Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+10
Administratori
SyKaltra
Marsela
alkida24
Desperado
Scarface
shpirti_omel
Daniela
Paula
Tigri
14 posters

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Tigri Thu 05 Feb 2009, 02:47

  Pershendetje miq dhe anetare te nderuar te ketij forumi.

  Po e nis kete teme, ne te cilen do te keni mundesine te lexoni dhe ne te njejten kohe edhe te shkruani ndonje poezi kushtuar Nenes, nga poete te ndryshem Shqiptare.

  Shpresoj qe poezite qe do te lexoni ne vijim tju pelqejne.

  Lexim te kendshem.
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Tigri Thu 05 Feb 2009, 02:49

  AGIM DOĒI - NĖNĖS

  Puthi foshnjen dhe e riti
  Puthi qiellin dhe e ndriti
  Puthi plagen e sheroi
  Vetem Nena

  E puth ballin celin lule
  E puth gushen me pekule
  Puth ajo inati ulet
  Vec nga Nena

  Themi NENE kur na ther zemra
  Dhe kur s'eshte buzeqesh nder endra
  Se eshte Nene e dashurive
  Mal nga dhembja

  Nina nana na perkundi
  Dore e saj e bardhe si pllumbi
  Vec nga Zoti dhe nga nena
  Celet jeta

  Hap i saj i lehte si flutur
  Kur ne dhembje vjen i pari
  Zeri saj aq shume i bukur
  Zgjon te vdekurin nga varri
  Tigri
  Tigri
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 752
  Mosha : 39
  Vendndodhja : Ne zemer te xhungles
  Profesioni : sekret
  Pikėt : 302
  Vlersuar : 9
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : tere diten

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Tigri Thu 05 Feb 2009, 02:50

  DRITĖRO AGOLLI - VDEKJA E NĖNĖS

  U zvogelua nena dhe u tret e gjitha,
  U be si pulebardhe e lehte
  Dhe nje mengjes pa zbardhur ende drita
  Renkoi e fluturoi mbi rete

  Andej u fsheh si ylli Aferdita
  Dhe ne pastaj s'e pame, paste ndjese!
  Vec ndodh qe vale e endrrave te trishta
  E sjell ne breg te shtratit tim si shpeze
  Paula
  Paula
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 120
  Mosha : 45
  Vendndodhja : shkolle
  Profesioni : mesuese
  Pikėt : 186
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 09/01/2009
  Humor : jo dhe shume

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Paula Thu 12 Feb 2009, 00:07

  Pershnetje Tigri dhe urime per temen dhe poezit e bukura qe ke postuar.
  Shpresoj qe n'vazhdim t'lexojm akoma te tjera poezi per Nenen.

  Gjith t'mirat.
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Daniela Sat 14 Feb 2009, 23:13


  Agim Doēi - NĖNĖS

  Puthi foshnjėn dhe e rriti!
  Puthi qiellin dhe e ndriti!
  Puthi plagėn e shėroj!
  Vetėm Nėna!

  E puth ballin, ēelin lule!
  E puth gushėn, me pekule!
  Puth Ajo - inati ulet
  Veē nga Nėna!

  Themi NĖNĖ!
  kur na ther zemra!
  Dhe kur s'ėshtė buzqesh ndėr ėndrra!
  Se ėshtė Nėnė e Dashurive
  mal nga Dhėmbja

  Nina nana na pėrkundi
  dorė e saj e bardh si pėllumbi!
  Veē nga Zoti dhe nga Nėna
  ēelet Jeta!!!!!!

  Hap i saj i lehtė si flutur
  kur ke dhėmbje vjen i pari....
  Zėri i saj aq shumė i bukur
  zgjon tė vdekurin nga varri!

  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga shpirti_omel Mon 16 Feb 2009, 10:45

  Daniela shkruajti:
  Agim Doēi - NĖNĖS

  Puthi foshnjėn dhe e rriti!
  Puthi qiellin dhe e ndriti!
  Puthi plagėn e shėroj!
  Vetėm Nėna!

