Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

5 posters

  POEZI NGA SHOQERIA IME

  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Sat 07 Jun 2008, 20:56

  Pershendetje

  Keto poezi jane te shkruara nga shoqeria ime.Ata mu luten mua qe ta hapja nje teme te tille sepse ka shume arsye pse ata nuk e bene vete kete gje.Po ashtu per mua ishte nje kenaqesi qe ti ndimoj.


  Edituar pėr herė tė fundit nga fjolla-1 nė Sat 07 Jun 2008, 23:54, edituar 1 herė gjithsej
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Sat 07 Jun 2008, 21:01

  GEZUAR KOSOVE

  Ne kete dite historike
  qe na solli lumturine
  ty Kosove heroike
  ta uroj pavaresine.

  Per nje shtet sovran
  per kete dite ne liri
  shume luftuam dhe u vrame
  u shenuam ne histori.

  Drejtesia sot trokiti
  e verteta triumfoi
  lirine dhe pavaresin
  gezuar Kosve ta uroj.

  VLERA KELMENDI
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Sat 07 Jun 2008, 21:06

  DITA E PAVARESIS

  Aty ku ka shqiptar
  ne bore apo ne shi
  zemrat ndizen zjarr
  ndihemi me krenari.

  Aty ku ka shqiptar
  toke apo gur
  na ngroh si nje diell
  shqiponja mbi flamur.

  Flakadani i liris
  me 17 shkurt
  dita e pavaresis.

  BESFORT BEQIRI
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Sat 07 Jun 2008, 21:12

  MESO!

  Meso,mos harro!
  lexo,mos perto!
  per ty duket diqka e veshtir
  por duke lexuar
  gjitheqka te duket shume e mire.

  Cdo mesim qe ti e lexon
  shprehje te reja gjithemon fiton
  me mesim e me lexim
  ne jeten tende sjell fitim.

  Pa mesim nuk arrin jete te lumtur
  me mos mesim arrin jete te vujtur.

  Kete poezi me perzemersi
  ta kushtova ty shoqja im
  se tek une ti gjithemon
  je ne mendime.

  VLERA KELMENDI
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Sat 07 Jun 2008, 21:15

  PAVARESIA

  Ne muajin shkurt 2008
  ndodhi ngjarje e vertet.

  Parlamenti n'Prishtin
  i jep Kosoves pavaresin.

  Pra Kosova u be shtet
  e kemi prit me mijera vjet.

  Pra e gezofshim pavaresin
  le ta ruajm si nena femine.

  FLUTRA MUQOLLI
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Sat 07 Jun 2008, 21:23


  "ETC"

  Qendra tregtare
  ma e mira n'Pejė
  eshte qender e shlir
  ka artikuj te lirė.

  Ka shum lodra per femij

  ka edhe sende per pleq e t'rinj.

  Qfare t'ju kerkon zemra
  n'ETC mund te gjeni sende
  per mashkuj e femna.

  Pra te shkojm
  mos te ngurrojm
  se kjo qender tregtare
  eshte ne Pejen tone.

  FLUTRA MUQOLLI
  [/size]


  Edituar pėr herė tė fundit nga fjolla-1 nė Tue 10 Jun 2008, 05:13, edituar 1 herė gjithsej
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Sat 07 Jun 2008, 21:28

  MOS E BEJ KETE

  Mos je mendjemadhe
  por je mendjepreht
  mos je zemerngusht
  por je zemergjere.

  Mos shiko pasurine
  por shiko zemerbardhesin
  mos ki shoqeri te keqe
  sepse me kete je
  si pema pa gjethe.

  Gjithemon qendro e lumtur
  mos qendro qendro e vujtur
  ndimohu te tjereve
  qe te kesh jete te bukur.

  Jeta eshte e veshtir
  por mundohu ta kalosh sa me mir.

  Duaje atdhen
  si shqiponja folen.

  VLERA KELMENDI
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Sat 07 Jun 2008, 21:36

  PAVARESIA

  Ky vite i fitores
  lirine do ta gezoj
  sa bukur jemi veshur
  hedhim valle dhe kendojme.

