Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Daniela prej Mon 21 Apr 2008, 23:38

  The Dreams & Artiola Toska - Hajde

  Hajde, hajde,
  ti mos flij,
  kėt' zemėr prapė do ta gėnjej

  Hajde, hajde,
  ti mos flij,
  kėt' zemėr prapė do ta gėnjej


  Kaloj nė rrugėt e gjata
  shikoj pemėt e larta
  kėtė histori pata
  harroj kohėt e arta

  S'e di pse kaq kohė pata
  udhėtim nė rrugėt e gjata
  qėndroj nuk mund tė vrapoja
  historinė time kujtoja

  Njė dru rrugėn ma priste
  njė tjetėr ėndrrėn ma vriste
  njė djall nė vesh mė fliste
  nuk po kaloj dot jo...

  (refren)
  Hajde, hajde, hajde
  ti mos flij
  kėt' zemėr prapė do ta gėnjej

  Hajde, hajde,
  ti mos flij,
  kėt' zemėr prapė do ta gėnjej

  S'e di pse kaq kohė pata
  udhėtim nė rrugėt e gjata
  qėndroj nuk mund tė vrapoja
  historinė time kujtoja

  Njė dru rrugėn ma priste
  njė tjetėr ėndrrėn ma vriste
  njė djall nė vesh mė fliste
  nuk po kaloj dot jo...

  Kaloj nė rrugėt e gjata
  shikoj pemėt e larta
  kėtė histori pata
  harroj kohėt e arta

  Njė dru rrugėn ma priste
  njė tjetėr ėndrrėn ma vriste
  njė djall nė vesh mė fliste
  nuk po kaloj dot jo...

  (refreni)
  Hajde, hajde,
  ti mos flij,
  kėt' zemėr prapė do ta gėnjej

  Kaloj nė rrugėt e gjata
  shikoj pemėt e larta

  (refreni)
  Hajde, hajde,
  ti mos flij,
  kėt' zemėr prapė do ta gėnjej

  Hajde, hajde,
  ti mos flij,
  kėt' zemėr prapė do ta gėnjej
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Daniela prej Mon 21 Apr 2008, 23:40

  Rovena Stefa - Per nje te puthur

  Une hap dritaren ne mengjes
  Ti pret perjashta dhe me sheh
  Mos rri o djale kaq shume ne diell
  Te poqi vapa po te djeg

  Do te pres shiun qe te bjere
  dhe te me shuaje se po vdes
  Me quajne horr por une per ty
  per ty po vuaj une tani

  Do te shkoj ne fund te botes te harrohem
  Nuk dua me moj zemer te dashurohem
  Do te shkoj ne fund te botes te harrohem
  Nuk dua me moj zemer te dashurohem

  Kush te ka thene se me pelqen
  Mendja e cmendur te genjen
  I dehur je edhe sherrxhi
  Vazhdo e lagu ti ne shi

  Ah kur te pashe per here te pare
  M’u duke shume e bukur ti
  Se do te hyja dhe ne varr
  per nje te puthur une tani

  S’eshte e thene qe te te dua
  te me duash
  jo mos u lodh moj zemer se do te vuash
  S’eshte e thene qe te te dua
  te me duash
  jo mos u lodh moj zemer se do te vuash

  Do te shkoj ne fund te botes te harrohem
  Nuk dua me moj zemer te dashurohem
  Do te shkoj ne fund te botes te harrohem
  Nuk dua me moj zemer te dashurohem

  Do te shkoj ne fund te botes te harrohem
  Nuk dua me moj zemer te dashurohem
  Do te shkoj ne fund te botes te harrohem
  Nuk dua me moj zemer te dashurohem

  Do te shkoj ne fund te botes te harrohem
  Nuk dua me moj zemer te dashurohem
  Do te shkoj ne fund te botes te harrohem
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Daniela prej Mon 21 Apr 2008, 23:41