  E puth ballin, ēelin lule!
  E puth gushėn, me pekule!
  Puth Ajo - inati ulet
  Veē nga Nėna!

  Themi NĖNĖ!
  kur na ther zemra!
  Dhe kur s'ėshtė buzqesh ndėr ėndrra!
  Se ėshtė Nėnė e Dashurive
  mal nga Dhėmbja

  Nina nana na pėrkundi
  dorė e saj e bardh si pėllumbi!
  Veē nga Zoti dhe nga Nėna
  ēelet Jeta!!!!!!

  Hap i saj i lehtė si flutur
  kur ke dhėmbje vjen i pari....
  Zėri i saj aq shumė i bukur
  zgjon tė vdekurin nga varri!


  O Daniela, po kjo poezia ishte qe ne fillim te temes!
  Gjithsesi poezi shume e bukur.
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga shpirti_omel Mon 16 Feb 2009, 10:46

  Fatmir Terziu - Nėna

  Natėn e kalova maleve
  lule mblodha fushave
  nė ullishte u ndodha pa gdhirė
  tė kėpusė karakaften, lulen e mirė.

  Era e bugaēes, simites sė pjekur
  Gjithė natėn s'mu nda
  Dy duar mbetėn duke mė pėrkėdhelur
  Njė zemėr qė digjej, mall.

  Tani fshij sytė si i dehur
  Ėndėrrat mė janė vrarė
  Mėsova se mbrėmė papandehur
  Nėnėn e kisha pasur pranė.
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga shpirti_omel Mon 16 Feb 2009, 10:47


  Dalan Luzaj - Nje Nene


  Sa lot kish derdhur ne vetmi,
  sa "ah"! tek zoti pat derguar,
  kete vec shpirti i saj e di
  dhe zoti lart n'e paste degjuar.

  Gjithcka qe prekte behej lot
  dhe loti ndriste syte e tretur;
  ah, mrekullite qe kish kjo bote,
  kaq mizorisht ia pati fshehur.

  Gjithe zine e mbledhur neper jete
  a thua vdekja do t'ia trese?
  E luti vdekjen "eja shpejt"-
  dhe vdekja s'mund te mos e merrte.
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga shpirti_omel Mon 16 Feb 2009, 10:48


  Xheladin Hamza - NĖNĖS SIME


  Nė ėndrrėn e natės qė iku pa kthim
  Ti nėna ime, mendimet mi pėrkėdhele
  I bėre tė mėndafshtė
  Si flladi i verės nė mbrėmje...

  Kujtimet pėr Ty
  Zbritėn qerpikėve tė mi
  Tė larė me lot...

  Mbi varrin tėnd u pėrkula
  E hapa portėn e zemrės sė djegur
  Ajo u gjunjėzua totalisht

  Elhamin zėshėm ta kėndova
  Shpirti mė dridhej si nė ankth
  E fjala mė mbeti nė fytin e tharė...

  Mbi mollėzat e faqeve
  M’u rrokullisėn lot dhembjeje
  Ranė mbi varrin tėnd
  Me lule mbuluar
  Ku ti rehatshėm fle, nėna ime!
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga shpirti_omel Mon 16 Feb 2009, 10:49

  Ibrahim Kodra - O Nėnė

  Nuk i ndiej mė ledhatimet e tua tė ėmbla
  ashtu si era e prillit qė pėrkėdhel lulet,
  o nėnė.
  Ku je fshehur?
  Nuk e shoh mė buzėqeshjen tėnde,
  sytė e tu, sytė e tu gjithė vėmendje,
  qė asnjėherė nuk lodheshin
  sė ndjekuri ecjen time tė pasigurt.
  Ishe gjithēka pėr mua.
  Fytyra jote: mė e bukura
  mes muzave.
  Dhe flokėt e tu
  tė gjatė e tė zinj
  mbulonin faqet e gėzueshme,
  kur gjoksi ngjallte ngrohtėsinė
  nėpėr venat fėminore.
  Tani ku je fshehur?
  E freskėt nė kujtesėn time,
  rikthehu, o nėnė,
  tė pėrkėdhelėsh fytyrėn time tė lodhur.
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 36
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Scarface Sat 21 Feb 2009, 23:53


