Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  POEZI NGA SHOQERIA IME

  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME - Faqe 2 Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 prej Wed 01 Oct 2008, 03:46

  "Faleminderit Amerik"

  Faleminderit Amerik per shqiptaret
  ke qene diell dhe drite,
  qdo shqiptar krah per krah
  hedh valle dhe kendon pa ndare.

  Faleminderit Amerik gove
  shqiptaret ne kete dite ,
  sa ka toke dhe qiell nuk ta harrojn
  shqiptaret kete ndere.

  Na ke ndihmur ne ke perkrahur
  faleminderit Amerik
  qe na ke ndihmuar ne kete dit.

  Na ke ndihmuar qe ta largojm Serbin
  qe na ka okupuar,
  na ndihmove ta largojm armikun
  qe na ka sulmuar.

  Kudo qe ka shqiptar
  te jemi mirenjohes
  per kete dhurate.

  Dhe tanni qe jemi te lire
  mund te festojm me deshire..!

  FLUTRA MUQOLLI


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  Vesa
  Vesa
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Capricorn
  Numri i Postimeve : 1
  Mosha : 108
  Vendndodhja : Evrope
  Profesioni : Informatike
  Pikėt : 0
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 01/10/2008
  Humor : Po

  POEZI NGA SHOQERIA IME - Faqe 2 Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga Vesa prej Wed 01 Oct 2008, 04:29

  Shume te bukura keto poezi te shoqeve dhe shokeve. Vec nje pyetje. Pse nuk regjistrohen vete ata ne forum dhe ti shkruajne keto poezi?
  Po ti Fjolla ke bere ndonje nga keto poezite me lart?
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME - Faqe 2 Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 prej Wed 01 Oct 2008, 05:53

  Pershendetje Vesa dhe mireseerdhe ne forum
  Per disa shkaqe pamundesie,shoket dhe shoqet nuk mund te regjistrohen ne forum.
  Sa u perket poezive te mija,ato kane nje teme te vecant"Poezi nga une"
  Lexim te kendshem.


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  POEZI NGA SHOQERIA IME - Faqe 2 Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 02 Oct 2008, 22:51

  NE JEMI ARDHMĖRIA
  Ne jem lule pranverore,
  Jeta pa ne, s’ ka kuptim.
  Ne, jemi qenie njerėzore,
  Nuk jem kafshė pėr trafikim!

  Ne, nuk jemi botė shtazore,
  Mall pėr treg – mish pėr kasap!...
  Ne, jemi qenie njerėzore –
  Kėrkojmė mbrojtje nė ēdo hap !

  Edhe ne, e duam jetėn,
  Gjithė gėzimet, lumturinė...
  Edhe ne , kemi tė drejtėn –
  Ta gėzojmė jetėn dhe lirinė !

  Ne, s’ jem mallra pėr trafik,
  Nuk jem mish pėr korba t’ zi,
  Ne, nuk thithim narkotik,
  S’ jem monedha pėr tregti !...

  Jemi ardhmėria e kėsaj bote,
  Qenie e shenjtė madhėshtore .
  Ne, nuk jemi dolli prej gote ,
  Pse kemi lindė – nuk jemi fajtore !

  Mos pėrbuzni mrekullinė ,
  Mos u kėnaqni me tymosje ,
  Mos helmoni ardhmėrinė ,
  Mos i sillni botės shfarosje !

  Demir KRASNIQI

  Sponsored content

  POEZI NGA SHOQERIA IME - Faqe 2 Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 14 Jul 2020, 14:41