Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:10

  Kjo teme i kushtohet poezive te thurura nga poeti dhe shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Lexim te kendshem.


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:11

  Pėr ty qė je larg meje

  Nė kėtė natė tė qetė
  Pranė dritares qendroj
  Shiqoj yjet lartė
  Dhe pėr ty mendoj.

  U bė kohė e gjatė
  Qė je larguar
  U bėnė, e dashur, disa muaj
  Qė s'tė kam takuar.

  Rangut tė tė verbuarve
  Unė, tani, i takoj
  Se sytė mi more
  Kur u largove.

  E tani me foton tėnde nė dorė
  Nga largėsia tė pėrqafoj
  Nga zemra tė fala
  Dhe tė puthura tė dėrgojė.


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:11

  URREJTJA

  Pėr ju s'ėshtė rėndė
  As pėr fatin nuk ėshtė lehtė
  Zemra hidhėrohet e nuk bėn
  Ėshtė keq pėr ty qė tė urren.

  Larg se keqes, o njeri
  Mbill nė zemėr mė shumė mirėsi.
  Sa e bukur ėshtė mirėsia
  Tė udhėzon nga dashuria.

  E shkurt ėshtė jeta,
  Andaj duhet tė mbrohemi
  E kėtu tė dominojnė fjalėt
  Liri, mbarėsi dhe fate.


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:11

  JETĖ E HIDHUR

  Sa rėndė e shqiptoj kėtė fjalė
  Dora mė dridhet kur e shkruaj.
  Me shpirt, njėrit, duhet besuar
  Se jeta nuk ka lindur pėr tu hidhėruar.

  Sa fjalė tė buta ka nė jetė
  Sa zemra rrahin pėr tė mirė.
  Edhe shumė njerėz gabojnė
  Ata qė zemrėn e hidhėrojnė.

  Sa mirė do ishte gėzimi
  Nė sy do tė lexohej mirėsia,
  Nė zemėr do tė vėrehej butėsia
  Hidhėrimin nuk e duron njerėzia.


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:12

  NĖ CILĖN KAPTINĖ?


  Nė cilen kaptinė te frymėzimit hyre nuk e di
  se mbaruan te gjitha e nise ti !
  Me vargje te lagura , shellirė deti prej loti
  se je malli qė djeg e rilind perseri!

  Ku tė ndalem pritave tė bej njė percaktim
  nuk mė mjaftojnė ēastet qe tė dėgjoj fjalėn!
  Nė kufinjtė e shpirtit gjithmon kam shestim
  sa rrėshqitshėm hiqesh sikur e prek njalėn!


  Perendi madheshtore lindur e rilindur agimeve
  qė me largon peshėn e errėsirės nga jeta
  nė sinjal tė pritjes endesh ledhatimeve
  qė tė flet mirėsia si era ndėr gėrsheta!

  Gjithmon del e tillė si akrepi qe puth kohėn
  pėr ēdo tiktak zemre mė rinon shpirtin Ti
  nė kėtė sfidė ndryshimesh qė te derdh llohėn
  je bėrė ylber shtigjesh qė ngrit dashuri!


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:13

  SA TĖ GEZUAR...!

  Se kisha menduar njė natė tė ketillė varri
  se kisha menduar nje fatalitet per jeten !
  Sa shpejt me mbuloj nje peshe qe se ka as Sharri
  nje vule shpifjesh qe gjithkah i gjetėn!

  Per te gjith hapa shtigje te ndjejne mirėsinė
  kur u bera dicka t'u dalin aq rrudha ?
  Gjithmon ndesha urrejtjen perse ngrita dashurinė
  le te jete e perjetshme - periudha!

  Jam mesuar me mall t'ua bej uratėn
  S'jam njeri qe ua projektoj hidherimet!
  S'ka gje se ate pakė dritė ma benė si natėn
  do te flasin nje kohė permbajtjet dhe shkrimet !


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:15

  DESHA TE BEHESH VIGANE!

  Perse gjithmon desha te behesh vigane
  te mbetesh nje Diell qe ndriēon anėsisė,
  me cinizem percillej cdo shkresė e cdo ane
  mos e bej nje rreze per shprese te dashurise!

