Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  NĖSE PYETNI

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 64
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NĖSE PYETNI Empty NĖSE PYETNI

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 22 Dec 2009, 05:18

  NĖSE
  MĖ PYETNI     Nėse m’ pyetni
     – ku punoj?


     Pa pėrgjigje nuk
     ju la !


     Por, as vet nuk
     e kuptoj –


     Pėr mua punė
     askund nuk ka ?!


     Refren:

     As
     i gjallė, as i vdekur,


     As
     i zgjuar, as i fjetur !     luftė me jetė duke u pėrpjekur,


     Zemėrgurė
     dhe i paepur !


     Nėse m’ pyetni -
     ku jetoj?


     Do t’ ua jap
     pėrgjigjen hak !


     Jeta ime mė
     kaloj -


     Gjithmonė
     n’ burgun shtėpiak !


     Nėse pyetni -
     ku i kam shokėt?


     Ju pėrgjigjem
     pa ves – vese !


     Tė gjithė
     shokėt nė kėtė botė


     M’ paskan dashtė
     pėr interese !


     Nėse pyetni -
     ku i kam fėmijėt?


     Do t’ pėrgjigjem
     me siklet !


     Me shumė
     halle e mundime,


     Fėmijėt i rrita
     pėr kurbet !


     Nėse pyetni -
     ku i kam nxėnėsit


     Qė m’ kanė
     dashtė si prind tė dytė?


     M’ ndau prej
     tyre mbesa e mishngrėnėsit ,


     Pėr gjithmonė
     mi verbėroi sytė !


     Nėse pyetni -
     ku e kam ditarin


     Qė e kam
     pas si shenjtėri ?


     Pse s’punova
     pėr tradhtarin –


     Ma rrėmbyen me
     dinakėri !


     Nėse pyetni -
     ku e lash kėngėn


     Qė pėr mua
     ishte jeta?


     Korbazitė
     nė fyt ma ndalen


     Se kjo ishte e
     vėrteta !


     Gjilan, mė
     20.12.2009. Demir KRASNIQI
   Ora ėshtė Sun 29 Jan 2023, 02:57