  Leke Gjoka - Nenat


  Kur dhimbja ne shpirt tė gjuan me shuplaka merzije
  dhe dielli shpirtėror te shikon me inat
  kur dita e lodhur ta fiku semaforin e fatit
  vjen nena si ne nje ėndėrr tė arte.

  E dhimbja ne ēast iken rreshqathi te mbytet ne det
  dhe dielli shpirteror te fal ledhatime
  fati te merr ne krahe pa pertim e tuj qesh
  merzija e mbyll rubinetin e nuk ka me shi dhimbjeje!

  Nena kjo ndienje e qeshur si vete pranvera
  por kur ajo ėshtė mungese
  ke gjithmone tallaze shpirterore
  dhe asnjehere ndienjat nuk kane me qeshe !..
  Desperado
  Desperado
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 345
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ne zemren e njeres...
  Profesioni : Enderrimtar
  Pikėt : 221
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 10/03/2008
  Humor : Jeta eshte nje rruge me pengesa, nga Materniteti e deri ne varreza.

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Desperado Mon 06 Apr 2009, 03:14

  Pershendetje.

  Kam deshire te falenderoj nga zemra nismetarin e temes per kete permbledhje poezish kushtuar Nenes dhe ne vecanti te gjitha penat shqiptare per rreshtat e shkruara neper dekada te gjata per Nenen, krijesen me te mrekullueshme ne bote.

  Ju uroj gjithe te mirat ne jete.
  alkida24
  alkida24
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 25
  Mosha : 38
  Pikėt : 29
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 15/04/2009

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga alkida24 Fri 29 May 2009, 22:39

  Ju falenderoj te gjitheve ju qe i keni postuar keto vargje te bukura per nenat, dhe ne vecanti dua te falenderoj Poetet, qe i kane shkruar keto vargje, duke i'ua kushtur Nenes, qenies me te bukur ne kete bote.
  Marsela
  Marsela
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Virgo
  Numri i Postimeve : 60
  Mosha : 38
  Pikėt : 192
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 26/03/2009

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Marsela Sun 07 Feb 2010, 11:21

  Urime per temen dhe poezite kaq te bukura, qe i jane kushtuar qenies NENE, qenies me te bukur dhe me te shtrenjte ne kete bote.
  Shpresoj qe te postoni edhe te tjera poezi te ketilla ne vijim.
  me respekt nga une Marsela.
  SyKaltra
  SyKaltra
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 291
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Ne shtepi
  Profesioni : Shitese
  Pikėt : 146
  Vlersuar : 15
  Data e Regjistrimit : 29/05/2008
  Humor : Fiks Fare

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga SyKaltra Tue 02 Mar 2010, 00:38

  Shume te bukura poezite me lart.
  I pershendes thelle nga zemra te gjithe ata qe i sollen poezite e mesiperme duke mos lene pa permendur edhe autoret e poezive.

  Shpresoj qe ne vazhdim te lexoj edhe te tjera poezi te tjera te ketilla.

  Klofshi mire.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Administratori Thu 11 Mar 2010, 13:06

  Avni Biqkaj - DASHURI NЁNE

  Me dashuri mё rriti
  Nё djep mё pёrkundi
  Jetёn ma shndriti
  Kot s’i shkoi mundi

  Mё puthi prore nė faqe
  Aq shumё mё uroi
  Lule manushaqe
  Mua mė pagėzoi

  Nė prehrin e saj
  Sa shpejt u rrita
  Kurrё nuk mё la nё vaj
  Asnjёherё nuk u mёrzita

  Nёnёn time tė shtrenjtė
  Sa shumё qё e dua
  E kam si lule tė blertё
  Aromё mё fali mua


  Edituar pėr herė tė fundit nga Administratori nė Sat 25 Feb 2012, 22:16, edituar 1 herė gjithsej
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Administratori Fri 12 Mar 2010, 00:47

  Gjeto Turmalaj - Per Nanen...