  Sot eshte fest e madhe
  sa ruhet kjo dite
  Kosoves i qeshi fytyra
  balli i shendrit.

  Fshatrat dhe qytetet
  jane ngritur te festojn
  qe erdhi pavaresia
  e do ta urojm.

  Kjo liri e pritur
  hyri ne histori
  me shkronja te arta
  shkruan pavaresi.

  LEONITA VOKSHI
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Sat 07 Jun 2008, 21:40

  SHOKU IM

  Kam nje shoke te dy tok
  rrime me ore pa merizi
  me tregon shume gjera qe si di.

  E shterngoj e pushtoj
  plot gezim e dashuri
  fort te dua se per mua
  eshte shoke per menquri.

  Pa pertim me durim
  shoku im me ndihmon
  dhe kush eshte kush e di
  libri im qe me meson.

  LEONITA VOKSHI


  Edituar pėr herė tė fundit nga fjolla-1 nė Tue 10 Jun 2008, 05:12, edituar 1 herė gjithsej
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Sat 07 Jun 2008, 21:43

  MALLI PER ATDHE

  Cdo dite e kujtoj atdheun tim
  me malle e me lote
  e me plot pikellim.

  Sa shume vjet kaluan
  pa jetuar aty
  jam ne mergim
  i mbushur me pikellim si jetim.

  Sa here e kujtoj
  vendlingjen time
  vendin ku kam lindur
  me plot gezime.

  Shpresoj te kthehem
  ne atdheun tim
  vendin ta shikoj
  me plot mallengjim.

  VLERA KELMENDI
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Sat 07 Jun 2008, 21:47

  KOSOVA IME

  Shume luftra
  e mundime
  u bene per ty
  o Kosova ime.

  Shume te duam
  Kosova jone
  per ty vdiqen
  shume deshmor.

  Kosve e dashur
  nje lajm eshte duke ardhur
  per pavaresin tende
  per lumturin
  dhe kenaqesin tone.

  VLERA KELMENDI
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga Administratori Sat 07 Jun 2008, 23:21

  Pershendetje Fjolla.
  Ne radhe te pare do te kisha deshire qe te uroja shoqerine tende per keto vargje te thurura kaq bukur, dhe shpresoj qe ta vazhdojne kete rruge, se mbase nje dite do tia arrijne te behen dikushi ne jete...

  Se dyti do te doja qe te falenderoja ty personalishte, per ndihmesen qe i ke dhene shoqerise dhe per sjelljen e ketyre poezive ne forumin tone.


  Sinqerishte:
  Saimiri...
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Sat 07 Jun 2008, 23:41

  Pershendetje Samir.
  Ishte kenaqesia ime qe te ndihmoj shoqerin time e cila me ndihmon mua ne rast nevoje.Po ashtu te jem pjese e nje forumi kaq te mire eshte kenaqesi vertet e madhe.
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Sun 08 Jun 2008, 00:03

  LIBRI IM

  Ngado qe shkoj
  per ty mendoj
  dhe kurre ste harroj.

  Per ty flas gjithemon
  se e di se me sjell diturin
  dhe me kete gje
  e fitoj menqurine.

  Shoke i imi perjetesisht
  per mua dhe per te gjithe
  do te lexohesh pafundesisht.


  BOTA IME

  Bota ime e femijeris
  nuk eshte e mbushur me probleme
  bota ime per mua
  eshte familja qe shume e dua.

  Ne boten time hyjne
  deshirat e mia
  bota e te rriturve eshte
  me probleme
  dhe me shume veshtiresira.

  Ne boten time
  ben pjese libri
  ndersa ne boten e te rriturve
  merr pjes obligimi.

  Boten time
  une e formoj
  dhe dua qe ta pasuroj.

  Kur te rritem
  me presin detyra
  dhe per kete
  gjithenje me qeshe fytyra.

