Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. - Faqe 4 Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:58

  BLEROHESHA ME TY!

  Ti ishe gjithēka nė mua,
  Te dy bashke u rritėm nė fshtat
  Mos mė thuaj se kam pushuar`
  vdekja nė zemrė ka ngrit pallat !

  Pa ty ajo shumė vuan
  Pa Ty kushedi a kullon gjak?
  Ka ngjizur gjithēka qė duan
  qelizat - pėr shpirtin binjak!

  Pa TY ēdo gjė ėshtė e mundur
  dhe truri do tė mė bėhet hi !
  se fjala :Tė Dua! Ėshtė e humbur !
  Ėshtė pengu pa liri !

  Je bėrė gjithēka nė mua !
  Ringjallu e bė njė shenjtėri!
  Se unė ashtu tė dua !
  tė blerohem vetėm me ty !
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. - Faqe 4 Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:58

  PĖRBALLJE PA FUND

  I zgjodha kėto vargje jo tė tė bind
  as tė tė drejtohem me JU !
  Ēdo kaptinė e re mė bėn tė rilind
  pėr lirikėn qė zgjohet kėtu!

  I zgjodha drithėmat qė pėrshkojnė netėt
  ku frymėzimi bėhet vullkan nė dimėr!
  Antologjia e prurjeve lart flatron fletėt
  tek vezullojnė metaforat nė libėr !

  Qėndroj si shkėmbi qė u flet shekujve
  nė tufan e nė stuhi ndiz flakadanin !
  A... S...., eshtė Muza qė u flet dishepujve
  tė bėhen jehonė zanoresh pėr vatanin!
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. - Faqe 4 Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:59

  NUK ISHA VETĖM NĖ ATĖ ĖNDĖRRIM!

  Nuk isha vetėm nė atė ėndėrrim
  e ndiqja ecurinė - ishte ndjeshmėria !

  Mė rrinte mbi kokė yllhana nė agim
  njė hije qė shfaqej - ishte Dashuria!

  Ajo qė mė fliste - derdhej si ujvarė
  trupi im zjarr shkonte - si vullkan!

  I thash :Ti je ajo zemra qė s'tė gjeta perpara?
  Dhe hyra nė ngrica - mbeta nė tufan!

  Me lejo prej kėtu tė nxierr epilogun !
  - Si ti nė jetė s'kam dashur njeri !

  Me kaq e pėrmbyll monologun !
  - Mos e lėr zemrėn time tė vdes nė vetėmi !
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. - Faqe 4 Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:59

  JAM BERE NOMAND...!

  Jam bėrė nomad
  e kam lėshuar vetveten ,
  me frymėzime endem -
  nė rrjedhė kohore,

  cila stinė kaq shumė
  ma ndryshoj jetėn ?
  Te pershtas gjendjen -
  rrugėve gjarpėrore !

  Jo ! Unė endem -
  lakoreve te gjata !
  kerkoj si bleta -
  nektarin e fjales,

  As dita s'mė ndal
  kurrė nata !
  I kurorėzoj rimat
  vargjet e njalės !

  Ia kushtoj asaj E..
  qė del nė linjė e shkruan :
  - Pershendetje ! Tė dua !
  Tė kam zemėr !

  Vallė ! E di ajo -
  se sa shpirti mė vuan ?
  Per ta pasur pranė !
  Pėr ta thirr nė emėr ?!!!
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. - Faqe 4 Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 01:00

  PĖR TY PĖRKUSHTIME

  Pėrse te mos vuaj ,
  pėrse tė mos tretem
  kur e di ēfarė enxhulli
  ka mbi kėtė pėrmasė !

  Prandaj ditė e net
  n'meditime mbetem
  Per Ty pėrkushtime !
  Se zemra do tė plasė !
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. - Faqe 4 Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 01:00

  PREJ HIRI BLEROHEM!