  Nuk me lodhnin djajtė qe turfullojnė pandal
  As shtrigat qe deshen te krijojnė ndalesa!
  Se janė si perrocka qe rrjedhin ne mal
  i ndalin rrjedhat ne gropa e lakesa!

  Perse te humb kohėn te te shpjegoj gjerat
  Perse te pushton ajo ndjejnė pikėllimi ?
  Unė ua kuptoj gjuhėn ua njeh dhe zėrat
  te gjithėve qe netėve i fergon perdellimi!

  Ndaj nuk kam lakmi per sherrin qe bejnė
  Se duan te arrijnė te dalin ne arenė !
  Por kot rendin se eunukėt te njejtė ngjajnė
  tek shterzojnė te krijojnė idenė !

  Nuk vuaj nga ajo ndjenjė qe ka zili !
  Per gjithcka do te kuptosh nje ditė !
  Se sot nga misteri te behet gjithcka zi !
  per qendrimin tim ke ndez meritė ...!


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:15

  ME VARGJE TĖ PRAROJ!

  Behen vargan ēastesh qe mendoj per ate !
  Perse lotet ne ēerpik i varen , ia lagin faqet ?

  Janė vargan i gjatė me gjėmimin - rrufe
  si zjarri qe ndizet e percellon manushaqet!

  Me mori malli te tė shikoj njė ēast ata sy
  Edhe ate pamje shenjterie qe e ka mbuluar dėshperimi!

  Po kush mendon se une aq lehtė tė harroj TY
  Me vargje te praroj - me rreze agimi!

  Ti mos me perbuz nga keqkuptimet qe ranė
  Se burrit dhe kalit varri kurrė s'u dihet !

  Te shpeshten nga plumbat dhe nga puthjet u vranė
  E trishtė mbetet vdekja dhe ndarja nuk u dihet !

  Por unė e di vdekjen ! Dhe tė pres nga largėsia
  te behem feniks e te nisė dashuria!...


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:16

  TE JEM PRANE TEJE

  Nuk e fsheh perse te them se shume te dua !
  Nuk e them kurre se nuk lotoj per ty !
  E ke pare rrjedhen e ujit ne krua ?
  Ashtu rrjedh ndjenja ime dashuri!

  Dhe keshtu me pelqen ky denim jete
  Tė ndjej nje force qe me mban ne nėnshtrim!
  Sa u trishtova perse sonte nuk fjete !
  - Se bie shi me rremet dhe shume bubullin!

  Me the dhe u reqetha ! U bera hi!
  Se te ndej ne zemer , e nuk dua te lendohesh!
  Sa i pamundur jam te ndrydh kete glob - largesi
  Te jem pranė teje - mos frigohesh!

  Nuk kam une thika,nagante e maliherė !
  Ne lufte fitimtar dal me vargje, elokuence !
  Per Ty e nis perballjen me zjarr e poterė
  te ndjehesh mire , pa violencė !

  Per TY vallė ! Nisin gjithe furtunat ?
  Nuk ndalojne betejat te te shigjetojne ?!
  Ne jave nga e hana te dielat e te shtunat
  behesh plan-shenjester ku te shigjetojnė ?!

  Prandaj, kishte dicka qe me sillte gezim !
  Po dhe lot me vinin , pse qaja e di !
  Nese ne kete jete kam pasur hidherim,
  e ndjeva cdo te thote dhe forcen dashuri !


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:16

  TI SA LARG!

  Kaluan ēaste, ditė e net dhe ti sa larg
  Ne vetmi malli me ndez nje zjarr
  Nga lotėt e syrit me rrjedh nje varg
  rrokulliset fytyrės si i marrė !

  Te pres ! Pa ty nuk mundem te jetoj !
  Perse keshtu kjo ndarje , kjo largesi!
  me ndrydhet zemra dua ta cliroj
  e pushtuar , peng - eshte pa ty!

  Nuk kam force te perballem ne shtigje
  Si te pres stinet qe sjellin ndryshim!
  Je bere kodi qe me ke vėnė ligje
  me to te ndjejė ne jete kuptim!

