Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:31

  Pershendetje te gjitheve.

  Ne kete teme do te sjellim vetem tekste Serenatash Korcare...

  Shpresoj qe tju pelqejne.

  Gjithe te mirat dhe lexim te kendshem.


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:33

  KUR NATA KORCEN E MBULON

  Kur Nata Korcen e mbulon
  dhe kafenet jane mbushur plot
  Atje qan zemra ime
  dhe vajton dhe raki kerkon

  Eja e o shpirt o xhan
  se zemra po me qan
  Zjarrin e zemres o
  ta shuajme o me duhan

  Do te vij do te vij perseri
  Do ulem edhe do pij
  Zjarin e zemres o ta shuaj o me raki

  Kur kamariera jone zy zeze
  Na vjen na buzeqesh
  ajo pij bashke me ne
  Dhe syrin na i shkel
  dhe raki na sjell


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:33

  EJA O ENGJELL ME PERQAFO

  Ne s'munda valle te ti kuptoj
  gjithe keto te tuat marzi
  o zemer
  Ato sy qe ti kane zili

  Ku do vesh
  Ku do te me lesh
  Zemer ku do gjesh
  larg prej meje dashurine

  Mos harro
  kurre mos kerko
  kurre mos prano
  larg prej meje lamturine

  Eja o engjel me perqafo
  e mjera zemer vec ty te do

  Prape po te te shoh te zemeruar
  Por perse as vete nuk e di
  Gjithmone keshtu kam kaluar
  me kete te shkrete dashuri


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:33

  MIKJA IME

  A te kujtohet ty pranvera
  kur ne shetisnim bashte te dy
  me thoshe ti ngahera
  vdekja me ndan nga ty

  Ah ti moj varferi e mjere
  Djemte te shumte i ke
  Paret si dua s'kane me vlere
  zemra e mire eshte flori per ne

  E dhe nu ndafshim ndonje here
  Dije prej meje sa te rosh
  Qofsha dhe ne pallate te arta
  O Mikja ime ty s'te harroj


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:34

  MUNDOHEM TE TE HARROJ

  Mundohem te te harroj
  Por e kam shume te veshtire
  Se me dal perpara ti
  Dhe pastaj humbet ne erresire

  Harroje....Harroje....
  Se ke pasur ti nje trendafil
  Harroje ....Harroje
  Edhe shkele
  Se keshtu do te ndjesh ti pak gezim....


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:35

  KU SHKUAN ATO NETE

  Me kujtohen ato nete
  te qeta si qetesia
  te pastra te embla te sinqerta....

  Ku shkuan
  ku humben
  ato nete te qeta
  Si u prish miqesia
  Si u tret dashuria

  Eja Eja
  ne krahet e mija
  ti gezimin ma rikthe
  zemres time te zhuritur
  lumturine ti ja dhe...


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:35

  TE DISH C'PESOI ZEMRA IME

  Te dish c'pesoi kjo zemer
  Ta tregoj une me kitare
  kur i pashe ato syte e bukur
  Deri atehere s'kisha pare s'kisha pare...

  Ato duart aq te vogla
  mund te luanin me kitare
  kur i puthnje buzet e mija
  u drodhen si ne faj..si ne faj

  me mall do ta kujtoj
  ate nate jo se harroj
  u vunova me the dhe ti
  do me shajne ne shtepi

  Sa vite do kalojne
  ate nate jo se harroj
  dhe do qeshim une dhe ti
  Do kujtojme Dashurine

  Nah Nah Nah Nah....


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:35

  MARGARITA

  Se pa syrrin tend te bukur vajze
  jo s'mund te qetesohem
  Se pa puthjen tende vajze
  jo s'mund te roj

  Ne mos mund ta perqafoj
  aq sa here do te deshiroj
  kurre ne jeten time vajze do te gezoj

  O Margarita...O Margarita
  Ti je shpresa ime e fundit Margarita
  Se te dua ...me te vertete
  Kam deshire te te kem une ty perjete

  Dhe nqs ke vendosur
  mos degjosh kete zemren time
  mos me ler mua te mjere
  ne ato vegime

  Ne mos mund te te perqafoj
  aq sa here te deshiroj
  Kurre ne jeten time
  vajze do te gezoj....


