ma ke vrare.

  Fillimi i fundit me dhimbje mbuluar
  zemra plote plage e lotei i gjakt.
  Lulet mbesin pa uje ne ballkone
  dielli mbeti pa rrezje per ngrohje.

  Me arome gjaku servohet dashuria ne pjate
  si do te jete ky mengjes
  une ne fund te rruges mbes.

  Shtepin e kam ne fund te botes
  e shpirti endet si lypsar....
  Une e di se perseri do vi ne jete
  po ku do jesh ti ,o i pa bese


  Pershendetje motra.
  Kete poezine qe e kam vecuar keshtu, e keni me te vertete shume te bukur dhe shume shume te prekeshme.
  jeni shprehur mjaft mire, dhe ju uroj per keto vargje kaq te qelluara.

  Te uroj fat dhe suksese te metejshme ne vazhdim.

  Pacim, yllo.
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Wed 02 Jun 2010, 19:22

  Ju faleminderit shume zemra....

  alda pera
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 37
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Scarface Fri 04 Jun 2010, 01:23

  alda shkruajti:UNE dhe AJO
  Pse te dua une
  ty te rritet nje xhelozi
  e di se ne zemren tende ajo tjetra rri

  Pse te dua une
  ti me ironi me shikon
  e di s ene zemren tende ajo tjetra sundon

  Pse te dua une
  ty aspak s'te behet vone
  e di se zemra jote asaj i takon

  Pse te dua une
  ti se more parasysh
  mos u merzit....
  se dhe une do ja fal zemren time tjetrit me te mire se ty

  Pershendetje Alda.
  Te them te drejten, duke mos patur mundesi per te qene aktiv ne forum, per nje kohe te gjate, po vija re keto poezit e tua, qe paske sjellur te reja ne forumin tone, dhe te them te drejten, e paske derdhur aq mire dhimbjen dhe mllefin ne keto vargje, ashtu sikurse nje e poete vertete. Gjithsesi, me duhet te te them qe udha e jetes, eshte e mbushur me dhimbje, plage dashurie e braktisje te here pas heshme, keshtu nuk kemi cfare ti bejme.
  Keni nje poezi me thurje shume te thjeshte, dhe nje varg te mbushur plot ndjenja te pastra, ashtu sikurse ju rrjedhin nga shpirti.

  Te uroj suksese me tutje, dhe pres te lexoj edhe te tjera vargje nga ti.

  Kalofsh mire.
  alda
  alda
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Libra
  Numri i Postimeve : 44
  Mosha : 39
  Vendndodhja : maqedoni(per momentin)
  Profesioni : studente e gj.angleze)
  Pikėt : 153
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 17/05/2010
  Hobi : --te shruaj poezi sepse aty e gjej veten se kush jame ne realitet...
  --te lexoj
  --shopping

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga alda Fri 04 Jun 2010, 03:41

  FLM SCARFACE,me vjen mire qe po e shef mllefin(por mllef realiteti aman),flm shume

  alda pera
  Lida
  Lida
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 72
  Mosha : 40
  Pikėt : 257
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 16/03/2009

  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Lida Thu 10 Jun 2010, 01:36

  Pershendetje dhe urime Alda.
  Keni me te vertete vargje shume shume prekese, dhe te ndjeshme per ke do.
  Nuk e di se cfare te te them, pervecse poezite i keni thurur shume bukur dhe me shume ndjenje, qe ju ka rrjedhur prej shpirtit.

  Sponsored content


  Poezi te miat... - Faqe 2 Empty Re: Poezi te miat...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 23 Apr 2024, 00:33