Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.
Forumi Guri Bardhė

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Wed 01 Aug 2007, 02:56

  Poezitė qė do tė keni rastin tė lexoni nė vazhdim, janė poezi humoristike dhe i kam shkruar vetė unė.
  Sarkazma qė kėto poezi bartin nė brendėsi tė tyre, nuk ka pėr qėllim ofendimin apo pėrēmimin e askujt!
  Unė i kam shkruar vetėm e vetėm pėr qejf, ndaj nuk kam dėshirė qė asnjėri prej jush qė do ti lexojė kėto poezi, qė tė mos i marrė seriozishtė apo pėr ofendim...

  Ju faleminderit shumė pėr mirėkuptimin tuaj tė sinqertė.
  Lexim dhe argėtim tė kėndshėm.

  Me respekt pėr ju:
  Saimiri...


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon 29 Oct 2007, 01:40, edituar 2 herė gjithsej


  ________________________________
  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Tue 28 Aug 2007, 12:37

  IKU UJI...

  Iku uji, iku uji
  moj e mjera popullsi!
  Hapni cezmat edhe prisni,
  pas dhjete oresh, do te vije!

  Kur uji te kete ardhur,
  shume shpejt do te shkoje!
  Mbushni kovat dhe legenet
  qe t'ju gjenden, per nevoje!

  Ate uje qe pini,
  ju lutem ziejeni mire!
  Pasi nje gomar i ngordhur
  eshte hedhur ne Boville!

  Rrofte shume, tregu i lire,
  qe sjell uje te importuar!
  Ne ditet qe do te vijne,
  do bejme dush, me uje te gazuar...


  ________________________________
  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Tue 28 Aug 2007, 12:38

  NE PARK

  Ne kete buzembremje,
  ne nje stol te parkut.
  Per dashni jane ndezur,
  ndjenjat e nje plaku.

  Me plaken e tij prane,
  ulur ne stol qendrojne.
  Me nostalgji e mall,
  te kaluaren kujtojne.

  Ju kujtohen vitet,
  kur enede ishin te ri.
  Dhe heret e panumerta,
  qe benin dashuri.

  Ndaj kjo nostalgji,
  plakut na i ngjalli.
  Nje te zjarrte dashuri,
  porsi ajo, e nje djali.

  Mbi trupin e plakes,
  duart i leshon.
  Por per fat te keq,
  plaka nuk pranon.

  Nuk eshte pune per ne,
  thote plaka e rraskapitur.
  Ne jemi shume te vjeter
  dhe behet gati, per tu ngritur.

  Plaku i kap doren,
  dhe i thote, ku po shkon?
  Vertet jemi te vjeter
  por gjaku, po na valon.

  Duke i thene keto fjale,
  e puth ne buze lehte.
  Duart me ngadale,
  mbi gjokse ia mbeshtet.

  Mos keshtu thote plaka,
  se lame kokrren e namit.
  Ketu ne mes te parkut,
  ne rreze te akshamit.

  Sa per kete pune,
  ti mos u merzit fare.
  Kete pune, thote plaku,
  e bejne, burra me kollare.

  Duart, ia heq nga gjokset,
  tek kofshet ia leshon.
  Plaku tashme i eksituar,
  qe veten me se kontrollon.

  Plaka e shkrete nuk do,
  por c'fare ti beje plakut.
  Qe i eshte mbushur mendja,
  ta beje ne mes te parkut.

  Mua po me vjen turp,
  thote plaka e zene ngushte.
  Turpin e kane ngrene me buke,
  thote i shkreti plakush...


  ________________________________
  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Tue 28 Aug 2007, 12:39

  A te kujtohet?!...


  A te kujtohet e dashur,
  takimi yne i pare?!
  Kur une pija ''L.M'' te kuqe,
  e ti pije Marlboro te bardhe.

  E ndersa ne disko atje tek bari,
  kur po merrnim per te pire.
  Ti koktele me kampari,
  ndersa une nje shishe birre.

  Pastaj kur dolem nga diskoja,
  per te ikur ne shtepi.
  Une i shkreti u nisa ne kembe,
  ndersa ti more taksi...


  ________________________________
  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Wed 05 Sep 2007, 11:42

  NE AUTOBUZ URBAN

  Sa po futesh brenda
  Degjon keti zera
  Uuuuuu, Buuuuuuu
  Uuuuuu, Buuuuuuu.

  Kur ja, atje ne fillim
  Degjohet nje ze tjeter
  Eshte faturina qe bertet
  Beni gati, leket dhe abonete.

  Pak me tutje nje femi
  Qe eshte grindavec
  Qan me nje ze te c'jerrur
  Ueeeeeeee, Ueeeeeeee.

  Pas qarjes se femijes
  Degjohet nje tjeter britme
  Mooooooooos, moreeeeee
  Me vodhen portofolin.

  Ai qe bertiti me te madhe
  Se i vodhen portofolin
  Ishte i shkreti xhaje
  Qe sapo kishte marre pensionin.

  Nje burre perballe xhajes
  Grabitesin, shume mire e pa
  Por nga fytyra kercenuese e tij
  Me tregu, dot nuk ia mba.

  Oooooo shofeeeeeeer
  Mbaje autobuzin
  Therret xhaja i pilelluar
  Mire por hajduti, eshte larguar..


  ________________________________
  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Fri 21 Sep 2007, 01:57

  PLAK SHKERDHATA

  Ne pallatin per karshi
  Eshte nje plak shkerdhat
  Ne ballkon tere diten rri
  Komshijen plake, se le rehat.