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:36

  NE KE VENDOSUR VAJZE TE ME LESH

  Ne ke vendosur vajze te me lesh
  me thuaj qe s'te dua
  Mos qofte ajo qe flet
  pse tallesh ti me mua

  Amann aman aman
  Se mu dogj i shkreti i xhan
  per fjalen tende
  Kjo zemra po me qan


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:36

  NE KINEMA

  Ishim nje nate ne kinema
  Ne erresire krah per krah
  kur dolem jashte dicka me the
  per dashurine me bere be

  Sa here kaloj ne kete vend
  gjithmone e sjell ndermend
  Dhe qaj me lote
  ne kete bote ku eshte ku vajti ajo kohe

  Ta dish ti
  Dhimbjen qe kam
  brenda ne zemer
  Dole e pabese...


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:37

  GJITHMONE PRANE TEJE KALOVA

  Gjithmone prane teje kalova
  Mos kujto se une ty te harrova
  Do te mbetesh ti pjese e zemre time
  kur brenga largoja prane teje

  Tash tjetra ty te perkedhelen
  Dhe mua me le zog te mjere
  Do te kthehesh ne cerdhe ndonje here
  Por atehere s'do te kete vend per shtegtare

  Zemra ime e ndjen se do te kthehesh
  edhe pse e di se mua me plagose
  A thua se dashuria jone
  tek neteve te pagjume do te mbetet gjithmone

  E vemte po ri ne kete nate
  E vetme me dhimbjen qe ndjej
  ngadale po e shoh hijen tende
  e cila ne takim po shkon

  Tash tjeter ty te perkedhelen
  dhe mua me le zog te mjere
  do te kthehesh ne cerdhe ndonje here
  por atehere sdo te kete vend per shtegtare


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:37

  LULET E MAJIT

  Nje dite te bukur maji une ty te takova
  tek po rije futur ne nje lule
  lulet e majit per ty i enderova
  lumturine ne shpirt vec ti ma prure

  Por tani je vyshkur me s'ke ere
  lulet e tua per mua s'kane me vlere
  nuk je ti me lulja e bukur e dites se majit
  por je lulja e kenges time te vajit

  Do te kujtohen ditet kur rinia
  Sa here rembehet ajo nga dashuria
  ishe e vogel atehere vajza ime
  S'mendoje tjeter vec per enderime


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:38

  HARROJE DASHURINE

  E di s'kam te drejte
  te thur une kete kenge
  se ty vajze e dashur
  te shoh vec ne enderr

  Dhe bashke kur u ndame
  nuk thame naten e mire
  Por thame lamtumire

  Te lutem ti falma
  gabimin e rende
  se sot zemra ime
  kendon vec kete kenge

  Dhe dhimbja s'durohet
  por prape nuk bashkohet...

  Harroje harroje
  ti dashurine tone
  largoi ti brengat
  E lumtur Jeto

  Se ti e di mire tani
  se c'eshte dashuria
  Nje mjall ndjen e zjarte
  qe cdo kush e do....