  VLERA KELMENDI
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Sun 08 Jun 2008, 00:13

  Pershendetje.
  Pasi kjo teme u hap per shoqerin time deshiroj qe t'ju njoh nga pak me ta.
  Vlera Kelmendi eshte shoqja ime e klases dhe njekohesisht shoqja ime e bankes.Eshte nxanese e shkelqyeshme dhe eshte me e mira ne krejt te 6-at e kesaj shkolle.
  Leonita Vokshi eshte shoqja ime e klases.Edhe ajo eshte nje nder nxeneset e shkelqyeshme.
  Flutra Muqolli eshte po ashtu nje shoqe e imja.Nuk eshte ne klasen tim por ne klasen tjeter te 6.Eshte nxanese e shkelqyeshme.
  Besfort Beqiri eshte shoku im i klases.Nuk meson mire por duket qe ai di te beje thurjen e vargjeve.
  Valjeta Gojani eshte nje shoqe tjeter e imja dhe nje nder nxeneset e shkelqyeshme.Nuk e kam ne klase por jami shoqe te ngushta.Edhe ajo eshte ne klasen e 6.
  Edison Krasniqi eshte shoku im i klases.Eshte nxenes i shkelqyeshem.Eshte njeri shume i qeshur.Eshte nje nder shoket e mi te ngusht.
  Argezon Haziraj eshte shoku im i klases dhe nxenes i shkelqyeshem.E kam shoke te ngusht.Ne te shumten e kohes eshte serioz por edhe i qeshur.

  Me kalimin e kohes ju do te njiheni edhe me shoqe e shoke te mij poezit e te cileve do te jene te postuara ne kete faqe.


  Edituar pėr herė tė fundit nga fjolla-1 nė Tue 10 Jun 2008, 22:30, edituar 3 herė gjithsej
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Sun 08 Jun 2008, 04:39

  VUAJTJET E POPULLIT SHQIPETAR

  U derdh gjake e u derdhen edhe lote
  per lirine qe kemi sot
  per flamurin tone kombetar
  per flamurin tone shqipetar.

  Shume burra e dhane jeten per liri
  per Kosove e Shqiperi
  per kete komb,komb shqipetar
  per kete popull ,popull krenar.

  PRANVERA

  Eshte nje stine,stine e bukur
  ku mund t'shohesh ndonje flutur
  ajo eshte me krah te lehte
  mund ta shohesh puntoren blete.

  Ja dhe lulet duke u zgjuar
  ja dhe pemet duke lulezuar
  po kjo stine eshte pranvera
  pastaj vine dhe stint e tjera.

  LIRIA E SHQIPETAREVE

  Trimat shqipetar luftuan
  grate shqipetare vajtuan
  per liri te ketij vendi
  ku turku shume shtepi shendi.

  Grate shqipetare jane atdhetare
  ato jane dhe krenare
  te gjithe shqipetaret luftuan per liri
  dhe arriten lumturi.

  28 NENTORI

  28Nentori dite e shenuar
  ku Ismajl Qemaili doli i gezuar
  ai mbajti ne dore flamurin tone
  qe e kishte qendisur vasha Marigone.

  28 Nentori dite e pavaresis
  eshte dite kombetare e gjithe shqiptarise
  28 nentori eshte kjo dite e bekuar
  ku te gjithe shqipetaret u bene me te lumtur.

  Pra kete dite ta festojm
  t'a festojme e t'a gezojm
  sepse ne kete dite shqipetare
  u ngrit flamuri yne
  me shqiponjen dykrenare.

  GJUHA SHQIPE

  Gjuha shqipe
  eshte e bukur
  ka shume fjale
  qe te bejne te lumtur.

  Per te shume njerez kane luftuar
  per te shume trima jane flijuar
  burra te veshur ne hekur
  dhe luftetar te pjekur.

  Donin gjithe memedhene
  dhe kombin me Skenderben.

  VALJETA GOJANI
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Sun 08 Jun 2008, 05:00

  7 MARSI

  7 Marsi eshte
  nje dite kombetare
  nje dite festimi
  per mesueset shqipetar.

  Pandeli Sotiri
  me shoket e tij
  hapi shkollen shqipe
  qe ne tash mesojme aty.