  Rovena Stefa - Si ja ben pa mua

  Si ja ben ti zemer pa mua
  Kush te thote ty sa te dua
  Kush ti puth ty syte e buzet e tua
  Si ja ben ti zemer pa mua

  Eja se do te venitem
  Jo nuk jam femije te habitem
  Nuk me genjejne jo fjalet e tua
  Dua qe tek une te kthehesh
  zemren time ti ta kesh

  Dua te zbuloj se si je ti, se si puth ti
  dua te me falesh dashuri
  Dua te zbuloj se si je ti se si puth ti
  dua te me falesh dashuri

  Si ja ben ti zemer pa mua
  Kush te thote ty sa te dua
  Kush ti puth ty syte e buzet e tua
  Si ja ben ti zemer pa mua

  Eja se do te venitem
  Jo nuk jam femije te habitem
  Nuk me genjejne jo fjalet e tua
  Dua qe tek une te kthehesh
  zemren time ti ta kesh

  Dua te zbuloj se si je ti, se si puth ti
  dua te me falesh dashuri
  Dua te zbuloj se si je ti se si puth ti
  dua te me falesh dashuri

  Dua te zbuloj se si je ti, se si puth ti
  dua te me falesh dashuri
  Dua te zbuloj se si je ti se si puth ti
  dua te me falesh dashuri
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Daniela prej Mon 21 Apr 2008, 23:42

  Rovena Dilo - Hape qiellin per mua

  Dashuri, ka kaq dite qe po te pres
  bie shi, e bie edhe qielli derdh trishtim
  si mund te rroj pa pakez diell
  si mund te rroj une pa ty
  jeta nuk ka kuptim

  Ti do te vish e di, ti do te vish nuk kam dyshim
  por une dua qe ti, te me vish neper shi
  nuk do te kete as dite as nate
  as dimer, as vere, as bota nuk do tjete
  do te jemi vetem une e ti
  dhe zeri yt, qe bute me perkedhel
  dhe dora jote ne floket e mi

  (refreni)
  Hape qiellin per mua
  sillma driten e diellit
  hape qiellin dhe rete do te ikin
  do te shkrihen larg diku larg pergjithnje
  po une dua qe diellin
  te ma sjellesh vec ti
  si mund te jetoj pa pakez diell
  si mund te jetoj pa ty

  Ti do te vish e di, dimri me nveri do shkoje
  pritjet do te shkrijne si bora dalngadale.
  Anxhela-2008
  Anxhela-2008
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 98
  Mosha : 31
  Vendndodhja : Shqiperi
  Pikėt : 129
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 12/05/2008
  Humor : Shume

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Anxhela-2008 prej Mon 12 May 2008, 09:06

  Pershendetje dhe urime; Odeta, Saimiri dhe Daniela per keto tekste kengesh qe keni sjelle ne forum...

  Shpresoj qe te sillni edhe me te tjera ne vazhdim.
  SyKaltra
  SyKaltra
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Pisces
  Numri i Postimeve : 291
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne shtepi
  Profesioni : Shitese
  Pikėt : 146
  Vlersuar : 15
  Data e Regjistrimit : 29/05/2008
  Humor : Fiks Fare

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga SyKaltra prej Thu 29 May 2008, 02:43

  Urime te gjitheve per tekstet e kengeve qe keni sjelle ne forum.
  Fantastike jane qe te gjitha.

  Vetem vazhdoni keshtu sikurse ia kani nisur.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 29 May 2008, 06:02

  megjithatė urime edhe juve,tekstet qė sollėt ju kėtu ishin shumė tė bukura,vijim tė mbarė.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 29 May 2008, 06:09

  SHPIRTI IM:DEMIR KRASNIQI

  Shpirti im sa fort te dua
  ti moj lule nė pranverė
  a t“kujtohen ditėt tona?
  Kur ne sbashku ishim pėrherė 2x


  Fjalė dhe besė mi ke pas dhanė
  ti moj lule trandofili
  kur kėndoje nė ato male
  me atė za sikur bilbili 2x


