Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  poezi nga Flora Brovina

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Flora Brovina Empty poezi nga Flora Brovina

  Mesazh nga shaban cakolli Fri 10 Oct 2008, 23:17

  THIRRJE KOSOVĖS

  Ē'do tė bėj une pa ty
  Pa ardhjet e shkuarjet e tua
  Do tė harroj tė flas
  Me vetveten

  Ē'do tė bėj une pa ty
  Pa shikimin nė bar
  Si t'i ngroh gjymtyrėt
  Tė ngrira akull

  Do tė mė lėsh tė bėhem plakė
  Me dhembje duarsh
  Me dhembje eshtrash

  Kam frikė kur shkon
  Ē'do tė bėj une pa ty
  Po nuk erdhe
  Do tė bėhem gurpragu
  Kallkan do tė bėhem
  Ē'do tė bėj unė pa ty
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Flora Brovina Empty Re: poezi nga Flora Brovina

  Mesazh nga shaban cakolli Fri 10 Oct 2008, 23:17

  SKĖNDERAJ

  Kujtim as ėndrra
  Pėr erėn e ftoit
  Mė tha nėna

  Sa herė tė zu nė gojė
  Dhėmbėt mu mpinė

  Hape dritaren
  Merr frymė thellė
  Sa herė he shtatzėnė
  E ndien mė mirė
  Erėn e ftoit
  Tė vendlindjes
  Mė tha nėna
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  poezi nga Flora Brovina Empty Re: poezi nga Flora Brovina

  Mesazh nga shaban cakolli Fri 10 Oct 2008, 23:18

  ORA E PARĖ

  Jusufi
  Jusuf Kanjushė e verdhė
  Jusuf Gėrvalla... mungon
  Teuta Iliri Agroni Ylli
  Fadi Fadil Talla... mungon
  Ylfetja Ylfete Humolli... mungon
  Shukrija Shukrije Obėtinca... mungon
  Kimetja Arsimi Kujtimi
  Halimi... Halimi... mungon
  Shpresa Besa Kastrioti
  Fatmiri Fatmir Kėrleshi... mungon
  Afrimi Afrim Zhita... mungon
  Vazhdojmė
  Valbona Shkurta Gjoni
  Xhevati... Xhevati... mungon
  Mungon Nesimi Bekimi
  Afrimi... Afrim Prebreza... mungon
  Mos mė sillni
  Certifika mjekėsore
  Prindore policore shtetėrore
  Thoni vetėm mungon
  Me lule do t'ua mjekojmė plagėt
  Do t'i presim
  Do t'i presim
  Thoni vetė mungon
  Do tė ēelin lule gjaku
  ora vazhdon...

  Sponsored content

  poezi nga Flora Brovina Empty Re: poezi nga Flora Brovina

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 04 Mar 2021, 01:05