  Ashte pake kange pa fund me kendue,
  Ashte pake vargje pa fund me shkrue,
  Ashte pake me i thur hymne pa ja nda,
  Ashte pake me ja fal zemren qe ajo ta ka ba.

  Prej krahnorit te saj vjen ne jete,
  Ne dashnin e saj shpresen e mbshtet,
  Ne momentin ma te veshtir "thrret o Nane",
  E bekimi i saj te mbulon ne cdo ane.

  Se ashte krijesa ma e madhe e dashnis,
  Se ashte shpirti ma i madh i ngrohtesise,
  Edhe kur te mbaroje drita e diellit e hannes
  S'ka per te mbarue madhshtija e Nanes.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Administratori Fri 12 Mar 2010, 00:48

  Ejvis Maria Xhajanka – Nena ime...

  Larg nė mall, atje mė mbete.
  Shtrėngoj shpirtin tė mos qaj,
  shtrėngoj zemrėn tė mos tretem,
  shtrėngoj grushtat tė tė mbaj.

  Ti mė do pėrherė tė lumtur
  shpirti yt kurrė nuk ankon,
  ikjen time sheh symbushur,
  aeroplanėsh qė nxitojnė.

  Mė sjell mbrėmjen dhe agimin
  lutjesh tė ngrohta mė ndriēon,
  qė nga larg ma jep bekimin,
  po ah, sa shumė mė mungon…


  Edituar pėr herė tė fundit nga Administratori nė Sat 25 Feb 2012, 22:17, edituar 1 herė gjithsej
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Administratori Fri 12 Mar 2010, 01:09

  Ibrahim Kodra - O Nene...


  Nuk i ndiej mė ledhatimet e tua tė ėmbla
  ashtu si era e prillit qė pėrkėdhel lulet,
  o nėnė.
  Ku je fshehur?
  Nuk e shoh mė buzėqeshjen tėnde,
  sytė e tu, sytė e tu gjithė vėmendje,
  qė asnjėherė nuk lodheshin
  sė ndjekuri ecjen time tė pasigurt.
  Ishe gjithēka pėr mua.
  Fytyra jote: mė e bukura
  mes muzave.
  Dhe flokėt e tu
  tė gjatė e tė zinj
  mbulonin faqet e gėzueshme,
  kur gjoksi ngjallte ngrohtėsinė
  nėpėr venat fėminore.
  Tani ku je fshehur?
  E freskėt nė kujtesėn time,
  rikthehu, o nėnė,
  tė pėrkėdhelėsh fytyrėn time tė lodhur.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Administratori Sat 13 Mar 2010, 02:46

  Ymet Abdullai - TĖ SHTRENJTĖS NĖNĖS PRESPARE  Nėna ime e dashur
  O e shtrenjta nėnė!
  Sa mall ndiej pėr ty,
  Sa lot mė kanė rėnė

  Nėnat janė tė mira
  Sepse janė, nėna
  Shkėlqejnė si dielli,
  Shkėlqejnė si hėna.

  Them se mbi gjitha nėnat
  Mė e mira je ti,
  Se je nėna ime,
  O mall e dashuri.

  Sa tė jetė jeta
  Kurrė s'tė harrojmė
  Unė dhe Sultani
  Gjith jetėn do tė kujtojmė
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Administratori Sat 13 Mar 2010, 02:58

  Ylli S. Hoxhaj - Ku te te gjej?!...


  Nėnė, kur tė kisha kėtu,

  kurrė nuk kam menduar se ka njė tjetėr Perėndi.