  Ka sa kohė qė je larguar
  tė mbajė n“zemėr pėrgjithmonė
  tani mbeta i vetmuar
  malli yt mua me dogj 2x.
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta prej Sat 11 Oct 2008, 01:49

  Pirro Cako - Taka krak

  Sme merr gjumi...
  Prej se largu
  vjen e shuhet ritmi i kenges "Bailamos".
  Me syte mbyllur si somnambul,
  hapat pak nga pak atje me cojne

  Hyra brenda, syve sju besova,
  te kish sjelle ty Zoti sonte vec per mua?
  Mikja ime, sa shume te kam kerkuar,
  e vogel eshte kjo bote per tu takuar.

  (refreni)
  Kur ajo me pa taka "krak", iu thye edhe ra,
  dhe ashtu e zbathur mu afrua.
  Sysh me more! - tha...
  Une ne gjume rashe. Me jep fryme i thashe,
  se jeta eshte vetem nje cast....
  Sikur te ma falesh trupin tend kete nate,
  ti sben mekat!

  Dot nuk pritem,
  driten fikem,
  ishim dy te dashuruar, jo fajtore...
  Rastesi... je mbret i botes,
  vjen nje here dhe iken pergjithmone.

  Gjithe pasion mu dha kur e pushtova,
  afshi i saj ne Qiell te Shtate me ngjiti mua...
  Mikja ime, ti fryme me dhe nga vetja,
  ne kete bote me mbyt pa fund vetmia.


  ________________________________
  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta prej Sat 11 Oct 2008, 01:50

  Eranda Libohova - Bota iluzion

  Fjale dashurie, det mrekullie
  Nga ty sa shpesh degjoja
  Ku e dija une kuptimin e tyre
  Vetem doja dashurine une te ndjeja…

  Fjalen "Te Dua" nga buzet e tua
  Me the te lutem shqiptoje
  Nuk je hije ti qe me ndjek ti mua
  E verteta ti je bota ty te dua

  Fluturoja me avionin
  Qe e lindi imagjinata
  Ku e dija une kufirin
  Ku eshte dita, ku eshte nata

  Le te vdisja asgja sdoja
  Bota ish ne krahet e mia
  Vetem fjale kisha degjuar
  Eshte e cmendur dashuria

  (refreni)
  Castin jetoj, sdua te mendoj
  Jeta eshte nje film, eshte si nje loje

  Jeten jetoj ndonjehere dhe kot
  I trazuar shpirti eshte dhe lot
  E gjithe bota iluzion eshte
  Iluzion…

  Fjale dashurie, det mrekullie
  Nga ty sa shpesh degjoja
  Ku e dija une kuptimin e tyre
  Vetem doja dashurine une te ndjeja…

  Nuk je hije qe me ndjek ti mua
  E verteta ti je bota, ty te dua

  Fluturoja fluturoja…
  Dhe te vdisja asgje sdoja
  Vec fjale kisha degjuar
  Eshte e cmendur dashuria


  ________________________________
  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta prej Sat 11 Oct 2008, 01:51

  Elsa Lila dhe Pirro Cako - Diferenca je ti

  Ajri ka filluar prape
  te mungoje ne dhomen time
  nje miqesi e re shtrengon, ne kraheror.

  Por une s’kam ndermend te vuaj
  te premtoj e shtrenjta ime
  dhe pse e pranoj, cdo dite per ty mendoj.

  Si guxove pa me njojtur
  te me puthje ate nate
  une kam patur frike gjithmone edhe nga shakate.

  Ky veprim aq diabolik
  si sheqer u fut ne gjak
  dhe qelizat mi helmoi, pak nga pak.

  (Refreni)
  Dashurite e medha duke qeshur fillojne
  si edhe vet komedite,
  pastaj qajne pa pushim deri sa vdesin ne fund
  si te gjithe tragjedite.