  Ne rrethana te mjerueshme
  ne rrezik per jete
  s'degjoj armikun plak
  por vazhdoj tatapjete.

  Ne librin qe e kishte ruajtur
  ne kraherorin e tij
  mesoj popullin shqipetar
  alfabetin shqip.

  Ne tash ato shkronja
  per cdo dite i mesojme
  me gezim te mallengjyer
  qe kurre s'do t'a harrojm.

  Me nderime te perzemerta
  i faleminderojm mesuesit e pare
  dhe ndihemi krenar
  per guximin e tyre shqipetar.

  PAVARESIA E KOSOVES

  Shume vite e okupuar
  shume vite toke e munduar
  populli yt ishtepa denjet
  por lirine e fitove vet.

  Lirine e fitove
  demokracine ne vend ndertove
  neper kohe te veshtira ke kaluar
  pavaresin per te fituar.

  Tani gezuar
  urime pavaresin
  Kosova ime.

  MESUESJA

  Me mesimet e saj
  mendjen ma ndriqoi
  dhe ne rruge te mire
  ajo me drejtoj.

  Une cdo dite mesoj
  e jeten e pasuroj
  gjere sa te vdes
  ate s'do ta harroj.

  ENGJEJT E POEZISE

  Une di qe engjujt
  jetojne lart ne qiell
  por engjujt e poezis
  do te jene me mua perhere.

  LIBRI IM

  Une e marre ngado qe shkoj
  dhe bashke me te une mesoj
  shume gjera prej tij po i mesoj
  qe kurre sdo t'i harroj.

  Me ndihmen e tij
  mesova te shkruaj e te lexoj
  dhe kurre ato mesime
  nuk do ti harroj.

  DREJTESIA

  Te triumfoj drejtesia
  te largohemi nga ligesia.

  Ligesia te bene s'miresine
  jo te mire besa bese
  drejtesia na erdhi
  dhe mire se na gjeti.

  VALJETA GOJANI
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 64
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga shaban cakolli Sun 08 Jun 2008, 06:37

  Pergezime fjolla-1,keni sjellur ketu poezi te bukura te shoqeris suaj.
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Sun 08 Jun 2008, 07:00


  LULJA E KEPUTUR

  LULE E BUKUR MOJ LULEJA ME VESE
  PSE ME JE KEPUTUR DHE LIDHUR ME BESE
  SA HERE TE ENDERROJ NE SY TE SHIQOJE.

  DHE TE THEM DY FJALE
  TE DUA TE DUA DERI SA TE JEM I GJALLE
  ASGJE NE KETE BOTE S'PASKA
  RENDESI MOJ LULE E KEPUTUR.

  KETO VARGJE JANE PER TY
  SHUME KOHE DO TE BEHEN
  SHUME KOHE DO TE SHKOJNE
  EDHE PSE S'DO TE TE SHOHE.

  MENDJEN ME ZEMER GJITHMONE DO TA KUJTOJN
  LAMTUMIRE MOJ LULE
  PER TE FUNDIT HERE
  EDHE NE KOPSHTIN TJETER KUJTOM NDONJEHERE.

  CDO GJE NGA KJO JETE MBETET KUJTIM
  LAMTUMIRE,LAMTUMIRE ME LOTE NE SY O SHPIRTI IM.

  EDISON KRASNIQI
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 36
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga Scarface Mon 09 Jun 2008, 03:08

  Pershendetje fjolla-1 dhe te faleminderit per sjelljen e ketyre poezive ketu ne forum.
  Njekohesishte nuk harroj te pershendes edhe tju uroj fat e suksese te metejshme ne poezi edhe personat (shoket - shoqet tuaja) qe i kane thurur keto vargje kaq te bukura dhe domethenese...

  Gjithe te mirat.
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Mon 09 Jun 2008, 03:29

  Shume faleminderit Scarface.
  Ju dhe te tjeret keni nje pershendetje te vecat nga shoqeria ime,ata qe kane thurur keto vargje.Po ashtu ata ju uroj te gjitheve sukeses dhe deshirojne qe te komandoni ju fatin tuaj.Pra qe deshirat tuaja te plotesohen.