  Sa befas koha ik , mbesin kujtimet
  Si nisi jeta me kaq prapėsi , me ndarje !
  Na vershojne lotet se shperthejne hidherimet
  per mallin qe del e behet ngjarje!


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:17

  NE RIKUJTOJME NJE JETĖ!

  Ne horizontin tonė eshte shperndare malli !
  Numerojme castet , rikujtojmė nje jetė !
  si rrjedhen lumi qe kurrė se ndali
  jehon ne shpirt dhembja e vertetė !

  Nuk ka pika loti por, gurrė qė gurgullon
  jane bere frymezimet si buēeta te zeza !
  Ka dalė nga binarėt dhe vetėm ushton ,
  Nje ndjenjė malli qe ngrin nė teza!

  Nuk ka force qe mund ta riktheje gezimin,
  por duhet ne tė pėrballojmė !
  Ka dhe raste qė e nxisin shkrumimin
  te bijme me poshte e tė pėsojmė !

  Ke degjuar se ēka flasin smirėzinjtė
  i kerkojne dhe vargjet te shkojne ne varrime!
  Jo ! Ne qe mundėm tė ndezim per nderim qirinjtė
  mundemi tė kendojme dhe per gezime!


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:18

  DITĖTAKIMI...

  Nuk shkojnė ditėt ! Sa gjatė, aq larg!
  Nė linja malli ka krijuar dendėsi!
  Lotėt si vesa shtohen nė varg
  mbushen rimat me nostalgji!

  As kur ike ! Njėjtė kur kthehesh ,
  kam hapur shtegun tė dal, tė tė pres!
  E tillė ėshtė gjendja qė kurrė mos prehesh
  I tillė eshtė kodi qė ngrit atė ves!

  Pėr dritėn rrezet kanė shtrirė gjatėsinė
  Nga lartėsia e Diellit bijnė mbi dhe !
  Unė do tė derdh mallin dhe vetminė
  tė presin si tryeza - bukėn e re!

  Mė mbyti ndarja - mė dogji malli
  mė thahen e kalben mushkėritė
  Gjithēka ėshtė krijuar si portali
  Ditėtakimi - krijon dritė !


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:18

  TĖ MARR ME VARGJE NĖ GJI...

  Nė horizont shtrinė shpifjet , misterin
  Tė than gjithcka pėr mua !
  PoR, ata s' do ta mbajnė terrin
  pėr agimin qė - sa shumė tė dua!

  E di se shpifjet nuk u ndezin zjarr
  janė tė shkretė , ai soj ziliqarėsh!
  Pėr ta nuk mė duhen vargje tė marr
  janė bushtra me kafshim zagarėsh!

  I kam ndaluar vargjet, bindje nuk dua!
  Kam nje maratonė jete nė etikė !
  E dijnė horizontet e veprimit pėr mua
  Ua mbyll hungurimėn me pikė !

  Le tė mbesin si mumje , shtrigat !
  Pėr ty kurorėn e shpirtit do tė zgjas!
  Nė ujvarė do tė mbyten intrigat
  Kur ti tė kuptosh cka flas!

  Nė temat e mia ka pasur gjithmon jetė
  Nė pėrmbajtje u flisja pėr mirėsi!
  Po ti shqetėsohesh ! Nuk ndjehesh e qetė ?
  - Tė marr me vargje nė gji!


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:19

  PĖR NDJENJĖN E PENGUAR

  Mė ra qielli mbi mua i tėri
  Tek meditoja i shtrirė nė krevat !
  Dhe ti si nje meteorė nė gjoks mbete
  Te ndriēosh apo te shuhesh atė natė ?

  Nuk e di ēka flisja , ēka kisha ne atė vetmi
  Me ty sa i lumtur ndjehesha atė cast !
  I rikthyer nė vitet qė ka gjithmon ajo rini
  Qė ngeli tė na flasė pėr rast !

  Ishe si kanjusha qė flatron nė horizont
  me dallgė dashurie si det mė pėrmbyte
  Por, unė i ngurtėsuar nė atė Piemont
  pėrgjakesha nga shigjeta tyte !