  A do mundem te dal, te shpetoj une i gjalle
  nga kjo dreq histori?
  Kur e di fare mire, ti je vjeshta e arte.
  Kur e di fare mire, ti je dimri me shi.
  Kur e di diferenca per mua, je ti.


  Une per ty jam thjesht momenti
  nuk jam zot, jam njeri
  perjetesine nuk e kaloj dot pa kufi.

  Por nuk vuaj nga manite
  me mjafton nje buzeqeshje
  vecse te pergjoj cdo dite, cdo nate ne heshtje.

  Nuk me vjen asnje mesazh
  kam filluar te verbohem
  qe kur s’ta degjoj me zerin, po trishtohem.

  Nuk te lut askush te rrish
  nuk te ngut njeri te shkosh
  vec jepi vetes me shume kohe, te me kuptosh.

  (Refreni)
  Dashurite e medha duke qeshur fillojne
  si edhe vet komedite,
  pastaj qajne pa pushim deri sa vdesin ne fund
  si te gjithe tragjedite.

  A do mundem te dal, te shpetoj une i gjalle
  nga kjo dreq histori?
  Kur e di fare mire, ti je vjeshta e arte.
  Kur e di fare mire, ti je dimri me shi.
  Kur e di diferenca per mua, je ti.


  Dashurite pak a shume jane te gjitha njesoj
  diferenca je ti.
  Parandjenja me thote mos te pres sa te vdes
  t’a provoj kete ndjesi.

  Vetem se kam shume frike
  te shpetoj une i gjalle nga kjo dreq histori
  kur e di, ti je gjaku qe rrjedh brenda ne trupin tim.

  (Refreni)
  Dashurite e medha duke qeshur fillojne
  si edhe vet komedite,
  pastaj qajne pa pushim deri sa vdesin ne fund
  si te gjithe tragjedite.

  A do mundem te dal, te shpetoj une i gjalle
  nga kjo dreq histori?
  Kur e di fare mire, ti je vjeshta e arte.
  Kur e di fare mire, ti je dimri me shi.
  Kur e di diferenca per mua, je ti.

  Kur e di fare mire, diferenca je ti.
  Je vetem ti, je vetem ti.


  ________________________________
  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta prej Sat 11 Oct 2008, 01:54

  Alban Skėnderaj - Vetem ty

  Me mire te kisha une nje shkemb
  dhe dallget te rrihnin ne koken qe s'me dhemb
  Nese me mire do te ishte te kisha une nje mal
  dielli me rreze te me griste kemishen e bardhe

  Edhe me mire do te ishte te kisha une nje peme
  me fruta e gjethe te blerta qe kur te mos bien
  me mire akoma do te ishte te kisha une nje kenge
  tinguj e nota te mbidhja ne cdo vend

  Por une e di, e dashur kam nje detyrim
  gjithmone me ty,ne lindje perendim
  jo s'mund te jem as shkemb, as mal, as peme
  thjesht nje njeri per ty une do te jem

  Se ti je motiv i jetes time
  vec per ty do te jetoj
  ti me ben te fle pa mendime
  vetem ty une enderroj

  Sikur te isha nje cop qielli i ftohte
  ne zemren tende do vija une te lundroja
  edhe nje yll te isha me diellin drite ne sy
  driten time te gjithen do te ta falja ty


  ________________________________
  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta prej Sat 11 Oct 2008, 01:56

  Stine - Te dua si femije

  Ne shpirt e mbaj nje breng
  se ne shpirt te mbaj une ty
  Ne zemren time jo nuk ka me vend
  Sepse vendi eshte per ty
  Mos u largo mos ik mos ik
  Jam une qe te dua gjo dite gjdo dite
  Te lutem me beso te lutem mos me turturo
  Mos u largooo
  Mos u largo mos ik mos ik
  S'dua te humbas kam frik kam frik
  Te lutem me beso te lutem mos me turturo
  Mos mu largooo

