Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

4 posters

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 36
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). - Faqe 2 Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface Wed 16 Apr 2008, 02:46

  O moj Korcare

  Ne mes te nates ne qetesi
  ti ne ballkon me rrije
  e me veshtroje me embelsi
  o moj korcarja ime

  o moj korcare sa e bukur je
  me ato naze porsi nuse e re
  e kur me shkoje ti ne bulevard
  zemrat tona
  digjen flake e zjarr

  Fjalen e pare kur ma dhe
  zemren ti ma coptove
  o pse me ike pse me le
  ne vetmi...

  O moj korcare sa e bukur je
  me ato naze porsi nuse e re
  e kur me shkoje ti ne bulevard zemrat tona
  digjen flake e zjarr

  Jam, jam e mire
  s'jam, s'jam e mire
  dhe ne jam e mire
  jam per veten time
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 36
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). - Faqe 2 Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface Wed 16 Apr 2008, 02:47

  NEN STREHE

  Nen njeren te streheve
  te nje prej shtepive
  degjonim te heshtur
  ne pikat e shijut

  Dhe lehtas fytyren
  ja merja ne duar
  Dhe buzkat e njoma
  ja puthja nxituar

  Por iku capkenia
  nje nate prej meje
  kur nata e zbehte
  Kur hena e zbehte
  coptohej ne pellgje

  Tani i vetmuar
  Qendroj poshte strehes
  Me pas qaj, largohem
  I tallur prej eres.

  Dhe era e lehte
  tund gjethet ngadale
  Tund strehet nadale
  me shfaqet mes lotesh
  Afrohet mes lotesh
  fytyra e saj...
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 36
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). - Faqe 2 Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface Wed 16 Apr 2008, 02:48

  AI VIT

  Se ai vit si gjithe vitet
  Dymbedhjet' i kishte muajt
  Se ai vit si gjithe vitet
  Kater stinet ne gji i mbante.

  Vera e tij solli per mua
  Takimin me te dhe lumturine
  Vera e tij solli freskine
  Me solli puthjen dhe dashurine.

  Por ja tani une kam mbetur
  Pa limanin e syve te tua
  Pa buz'qeshjen e buzeve te embla
  Dhe pa fjalen e thjeshte "Te dua".

  Do vine vite te tjera si keto
  Me ty dhe pa ty prane,
  Vecse kjo nat' mua dhimbjen me shton
  se kujtoj un' takimin e pare.

  Ndaj erdha prape ne kete vend
  Ku lashe aq shume kujtime
  Edhe ky prak mua dhimbjen me shton
  Peng ka mbetur ketu zemra ime.
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 36
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). - Faqe 2 Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface Wed 16 Apr 2008, 02:48

  KUR VJEN BEHARI

  Kur vjen behari
  cel qershia
  vajza te bukura
  faqkat te paputhura
  andej kendej kerkojne djemte
  duan te lozinė , te qeshinė..

  Ta dish ti c'pesoi kjo zemer
  ta tregoj un me kitar
  kur i pash dy syte e bukur
  der atehere s'kisha pare
  s'kisha pare , s'kisha pare
  ato duar aq te vogla
  kur te luanin me kitar
  kur i puthe buzet e mija
  lehte u drodhe si ne faj
  si ne faj...

  Me mall do ta kujtoj
  ate nate jo se harroj
  u vonova me the me drithme
  do me shajne ne shtepi

  sa vite do kalojne
  ate nate jo se harroj
  dhe do qeshim un edhe ti
  do kujtojme dashurine ...
  Alma
  Alma
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 34
  Vendndodhja : USA
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 127
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Sigurishte.

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). - Faqe 2 Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Alma Sun 20 Apr 2008, 09:44

  Pershendetje Scarface dhe shume urime per temen qe paske hapur.

  Mua personalishte me pelqejne pa mase Serenatat Korcare, ndaj i degjoj
  shpeshhere...

  Kalofsh mire.
  Alma
  Alma
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 34
  Vendndodhja : USA
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 127
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Sigurishte.

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). - Faqe 2 Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Alma Sun 20 Apr 2008, 09:45

  FOLME

  Si ėshtė kjo jeta ime,
  e mbushur me shqetėsime,
  nga dimri me acar, atėhere kur s'ka fjalė.
  s'jetoj unė dot larg teje.