  Mireupafshim
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Tue 10 Jun 2008, 22:28

  ARBERIA

  E kuqe lind,
  e kuqe jeton,
  kopshtin me lule,
  armiqte ta ndajne.

  Kosove ne ket anė,
  Shqiperi ne ate anė,
  te dyja ju keni,
  nje babe dhe nje nane.

  Babe kemi Agronin,
  nane kemi Teuten,
  instrument te kombit,
  e kemi lahuten.

  Ne Shqiperi te shkruar,
  mbi tok dhe ne gur,
  instrument te kombit,
  e kemi ne flamur.

  Arberi te betohemi ,
  jemi shqiptar,
  e nuk dorzohemi,
  ne gjakun ton,
  ta ndezim qirin,
  KOSOVES sone ,
  tia mbrojm kufirin.
  ARGEZON HAZIRAJ
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Mon 29 Sep 2008, 04:03

  SHOQJA IME

  Me ke perkrahur
  ne ditėt e veshtira,
  por une ty
  do te perkrah ne dite te mira.

  Te dua sepse me ty
  kam mesuar bashkė
  te dua dhe sdo te harroj
  ne asnje qastė.

  Kudo qe te jesh,
  per ty do te mendoj
  shoqerine e pare
  kurrr sdo ta harroj.

  Kudo qe te jem
  larg apo afer
  sdo ti harroj ditet
  qe i kaluam se bashku

  NENA IME

  Nena ime
  shume te dua,
  ti gjethcka ne ketė jetė
  je per mua.

  Deshira jote me e madhe
  eshte te shkoj ne rruge te drejt,
  dhe per hater tendin
  do ta bejė kete gje.

  Kudo qe te jesh gjithmone
  me muaa do te jetosh,
  Nena ime e dashur
  kurre sdo te harroj.

  KLASA IME

  Pyes veten
  pse te dua aq shumė,
  pergjigjja eshtė se
  gjysmen e jetes e kalova ne kete dhom.

  Fale mesueses dhe arsimetareve
  jam ne kete dite ,
  sepse mos te ishin ata
  nuk do te kisha fitur as pak dituri.

  Po ashtu fale edhe prinderve te mi
  qe me sollen ne jetė,
  i dua shum dhe
  sdo ti harroj perjetė.

  ENDERRA IME

  Pyes veten
  qka do te behem kur te rritem,
  por njehere deshira ime
  me e madhe eshte te shkollohem.

  Tash eshte bota e femijeris
  me vone duhet te mendohem,
  por qysh si femij deshira ime
  me e madhe ka qenė te behem me dituri.

  Me pelqen kjo deshire
  se arrij jete sa me te lumtur
  ndersa me mos dije apo mosdituri
  mbes rrugeve si u vuajtur.

  FLUTRA MUQOLLI
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Wed 01 Oct 2008, 03:38

  PSE

  Pse ben veten
  te kesh jete te vuajtur,
  kur mundesh me bo
  jeten sa me te lumtur.

  Pse sillesh rrugeve
  posht e lart
  kur mundesh me luxu
  sado pak.

  Dhe me mire eshte per ty
  te lexosh sepse sjellje te reja
  do te fitosh.

  FLUTRA MUQOLLI
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 32
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga fjolla-1 Wed 01 Oct 2008, 03:41

  LAMTUMIRE MESUESE

  Kur u ndava nga mesuesja
  mu mbushen syt me lot,
  kur me kujtohen keshillat
  mbushem malle plot.

  Kur me kujtohen notat
  edhe qortimet
  smund te permbahem dot.

  Mbes e heshtur ne qoshe
  si bleta pa mjalte,
  mbes e vuajtur
  si nena pa djale.

  FLUTRA MUQOLLI

  Sponsored content


  POEZI NGA SHOQERIA IME Empty Re: POEZI NGA SHOQERIA IME

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun 29 Jan 2023, 03:40