Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  NGA AGIM METBALA

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:50

  PĖRKUSHTIME

  PELEGRINAZH NDERI  Adem Jasharit
  U mundova tė eci shtegut tėnd
  Qė kishte vetėm njė zgjidhje
  Ta shkruash emrin nė abetare
  E trupi mburojė plumbash
  E mata veten nė peshojė disfatė
  Nga e cila doli listė e gjatė...
  Pėr herė tė dytė e mata veten
  Me pjesėn e zemrės sime
  Tė ecė bjeshkės kur ēeli dushku
  Im bir hapi istikame
  U kthye duarsh me ushla pentagrame...
  Herėn e tretė
  Nuk e mata mė veten
  Mbase shtegut tėnd
  Ecėn vetėm dragonj e zana
  Tė tjerėt ishin tė pafuqishėm
  Pėr atė pelegrinazh nderi!
  10.09.2004
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:51

  TI MĖ JE FRYMĖZIM  Kolonel Tonit
  Sa herė kam thėnė mė vete
  Tė tė lė tė prehesh i qetė
  Ti mė ke ardhur nė njėmijė e njė pamje
  Sa herė kam thėnė tė mos i shikoj
  Fotografitė e tua
  Nė mesditė tė kam ėndėrruar
  Sa herė jam munduar
  Tė tė kushtoj ndonjė varg
  Fjalėt ishin tė pakta
  Sa herė kam dashur ta parafytyroj
  Bukurinė tėnde mbi tė gjitha bukuritė
  Ylberi mė dilte pėrpara me mijra imazhe
  Sa herė kam dashur ta pėrshkruaj
  Trimėrinė tėnde qė fjalė se thotė
  E letra nuk i zinte dot...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:51

  BLERIM E PAPĖRSĖRITSHĖM  Seladin Mullabazi – Micit

  Vargjet e mia pėr tė fėrgėllojnė
  Shpėrndahen grykave tė malit
  Unė skuqem me ndjenjat
  Fuqia e tij mė frymėzon
  Klithi nga bregu
  - Asgjė, asgjė s’paskam thėnė!
  Mė shtang kujtimi
  Ai ishte shėngjergj i shėngjergjave
  Blerim i papėrsėritshėm
  Qė u dha hijeshi maleve...
  Botėrisht pranoj:
  - I pafuqishėm jam
  Ta pėrjetsoj kujtimin pėr tė
  Fjalėt mė ikin grykave tė malit,
  Atje ku janė drangonjt e zanat...
  Lapsi mė kthehet nė pikėnisje
  Se fillimi dhe mbarimi –
  Ėshtė emri i tij!
  26.09.2003

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:51


  TĖ KĖRKOJ NĖ BARDHĖSITĖ  Budim Berishės
  Dhe ti nuk ka nevojė tė flasėsh
  Shesheve tė dehura
  Asnjė fjalė goje
  Atelieja jote ka romane
  Tė pashkruara
  Qė presin lindjen
  E brezit nė agim...
  Dhe ti vetėm hesht
  E dora jote e djathtė
  Me brushėn magjike
  Shėndosh zemrat
  Spėrkat kaltėrt – kaltėri horizontit
  Duke verbuar terrin
  Pa mėshirė...
  Dhe ti prapė hesht
  Natėn dielli ta rrezon ballin
  Bardhėsitė metaforat
  Zbusin pėllumbat e egėr
  Kukuvajkat trembin
  Dora e pėrgjakur nė kapixhik
  Ēizmja e rėndė digjet
  Pėrjetėsisht largohet me terrin...
  Nė relief lakohet emri yt
  Unė tė shoh nė bardhėsitė e qiellit
  Atje, atje tė kėrkoj miku im...
  26.09.2003

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:52

  VDISET PĖR TĖ JETUAR  Delegatėve tė Kaēanikut
  Tė gjithė ata
  U morėn n’grykė me jetėn
  Marshuan guximshėm
  Drejt cakut pa pikėpyetje
  Pėr jetė a vdekje

  Sot harresa e tyre
  Sikur po shtresohet pluhur
  Ama, vėrtet lėvozhga bie
  Por rritet bima e njomė e bukur...

  Rahovec, mė 19.02.2004

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:52

  RĖNKIM E DHEMBJE  Tė rrėmbyerve

  Rrėmbimi
  Nuk pėrshkruhet me fjalė
  Atė s’mund ta aktrojė asnjė aktor
  Para tij edhe dhembja tkurret
  Ėshtė dhembje mbi dhembje
  Trishtim mbi trishtim...
  Vetėm zemra e nėnės mund ta ndiejė
  Vetėm nga rėnkimi i saj
  Mund tė matet kjo dhembje...