  Pa dashur pa kuptuar fillova te te dua si femi
  Vetem vdekja, vetem vdekja nuk me ndante me nga ty baby
  Jo nuk e kam veshtir
  Ta tregoj dashurin qe kam per ty
  E veshtir eshte te kuptoj
  Ku jan premtimet qe dhe ti

  Kur une filloj nga qielli baby ti je mrekulli
  Je gjeja me e bukur qe thyen gjdo fantazi
  Vetem nje shikim ne sy gjith te fshetat mi lexon
  Gjdo situat delikate me buzqeshje e kalon
  Ti fillon e m'ledhaton
  Mi afron buzet e embla edhe doren ma shtrengon
  Nga faqja jote rreshket e pik loti
  baby ty te ka fal zoti kur kalon rruges rregullohet edhe moti
  Ti e di qe te dua me gjith shpirt
  Por une nuk e di ne do me kthehesh nje dit
  Ne do me kthehesh nje dite
  Nese nje dit do ta besoj
  Nese je ti ajo vertet qe une kerkoj, meritoj
  Une te them t'vertet une mendoj per ty
  Te te them verteten shpirt une jetoj per ty
  Per ate zot as vet une nuk e di
  Si pa dashur pa kuptuar fillova te te dua si femi

  Pa dashur pa kuptuar fillova te te dua si femi
  Vetem vdekja, vetem vdekja nuk me ndante me nga ty baby

  Te dua baby me gjith shpirt
  Te dua baby me gjith shpirt
  Te dua me gjith shpirt


  ________________________________
  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta prej Sat 11 Oct 2008, 01:58

  Nora Istrefi - Mos me ler


  Mos mė lė qė tė pres
  Mos mė lė qė tė pres

  Eshte e kot ēdo fjal sot
  ėshte shum hot
  nuk te le t'me ikesh dot
  me beso s'eshte loj kjo
  mos prit sonte
  kush je ma deshmo

  Frymen tende e ndjej
  ne faqen time
  mos u ndal tash
  se nuk ka vend per hezitime

  Dora jote sa leht
  rreshqet ne floket e mi
  sdo t'pendohesh pse kjo nat ish per ty
  e ēka do ti e di

  Mos mė le qe te pres gjat
  mos e le shuket ket nat
  asgjė nuk po na pengon
  mos mė thuaj se nuk po guxon

  Mos mė lė qė tė pres gjat
  mos e lėsho kėtė nat
  asgjė nuk po na pengon
  askush nuk na shikon

  Mos mė lė qė tė pres
  Mos mė lė qė tė pres

  Ti nuk flet
  ti rri vet
  ēka po pret,
  zemra ime tė thėrret
  tė premtoj qė s'tė leshoj
  kjo s'ėshte loj sonte ta deshmoj
  frymen tende e ndjej ne faqen time
  mos u ndal tash se nuk
  ka vend per hezitime
  dora jote sa leht rreshqet ne floket e mi
  sdo t'pendohesh pse kjo nat ėshte pėr ty
  e ēka do ti, e di

  Mos mė lė qė tė pres gjat
  mos e le lesho kėtė natė
  asgjė nuk po na pengon
  mos me thuaj se nuk po guxon

  Mos mė lė qė tė pres gjat
  mos e lėsho kėtė natė
  asgjė nuk po na brengos
  askush nuk po na shikon

  Mos me thuaj se nuk po guxon
  Askush nuk na shikon

  Mos me le qe te pres
  Mos me le qe te pres


  ________________________________
  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta prej Sat 11 Oct 2008, 02:01

  Poni - Shpirti im


  Edhe kur me thua jo te kam shpirt
  dhe kur ben sikur harron te kam shpirt
  dhe kur rrugen me tregon te kam shpirt
  kue me mer me perqafon te kam shpirt

  Neper endrra torturohem nat per nat
  dhe mengjesve pa ty zgjohem dhe pa fat
  me ty zemren e kam humbur pergjithmone
  vetem ti me ben te lumtur e kupton

