Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  NGA AGIM METBALA

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:43

  NĖ PESHORE  Ishim ata qė krimet i pėrjetuam
  Nė ēdo pore tė lėkurės sonė?
  Ishim ata qė tmerret i pamė me sy
  Nė njė mijė e njė forma?
  Ishim ata pėr libėr tė Ginisit
  Me eksodin e papėrsėritshėm?
  Ishim ata qė i thyem zemrat e botės?...
  Jemi ata qė ishim apo u transformuam
  Duke harruar se jemi nė peshore
  Unė i frikėsohem peshės sė tepruar...

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:43

  DERISA TA ZĖ
  DIELLIN ME DORĖ  Nuk pendohem kurrė
  Se eca rrugės plot peripeci
  Pėr ta sfiduar tė keqen
  Dhe ēmova tė bukurėn...
  Nuk pendohem kurrė
  Qė tė padrejtėn e sulmova
  Me gjithė arsenalin e armėve tė mundshme
  Duke u shqyer maskat shėmtimeve...
  Tė tjerėt heshtėn pėr tė mos u rėnė supeve
  As edhe asnjė qime floku
  Unė do tė parakaloj rrugės sime tė trasuar
  Derisa ta prek diellin me dorė...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:43

  NDJENJĖ REBELIMI  Derisa djersa e punėtorėve
  Ėshtė ekspozuar nė ankand publik
  E zhvlerėsuar deri nė asht
  Derisa dija e profesorit
  Ėshtė nėnvlerėsuar mė poshtė
  Se fshesa e pastruesit
  Derisa referate false
  Nė pėrvjetorėt e dėshmorėve
  Lexohen nga ish-pėrndjekėsit
  Derisa Kosova ėshtė amfiteatėr i hapur
  Ku pėrditė shfaqen tragjikomeditė
  Para spektatorėve tė hutuar...
  Me atom tė fundit tė qenies
  Do tė rebelohem nė ekstazė...


  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:44

  EPITAFET E TURPIT  Ata kobra qė dje
  Helmonin pjellėn e vet
  Sot u vardisen tė ardhurve
  Duke verbuar sytė e pasardhėsve
  Harrojnė se ata janė tė identifikuar
  Se nesėr mbi varrin e tyre
  Do tė shkruhen epitafet e turpit...


  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:44

  PENTAGRAM I GRAVUAR  Ēuditėrisht
  Sorrat shpejt harruan gjenezėn
  Pėrsėri krrokasin
  Duke shpurdhur me kėmbė tė zhlyera
  Qė u vjen era CO2
  Dhe marramendshėm
  Nė maratonėn me korba
  Me qyqet
  Dhe me dreqin e mallkuar
  Nė pritje
  Tė ballit tė ri tė lugetėrve....
  Mashtrimin e kanė
  Si borėn e vitit tė kaluar
  Feniksi kosovar
  E shporri terrin
  Pėrtej shtatė bjeshkėve
  Me gjakun nga damarėt
  Vizatoi hartėn e re
  Pentagram i gravuar
  Nė ballin e secilit...
  04.11.2003
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:44

  N E V E R I A  Tė neveritshme janė kėto mote
  Qė nė treg kanė hedhur
  Krimbat pa vlerė
  Qė zvarrė pastaj okupuan tė gjithat
  Nga zyra e vendit
  E deri nė parlament...
  Neveria vjen dhe shtohet
  Me robotė politikė
  Tė krijuar nė punėtoritė
  Dhe epruvetat evropiane
  Duke marshuar me ndjenja tė operuara...
  Neveria arrin pikėn e vlimit
  Me biznesmenėt e lindur
  Nga fara e dinarit tė Topēiderit
  Duke lidhur kontrata ende me shkronjat cirilike
  Qė t’i verbojnė sytė...
  Neveria pas pikės sė vlimit
  Avullohet dhe shtrihet mjegulla e dendur
  Duke krijuar apati, alivanosje...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:45

  DHEMBJA MĖ SHFAQET
  NĖ FYTYRĖ  Nė kėtė amfiteatėr tė pikėllimit
  Nuk jam gomė t’i fshij dhembjet
  Nuk jam profet me dorė t’i largoj brengat
  Nuk jam kirurg tė bėj ndėrhyrje kirurgjike
  Dhe as aq i fortė t’i marr tė gjitha dhembjet...
  Tėrheqi thembrat zvarrė
  Dhe humbem labirinteve tė mia
  Dhembjen vetė e pėrballoj mė lehtė
  Ajo mė pikturohet nė fytyrė...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:45