  07.12.2003
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:52

  NĖNĖS SIME  Nė ēdo rrudhė tė ballit
  Paluar ke nga njė dhembje
  Por gėzimin pėrherė
  E pashė nė sytė e tu.
  Nga fytyra jote fluturonin
  Pėllumbat e bardhė
  Pas tė cilėve vrapoja me ėndje
  Pėr mua natėn e bėje ditė
  Se dita ishte e shkurtėr
  Tė m’i plotėsoje tė gjitha dėshirat...
  Edhe sot i thinjur
  Ndjehem aq i vogėl
  Para dashurisė tėnde mal
  Qė nuk matet me asgjė
  Ti ndjehesh me shpirt
  E prekesh me zemėr...
  06.12.2003
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:53

  HIJA JOTE MĖ NDJEK KUDO  Tim eti  Sa herė nė ecjen time tretem dhe harroj Zotin
  Faljet e tua mė kapin pėr veshi
  E unė zgjohem nga ėndrra e keqe...
  Sa herė dielli nė horizont
  Ma gjen kokėn tė mbuluar me jorgan
  Shati yt mė ēon peshė...
  Sa herė fjalėn
  E hedh pa menduar
  Urtėsia jote ma pren gjuhėn...
  Dhe, nuk i frikėsohem
  Jetės sė mbetur me gabime
  Hija jote mė ndjek kudo...
  Mė 06.12.2003.


  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:53

  BIJĖS SIME
  -Fitores  Nuk tė dua aq shumė
  Vetėm pėr faktin se pjesė e imja je
  Tė dua mbase edhe pėr diēka krejtėsisht tjetėr
  Se nė syrin tėnd ngjyrė gėshtenje
  Pėrherė rri zgjuar syēeltėsia
  Se nė ballin tėnd bėn rojė guximi
  Fytyrėn tėnde buzėqeshja stolis
  Tė dua se ecėn aq sigurt
  Shtigjeve tė jetės bija ime...

  21.O8.3003

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:53

  METAFORĖ E PĖRJETSHME  Nexhmije Pagarushės

  Ece shtigjeve me plot tė panjohura
  Kur tė tjerėt s’patėn guxim
  Notat i kėndove shqip
  Kur nė portė pėrgjonte veshi
  Kur nė ēdo dritare syri ndeshte syrin...
  Donin tė tė frikėsonin nė ēdo hap
  Ti ēdo herė edhe mė e fuqishme
  Nga thellėsi e shpirtit lindnin epopetė
  Dėshmi tė dhembjeve tona...
  Pėr ne qė u rritėm me kėngėn tėnde
  Qė qamė e qeshėm bashkė
  Je metaforė e pėrjetshme
  Simfonia jonė e pavdekshme...

  17.08.2003
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:53

  MEDALJONI  Secili qė ka puthur
  Mėngjesin nė ball
  Vetėm duke kėrkuar fjalėn
  Pėt ta shaluar
  Tė kalurojė mes njerėzve
  Ai nė ēdo hap ėshtė takuar me dashuri
  E gėzimi ia ka fshirė djersėn nga balli...
  Secili qė ka shtrembėruar kurrizin
  Duke e shndėrruar nė harqe
  Mu porsi degėt me peshė bore
  Pastaj do tė takohet me rrezet e diellit
  Qė burojnė nga sytė e njerėzve...
  Secili qė frikėn e ka pshtyrė nė fytyrė
  Rrezikun e ka pshurė nė gojė
  E turpin e ka shkelur me thembėr
  Do tė ec lehtė rrugės
  Dhe do tė ndiejė pasthirmėn e zogjėve...
  Ai s’ka ēka u trembet viteve nė vijim
  Stolisur me medalonin e nderit!

  24.08.2004
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:54

  LOT DHE SHPRESĖ  LIBRI ISHTE DĖNUAR ME VDEKJE  Kam ecur
  Kam ecur nėpėr teh tė shpatės
  Pėr tė treguar sa e rėndė ėshtė e vėrteta
  (kam vuajtur dhimbjet)
  Kur tė tjerėt kanė qeshur
  Dhe dehur me dhimbjet tona
  Kam qarė
  Kur tė tjerėt diferenconin
  Arkivolet e blombuara
  Kam shkruar shqip
  Kur libri ishte dėnuar me vdekje
  Kur tė tjerėt kishin bėrė aleancė me kėrbaēin
  Kur tė tjerėt kishin helmuar rrugėn
  Kam ecur kėmbė maleve pėrpjetė
  Pėr t’i takuar drangonjtė...
  Atėherė isha plot me serenada
  Duke pritur mėngjesin e ėndrrave - zhgjėndėr
  Tash rri nė udhėkryq
  Me njė pikėpyetje tė madhe nė ballė
  Dhashtė zoti tė jem nė ėndėrr
  Se ėndrra harrohet lehtė...


