Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  LIVADHIN E SHKRETĖ E KULLOSIN KUAJT E VERDHĖ! (Poezi Satirike)

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  LIVADHIN E SHKRETĖ E KULLOSIN KUAJT E VERDHĖ! (Poezi Satirike) Empty LIVADHIN E SHKRETĖ E KULLOSIN KUAJT E VERDHĖ! (Poezi Satirike)

  Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 18 Nov 2008, 04:10

  “LIVADHIN E SHKRETĖ E KULLOSIN KUAJT E VERDHĖ!”


  N’Kosovėn e lirė, plot fukarallėk,
  Probleme aktuale kemi me bollėk !
  Duke i falur Zotit dhe “Demokracisė”-
  Ato ēdo ditė shtohen mbi supet e njerėzisė !

  Kosova ėshtė shndėrruar – n’ “Poligon kolektiv,
  Pėr eksperimente me njerėzit primitiv !”
  Kėshtu ka pas thėnė , gjyshi im i ndjerė:
  “Livadhin e shkretė e kullosin kuajt e verdhė !”

  Sa ta pish njė kafe, me mik, a bashkėfshatarė –
  Atė, ta zėnė nė fyt – 15 lypsarė !...
  Njėri lypė pėr bukė – tjetri pėr ilaēe ,
  I treti pėr drogė – i katėrti pėr helaēe !...

  Tė vuajturit, tė sėmurėt seē kėrkojnė shėrim,
  Pėr t’ ikur nga vdekja – pėr tė gjet shpėtim !
  Nė dyer tė klinikave , shkruan: “HASTAHANE”-
  Kur t’ shtrihen nė shtretėr – iu del :”KASAPHANE”!

  Blejnė barėra tė shtrenjta, pėr t’iu buzėqeshė fati –
  Shėrbehen me barėra tė dala afati !
  N’ epruveta t’ mantelbardhėve dhe “humanitarėve”-
  Shitet gjak rezervė t’ lopėve e t’ gomarėve!...

  Dhe dashtė e pa dashtė, pacient fatziu –
  Atė gjak e paguan , si pėr gjak njeriu !
  T’ nesėrmen nga ezanėt , larg ndihen poterat –
  Shihni sa kanė vdekur – janė mbushė plot banderat !

  Dhe grave qė s’ pėrjetuan kurrė lindje normale –
  Ata, ju afrojnė fekondime artificiale?!
  -Sa pėr shtatzėni , mos shkoni nė Shkup,
  Pėr spermė tė sigurt, kemi plot magjup !...

  Ata, japin spermėn ma lirė se sa falė –
  Me garancione: nė daē ēikė, n’ daē djalė !
  N’ dashi spermė magjupi, n’ dashi spermė gabeli ,
  Kem “ekspert” Turqie dhe nga Izraeli !

  Dhe me kėtė pėrzgjedhje, pėr njė fekondim –
  33 mijė Euro, duhet dhėnė shpėrblim !
  Mė nė fund shtatzėnat – n’ vend se me djep,
  Familjeve tė shkreta – iu kthehen n’ sandek !

  Del para kamerave - ministri me stėrkeqje ,
  Pėr gjithė kėto tė bėma – thotė: “Nuk jap dorėheqje”!
  Shtėpitė e kryetarėve – janė depo baroti ,
  Me halle t’ qytetarėve – ka rėnė n’ hall dhe Zoti !

  Gjilan, mė 14 Nėntor 2008.
  Demir KRASNIQI
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  LIVADHIN E SHKRETĖ E KULLOSIN KUAJT E VERDHĖ! (Poezi Satirike) Empty Re: LIVADHIN E SHKRETĖ E KULLOSIN KUAJT E VERDHĖ! (Poezi Satirike)

  Mesazh nga Scarface prej Tue 18 Nov 2008, 09:35

  Urime Shaban per poezine e bukur satirike qe keni sjellur ne forum.

  Packa se ne te vertete keto halle dhe probleme per te cilat flet poezi, jane duke u perjetuar aktualishte ne populli, gjithsesi ana satirike mbetet e vecante.

  Gjithe te mirat.


  ________________________________
  LIVADHIN E SHKRETĖ E KULLOSIN KUAJT E VERDHĖ! (Poezi Satirike) Scarfa10
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  LIVADHIN E SHKRETĖ E KULLOSIN KUAJT E VERDHĖ! (Poezi Satirike) Empty Re: LIVADHIN E SHKRETĖ E KULLOSIN KUAJT E VERDHĖ! (Poezi Satirike)

  Mesazh nga Odeta prej Thu 20 Nov 2008, 02:44

  Scarface shkruajti:Urime Shaban per poezine e bukur satirike qe keni sjellur ne forum.

  Packa se ne te vertete keto halle dhe probleme per te cilat flet poezi, jane duke u perjetuar aktualishte ne populli, gjithsesi ana satirike mbetet e vecante.

  Gjithe te mirat.

  I po te njejtit mendim jam edhe une.

  Kalofshi mire.


  ________________________________
  LIVADHIN E SHKRETĖ E KULLOSIN KUAJT E VERDHĖ! (Poezi Satirike) ILoveYouAnimRvText
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  LIVADHIN E SHKRETĖ E KULLOSIN KUAJT E VERDHĖ! (Poezi Satirike) Empty Re: LIVADHIN E SHKRETĖ E KULLOSIN KUAJT E VERDHĖ! (Poezi Satirike)

  Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 03 Sep 2010, 01:42

  FLM,juve te dyve bouquet

  Sponsored content

  LIVADHIN E SHKRETĖ E KULLOSIN KUAJT E VERDHĖ! (Poezi Satirike) Empty Re: LIVADHIN E SHKRETĖ E KULLOSIN KUAJT E VERDHĖ! (Poezi Satirike)

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Fri 10 Jul 2020, 11:23