Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+18
denada
Erilda
Genta
R€B€KA
vladimirmarku
Marsela
Majlinda
Desperado
Denisa
Daniela
Alma
AlbGirl
Enkelejda
Luleshtrydha
SyKaltra
Administratori
Scarface
Odeta
22 posters

  Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare....

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare.... - Faqe 4 Empty Re: Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare....

  Mesazh nga Administratori Fri 22 Jan 2010, 03:40

  Kozeta Zylo - Puthjen qė mė dhe mbrėmė  Puthjen qė mė dhe mbrėmė,
  Me fjalėt e tua si i marrė,
  I shkula prej gjoksit tėnd,
  Dhe si notė muzike,
  Mbetėn nė pentagram.

  Puthjen qė mė dhe mbrėmė,
  Thellė shpirtit e ēlirove,
  Trete mall e fshive hije,
  Strukur nė zjarr djalėrie!

  Puthjen qė mė dhe mbrėmė!…


  Edituar pėr herė tė fundit nga Saimiri nė Sun 21 Nov 2010, 00:51, edituar 1 herė gjithsej
  vladimirmarku
  vladimirmarku
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Capricorn
  Numri i Postimeve : 3
  Mosha : 61
  Pikėt : 9
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 07/03/2010

  Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare.... - Faqe 4 Empty Re: Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare....

  Mesazh nga vladimirmarku Sun 07 Mar 2010, 21:15

  Saimir, te falenderoj qe ke postuar vjershen time: Syte e tu.
  vladimirmarku
  vladimirmarku
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Capricorn
  Numri i Postimeve : 3
  Mosha : 61
  Pikėt : 9
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 07/03/2010

  Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare.... - Faqe 4 Empty Buzėqeshja e saj

  Mesazh nga vladimirmarku Sun 07 Mar 2010, 21:21

  Buzėqeshja e saj


  Kali i zefirit
  Me galop, pa frerė, vrapon
  Krifa e kuqe valėvitet
  Si vetėtimė
  Midis qiellit dhe tokės
  Nė fushat e ndriēuara blu
  Me dele flokėtore bardhoshe
  Tė pėrhumbura nė mendime
  Patkojtė nxjerrin shkėndija
  Lulekėmborat nga pas tringėllijnė
  Gjithė gaz duke qeshur
  A mos vallė nė parajsė jam?
  Jo, thjesht, buzėqeshja e saj
  Kaloi pranė.
  R€B€KA
  R€B€KA
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 17
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Durres
  Profesioni : pa pune
  Pikėt : 55
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 11/01/2009
  Humor : mjaftueshem

  Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare.... - Faqe 4 Empty Re: Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare....

  Mesazh nga R€B€KA Tue 09 Mar 2010, 01:05

  Kam deshire te pershendes te gjithe anetaret e mesiperm per postimin e ketyre poezive kaq te bukura qe flasin per dashurine dhe njekohesishte me se shumti autoret qe i kane shkruara keto vargje kaq te bukura per ndjenjen me te bukur te njeriut.
  vladimirmarku
  vladimirmarku
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Capricorn
  Numri i Postimeve : 3
  Mosha : 61
  Pikėt : 9
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 07/03/2010

  Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare.... - Faqe 4 Empty Re: Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare....

  Mesazh nga vladimirmarku Sun 14 Mar 2010, 17:19

  Per ty


  Ne shpirt per ty e kam dashurine
  Qe dhemb si mall, qe dhemb si dhimbje
  Erdhen me pranveren te embla kujtime
  Te percjell ne mbremje e te pres ne lindje.

  Me erdhe sic vije zebukur e syenderr
  Plot paqe ngarkuar me dritherime pjalmi
  U drodha i teri nga nje shkulm psheretime
  M'e ngrohta ne shpirt, nektar balsami!

  Mars,2010
  Genta
  Genta
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 96
  Mosha : 34
  Pikėt : 322
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 31/03/2009

  Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare.... - Faqe 4 Empty Re: Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare....