  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:54

  VETĖVRASJA E HESHTJES

  Pėrditė nė vend tė kaftjallit
  Nė pjatė na servohet nga njė brengė
  Nė tavolinėn pėr drekė
  Na shtrohet nga njė vdekje enigmatike
  E pėr ēdo darkė nė mbrėmje
  Para syve na vidhet shpresa....
  Heshtja pa kusht duhet bėrė vetėvrasje
  Ose ne ta vrasim botėrisht
  E nė gishtin tonė tregues
  Le tė lind guximi i fjetur...
  O3.09.2004
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:54

  HAPAT E MI

  Nė rrugėtimin tim
  Ēdo hap e kam stėrmatur
  Sepse nė kėto mote me udhėkryqe
  Semaforėt u ndalėn
  Vetėm me njė ngjyrė – kuq!
  Nė rrugėtimin tim
  Edhe sot hapin e hedh me kujdes
  Se nė kėtė trevė
  Janė ulur satelitėt e UFO-tė
  Duke na pėrgjuar ftohtas...
  Unė do tė vazhdoj rrugėtimin tim
  Ta hedh hapin nė drejtpeshim
  Pak nė letėr dhe pak nė CD
  Furtunat dhe uraganėt do tė pushojnė
  Hapat e mi do tė marrin trajtėn!
  12.05.2003

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:54

  YLBERI MA NGJYROS BALLIN  Sa herė e dėgjoj pulsin e zemrės sime
  Gabimit s’ia hap portėn me asnjė kusht
  Nė rrugėn time i mbyllet shtegu mashtrimit
  Urrejtjen e shkeli me themėr
  Ylberi ma ngjyros ballin...
  Durrės, 03.08.2003  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:55

  SHPIRTI NĖ SHUPLAKĖ  Kurrė nuk do tė isha trembur
  Nga askush dhe nga asgjė
  Po tė mos ishte syri im
  Qė ma shpalos shpirtin nė shuplakė...
  Durrės, 03.08.2003
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:55

  KĖNGĖT E MIA  Kėngėt e mia
  Kėndohen dhe kėndohen
  Me melodinė e vjetėr
  Nė mes meje dhe njerėzve
  Mes njerėzve dhe meje...
  Kėngėt e mia
  Nė ndėrdijen kureshtare
  Zemėr buēimė e jehonshme
  Nė tė gjeni kuptimin e ēastit
  Gjykimin e drejtė
  Nėn kureshtjen e shestuar...


  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:55

  NĖ FUND TĖ VRAPIMIT
  NDAHEN MEDALJET  Mė quani si tė doni
  Nuk do tė mė bezdisni fare
  Emri im fillon me shkronjėn e parė A
  Dhe paralajmėron dritėn e bardhė...
  Shamėni sa t’ju dojė shpirti
  Jam i fundit nga ata qė shahen
  Si hekuri kalitem me fjalėt e shkruara
  Kam lėnė faqe plot...
  Vini barrikada pa numėr
  Nuk ndalem me asnjė kusht
  Jeta ma ka mėsuar
  Vrapimin me pengesa...
  Nė fund tė vrapimit
  Ndahen medaljet...
  01.12.2003
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:56

  PO TĖ MOS FRYMONIM NE

  Kurrė s’kam dashur t’i bashkohem
  Shumicės vetėm pse forcėn
  E treguan me numėr
  E dhėmbėt u kėrcasin plot xixa
  Duke shkelur pa ndjenja...
  Kurrė s’kam pranuar tė eci pas tė “fortit”
  Mbase ai drejtėsinė e ndan
  Me kutin e dhembjes pa mėshirė
  Pėr tė marshuar fitores personale...
  Tė pasurin s‘kam preferuar ta shoqėroj
  Se shqisat atij s’i punojnė
  Instiktin e ka tė zhvilluar...
  Dhe po tė mos frymonim ne
  Shumica nė numėr kishte mbetur pakicė

  I forti i rrejshėm ishte frikėsuar nga vetja
  Ndėrsa i pasuri hajn kishte mbetur i uritur...