  Unė jam si feniksi, prej hiri blerohem
  dhe ngjitem nė lartėsi kur ndjejė erėmirėn !
  Pėr Ty nė shekuj do tė shkoj alarm
  se kėshtu cdo ditė luftė bėj me errėsirėn !
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. - Faqe 4 Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 01:01

  ĖSHTĖ MALLI QĖ MĖ PRET SI SHPATĖ!

  Vetvetes nuk e di ēka t'i them
  Ēdo ēast pyet pėr Ty!
  Aq mizor ta gėnjej nuk mund tė jem
  cilėn arsye tė shpik nuk e di !

  Si t'i ndal trokllimat e ēka tė shpik
  Ne gjumė mė vjen dhe unė zgjohem perseri!
  E ndez dhe dritėn por t'i mė ik
  dhe mbulohem me ankth qėndroj nė vetmi !

  Cdo ditė, e ēdo natė mė duhet tė shpik
  njė arsye nė kėtė jetė tė gjatė
  se pėr Ty diēka mė shkon vėrtik
  Ėshtė malli - qė mė pret si shpatė !
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. - Faqe 4 Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 01:01

  NĖ PROVINCEN TIME!!!

  E perhershmja jetė mė djeg si furrė
  Rrugėve tė saj rininė e kalova !
  Vashės sime nė dritare i hidhja gur
  sa herė dilte nė krua e pėrgjova !

  S'kishte internet nė provincėn time !
  Me linja shikimi e kisha shumė pranė,
  Ia ndjeva trokitjen e zemrės intime
  Edhe pse njė varg sė bashku nuk e ndamė !

  Sot ndryshoj moti, s'eshtė si dikur
  Nė linjė e kam zemrėn qė i perkushtohem !
  por, s'kam prehje, jam shqetsuar sikur
  Se nga ēasti nė ēast vetėm pikėllohem!
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. - Faqe 4 Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 01:02

  ZĖ LARGĖSIE!

  Zėri yt - ze largėsie
  me pushton kur vjen si fjalė
  ndizen ndjenja dashurie
  qe rreshqasin nė trup si njalė !

  Unė trishtueshėm rri e pres
  si qytet i lagur nė shi !
  Tė vjen fjala nė msn
  me valėvitje si lahuri !

  Je ajo qė kthen gjithė shpresėn
  mė hap shtigjet si ylber !
  Jam nė shestim si tė kaloj brigjet
  te takoj te shtrenjtėn vlerė !
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. - Faqe 4 Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 01:02

  BĖHESH AFSH!

  Unė i hap horizontet -
  tregoj se ēka dua !
  Prej teje ēka marr,
  Ty ēka tė tė jap !

  Unė bėhem si rėra
  qė shtrihet nė krua
  e pastaj Kala jete -
  nė shekujt e gjatė !

  Vetėm ti atėherė -
  bėhesh afsh !
  gulon si gurra -
  e derdhesh nė zemėr !

  Nėse del si lule
  tė rritesh nė rrafsh
  shtrij rrėnjėt nė zemėr
  Se shumė tė dua !
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. - Faqe 4 Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 01:03

  E NESERMJA PRES TE VIJ!!!

  Nė lotin e fjalės u pėrmbyta
  syte e tu - vullkan blerimi!

  me gėrmim rreshtat nė strofė u ngrita
  me tė dhjetėn plagė si GjegjElez - trimi!

  Nė kuvendim me ty mu ngroh shpirti
  Nė Vlorė, Sarandė, nė Jon bėra not !

  Nė varkėn e fjalės :Tė dua! Shkoj udhėtimi
  e, zbrita nė stacionin : Pritja ! , sot!

  Ku e di a ndjehesh mirė e ndritur
  Unė parajsėn nė pamjen tėnde e ndjej,

  Befas me dalin flatra se tė kam pritur
  te kerkoj dhe shekujve tė tė gjej!