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:38

  KALI I BARDHE

  Kam kohe qe dua te ze
  nje kale te bardhe
  Te rend dite e nate
  bashke me te neper savane

  Rend kali rend une
  fryn ere dhe shkelet bari
  Pse iken pse s'afrohet ai kale

  Si pune e ketij kalit te bardhe
  eshte dashuria
  Qe spati aspak per lotet e mija

  Urime i coj une asaj prej perendise
  qe kur trishtim mos pate
  prej dashurise

  Vendosa dhe une nje dite
  Qe te largohem
  Dhe zhurmat e njerzit dhe vajzat mos afrohen

  Perpiqen mendohem te ze
  ate kale te bardhe
  I vetem te jeteoj bashke me te
  neper savane


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:39

  NEN STREHE

  Nen njeren te streheve
  te nje prej shtepive
  degjonim te heshtur
  ne pikat e shijut

  Dhe lehtas fytyren
  ja merja ne duar
  Dhe buzkat e njoma
  ja puthja nxituar

  Por iku capkenia
  nje nate prej meje
  kur nata e zbehte
  coptohej ne pellgje
  ...I tallur prej streheve

  Dhe era e lehte
  tund gjethet ngadale
  me shfaqet mes lotesh
  fytyra e saj...


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:39

  TI VETEM QAJE

  Dashurova syte e bukur
  syte e djallezise
  me shkaterove me helmove moj
  ma more rinine

  Ti vetem qaje
  s'pranoje te qeshje
  dhe therisje moj
  hajde hajde

  Ne pjetore une jam ulur
  Dhe po pija vetem
  dhe per ty po mendoja moj
  si ta kaloj jeten


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:39

  ARAPKE MOJ

  Me thane se te pane ty
  te pane ty duke lutuar
  me mire te qaj une per ty
  se sa ti per mua

  O mos mu deshpero ti
  O mos me hidhero
  Arapke moj
  sy zezke moj
  Sa fort te dashuroj

  Me thane se vadidje ti
  nje kopesht me jargavane
  o keputma nje Dhe falma mua
  aman cma dogje xhanin


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:40

  6 MUAJ SHKOVA

  Gjashte muaj shkova
  o per ne lice
  nate e dite mendoja
  per nje vajze te re

  Doktori..mamaja
  Mbi koke me ri
  por dot s'me sherojne
  dhemb per dashuri...

  Nga spitali dola
  bera moj serenate
  cupkat vejne e vijne
  s'me lene rehat


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:41

  SE DO TI DUA

  Te te them je lule
  ti je me e bukur
  Te te them je gonxhe
  te humbas freskine

  Se ti zemren time
  vashe o ma ke mare
  mos o per koken tende
  mos me mbaj merri

  Se do ti dua, do ti dua..dua
  ato dy syckat
  ti vashehe falmi mua
  se do ti dua ...dua pergjithmone

  Se do ti dua ..dua dua
  ato dy buzkat
  ti vazhe falma mua
  se do ti dua ..dua pergjithmone

  Te te them je drite
  ti verbon dynjane
  mos per koken tende
  mos me bej hatane

  Se asnje ze tjeter
  zemra s'me pranon
  mos per koken tende
  mos me torturo


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:41

  MARJANA

  Si ste erdhi keq
  si moj s'tu durua
  u ndave papritur
  u ndave nga mua

  Marjana theres
  Marjana ska
  Marjana iku
  dhe me la
  e imja je o moj Marjana

  Dhe nje dite guxova
  te erdha tek porta
  zerin ta degjova
  ishe ti Marjana


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:42

  PA DASHURI PA XHELOZI

  Por si nje qiri
  po me tretet jeta
  lotet e mia
  s'kane mbarim

  Une shume kerkova
  por nuk gjeta
  pa dashuri pa xhelozi

  Lerme ne prer moj te te mar
  dhe te ta heq ate merzi
  na pret te gjitheve nje kryq
  pa dashuri pa xhelozi

  Pa krahe mbeta pa gezim
  Vertitem rugeve kot me kot
  ajo qe desha me s'me do
  dhe dot nje tjeter s'dashuroj

  Te pakten hidhme nje veshtrim
  me duaj ca me te vertete
  Se ti e di qe shpirti im
  per ty u tret ne kete jete

  Te pakten falme nje shkendij
  edhe te shohesh si do djeg
  edhe nje mal edhe nje pyl
  edhe nje pyll edhe nje det