  03.12.2003
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:56

  PORTA IME  Portėn time ua kam mbyllur
  Dhe nuk ua hap
  Dallkaukėve qė mė kanė rrethuar nė hark
  Duke hedhur nga goja qė ua ka falur Zoti
  As atyre tė operuar nga atdhedashuria
  Qė paraqiten si kozmopolitė...
  Pėr tė gjithė tė tjerėt
  Urdhėroni
  Portėn e kam hapur krah mė krah
  Dhe ju pres me dashurinė e nėnės...
  02.09.2003
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:56

  PUTHIN PRAGUN E NDERIT  Kėngėt e mia
  Kėputen nė melodi tė vjetra
  Rrisin buzėqeshjen e fėmijėve
  Ndonjėherė shtojnė nga njė pikė
  Loti nė qepallė
  Lehtazi shndėrrohen nė serenadė
  Trokasin nė dritaret
  E xhamave tė mėrdhirė
  Pėr ta zgjuar dashurinė
  Befasishėm, po befasishėm
  Nė gjumė trembin
  Mizat kush i ka nėn kapuē...
  Kėngėt e mia ecin dhe ecin
  S’ngrihen nga tė ftohtit
  Mbase rreziten me rrezet e diellit
  Dhe puthin pragun e nderit...
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:56

  S’I HA PALLA PĖR KOPALLA  Sa herė kam tentuar
  Lapsin ta thyej pėrgjysmė
  Ai ėshtė mprehur pa kusht
  Rrugės goliatė tė verbuar
  Lapsi marshonte fitimtar
  E nė ballin tim pikat
  E djersės sė ftohtė...
  Sa herė pėr shkakun e lapsit
  Mė kthenin tre hapa mbrapa
  Ai mė hidhte gjashtė pėrpara
  Ndjenjat qė s’pėrjetohen nga secili...
  Perimetri i lapsit tim
  Kap tė gjitha meridianet
  Orbita e tij
  Satelit ėshtė
  Dhe s’i ha palla pėr kopalla...
  12.11.2003.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:57

  ZĖRI I NDĖRGJEGJES  Fjala
  E zgjidhi secilėn nyje
  Tė lidhur mbrapsht
  Tė vėrtetėn e shaloi botėrisht
  Djallit ia shqeu maskėn copė-copė
  Kėrbaēin e poshtėroi skajshmėrisht
  Spiunin e damkosi pėr jetė
  Ndėrsa grabitēarit ia mbylli fytin me tapė...
  Fjala jonė e bardhė
  Me guximin nėn sqetull
  Ndershėm marshon edhe sot
  Dhe vertikalisht qėndron si lapidar...
  05.05.2004
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:57

  LODHJA  U lodha nė udhėkryq
  Nė pritje tė ndėrrimit
  Tė ngjyrės sė kuqe
  Derisa m’u zbardhėn flokėt...
  U lodha e timpanėt
  M’u shqyen gjerė e gjatė
  Me refrenet demode
  Patriot-trathtarė, patriot-trathtarė...
  Dhe tash fare jam shurdhuar...
  U lodha e bebėzat
  Mė janė verbuar tėrėsisht
  Me fytyra tė njėjta nė skenė
  Duke ndėrruar maskat
  Nė mėnyrė serike
  Gjatė katėr stinėve tė vitit...
  03.07.2004
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga shaban cakolli Tue 21 Sep 2010, 06:57

  SHLAT I KAM PENTAGRAM GISHTĖRINJVE  Unė nuk di tė bėrtas
  Dhe ēmendurinė ta vej nė peshore
  Butas belbėzoj melodi
  Tė vjetra pėr tė gjithė...
  Nuk jam mėsuar nė pjatė
  Tė mė servohet djersa e huaj
  Familjes sė ushujzave s’i takoj
  Mbase grykėn e fytit e kam tė ngushtė
  Ushlat i kam pentagram gishtrinjve...
  Unė nuk i dua duartrokitjet
  False qė i merr era
  Dhe i shkep lėndinave tė harresės
  Dua t’m’i dėgjojnė meloditė
  Me dashuri
  Qofshin vetėm edhe katėr veta
  Pėr t’mė pėrcjellė ndershėm
  Pėr nė banesėn e fundit...

  12.11.2003

  Sponsored content

  NGA AGIM METBALA - Faqe 3 Empty Re: NGA AGIM METBALA

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 04 Mar 2021, 02:04