Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Aroma e tij, ju len te kuptoni nese ju pelqen apo jo!

  Lida
  Lida
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 72
  Mosha : 38
  Pikėt : 257
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 16/03/2009

  Aroma e tij, ju len te kuptoni nese ju pelqen apo jo! Empty Aroma e tij, ju len te kuptoni nese ju pelqen apo jo!

  Mesazh nga Lida Mon 14 Jun 2010, 22:07

  Aroma e djersės sė mashkullit dallon varėsisht nga disponimi i tij, ndėrsa femra nė bazė tė kėsaj arome mund tė zbulojė nėse mashkulli e pėlqen atė ose jo.
  Njė hulumtim i realizuar nga ekspertėt pranė Universitetit Rice nė Teksas, ka treguar se femrat mund tė dallojnė dy tipa tė erės sė djersės- normale dhe seksuale.

  ‘Djersa normale’ ėshtė vėrejtur te meshkujt tė cilėt gjatė 20 minutave kanė pėrcjellė njė xhirim edukativ.

  Pas kėsaj, nga meshkujt ėshtė kėrkuar qė tė shikojnė xhirime erotike pėr 20 minuta, me ē’rast ėshtė paraqitur ‘djersa seksuale’.

  Ekspertėt kanė arritur tė kuptojnė se truri i femrės ėshtė i aftė qė tė dallojė llojin e djersės sė mashkullit, dhe tė kuptojė nėse i lė pėrshtypje apo jo.

   Ora ėshtė Fri 09 Dec 2022, 12:45