Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Mbarimi i nje dashurie,fillimi nje te reje (Testo veten)

  Klea@Love
  Klea@Love
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi


  Gjinia : Female
  Numri i Postimeve : 258
  Vendndodhja : milano
  Profesioni : inxhenjere arkitekture ne ndertim
  Pikėt : 804
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 16/03/2010
  Humor : sa te doni

  Mbarimi i nje dashurie,fillimi nje te reje (Testo veten) Empty Mbarimi i nje dashurie,fillimi nje te reje (Testo veten)

  Mesazh nga Klea@Love Wed 19 Jan 2011, 02:36

  Mbarimi i nje dashurie, fillimi i nje te reje (Testo veten)
  Jeni ndare ne menyre te qete, apo ka qene ai qe ju ka lene juve? Kjo pak eshte e rendesishme. Realiteti eshte se tani duhet te gjeni forca per te ecur me kembet tuaja dhe te hidhni pas te kaluaren. Sic thone edhe me te vjeterit, mbyllet nje dere, hapet nje e re. Ndiqni me vemendje kete test per te kuptuar dhe per te superuar momentin qe duhet ti kushtoheni vetem vetes dhe te gjeni momente te lumtura ne krahet e dikujt tjeter.

  Hera e pare qe jeni takuar?
  a)Linden menjehere shkendijat
  b)I the vetes, nuk eshte keq, po e mendoj nje lidhje me kete.
  Kur ishe keq?
  a)Beje dashuri me te.
  b)Menjanoje cdo gje.
  Ne kohen para se te ndaheshit, te bente dhurata?
  a)Pak, por te zgjedhura me shije.
  b)Asnje dhurate.
  Kur ecje per krahu me te rruges, ai kthente koken kur shihte nje vajze seksi?
  a)Te shihte dhe te thoshte qe ti je me e bukura ne bote.
  b)Te thoshte qe po shihte makinen ne rruge dhe ti beje sikur nuk e vije re.
  Mbremjet mes teje dhe atij?
  a)I kalonit ne shoqerine e njeri-tjetrit, apo me miq.
  b)Cdo dite ishte ndryshe.
  Kur ai thoshte se ’martesa juaj do ishte nje enderr’, ne kuptimin e plote te fjales.
  a)Tani e kupton se ku e ka patur fjalen.
  b)Jam e sigurte se ka qene i sinqerte kur e thoshte.
  Miqte qe frekuentonit
  a)Jane larguar ngadale, pasi ishin miqte e tij.
  b)Vazhdojne te qendrojne prane teje dhe te te rrefejne si ai nuk te meritonte.

  Me shume pergjigje A
  Ishte ai burri i duhur?
  Je e sigurte se ai ishte mashkulli i duhur per ty. Atehere perse mbaroi kjo histori? Ji e sinqerte me veten tende. Dicka nuk funksiononte mire ne kete lidhje dhe mbi te gjitha bej nje analize gjithckaje. Kujto te gjitha difektet e tij qe te benin te ndiheshe keq dhe ke per tu ndjere shume me mire.

  Me shume pergjigje B
  Nuk do qe ta harrosh
  I perket kesaj kategorie qe preferon te thuash ‘qendrojme miq’. Momentet e kaluara bashke nuk mundesh dhe as nuk deshiron ti harrosh. Por kujdes, mos e paragjyko te ardhmen. Dhe mos e jeto cdo moment ne funksion te se kaluares tende

   Ora ėshtė Thu 05 Oct 2023, 09:34