  GUXIMI FLE  Nė kėtė shesh tė shqetėsuar
  Qė vėrtiten rreth boshtit tė vet
  Me shpresėn e humbur tė sė nesėrmes
  Nė kėtė amfiteatėr tė hapur
  Ku secili aktron role tė paartikuluara
  Me dhembje tė pikturuar nė fytyrė
  Nė kėtė nėnqiell tė errėt
  Me mija peizazhe tė errėta
  Tė ekspozuara vetėm bardhė e zi...
  Faji ėshtė i lakuriquar
  Na mungon vetėm guximi
  Qė nėpėr mote fle...

  31.03.2003
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:45

  SHQETĖSIMI  Mė dhemb diafragma
  Frymėmarrja mė ērregullohet
  Kur prapė i shoh nė fotele
  Monstrumėt e lindur nga martesa
  E vėllazėrim-bashkimit
  Me tri ndėrhyrje kirurgjike –
  Nė zemėr, nė veshė dhe nė sy
  Ata qė nė vend tė Zotit
  Besojnė nė dreq tė mallkuar
  Botės publikisht i kėrkoj azil politik!

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:45

  DO T’I GJUAJMĖ NGA TRE GURĖ  U lodhėm me trupat amorfė
  Qė nė mėnyrė serike marrin forma
  Prej kallupit nė kallup
  Tė akorduar nga jashtėtokėsorėt...
  U molisėm me trajtat e njėanshme
  Dhe format halogjene
  Nė maratonėn e pėrvetėsimit
  Nė garat e pangopėsisė...
  Na i verbuan sytė prototipat politikė
  Tė lindur nga kontejnerėt
  E metropoleve tė kurvės plakė nė ekstazė
  Me orekse frigjidiale...
  U molisėm nga njė mijė e njė tė kėqija
  Tė servuara nė mija variante...
  Fatomorgana do tė paraqitet njė ditė
  Do tė kalojnė lodhjet, do tė shkunden molisjet
  Nė ceremoninė mortore tė tė kėqijave
  Do t’i gjuajmė nga tre gurė ...  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:46

  DO TĖ GJENDET BAR PĖR MIZA
  GJITHSESI DO TĖ GJENDET BAR PĖR MIZA!  Dredha m’i ka shkep mendimet
  Me gishtėrinj kreh flokėt e zbardhur
  S’e gjej dot enigmėn
  Se puna ėshtė shndėrruar nė trishtim
  Dhe tė gjithė si tė shfrenuar
  U sulėn nė maratonėn
  E pėrvetėsimit absolut tė ēdo gjėje
  Gėnjeshtra e lėshuar me parashutė
  Ėshtė lidhur pėr belin e shumicės me nyje
  Dhe ndėrgjegjja, ndėrgjegjja ka marrė trajtėn e asgjėsė...
  PA KUSHT DO TĖ GJENDET BAR PĖR MIZA!
  Copė-copė mė derdhet dhembja nga trupi
  Si pjesėt e kometės shkėputen
  Gjuaj sakun t’i mbledh mendimet
  Dhe i lutem Zotit
  Tė mė mbrojė nga ēmenduria
  Bile
  Derisa krimbat tė shndėrrohen nė flutura...
  GJITHSESI DO TĖ GJENDET BAR PĖR MIZA!
  Durrės, 03.08.2003
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:46

  D E H J A

  Jemi lodhur tmerrėsisht me veten
  Me peticionet sterile
  Jemi dehur nėpėr mote
  Me pėrpilimin e teksteve
  Tė protestave stereotipe tė kohės...
  Skajshmėrisht na kanė lodhur
  Ata tė labirinteve si tė merimangės
  Tė metropoleve neonike
  Duke servuar nota proteste shterpe
  Si bukėn bajat pėr kafjall
  Me qindra abortime tė rezolutave sterile...
  Tėrė jetėn nė udhėkryq
  Nė pritje tė ngjyrės jeshile
  Vetėdija duhet tė lidhė alenacė
  Me triumfin dhe tė dalė shesheve
  Njėherė dhe deri nė pafundėsi
  Tė kuptohet se semafori ėshtė vetėm njė mjet
  Qė mund tė ketė defekt!
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:46