  Ndaj ēdo ēast unė drejt teje vi
  si Promethe qė kėrkon Euridikėn e ti

  Me drithma nė trup me zjarr dashurie nė gji
  Tė nesermen e pres tė mos bėhem hi !
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. - Faqe 4 Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 01:03

  SA HERĖ FLAS ME TY!

  Sa herė flas me ty -
  nė shpirt e ndjej
  si yje - ndriēojnė vargjet
  strofat bėhen Diej!

  Dhe vullkan i blertė
  ka magmėn nektar !
  merr hije pranvere
  shndėrrohet thesar!

  Nė drejtim t'njė shtegu
  me fton per qetėsi !
  Por s'prehet dot zemra
  qė ndjen dashuri...!
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. - Faqe 4 Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 01:04

  PA TY!

  Gjithēka u zverdh sot kur s'tė takova
  dhe pishave u ra blerimi,
  Ku shkove ? Thash se u verbova,
  dhe linjat i zu trishtimi!

  Pa ty ndjehem njeriu i braktisur,
  Pa ty , nuk mundem tė mbes mė njeri !
  Mė mungojnė fjalėt nė gjuhėn e stisur !
  Jam njė rreng i mbetur pa ēati !

  Nė udhėkryq mė ka lanė takati
  pėr mbėshtetje tė pres Ty tė vish !
  Nuk jam prej atyre qė mė mposht taksirati
  por zjarr'i dashurisė pėr ty mė prish !

  Ky vullkan i madh , kjo magmė shpirtrore
  Nuk ka njė ēast - sa tė zgjasė shikimi!
  Ėshtė bėrė pika shekullore
  qė nė vargje derdhet si blerimi!

  Edhe kur bėj gjumė mbi rima pushoj
  Edhe kur pres muzgun e kur del agimi!
  Ku ishe, si je, ēka do ?, tė mendoj
  se kėshtu mė pushtoj malli dhe vegimi !

  Ndaj ec i vetmuar, se gjithēa mė mungon
  Ku e di unė zemrėn a e kam nė kraharor ?
  Ndjej se edhe shpirti ēdo ēast mė mėrgon
  ndizem edhe shuhem po si meteor !
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. - Faqe 4 Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 01:04

  MJEGULLIMĖ NĖ MUA

  U ndal shiu dhe lotėt reshtin
  e trishtė pamja, mjegullimė nė mua?
  Nė varreza tė vdekurit sa thellė heshtin
  Nuk kthejnė pėrgjigje pse u them : U dua!

  I shkallmuar endem tek keto varreza
  Se kam dashuritė qė kisha jetėsisht !
  S'ka ngjyra tė tjera zemra pos tė zeza
  Syve loti u shterr perfundimisht !

  Ku ka force qė mė kthen buzeqeshjet!
  Ku ka rreze qe me kthen ngrohtėsinė ?
  Nėse befas dalin ndonjeherė ngerdheshjet ,
  s'ma kthejnė jo kurrė lumturinė !

  Ndaj duhet tė ik nga kjo botė e varfėr
  tė shkoj atje ku kam shpirtin tim !
  Se kėtu gjithmonė e ndjej afėr - sa afėr
  me vargje malli e marr n' pėrqafim!
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. - Faqe 4 Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 01:05

  BUZEGREMINES

  Te pashe buzgreminės,
  I shashtrisur thirra:"NDAL"!
  Sa u dridha prej rrepinės,
  zemra plasi, nuk jam gjallė!

  Sa e pash ne mundim veten?
  Ty ne atė rrokullimė !
  Ma mirė unė te shkoj te tretem
  Se ti te behesh viktimė !

  Kjo jehone qe del nga honi,
  Te shfaq syrin te perlotur !.
  Me thuaj zemėr ēka ka ndodhur ?
  Ne kete jetė kaq te ndotur !!!

  Sponsored content


  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. - Faqe 4 Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 08 Dec 2022, 23:58