Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Teodor Keko - Poezi

  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Teodor Keko - Poezi Empty Teodor Keko - Poezi

  Mesazh nga Odeta prej Mon 16 Feb 2009, 00:33

  Ne kete teme do te mund te lexoni disa nga poezite e poetit Teodor Keko.
  Do tju lutesha te gjithve qe ne qofte se ndonjeri nga ju disponon ndonje poezi nga ky autor ta postoje ne kete teme...

  Lexim te kendshem.


  ________________________________
  Teodor Keko - Poezi ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Teodor Keko - Poezi Empty Re: Teodor Keko - Poezi

  Mesazh nga Odeta prej Mon 16 Feb 2009, 00:34


  Atdhe  Vendi im i dhembshur me dimra te bute
  me pranvera mahnitese qe s'te lene te vdesesh
  Mendohem e mendohem : neve ty
  apo ti na i zgjat ne jeten?

  Vendi im shpatullgrire nga erozionet
  kembembledhur ne ererat e acarta
  Ti jetove, zemra mbeti, e paepur
  sfidante ndaj stineve te kallkanta, te stergjata

  Vendi im, nje ulli perjetesisht i gjelber
  pas teje u dashurova verberisht
  Mrekulli kerkova, mrekulli gjeta
  dashuria ime syte e qindra brezave kish.


  ________________________________
  Teodor Keko - Poezi ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Teodor Keko - Poezi Empty Re: Teodor Keko - Poezi

  Mesazh nga Odeta prej Mon 16 Feb 2009, 00:34


  Larg, afer


  Larg syve mbeten buzeqeshjet
  dhe dashurite nga zemrat larg
  Veē vdekja afer, fare afer
  me doren ngritur qendron ne prag

  Degjoj trokitjen, puthjen ia ndjej
  shprishje gjymtyresh ne trupin tim
  I dashuruar pas dashurise. Mbeta
  i veshur me qefin.

  Sot s'eshte ēudi ne prag te jetė
  duke trokitur vete dashuria
  Por une s'e njoh. Kam frike. S'hap deren
  Drejt vdekjes shkoj, siē nje jete ika


  ________________________________
  Teodor Keko - Poezi ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Teodor Keko - Poezi Empty Re: Teodor Keko - Poezi

  Mesazh nga Odeta prej Mon 16 Feb 2009, 00:35


  Tė kam dashur  Tė kam dashur, tė kam dashur
  zemra ime zog i brishtė
  nėpėr erėra tė kėrkon.
  Fishkėllen motiv'n e hershėm
  njė pėrgjigje merr tė trishtė
  heshtje varri qė heshton.

  Tė kam dashur, tė kam dashur
  m'u lodh zemra nė kėrkim
  krahėkėputur ra mbi breg.
  Peshkatari qė e gjeti
  vetė u mbyt nė njė trishtim
  gjakspėrkatur si njė shegė.

  Tė kam dashur, tė kam dashur
  me aromė tė ndoqi zemra
  nėpėr erėra e murlane.
  Era fryu jug-veri,
  nga tė shkoj, klithi e shkreta
  unė pa zemėr jam kėsaj ane

  Tė kam dashur, tė kam dashur
  i vetmuar zemrėn pres
  mal trishtimi nė kėtė glob
  Era fryn, aroma bie
  zemra ime nuk po vjen
  oh, ka ngrirė nė njė pol.

  Tė kam dashur, tė kam dashur
  mirė, mos eja, nėse s'do
  veē njė diell ngri nė skaj.
  Tė ēlirohet zemra ime
  lidhur akujsh nėpėr lot,
  zemra ime e pafaj...

  1996


  ________________________________
  Teodor Keko - Poezi ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Teodor Keko - Poezi Empty Re: Teodor Keko - Poezi

  Mesazh nga Odeta prej Mon 16 Feb 2009, 00:35


  Dashuria  Ēdo mbrėmje kur bie tė fle
  mė ulesh nė qerpik.

  Nė mėngjes
  tė laj sytė
  kam frikė


  ________________________________
  Teodor Keko - Poezi ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Teodor Keko - Poezi Empty Re: Teodor Keko - Poezi

  Mesazh nga Odeta prej Mon 16 Feb 2009, 00:36


  Xhulit...


  Nga dashuria qe kam per ty
  Mund tė tė shquaj edhe ne mjegull
  Nga dashuria une ktheva syte
  Xhind, bohem, djalosh i rregullt

  Nga dashuria ne qiell u shtriva
  Me kokė ne diell unė fjeta gjatė
  Dhe su pendova qe aq tė desha
  Ndėrmėnd e kam tė tė dua prape

  Nga dashuria ditėt e gjata
  Nė bukė i ktheva dhe gurė tespije
  Me to tė gjallė e mbajta shpresėn
  Me to sfidova ankthin nė pritje

  Nga dashuria nė qiell u shtriva
  Me kokė nė qiell unė fjeta gjatė
  Dhe su pendova qe aq tė desha
  Ndermėnd e kam tė tė dua prape


  ________________________________
  Teodor Keko - Poezi ILoveYouAnimRvText

  Sponsored content

  Teodor Keko - Poezi Empty Re: Teodor Keko - Poezi

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 14 Jul 2020, 00:57