  ME GISHTIN TREGUES
  DUHET NXJERRĖ PAPĖRDHOKUN  Janė rreshtuar nė maratonė
  Nė njė shteg thuase tė gjithė
  Absurd i lakuriquar
  Merr e vjedh, vjedh e merr
  Refren si nė diskun e prishur
  Merr e vjedh, vjedh e merr...
  Tė tjerėt janė tė paktė
  Hutimi u rri mbi ballė pikėpyetje
  Frika i ka lėshuar zogjtė
  Rrugėt nė ecje ēdokund
  I kanė tė mbyllur si shishe me tapė...
  Duarkryq nuk pritet vdekja e sė keqes
  Me gishtin tregues duhet
  Nxjerė papėrdhokun pėrjetėsisht...
  09.01.2004


  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:47

  IRONIKE  Do tė vijė njė ditė
  Kur shesheve do tė zhvishet kjo ironi
  E lakuriquar do tė ecė
  Secili kalimtar do ta pėshtyjė nė fytyrė...
  Do tė vijė njė ditė
  Kur matrapazėt nė pelegrinazhe
  Do tė ikin nė Merdare
  Si elefantėt nė karvane
  Pėr tė vdekur turpshėm
  Nė mėnyrė horizontale...
  Do tė vijė njė ditė
  Kur disa politikanė tanė nga grushtimet
  Nokdaunet dhe nokautet
  Dhe me sėmundjen e Parkinsonit
  Do ta harrojnė edhe emrin e vet
  ...............................................
  Ajo ditė do tė vijė patjetėr
  Rrugės sė Zotit!
  29.04.2003

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:47

  ATYRE U TAKON E ARDHMJA forumi  Kjo kohė e zymtė
  Kjo dritė ėshtė farsė
  Thjerrėza duhet vėnė nėnkėmbėzėn...
  Kjo kohė ėshtė e brishtė
  E ftohtė, akullnaja dhe ajsbergėt
  Instiktet sundojnė..
  Kjo kohė ėshtė nė udhėkryq
  Para kohe lindin monstrumėt...

  Atyre qė mbijetojnė kėtė kohė
  Nė mėnyrė vertikale
  Atyre u takon e ardhmja...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:47

  KĖNGĖ E GJALLĖ  NA NDOQĖN  Na ndoqėn
  Ai, ajo – ky dhe kjo
  Na ndoqėn
  Ata, ato dhe kush jo...
  Ne tė ngrirė mbetėm
  Tė gjithė ikėn kokės duar tė lidhur...
  Kujtesėn s’ia lėmė harresės
  Ajo s’na le tė shkelim rrėmbyeshėm
  Dhe as nėn kėmbė dėrrase tė kalbur...

  09.01.2004
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:48

  KĖNGĖ E GJALLĖ  Nga frika
  Ēdogjė kishte vdekur
  Me ankth priteshin trokitjet
  Dyerve nga tė paftuarit...
  Dita ishte e gjatė sa njė shekull

  Ndėrsa nata dot nuk gėlltitej

  Derisa malet tona nuk hijeshuan
  (oh, sa ishin tė bukura malet tona atėbotė)...
  Pastaj nga malet
  Vrullin e ndrydhur ndėr mote
  Me guximin e legjendave
  Me kėngė poema tė pashkruara
  Zbritėn qyteteve dhe katundeve
  Duke e mundur frikėn pėr vdekje
  Deri nė largim tė pėrjetshėm...


  1998


  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:48

  MALLĖNGJIMI  Tėrheq thembrat zvarrė
  Nė udhėkryqin e Shijakut
  Apo hija mė tėrheq pa cak
  Sa fort mė zu malli
  Zemra ime e ndarė nė dysh
  Nė mėnyrė simetrike
  Gjysma pėrtej Bjeshkėve tė Nemuna
  E gjysma kėndej
  Te udhėkryqi i Shijakut
  Halucinacionoja nė mesditė
  Me sy tė hapur si dy gropa pa fund
  Para syve pėlhurė ekrani
  Insertet ndėrroheshin nė mėnyrė serike
  Flakė, ofshamė, lot dhe ikje...
  Mbi kufoma mbinin lulebozhuret
  Prapė pėrsėritje si nė refren:
  Flakė, ofshamė, lot dhe ikje...
  Oh, sa mė ka marrė malli pėr rrasat e Rahovecit...
  Tėrheq thembrat zvarrė
  Nė udhėkryqin e Shijakut
  Apo hija mė tėrheq pa cak...