  Pėrse do tė pyesish e imja dashuri
  Se peng ishte gjithcka, nė atė vetmi jete !
  Pėrjetėsisht na mbyti kjo e trishtė largėsi
  Pėr ndjenjėn e penguar tė njė tė vertete!


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:20

  TEK VARGJET E MIA NUK E KE AGIMIN!

  Gėzohu pėr gjithēka, pėr trishtimin tim
  Se kam njė barrė qė ndjen, dhe e shpreh hidhėrimin!
  Por , dije se s' je mė gurra pėr frymėzim !
  Tek vargjet e mia nuk e ke agimin!

  Tė kam mbyll dritaren dhe qėndroj nė errėsirė
  Nuk mė hap kurrė horizonte gėzimi!
  Bėhu po tė duash dhe Tanushė me Pancirė
  Unė me asnjė shigjetė - se nis dyluftimin!

  I kam lėnė si pllaja tė shkreta vargjet e rimat
  nėn robėri shtrihen titujt e pushtuar !
  Mos u merakos pėr kohėn qė hapi vrimat !
  Ti - vrerin nga plaga - ke buruar !


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:21

  UNĖ DJALLI VETĖ, TI DASHURI!

  Mė ka rrėmbyer vetmia ! Jo s'mė jetohet !
  Kjo jetė pa ty ! Oh! Sa e thjeshtė !
  Nuk jam Romeo qė VET- blerohet !
  Ti - Xhulieta qė mė derdh vjeshtė !

  Nuk kam frymėzime tė dal nė dritare,
  Nuk kam mė pėrse tė pres takim!
  Mė vrau pabesisht kjo jetė tinzare
  Sa herė i dhash njė krah pėr zgjim!

  Nuk kam pėrse tė them: Tė dua !
  Nuk pres ! As nuk dua t'mė bind njeri!
  Shtepia e ferrit eshtė vend per mua!
  - Unė Djalli vetė, ti Dashuri...!


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:22

  PĖR MUA!

  I fshiva shumė vargje qė i krijova
  nuk mė pėlqeu ajo qė e thash pėr TY!
  Mu bė se sa keq aty bėlbėzova
  se nė hak pėr pamje unė tė kisha hy!

  Nuk dija ēka t'i them vetullės mbi sy
  as trupit tėnd qė dridhet si njalė !
  nėse drita natės i kishte vėnė dry
  ti ishe ajo, qė bardhesi - shpallė !

  M'u bė ato ēaste se flas e shkruaj kotėsira
  ku kanė vargjet forcė tė tregojnė ndjesinė ?
  Mbi gjithcka qė shikoja ti mė e mira
  Jo! As nektar i bletės se ka ėmbėlsinė !

  Prandaj i gris vargjet, kush tė pėrshkruan dot
  Pėrse Leonardo ma mirė e bėri Monalizėn ?
  Ti pėr mua je bėrė njė valvitje vigane - dhe lot
  pėr tė lartėsuar flamurin kur ia ngrisin shtizėn!


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:23

  EJA TĖ TĖ THEM!

  Nė pritjen time ka nis rrėmeti tė jetojė
  nektarit tė shpreses i ka derdh njė dozė pelim !
  As hėna e dielli nuk kanė vend nė lojė
  se ti nuk del nė linjė, nuk je nė takim!

  Pėrse kjo jetė pa ty mė duket pa gaz
  Pėrse pa ty vetmia mė ndal frymėmarrjen ?
  Nėse mė kupton pėrse dua tė plas
  Eja tė tė them sy mė sy gjithė ngjarjen!

  Si do tė shkojnė ditet, vitet i trishtuar
  Pėr portretin tėnd qė nuk ia shikoj dritėn!
  Nėse nė kėtė jetė mund tė kam gabuar
  Eshtė gabim pėrse nuk tė shikova rritėn!

  Kjo ishte gjithēka qė mė ndali hapin
  Kjo ėshtė gjithė rrėmeti pėr jetėn qė vjen !
  Ata qė mė ndjejnė kuptimin le ta kapin
  se ėshtė si rrufe qė befas nė kokė bie .