  (refreni)
  Ti ti je shpirti im ti je dielli im
  pse me fal trishtim

  Ti ti je shpirti im ti je dielli im
  ti je loti im

  Ti ti je shpirti im ti je dielli im
  pse me fal trishtim
  ti ti je shpirti im

  Edhe kur me thua jo te kam shpirt
  dhe kur ben sikur harron te kam shpirt
  dhe kur rrugen me tregon te kam shpirt
  kue me mer me perqafon te kam shpirt

  Neper endrra torturohem nat per nat
  dhe mengjesve pa ty zgjohem dhe pa fat
  me ty zemren e kam humbur pergjithmone
  vetem ti me ben te lumtur e kupton

  (refreni)
  Ti ti je shpirti im ti je dielli im
  pse me fal trishtim

  Ti ti je shpirti im ti je dielli im
  ti je loti im

  Ti ti je shpirti im ti je dielli im
  pse me fal trishtim
  ti ti je shpirti im


  ________________________________
  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta prej Sat 11 Oct 2008, 02:02

  Soni - Te dua ty

  Tek ty jeton shpirt dashuria
  Te buzėt e tua gjeta jetė
  Kur mė prekė tė them tė dua
  Janė tė miat buzėt e tua
  Merre qiellin ta kam falur
  Mė merrė

  Ti je bota, ti je dielli
  Ti je deti, ti je qielli
  Ti je ai
  Tė dua ty

  (Ref:)
  Je gjysma ime nė kėtė jetė
  Gjithēka qė kam
  Nėse njė ditė mė nuk do jem
  Mė shkruaj nėnė tokė
  E jotja jam
  njė oqean qė na ndanė
  Diku je sot
  Dhe nėse njė ditė qielli do tė qaj
  Dielli do tė diten ngroh

  Tek ty jeton shpirt dashuria
  Te buzėt e tua gjeta jetė
  Kur mė prekė tė them tė dua
  Janė tė miat buzėt e tua
  Merre qiellin ta kam falur
  Mė merrė

  Ti je bota, ti je dielli
  Ti je deti, ti je qielli
  Ti je ai
  Tė dua ty

  (Ref:)
  Je gjysma ime nė kėtė jetė
  Gjithcka qė kam
  Nėse njė ditė mė nuk do jem
  Mė shkruaj nėnė tokė
  E jotja jam
  njė oqean qė na ndanė
  Diku je sot
  Dhe nėse njė ditė qielli do tė qaj
  Dielli do tė diten ngroh


  ________________________________
  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta prej Sat 11 Oct 2008, 02:03

  Soni & Flori - Fluturimi 3470

  Ladies and gentlemens,
  the flight number 3470 arriving from London
  has just landed in Tirana Airport.

  Sa rall e per mall,
  tani flasim afer
  ti s’me ke
  si treshi me nente
  ne akrepat e ores ne.

  Sa e merzitshme fundjava qe e lash,
  me e trishtuar
  se ajo qe vjen pas,

  3470 po vonon
  dhe jeta ime
  eshte ne avion.

  Zemer ku je ti
  me thuaj ku je tani,
  vite te tjera
  ne shpirt pikove ti.

  Zemer ku je ti
  mbi asfalt shketetire,
  as dashuria
  s’te lidhi me zinxhire.

  Sa rall e per mall,
  tani flasim afer ti s’me ke,
  si treshi me nente
  ne akrepat e ores ne.

  Miliona fytyra i verej
  ecin valixhet
  kete aeroport urrej,
  ti fluturime
  nderkombetare sje
  dhembje e imja
  eshte planetare

  Zemer ku je ti
  me thuaj ku je tani,
  vite te tera
  ne shpirt pikove ti

  zemer ku je ti
  mbi asflat shkretetire,
  as dashuria
  s’te lidhi me zinxhire.

  Leshohen shkallet shpresa ime derrmuar,
  sa shpejt po zbrazet avioni i mallkuar.

  dhe nje shpirt i lodhur ende te pret,
  vetem kemba jote e bukur nuk zbret.