  15.05.1999
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:48

  NĖNAVE  Nga lotėt valė tė nėnave tona
  Do tė ishin shkrirė
  Edhe ajsbergėt e polit verior
  Nga ankthet e nėnave tona
  Para kėmbėve tė tyre
  Do tė ishin shtrirė
  Tė gjitha bjeshkėt
  Nga dhembjet e nėnave tona
  Do tė kishin pėlcitur
  Tė gjitha prangat e qelive
  Me durimin pėr ēmimin Nobėl
  Tė nėnave tona
  U rebeluan liderėt botėrorė
  MBI SUPET E TYRE ERDHI PRANVERA NĖ KOSOVĖ!
  14.04.2003


  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:48

  PĖR ATA  Boshtin tim kurrizor
  Do t’ua fal pėr lapidar
  Sepse jeta
  Do t’mė kishte kaluar
  Nė frikė dhe pritje thikash
  Po tė mos ishin ATA.
  14.02.2003


  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:49

  DHUNA  Mos i burgosni pėllumbat
  Se burgosni lindjen tonė
  Burgosni varret tona nė ēdo shtresė
  Dhe ēdo pėllėmbė tė kėsaj toke
  Burgosni mendjen
  Frymimin dhe qenien tonė...
  Mos i vrisni pėllumbat
  Ata janė tė urtė
  Dėshirojnė vetėm qiellin e lirė
  Pėr tė fluturuar shlirshėm
  Dhe asgjė mė shumė...

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:49

  LIRINĖ E KAM ĖNDĖRRUAR
  PAKĖZ MĖ NDRYSHE  Lirinė e kam ėndėrruar pak mė ndryshe –
  Pa vrasje enigmatike
  E dėshmitarė qė i lėshon toka
  Pa dėshmitarė tė mbrojtur...
  E ėndėrrova lirinė
  Me shtrėngim duarsh
  Si nė skulpturėn e Tasim Lokajt
  Me parlament ku do tė flasė arsyeja
  Me Universitet vlerash tė larta
  Pa treg tė zi devizash
  Me dritė neoni shesheve
  E pa frigoriferė qė u vie erė e rėndė
  Me ujė pėr ujitjen e parqeve
  Dhe jo me gypa tė koroduar...

  Lirinė e kam ėndėrruar ndryshe
  Pakė-ė-ė-ėz mė ndryshe!

  06.05.2003
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:49

  DHEMBSHURI

  Futem nėn lėkurėn e secilit irakian
  Nga ēdo bombė e lėshuar
  Mė kėputet nga njė krah
  Nė ēdo vrasje fėmije
  Ndiej klithjen e dhembjes
  Nga ēdo pikė loti tė nėnave
  Mė betonohet zemra
  Alergjik jam bėrė nė tym e flakė...

  O2.04.2003
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:50

  SHFRENIM  Vėnies sė autobombave nė Stamboll

  Kėmbė, duar... fluturonin
  Episode rrėnqethėse
  Ekranit shfaqen
  Gjaku pentagrame mureve
  Dyshemeve harta vizatonte
  Rrugės vula turpi vuloste
  Stambolli i shtangur
  Kalimtarė tė shqetėsuar
  Vetėdija zhduket
  Fjalėt skuqen para gjakut
  Dhe mbeten memece
  Fotografitė do t’ua lėmė
  Peng brezave
  Pėr ta treguar shfrenimin
  Qė s’e kap dot truri...
  21.11.2003
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:50

  MARSIN DUA TA SHOH NĖ BEHARE  Sa herė vjen marsi
  I trembem rrėmujės
  Dhe prangave...
  Si e gjithė bota
  Dua ta shoh dushkun tė ēelur
  Vetėm nė gjelbėrim
  Ta pushoj syrin e etur pėr bukuri
  Marsin ta shoh nė behare
  Ta pushoj shpirtin e mekur ndėr stuhitė
  T’i kthej
  Pranverat qė m’i kanė vjedhur...
  16.04.2004


  Sponsored content

  NGA AGIM METBALA - Faqe 2 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Mon 01 Mar 2021, 08:39