  Tani mė pėr ēastet kam ngricė nėpėr shtat
  kam shumė vrer nė shpirt qė mė bėhet dimėr !
  Unė edhe nė vdeksha , pa ty s'jam rehat
  se mė mungojnė rimat pėr dashurinė nė libėr!


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:23

  MES NESH LARGESIA

  Kot pres kėtė mesnatė tė dalish
  tė dalish si Hėna qė ndriēon nga lartėsia !
  Nėse akoma nuk e ke mundesinė qė njė ēast tė falish
  atėherė mos i ndrydh dėshirat e mia!

  E di se dikund nis rrėmeti , plas hataja!
  Mes nesh largėsia ka shtruar njė mall!
  Edhe kur mė thonė se do tė prishet havaja
  pėr ty nga brendia njė zjarr mė kallė !

  Pėrse njė vullkan kaq mė rri shqetėsuar ?
  Pėr ty krijon magmėn tė tė falė kurorė !
  Me njė gotė kristali - me ujė tė kulluar
  ngrit dolli nė vargje, cdo ēast, e ēdo orė !


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:23

  ĒKA T'I SHTOJ VETMISĖ?!

  Kėtė gjendje malli se kam pas nė shpirt
  Kėtė flakė qė mė djeg e mė mbyt kot !
  Nuk e di ėshtė jeta qė bėhet e hirtė
  apo fjala qė ngritet varg e lot !

  Mė thuaj ēka t'i shtoj vetmise qė kam !
  Pa ty me ka mbet njė horizont bosh !
  Mė ka ngrirė shpresa si kristal nė xham
  mė ngatrrohen linjat si thuprat nė kosh!

  Nuk e di si do tė dalė ai takim qė pres
  Do tė jetė ėndėrr apo vesė mėngjesi !
  Jo! Nuk dua i vetmuar asnjė ēast tė mbes
  Me ty ēdo agim tė me zgjoj kėndesi!

  Do tė nisja hapat , do tė nisja vargjet
  Me ty do tė hapej Kaptina e re !
  Njė vezullim tė binte tė mbulonte pragjet
  Ashtu si valon flamuri i lirė mbi Atdhe!


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:25

  USTALLARĖT E KRIMIT!

  Si nis e fryn tufani, rrėmeti qė sjell errėsirė
  si shkallmohen e bijnė copa lumturie
  e kam ndier nė shpirt borinė qė pandalur ka nxirė
  tė pa vėrteta flet qė, kurrė s'i kanė hije!

  Ky kallkan tuxhar i shpifjeve , lėshon krrokama
  ka dalė tė bėjė gjyq pėr art e pėr lirikė !
  Me vrerin qė i shpėrthen krijon shumė ofshama
  - i mbesin nė zemėr - pėrjetėsisht si thikė !

  Pėr shkrimet , dhe jetėn qė e bėra unė,
  nuk pres tė shkruajnė langonjtė e tuxharėt !
  Se ajo s'i duron mjerakėt qė bėjnė dhunė
  me shpurdhje kėrkojnė lavdi ustallarėt!

  Ustallarėt e krimit! Tė zinjtė deledashė !
  Ata qė pos plehut asgjė nuk kanė nė jetė !
  Kanė lindur e duan tė pėrfundojnė si mashė
  e kanė atė mundėsi le tė varrosen vetė !


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:26

  VARGJET AMANET T'I LĖ!

  Jam bėrė me ndjesi shumė, dhe shumė i ndrojtur ,
  Nuk kam shpjegim pėr ketė qė ngjet!
  Pa ty, e shoh njė zbrazėti ku vetė kam vuajtur !
  Si i dėnuari - qė plumbat i pret!

  Nė ēaste kur mė bie qielli mbi e toka mė pėrpin,
  Kujtoj se pa ty - pėrmbyset bota !
  Kur befas nga linja njė shkėndijė prin
  Them : Kam ndjesi tė kota!

  Ti je gjithēka ! Shenjtore qė shpėrndan shigjeta!
  Mbi shpirtin dhe mendjen time bulėzon frymėzimi!
  Ēka t'i them misterit pėr shpjegimet e verteta -
  Qė e sjell diellin - tė vijė agimi!