  Mendoj unė ditė e natė,
  s'mė duhen as paratė,
  pėrveē syve tė tua,
  qė shumė aq shume i dua,
  Kėrkoj tė rri pranė teje.

  Pra ti folmė,
  Folmė me zėrin tėnd,
  folmė, mos mė lendo mė kot
  xheloze dhe e bukur asgjė (s'lind dhe jeton)
  mos rri ti mė larg meje
  kaq shumė mos mė mundo.

  Ti foli zemrės sime qė fort tė dashuron,
  ti jepi jetes sime gėzimin qe kėrkon.

  Foli zemrės sime qė fort tė dashuron,
  ti jepi jetės sime gėzimin qė kėrkon.
  Alma
  Alma
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 34
  Vendndodhja : USA
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 127
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Sigurishte.

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). - Faqe 2 Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Alma Sun 20 Apr 2008, 09:45

  HAPI SYTE E ZEZE

  Hapi syte e zeze o moj
  he moj hapi syte e zeze,
  Hapi syte e zeze o moj
  te moj te na sjellsh behare.

  Sa te desha ty o moj
  sa moj sa te desha ty,
  Sa te desha ty o moj
  si moj si nena evlane.

  Me doēkat perveshur moj,
  me moj me doēkat perveshur,
  Me doēkat perveshur moj,
  me moj me manushaqe.

  T'i kam per t'i ngrene o moj
  t'i moj t'i kam per t'i ngrene,
  T'i kam per t'i ngrene o moj,
  me moj me gushe e me faqe.

  Ne nje thellesi o moj
  ne nje ne nje thellesi,
  Ne nje thellesi o moj
  ta moj ta degjova zene.

  Te dinja bilbil o moj
  te moj te dinja bilbil,
  Apo te dinja bilbil o moj,
  me moj me dole thellenze,
  Alma
  Alma
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 34
  Vendndodhja : USA
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 127
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Sigurishte.

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). - Faqe 2 Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Alma Sun 20 Apr 2008, 09:46

  TE RASHE NGA PAS
  Te rashe nga pas moj te rashe nga pas,
  rruges kur shkoje per ne gjimnaz.
  Te rashe nga pas moj po ti me ike,
  rruges kur shkoje pedagogjike.

  Dhe te thashe moj dy tri fjale
  se une ty te dashuroj, jo jo
  ēapkene,ēapkene e vogel oo

  Dhe te thashe moj dy tri fjale
  se une ty te dashuroj, jo jo
  ēapkene,ēapkene e vogel oo


  Bulevardi i Korēes ka vajza pa mase
  dalin e shetisin pa lejen e mamase
  Veshur paliēeta, hipur biēikleta,
  dhe u thone djemve, hajde tungjatjeta

  Jam jam e mire, s'jam s'jam e mire
  dhe ne jam e mire, jam per veten time
  Jam jam e mire, s'jam s'jam e mire
  dhe ne jam e mire, jam per veten time

  Kur vjen behari ēel qershia
  vajza te bukura, faēka pa puthura
  andej kendej kerkojne djemte,
  duan te lozine te qeshin
  Anxhela-2008
  Anxhela-2008
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 98
  Mosha : 34
  Vendndodhja : Shqiperi
  Pikėt : 129
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 12/05/2008
  Humor : Shume

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). - Faqe 2 Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Anxhela-2008 Mon 12 May 2008, 09:08

  Urime Scarface dhe Alma per Serenatat e bukura Korcare qe paskeni postuar ne forum...

  Personalishte me pelqejne Serenatat...

  Gjithe te mirat nga une.
  Majlinda
  Majlinda
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 30
  Mosha : 38
  Vendndodhja : Shqiperi
  Profesioni : rrobaqepse
  Pikėt : 91
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 30/01/2009
  Humor : gjini portokallise

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). - Faqe 2 Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Majlinda Sun 29 Nov 2009, 12:01

  Edhe une ju falenderoj me gjithe shpirte per tekstet e bukura te ketyre serenatave qe na keni sjelle ketu.

  Vtem vazhdoni se jeni njesha.

  Sponsored content


  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). - Faqe 2 Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun 29 Jan 2023, 03:15