  Mesazh nga Genta Sun 21 Mar 2010, 00:51

  bravo, shume shume te mira.
  vazhdoni edhe me te tjera.
  Erilda
  Erilda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 31
  Mosha : 38
  Pikėt : 98
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 26/03/2010

  Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare.... - Faqe 4 Empty Re: Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare....

  Mesazh nga Erilda Sat 27 Mar 2010, 00:05

  Urime per te gjitha poezite e bukura qe keni postuar me lart dhe uroj qe te vazhdoni keshtu edhe me tutje.
  denada
  denada
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 10
  Mosha : 35
  Pikėt : 30
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 20/03/2009

  Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare.... - Faqe 4 Empty Re: Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare....

  Mesazh nga denada Sat 10 Apr 2010, 23:01

  ju lumte. poezite jane me te vertete shume te qelluara.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 64
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare.... - Faqe 4 Empty Re: Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare....

  Mesazh nga shaban cakolli Mon 15 Nov 2010, 01:48

  POEZI TE MIRA
  Matilda
  Matilda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 36
  Mosha : 39
  Vendndodhja : NY
  Profesioni : informatike
  Pikėt : 110
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 30/01/2009
  Humor : pa fund

  Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare.... - Faqe 4 Empty Re: Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare....

  Mesazh nga Matilda Mon 21 Feb 2011, 08:57

  Lediana Kapaj - Buzėqesh Dashuri!

  Ah Dashuri!
  Sdo ta mbante kurrė ajri fluturimin e zogjve.
  Dhe vetė toka qė na mban,po tė mos ishe ti do futej nė pikėllim.
  Nuk do shikoje drithėrima ere nė flokėt e shpupuritur.
  As lindjen e ėmbėl tė agimit qė shkėlqen lotėve nė shikimin tim.

  Ti je e hijshme nė kryqėzimin e ėndrrave tė mia.
  Njė laureshė e bukur qė veē kėngė malli ka nė kujtesė.
  Mjellmė bardhėsia e sė cilės merr zjarr nė perėndim.
  Njė botė e ngazėllueshme...
  Ku vetė njeri harron se do tė vdesė!

  Ah moj Dashuri...
  Ti je vetė nga ajo qė bėhesh edhe akull edhe prush.
  Pėrbrėnda shpirtrave qė me etje tė pėrpijnė.
  Dhe drita bujare e shpresės lodron nė klithma gjaku.
  Dhe tek ata qė nė fatin e tyre...
  Nuk patėn mundėsinė qė njė ēast me ty tė rrinė
  IRMA MARKU
  IRMA MARKU
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1
  Mosha : 43
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 06/02/2012

  Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare.... - Faqe 4 Empty Re: Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare....

  Mesazh nga IRMA MARKU Mon 06 Feb 2012, 05:36

  Odeta shkruajti:Dritėro Agolli - I perndjekuri i dashurise...

  Une jam i burgosuri yt.
  Rroj me prangat qe ti me ke vene.
  Po cudi as qelia s'me mbyt.
  Dhe s'me mbyt as dritarja e zeze.

  Kur ti prangat m'i hodhe ne mish.
  Une i putha duart e tua.
  Eshte rast i pashembullt ta dish.
  Qe xhelatin ta puth a ta dua.

  I perndjekuri yt erotik.
  I perndjekur te mbetet gjithmone.
  Erotim i mire a i lig.
  Hidhmi duart ne fyt, torturome.

  Ky burgim sa do zgjase s'e di.
  I perjetshem do kisha deshire.
  Vec ti eja me shih ne qeli.
  Te perndjekurit tend i vjen mire.

  Horrja
  Horrja
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 41
  Mosha : 30
  Pikėt : 123
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 20/10/2012

  Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare.... - Faqe 4 Empty Re: Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare....

  Mesazh nga Horrja Sat 20 Oct 2012, 00:41

  Zemra e nje vajze esht gur,
  brenda saj hyn e sdel kurre
  Zemra e nje djali esht hotel
  brenda zemres kush shyn e kush nuk del.

  Sponsored content


  Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare.... - Faqe 4 Empty Re: Poezi Dashurie nga Poete te Letersise Shqiptare....

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Fri 09 Dec 2022, 12:47