Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Gaboheni nese mendoni se nuk ka specie qe jeton pafundesisht!

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Gaboheni nese mendoni se nuk ka specie qe jeton pafundesisht! Empty Gaboheni nese mendoni se nuk ka specie qe jeton pafundesisht!

  Mesazh nga Administratori prej Mon 19 Mar 2012, 22:37

  Nėse mendoni se nė Tokė nuk ka krijesė tė pavdekshme gaboheni.
  Turritopsi nutricula ose siē njihet gjerėsisht kandili i detit mund tė
  jetoj pėrgjithnjė. Pėr kėtė specie nuk ka kufizim natyrorė por ka njė
  problem tjetėr. Ēelėsi i sekretit qėndron tek aftėsia e kthimit nga i
  maturuar nė fazė tė papjekur dhe kėshtu pėrsėri. “Pėrtejdallimit”
  (transdifferentiation) quhet ky proces, ku njė qelisė transformohet
  nė njė lloj tjetėr qelize. Nė kėtė mėnyrė kandili rigjeneron trupin e tij,
  pafundėsisht. Shkencėtarėt kanė vite qė po studiojnė kėtė specie pėr
  tė kuptuar se si ata mund tė kapėrcejnė vdekjen.


  ________________________________
  Gaboheni nese mendoni se nuk ka specie qe jeton pafundesisht! Pictur10

   Ora ėshtė Fri 10 Apr 2020, 12:51