  Nė kėtė jetė nėse s'mbesim gjithmon njė !
  Mos na ndajė as ngrica, as zjarri!
  Une tė them se vargjet amanet t'i lė
  tė rrėfejnė si digjem nga malli - edhe tek varri!


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:26

  TI DO TE BEHESH DIELL...?

  Tash nė shtigje tė tjera kam nis udhėtimin
  rikujtoj mėngjesin me kafe nė restorantin Klajdi!
  pėrse mė duket vetja se jetoj me robėrimin
  si robi nė Mal , qė jeton nė vetmi ?

  Kjo hije e shėmtuar largėsive mė shpie
  Po ty tė mbajė pranė e nuk tė humbas nga zemra !
  Se sa herė del Dielli dhe kėrkoj ndonjė hije
  Mė del pėrpara blerimi - me emra !

  Do tė ritakohemi vallė nė kėtė jetė ndonjėherė ?
  Pėrse kėshtu gjithmon nė shtigje , nė mendim ?!
  Nėse ndėrrojne stinėt dhe kurrė s'do tė ketė verė !
  Ti do tė behesh Diell mos ngrij shpirti im... ?


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:27

  ĖSHTE BUZEQESHJA JOTE...!

  Verdallė mė shkojnė frymezimet pėr tė shkruar
  Ti si njalė liqeni, si dallėndyshe nė shtegtim!
  Perse gjithmonė nė pritje jam shumė i vetmuar
  Si nuk doli rasti , tė bėjmė njė takim ?

  Endem nėpėr shtigje ku them se je ti !
  Ku shpėrndan rrezet si dielli n'agim !
  Si njė mal kam peshė - po kam dhe fortėsi !
  Ndaj shestoj pa ndalur tė gjejė shpirtin tim!

  Ku je nė kėto ēaste? Ku ke rėnė nė mendime ?
  Unė pėr ty shkruaj vargje dhe rima qėndis !
  Ku ka det tė qetė qė nuk ka tundime ?
  Ku ka mal pa peshė , ku ka mal pa lis !

  Ku ka qiell pa yje qė vezullojnė n'errėsirė
  Ku ka shpirt qė s'vuan pėr dashurine qė ndjen!
  Unė nė kėtė vetmi shikoj njė dritė tė mirė
  Ėshtė buzėqeshja jote qė gjithmon mė vjen...!


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Administratori Wed 30 May 2012, 00:27

  MĖ THUAJ KĖSHTU PĖRSE JE STRUKUR?

  Ka kohė qė mė ka pushtuar rrėnoja
  njė fjalė nuk e bėra, nuk e di a buzėqesh ?!
  Ku ishin ato dallgė qė n'kuvendim notoja
  tufanet me heshtjen - janė ndesh!

  Pėrpėlitem si peshku pa ujė, nė rėrė
  Mė janė prerė shpresat, m' janė kėputur !
  Tė meditoj tė hidhėruar , tek rrin e tėrė -
  Mė thuaj pėrse kėshtu je strukur ?

  Kujtohu si ndjehem pa ty , pa kuvendim !
  - Do tė dalish njė herė tė tė dėgjoj zėrin !
  Mė thuaj ēka ėshtė gjithė ky shpagim?!
  Haraēi heshtje mė zhduku tė tėrin!

  I ke parė shtegtarėt tek nisen nė udhėtim
  Kur ndahen nga ēerdhet ku kaluan njė stinė !
  Unė pėr ty u nisa tė shtegtoj nė mėrgim
  Pėr ty u nisa tufaneve me varg e rimė !

  Mė shituan rrufe , mė kėrcėnuan tinzarė !
  Deshėn tė tė them se tė kam harruar !
  Unė ma fuqishėm nė rrjedha - kam sylynjar,
  qė nisin ujvarėn : Tė dua... !


  ________________________________
  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Pictur10

  Sponsored content

  Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani. Empty Re: Poezi nga Poeti dhe Shkrimtari, Ferit Ramadani.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 11 May 2021, 10:53