  Ishe Ti.  Jetoja me Perėndinė nėn njė ēati,

  Dhe isha me atė ēdo orė e sekondė.

  Isha mė i mbrojturi nė kėtė botė:

  ndihesha njeri e hyjni,

  Sigurisht,

  Isha me ty...  Si mė humbe ti kaq pa pritur?!

  Pa adresė fluturove?!

  Po rrah yje e galaktika,

  Me ata mė gjason e me ato mė trazohesh...

  Ku mė shkove?!  Kam dhjetė vjet qė jam jetim,

  pa ty, moj nėnė!...

  Kur ishe Ti:

  I kisha: Perėndi e Nėnė.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Administratori Sat 13 Mar 2010, 03:19

  Besar Shkembi - Nenes

  Ti qaje bashke me mua
  kur si foshnje qaja une
  kurre nuk lodheshe
  kur une te leja pa gjume


  Kur une qeshja
  ti laheshe me gazin tim
  rruget m“i paraoje
  ditet i mbushje me bekim


  Bashke me shtatin tim
  te rritej shpresa per jete
  ja po me rritet djali, thoje
  do t ' kam pleqeri te qete


  Por qe do qe fati
  larg, shume larg me treti
  bash si teja drurin
  po me ha gurbeti


  Ti vdiqe pa te pare
  dhe kjo po me mbyte
  me fal per te gjitha
  te lutet biri yt
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Administratori Sat 13 Mar 2010, 11:56

  Ndue Ukaj - ZANI I NANĖS

  I ambėl asht zani i nanes,
  Prehja e qetė e andrrave tė patrazuara
  I ambėl si zog ditėve pranverore me melodi tė magjishme
  Aty shkėlqejnė sytė e thellė tė botės,
  Aty si tėrmet pėlcet dashuria
  Shkėlqen dashuria me rreze tė pandėrprera
  Mė tė veēanta, mė tė papėrsėritura
  Oh, sa i ambėl ėshtė zani i Nanės
  Bashkė me tingujt e mėngjeseve tė jetės,
  Bashkė me Abc-tė e magjishme tė ngritje ramjeve
  I ambėl ėshtė, po i ambėl asht zani i Nanės
  Blerimeve tė gjelbėruara pranverore
  Nėn puthjen e rrezeve tė para diellore
  Tė ngritje-ramjeve nėpėr gjunjė tė pėrgjakur,
  Oh, sa i ėmbėl ėshtė zani i nanės.


  Edituar pėr herė tė fundit nga Administratori nė Sat 25 Feb 2012, 22:18, edituar 1 herė gjithsej
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Administratori Sat 13 Mar 2010, 12:06

  Julia Gjika - Malli yt

  Ti ishe nėna mė e bukur.
  Clodheshe duke dėgjuar muzikė.
  Pranė radios, vije veshin.
  Ashtu nė kėmbė,
  vetėm pesė minuta.
  Ne femijėt s’tė jepnim kohė.
  Unė tė pyesja:
  C’thonė ato fjalė , c’thotė ajo kėngė
  Tė lutem perkthema mam.
  Ti mė ledhatoje duke thėnė:
  S’ėshtė pėr ty, je e vogėl..
  Tani qė ti nuk je
  tė kuptoj nėna ime
  Ti s’dėgjoje vec muzikėn,
  por gjuhėn e nėnės qė tė lindi.
  Malli yt nga sytė e tu
  nė zemren time hyri,
  pėr tė mos harruar nga vije.


  Edituar pėr herė tė fundit nga Administratori nė Sat 25 Feb 2012, 22:19, edituar 1 herė gjithsej
  Genta
  Genta
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 96
  Mosha : 34
  Pikėt : 322
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 31/03/2009

  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Genta Sun 21 Mar 2010, 00:50

  Pershendetje dhe urime per poezitee bukra qe pakeni postu

  Sponsored content


  Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. Empty Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun 04 Dec 2022, 06:40