Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  NGA AGIM METBALA

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:57

  NĖ PRITJE

  Kanė thėnė se loti
  I burrave ėshtė kėngė
  Unė kam edhe lot
  Edhe kėngė
  Metamorfoza duhet tė ndodhė
  Pėr ta ndėrruar
  Kursin e udhėtimit
  Atje na pret ėndrra jonė...

  12.11.2003.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:58

  LOT DHE SHPRESĖ  Lot
  Lot
  Lot nėpėr shekuj
  Sytė tanė rrėnjė oqeanesh
  Lotėt nuk dinė tė gėnjejnė
  Ata tregojnė gjendjen e shpirtit...
  Lot
  Lot
  Lot nėpėr shekuj
  Ata janė dėshmi
  Tė pastėrtisė sonė
  E vuajtjeve tė imponuara...
  Lot
  Lot
  Lot edhe nė ditėn e lirisė
  Ata lot le tė jenė fund i lotėve tanė
  Dhe fidane buzėqeshjes
  Pėr brezat qė do tė vijnė...
  07.12.2003.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:58

  SHPRESA  Shpresėn nė mijėvjeēarė
  E torturuan pėr ta vrarė
  Ajo ėshtė rreze
  Qė bie pingul
  Majave tė thepave tė mprehta
  Shpresėn me shekuj u munduan
  Ta pushkatojnė
  Nga tytat ēelin lulebozhuret
  Shpresėn me decenie
  E mbyllėn nė katakombe
  Bėrtiti shesheve Eureka...
  Shpresa pushton horizontin
  E njerėzit - mbishkrime nė varre...
  17.11.2003

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:58

  HESHTJA  Heshtja nė vete fsheh
  Dhėmbėt e krokodilit
  Nė bark lavėn e vullkanit
  Qė vlon pa pushuar
  Nė sy akumulon rrezet e uraniumit
  Nė shuplaka shtrėngim indesh...
  Mos lejoni qė heshtja
  Tė shpėrthejė nė klithje
  Ajo pastaj pjell tė zezat e tmerrshme...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:58

  ZEZONĖN TĖ KALUARĖS  Dhe renditen administratorė
  Tė operuar nga shqisat
  Tė ndėgjuarit
  Tė prekurit
  Dhe tė nuhaturit...
  Dhe tash besoj se UFOT
  Lėvizin shlirshėm planetit tonė
  Ne na lodh dyshimi
  Se kėmba e njeriut
  Nuk shkeli nė hėnė...
  Duhet zgjuar nga ėndrra
  Tė keqen t’ia lėmė harresės...

  17.11.2003
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:59

  NGADHĖNJIM

  Nė raste tė panumėrta
  Ia kam lidhur duart syve
  Nga turpi ynė tė lidhur pėr beli
  I gatshėm pėr dorėzim
  Dhe njė mijė e njė tė tjera
  Tė thėna e tė pathėna...
  Ēuditėrisht, sa herė kam kthyer
  Shikimin nga fėmijėt
  Nė njė mijė variante
  Mė ėshtė paraqitur lindja
  Dhe fitorja jonė...

  20.11.2003

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:59

  PASTHIRRMĖ BREZIT TĖ RI

  Nėse jam rebeluar
  Kundėr uraganit
  Qė shtrydhte jetėra
  Si letrėn e byrekut
  Pėr ta prekur me majat e gishtėrinjve
  Tė vėrtetėn dhe kurrgjė tjetėr
  Sot do tė rebelohem
  Sepse mė sulmohet embrioni
  Dhe nuk do tė lejoj dėshtimin
  Mbase dua pasardhės
  Qė do t’i thonė nėnės NĖNĖ
  Tokės tokė
  Dhe ta vėnė gishtin nė kokė...
  07.12.2003.