  Zemer ku je ti
  me thuaj ku je tani
  vitet te tera
  ne shpirt pikove ti.

  Zemer ku je ti
  mbi asfalt shkretetire
  as dashuria
  s’te lidhi me zinxhir.


  ________________________________
  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 ILoveYouAnimRvText
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Odeta prej Sat 11 Oct 2008, 02:05

  Ermal Fejzullahu - Per nje dashuri


  Pse me ben te vuaj une
  Dhe te shkrihem per nje dashuri
  Dhe tĀ’lutem dhe tĀ’lutem per ty
  Pse me ben me lote ne sy
  Ndonse lotet nuk i meritoj
  Kto netet te gjata si ti kaloj?

  Ti qe sot je me tjeterkend
  Dhe shume embel ti
  i buzeqesh
  Gjersa une pas teje
  Dua te, sdua dua te vdes
  per nje dashuri

  Ti qe sot je me tjeterkend
  Dhe shume embel ti
  po i buzeqesh
  Gjersa une pas teje
  Dua te vdes, une dua te vdes

  Pse te besova aq shume
  Dhe ta fala zemren time tĀ’shkrete
  Qe digjet, qe digjet tash vete
  Pse me ben me lote ne sy
  Ndonse lotet nuk i meritoj
  Kto nete te gjata si tĀ’i kaloj

  Ti qe sot je me tjeterkend
  Dhe shume embel ti
  i buzeqesh
  Gjersa une pas teje
  Dua te, sdua dua te vdes
  per nje dashuri

  Ti qe sot je me tjeterkend
  Dhe shume embel ti
  po i buzeqesh
  Gjersa une pas teje
  Dua te vdes, une dua te vdes

  Ti qe sot je me tjeterkend
  Dhe shume embel ti
  i buzeqesh
  Gjersa une pas teje
  Dua te, sdua dua te vdes
  per nje dashuri

  Ti qe sot je me tjeterkend
  Dhe shume embel ti
  po i buzeqesh
  Gjersa une pas teje
  Dua te vdes, une dua te vdes

  Pas teje dua te vdes une dua te vdes


  ________________________________
  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 ILoveYouAnimRvText
  Anisa
  Anisa
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 61
  Mosha : 35
  Vendndodhja : U.S.A
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 6
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 27/04/2008
  Humor : Lere fare.

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Anisa prej Tue 09 Dec 2008, 02:54

  Elvis Pupa - Kameleon

  Eeeeeeeeee,
  Oooooooooo,
  Oooooooooo,
  Eeeeeeeeee.

  Ne u nisėm tė dy pėr diku,
  nė kėtė jetė tė bėjmė bashkė njė copė rrugė.
  Por ti shpejt u verbove nga gjithshka qė t'fala unė,
  ndaj tė thashė rruga jonė ndahet kėtu.

  Do vazhdoj tė jetoj si dikur,
  se kam lindur i vetėm pa ty.
  Do vazhdoj tė udhėtoj asnjėherė s'do t'jem njėsoj
  Fati im, fati im ėshtė Kameleon.

  Refreni:
  Dielli shpirtin do t'ma ngrohė,
  hėna rrugėn do t'ma tregojė.
  Era krahėt do t'mi hapė
  edhe yjet e fatit bashkė me mua do t'vallzojnė.

  Dielli shpirtin do t'ma ngrohė,
  hėna rrugėn do t'ma tregojė.
  Do t'filloj tė jetoj, imazhin tėnd t'a harroj,
  dhe pa ty fatin tim do t'takoj.

  Mė pėlqen t'jem pa pirė i dehur,
  se me ty t'jem i dashuruar.
  Mė mirė unė le tė vdes dhe vetė shpirti e donė
  se sa ty tė mbretroj i harruar.

  Do vazhdoj tė jetoj si dikur,
  se kam lindur i vetėm pa ty.
  Do vazhdoj tė udhėtoj asnjėherė s'do t'jem njėsoj
  Fati im, fati im ėshtė Kameleon.

