Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Pėrse meshkujt duan mė shumė femrat "e djallėzuara"?

  Anonymous
  Vizitor
  Vizitor

  Pėrse meshkujt duan mė shumė femrat "e djallėzuara"? Empty Pėrse meshkujt duan mė shumė femrat "e djallėzuara"?

  Mesazh nga Vizitor prej Fri 29 Jan 2010, 20:44

  nuk ėshtė mister shumė i madh, se femrat "e djallėzuara" janė tė preferuarat e meshkujve, mė tepėr lakmohen se ato qė janė engjėllushat, tė urtat, tė maturat, tė butat dhe qengjat e urta tė nėnave. pėrse duhet tė ishte kėshtu? do tė befasoheni kur tė shfletojmė ca pikėpamje nė tė cilat kanė ardhur shumė psikolog e nė veēanti Sigmond Frojdi, tė cilin e ksihin pyetur nė njė seminar studentėt e tij tė psikologjisė, se pėrse mashkulli ka aq shumė pasion ndaj femrės dhe mbretėritė ēmenden dhe rrėzohen kullat e larta? ndėrsa frojdi pa njė pa dy u kishte thėnė atė qė ėshtė dashur tė ishte pėrgjigje e thjeshtė por shumė domethėnėse. e duan sepse nga femra janė dalur tė gjithė meshkujt, dhe e tėrė bota!!! studentėt kishin mbetur shumė tė habitur duke ditur se Perėndia e ka bėrė mė parė mashkullin e mė vonė nga brinja e tij edhe femrėn. por, kjo ėshtė njė surprizė se bota ka ndryshuar, duke i dhėnė njė rėndėsi tė veēantė prezencės sė femrės.
  kėta psikolog kanė ardhur tek njė pėrfundim shumė iteresant se pėrse "tė djallėzuarat" nga bota e femrave janė mė tė ēmuara tek meshkujt?
  1. "tė djallėzuarat" janė femra me shpirt tė lirė, tė cilat nuk hezitojnė tė provojnė ēdo gjė pėrtė ndėrtuar jetėn e tyre tė rehatshme. ato janė shumė tė pėrafėrta me mashkullin dhe shi pėr kėtė arsye janė shumė mė tė dėshirueshme.
  2. Femrat e tilla nuk janė tė kėqija, tė paedukuara, tė pacipa, agresive, por vetėm u lejojnė vetes tė kenė shpirtin e lirė, dhe kjo ka njė vlerėsim pozitiv tek meshkujt. asociojnė ēdo gjė qė ka jeta e mirė, dhe nuk friokhen as nuk turpėrohen qė tė tregojnė veti tė tilla,madje shpesh edhe nė mėnyrė provokative, vetėm pėr tu pėlqyer meshkujve...
  3. janė aq tė lira shpirtėrisht, sa qė pavarėsia e tyre nuk u lejon qė tė hyjnė nė ndonjė lidhje serioze dhe jetėgjatė. kjo ndjenjė ēmohet shumė tek meshkujt, sepse lirohen nga barra dhe stresi se njė ditė tėrė kėto ndjenja duhet tu rrėfejnė nė ndonjė darkė apo drekė tek tė afėrmit e saj.
  4. Garderoba ėshtė shumė e lirė dhe provokative, madje shumė seksi pėr tė bėrė pėrshtypje bazike, sidomos nė fustanellat e shkurtėra, pastaj kėpucėt e takave shumė tė larta dhe ēorapėt e murrme nė tė zeza, qė reflekton njė kurreshtje pėr tė dizajnuar epshet e gjinisė sė kundėrtė.
  5. nėpėr ndeja dhe ahengje kanė fjalorin shumė ėt pacipė dhe tregojnė barcoleta me pėrmbajtje "tė yndyrshme" apo krejt rreth "uēkurit" e qė ngjall tek meshkujt njė asociim tė nivelit tė lartė emocional.
  6. femrat e tilla janė shumė tė ngjashme me botėn mashkullore, e qė meshkujve u jep njė siguri shtesė, sespe shpesh mund ėt rrėfehen pa dorėza pėr romansat e tyre tė mėhershme, duke mos shkaktuar ndonjė tėrmet tė posaēėm.
  7. shumė me rėndėsi ėshtė se janė edhe nė krevat tė lira dhe provojnė gjėra mjaft tė reja dhe inovacione, duke dashur ta bindin mashkullin se nuk ka mė tė mira se ato.
  8. Ato nuk reagojnė keq nėse u bėnė ndonjė kompliment shumė provokativ, nėse i lavdėron se kanė gjoks tė mirė apo vithe tė pėrkryera, pėrkundrazi ato do ta marrin si njė kompliment qė duhet shfrytėzuar pėr tė pėrforcuar pozitėn e tyre nė atė rreth. madje do tė dėshirojnė qė tė spikasin edhe mė tepėr kėtė veēori tė pėrlėvdėruara.
  ishin me pak fjalė kėto tipare tė femrave lozonjare dhe mė shumė tė djallėzuar, edhe ps ebota e tyre ėshtė etillė.

   Ora ėshtė Wed 15 Jul 2020, 21:20