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:59

  REALITETI I SHEKULLIT  Nata mė dukej fare e shkurtėr
  Kafshoj gishtin pėr pagjumėsi
  Edhe sot kur tė gjithė botėn
  E kemi nė dorė nė maus
  E tė gjitha bibliotekave
  Nė ekran tė kompjutorit
  Ta vėmė gishtin nė kokė
  Se s’na duhen mė balada
  As pėr trimėri pėrrallore
  As pėr dhembje serike
  As pėr njerėz tė pazėvendėsueshėm
  As pėr ata tė pavdekshėm...
  11.12.2003

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:59

  MĖ FRIKĖSON VRAPIMI PA KOKĖ  Fshij pluhurin nga fėmijėria
  Pak dashuri shumė dhembje
  Marrin trajtė nė ballin tim
  Skamja si nė kohėn e Migjenit
  Djallėzi nė asnjė ēast...
  Sot i fėrkoj sytė e ėnjtur
  Majat e rrokaqiejve prekin qiellin
  S’ka qere me kuaj qe
  Askund s’ndihet erė misraku
  Edhe lulet janė tė tjera
  Pulat nuk kanė shije tė njėjtė
  Dredhėzat rriten nė frigorifer
  E trurin e dirigjon kutia
  Tė gjithė nė ngarendje...
  Fshij pluhurin nga fėmijėria
  Njė puhi e lehtė
  Ma freskon ballin plot djersė
  Dhashtė Zoti
  Fėmijėria ime tė mbetet vetėm e imja...
  13.12.2003.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 07:00

  KRIMBAT PRESIN...  Edhe faraonėt kishin tonelata ar
  Dhe bjeshkėn me ar e mbushėn
  Por vdiqėn siē vdes secili njeri
  Mbetėn vetėm eshtrat
  Kjo ėshtė formulė...
  Qytetėrimi aq shumė ka ecur
  Por vdekjen s’e ndali kush
  Ilaēi pėr tė nuk u gjet
  E Homeri recitohet edhe sot
  “Mahabharata” ka hyrė nė internet
  E krimbat presin me padurim
  Tė vdesin mė tė majmėt...
  13.12.2003.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 07:00

  HIPOTEKA

  Desha ndershėm tė jetoj
  Mė thanė - s’ke lindur nė kohėn e duhur
  Desha tė vdes
  Mė thanė - ke lindur pėr tė vuajtur...
  Desha me afsh ta pėrqafoj lirinė
  Mė thanė – s’e ke merituar
  U kėnaqa me enigmėn e zbuluar
  Se duhet vdekur shumė herė
  Pėr t’jetuar njė herė.
  Hipotekė e jetės sime tė mbetur do tė jetė!
  14.12.2003


  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 07:00

  ĒAST

  Ndiej kėnaqėsi
  Kur butas prek njė dhembje
  Kur shijoj njė dashuri
  Kur tej mase ngarkoj vetveten
  Kur njė troh sakrifikohem pėr tjetrin
  Edhe kur nė gjysmė hap kap durimin...
  Vetėm atėherė e ndiej ēastin e jetės
  Koha tjetėr mė ėshtė e humbur!
  Mė 14.12.2003.

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 07:01

  VETĖDIJĖSIMI  Edhe sot veshi
  Pėrgjon dritareve
  Pėr t’ia dėrguar lajmin djallit...
  Edhe sot syri
  Pėrbirohet portave kapexhikėve
  Pėr t’ia dėrguar djallit
  Kuptimin e shpirtit...
  Nga po i njėjti sy
  Nga i njėjti vesh...
  Ja do ta tundim kokėn
  Me gishtin tregues
  Ose kafkat do t’na rreziten nė lėndinė...
  Mė,14.04.2004

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 07:01

  KARRIGA

  Nėn karrige si duket
  Fshihet formula Abra-kadabra
  Pėr tė mos e lėshuar atė
  Shkelėn plisin e bardhė
  Kohėn tjetėr diferenconin tė vėllanė
  Kohėn tjetėr vranė demonstrues
  Kohėn tjetėr nė pusi i pritėn drangonjtė tanė...
  Edhe sot janė tė pėrgatitur
  Tė ecin me cilėndo tė keqe
  Vetėm pėr tė mos e lėshuar karrigen
  Karrigen pėr tė mos e lėshuar o Zot
  ......................................................
  Harrojnė se pėr nė banesėn e fundit
  Do tė pėrcillen si hajdutė....