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:42

  NE S'ME DO, ME PERVELO

  E mban mend sa te kam dashur
  tani mua me s'me do
  gjithe premtimet i harrove
  dhe nje tjeter dashurove

  Mos pande se s'gjej nje tjeter
  qe ta kete syrin e zi
  vec buzeqeshja jote e embel
  me dogji me beri hi

  U vyshken lulet e majit
  ato celen perseri
  kete vjet i mbuloj bora
  tani vjen dhe behari i ri

  Me duaj mua te shkreten
  dhe me shpirt me dashuro
  behu zjar si zjar rufeje
  ne s'me do me pervelo


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:44

  Ne Moshen e Dashurise

  Ne moshen e dashurise
  Kur isha njezet vjec
  me dhimbje morra rruget
  bashke me shoket
  per ne kurbet

  Te lashe un ty moj Tana
  te lashe moj ne vetmi
  Tanen dhe Korcen time
  valle do ti shoh nje dite
  Tanen dhe Korcen time
  valle do ti shoh nje dite

  Mendoja mendoja
  mes dhimbjesh kujtoja
  shkelqimin e syckave te saj
  se shkoi dashuria
  se shkoi lumturia
  po vyshket venitet ajo vashe.

  Mendoja mendoja
  mes dhimbjesh kujtoja
  shkelqimin e syckave te saj
  se shkoi dashuria
  se shkoi lumturia
  po vyshket venitet ajo vashe.


  I vetem ne kete bote
  larg o ne Selanik
  Tanen dhe Korcen time
  valle do ti shoh nje dite

  Tanen dhe Korcen time
  valle do ti shoh nje dite
  nena nga larg me shkruan
  se tana eshte martuar

  Ta nis me te keqen tjeter
  zemres i ve nje gur
  Ta nis me te keqen tjeter
  zemres i ve nje gur

  Mendoja mendoja
  mes dhimbjesh kujtoja
  shkelqimin e sykcave te saj
  se shkoi dashuria, se shkoi lumturia
  po vyshket, venitet ajo vajze

  Mendoja mendoja
  mes dhimbjesh kujtoja
  shkelqimin e sykcave te saj
  se shkoi dashuria, se shkoi lumturia
  po vyshket, venitet ajo vajze


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:45

  LULE NE SAKSI

  Si se ujite
  lulen, dashurine
  qe la pas dhimbje

  e shinte, e shikoja
  mjer kush e pa
  lulen qe po del

  oh ne gjoksin tim
  sa lote qe kane rene
  s'pate mallengjim
  per besen e dhene

  oh mbi gjoksin tim
  sa lote kane rene
  s'pate mallengjim
  per fjalen e dhene

  si se ujite lulen dashuri
  qe prej asaj dite
  te lindi ne gji
  ike u largove
  su kujtove ti
  lulen ne saksi
  ti e vrave ti

  oh mbi gjoksin tim
  sa lote kane rene
  s'pate mallengjim
  per fjalen e dhene


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 34
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Scarface prej Wed 16 Apr 2008, 02:45

  Ti Lot e Qesh me Mua

  Ti lot e qesh me mua
  si nje femije
  e ndez ne zemren time nje zjarr te rri
  nje zjarr qe zemren time ma shqeteson
  c'ke vajze qe me ngacmon

  Vjen e iken e plot lajka ke
  moj e vogel capkene je
  me shikime fjale mos me mundo
  thuaj me do apo s'me do

  me syte qe te shkelqejne ti me shikon
  dhe sa shikime te embla ti me dergon
  nje nate te mos me shohesh
  ze me kerkon sikur me dashuron

  Vjen e iken e plot lajka ke
  moj e vogel capkene je
  me shikime fjale mos me mundo
  thuaj me do apo s'me do

  Te dua, po mos trego


  ________________________________
  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Scarfa10

  Sponsored content

  SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare). Empty Re: SERENATA... (Tekste Serenatash Korcare).

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 14 Jul 2020, 14:08