  Refreni:
  Dielli shpirtin do t'ma ngrohė,
  hėna rrugėn do t'ma tregojė.
  Era krahėt do t'mi hapė
  edhe yjet e fatit bashkė me mua do t'vallzojnė.

  Dielli shpirtin do t'ma ngrohė,
  hėna rrugėn do t'ma tregojė.
  Do t'filloj tė jetoj, imazhin tėnd t'a harroj,
  dhe pa ty fatin tim do t'takoj.

  Lej lej lej lej lej lej lej lej
  Oj oj oj oj oj o jo oj oj
  Lej lej lej lej lej lej lej lej
  Offff aaaaaaaaman

  Refreni:
  Dielli shpirtin do t'ma ngrohė,
  hėna rrugėn do t'ma tregojė.
  Era krahėt do t'mi hapė
  edhe yjet e fatit bashkė me mua do t'vallzojnė.

  Dielli shpirtin do t'ma ngrohė,
  hėna rrugėn do t'ma tregojė.
  Do t'filloj tė jetoj, imazhin tėnd t'a harroj,
  dhe pa ty fatin tim do t'takoj.


  ________________________________
  \'\'E kane bere me fjale Hena edhe dielli, Te na prishin lidhjen, Me komand nga qielli\'\'...
  Anisa
  Anisa
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 61
  Mosha : 35
  Vendndodhja : U.S.A
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 6
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 27/04/2008
  Humor : Lere fare.

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Anisa prej Tue 09 Dec 2008, 03:00

  Pirro Cako - Mos me krahaso

  Dikur sa jam munduar te isha i vecante
  per te tmahnitur ty dridhja cigaren,
  si buze ti vija gjethet, mbi trupin tend hollak
  ti varja neper veshe, gishta e floke

  Femije ne ishim ende, femije te dashuruar,
  qe sdinim mire se cdo te thote e ardhme.
  Me vone kur ne u rritem, atehere e kuptuam,
  pse ditet tona do me nuk u lidhen

  Pas shume vitesh nje mbremje une te pashe,
  me nje njeri perkrahu, dhe u trishtova
  se nga perplasja e syve tane ne cast
  lindi zjarri prape dhe kujtimet

  (refreni)
  Mos me krahaso me te dashurin
  mos u mbyt ti ne detra trazimi,
  me mire qe ikem ne pa tragjedira malli,
  se tek i vdekuri smbeshtetet dot i gjalli.
  Eshte e trishtueshme, por ti mos me projekte
  as dhe nje cast ne carcafet e bardhe,
  dy paralale ishim ne dhe asgje me shume
  qe asnjehere su beme do meridiane
  Mos me krahaso!

  Perpara teje ndarja me bente te zakonte
  e skisha pse ta dridhja me cigaren
  une ika dhe ti ike, se sishim me te vegjel
  pa dashuri, ne ishim te rendomte

  Pas shume vitesh nje mbremje une te pashe,
  me nje njeri perkrahu, dhe u trishtova
  se nga perplasja e syve tane ne cast
  lindi zjarri prape dhe kujtimet

  (refreni)
  Mos me krahaso me te dashurin
  mos u mbyt ti ne detra trazimi,
  me mire qe ikem ne pa tragjedira malli,
  se tek i vdekuri smbeshtetet dot i gjalli.
  Eshte e trishtueshme, por ti mos me projekte
  as dhe nje cast ne carcafet e bardhe,
  dy paralale ishim ne dhe asgje me shume
  qe asnjehere su beme do meridiane
  Mos me krahaso! Mos me krahaso!


  ________________________________
  \'\'E kane bere me fjale Hena edhe dielli, Te na prishin lidhjen, Me komand nga qielli\'\'...

  Sponsored content

  Tekste kengesh te lehta Shqiptare... - Faqe 2 Empty Re: Tekste kengesh te lehta Shqiptare...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 14 Jul 2020, 14:22