  15.04.2004
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 07:01

  MĖ THANĖ  Mė thanė tė shkruaj bardh
  Kur syrin verbonte terri
  Mė thanė tė kėndoj serenada
  Kur dhimbja mė ndiqte nė ēdo hap
  Mė thanė tė shkruaj poezi
  Duke shikuar vetėm pėrpara
  Pa shikuar majtas djathtas
  Mė thanė tė mos sajoj aforizma
  Mbase ato ndjellin hakmarrjen...
  Dhe ēka s’mė thanė tjetėr ata
  Qė servuan terrin, shkaktuan dhembje
  Me shikimin nė xhepa tė majmė...

  15.04.2004

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 07:01

  RRUGĖTIMI  Skajshmėrisht tė rraskapitur
  Me rrobat e grisura tė kohės
  Tė alivanosur nga baladat
  Tė vėrtetat e tė trilluarat
  Tmerrėsisht tė frikėsuar nga krimet
  Me bebėza tė verbuara...
  Vallė na duhet njė rilindje
  Apo kursi i ri i rrugėtimit?
  Rrugėtimi ynė i ri
  Duhet tė jetė mes shkronjave
  Mes vargjeve idilike tė dashurisė
  Nė tastaturėn e kompjuterit
  Nė CD-tė dhe nė rrjetin e internetit
  Atje do ta gjejmė vullnetin tonė shekullor
  E koha do t’na falė
  Rrobat e reja lirie....
  Mė, 19.04.2004.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 07:02


  KOHĖ NĖ IKJE (STUDENTI - forumi)  Mos m’i vritni ėndrrat
  Nė pritje flokėt mė janė zbardhur
  Pėr t’i ėndėrruar sot...
  Mos ma ndrydhni vrullin
  Me barrikadat sterotipe tė njohura
  Do t’i sakatosni brezat qė do tė lindin...
  Mos ma merrni prapė lapsin
  Qė deshi tė shkruaj vargje tė bardha
  Se ėshtė ngopur me vrer helm...
  Koha nė ikje na fton
  Pėr falje e lidhje gishtash...
  22.04.2004
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 07:02

  FYTYRAT  Ka shumė fytyra
  Qė ēlirė shpalosin shpirtin
  Kam parė fytyrė dhelpre
  Mėnjanė kinse me pėrkėdhelje
  E nė anėn tjetėr duke lėpirė
  Me gjuhė tė keqen...
  Kam parė fytyra ujqėrish
  Duke shqyer gėzimet pa mėshirė
  Nė krijim tė dhimbjes
  Kam parė fytyrėdielli
  Qė shndriste si ar...
  Kam parė fytyra engjėjsh
  Duke shkepur dashurinė me njomėsi
  E buzėqeshjet me grushta...
  Kot shpenzohet energjia -
  Shpirtit dhe fytyrės
  S’mund t’i bishtėrojė kush...

  29.04.2004
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 07:02

  PĖRSIATJE  Pėrsiatem me pikėpyetjet
  Dyshimi vendin s’ma le
  Me habi shkel orėt e vona
  E nga frika shkund mendimet:
  - “Si tė mbrohemi nga sida ”
  - “Dhuna nė familje ”
  - “Korrupsioni i organizuar ”
  - “Standartet para statusit ”...
  Vargu i mendimeve pa kufi
  Pėrsiatem me mendimet
  Nė kėrkim tė sė vėrtetės
  Qė s’do tė zbulohet kurrė
  E marrtė djalli...
  07.05.2004

  Sponsored content

  NGA AGIM METBALA - Faqe 4 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Mon 01 Mar 2021, 08:27