  Sa here qe del plaka
  Ne ballkonin e shtepise
  Ia fillon ky plak shkerdhata
  Me kenget e dashurise.

  Me zerin ne kupe te qiellit
  Komshijes plake i kendon
  Ashtu si puna e gjelit
  Kur pulen e shikon...


  ________________________________
  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Pictur10
  Odeta
  Odeta
  Mikeshe Forumi
  Mikeshe Forumi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 491
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Neper Lendinat e Endrrave
  Profesioni : ...
  Pikėt : 432
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 24/09/2007
  Humor : ...

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Odeta prej Tue 15 Jan 2008, 01:34

  Pergezime Saimir per keto poezi qe te bejne me te vertete
  per te qeshur.

  Me pelqyen te gjitha poezite me larte, por me se shumtu me
  pelqeu ajo e titulluar ' Ne park '.

  Urime dhe suksese te metejshme.


  ________________________________
  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. ILoveYouAnimRvText
  Gurabardhesi
  Gurabardhesi
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Numri i Postimeve : 250
  Vendndodhja : Diku ne toke
  Profesioni : Qefli femrash
  Pikėt : 623
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 29/07/2007
  Humor : Qesh sa te mundesh...

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Gurabardhesi prej Wed 16 Jan 2008, 03:54

  Urime, urime Saimir.

  Me te vertete shume poezi te bukura.
  Jam shkrire duke qeshur kur i lexova.

  Gjithsesi shpresoj qe te shkruesh edhe te
  tjera poezi si ato me lart ne vzhdim.


  ________________________________
  Gjak Shqiptari, Sy Shqiponje, Zemer Luani...
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Scarface prej Tue 29 Jan 2008, 01:18

  Me te vertete shume poezi te bukura.
  Po sa mire i ke thurur mor Saimir.
  Te betohem qe me ke shkrire se qeshuri me keto poezi qe paske shkruar.
  Sidomos ajo poezia '' Ne Park'' me shriu fare. Laughing Laughing Laughing

  Hallall ta befte zoti dhe ec vazhdo sic ia ke nisur...


  ________________________________
  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Scarfa10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Fri 15 Feb 2008, 02:39

  Faleminderit; Odeta, Gurabardhesi dhe Scarface per fjalet tuaja
  te embla.
  Jam munduar disi ne thurjen e ketyre poezive dhe me vjen mire
  qe j'u kane pelqyer.

  Sinqerishte:
  Saimiri...


  ________________________________
  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Fri 15 Feb 2008, 02:43


  POLITIKEN KEMI NE GJAK...

  Jemi popull
  Me tradita
  Rrojme pa uje
  Edhe pa drita.

  Jemi popull i vogel
  Me drejtues te nalte
  Nuk bindemi aq lehte
  Politiken kemi ne gjak.

  Jemi popull
  Me emer te madh
  E gjithe bota
  Ne goje na mban.

  Na mban ne goje
  E na ka zili
  Qe ne kemi
  Njeqind parti.

  Por te gjithe
  Te thone c'te dojne
  Ne politiken
  S'do ta leshojme.

  Shume parti
  Jane me te vertete
  Si kemi per ndonje hall
  Por i kemi per qejf.

  Qe te gjitha partite
  Rrofshin sa malet
  Qe na i qajne
  Te gjitha hallet...


  ________________________________
  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Fri 15 Feb 2008, 02:46


  BINGO

  Nga mengjesi, deri ne mbremje
  Neper bingo ne qendrojme
  Me seri i blejme biletat
  Por vec humbasim asgje s'fitojme.

  Ah kjo bingo e mallkuar
  Mikrob na eshte bere
  Asnjehere s'kemi fituar
  Por prape se prape, nuk e leme.

  Edhe naten ne gjume
  Me ze te larte bertasim
  Trembim femijet dhe grun
  Bingo, kur therrasim.

  Ketu nuk je ne Bingo
  Por je ne krevat
  Thone grate e merzitura
  Dhe te mbushura me inat.

  Neper bingo e lojra fati
  I lame te gjitha parate
  Nje nga nje kane filluar
  Te na ndajne dhe grate...


  ________________________________
  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Pictur10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Fri 15 Feb 2008, 02:47


  FUSHATA ELEKTORALE

  Sot ne kete dite
  Eshte hapur fushata
  Jane sulur te gjitha partite
  Ne fjalime te gjata.

  Populli eshte ndare ne dysh
  Nje pjese per Salen brohorasin
  Pjesa tjeter e mbetur
  Fatosin, duartrokasin.

  Sa mitingje te medha
  S'jane pare ndonjehere
  Bertet populli i ngrate
  Qe s'do te marre gje asnjehere.

  Ne mitingun e PD-se
  Berisha mban fjalimin
  Votoni, deputetet e mi
  Qe te luftojme krimin.

  Ne mitingun e PS-se
  Nano flet porsi gjithmone
  Hidhet populli e kot bertet
  Dhe asnje fjale nuk kupton.

  Po erdha une ne pushtet
  S'do te keni mungese te ujit
  Eshte premtimi i Saliut
  Por si mbushet mendja, askujt.

  Une ju premtoj energjine
  Thote fatosi, nga ana tjeter
  Por qe te gjithe e dine
  Se premtimi, eshte genjeshter.

  Ne qofte se do te votoni
  Per te djathen kete radhe
  I thote Saliu popullit
  Do te beni palle.

  PD-ja ju mori milionat
  Thote Fatosi me tej
  Votoni per te majten
  Po deshet tjua kthej.

  Fatosi eshte hajdut
  Mos i jepni vota
  Thote Salu me ngut
  Premtimet e tij jane te kota.

  Sali ju sjell 97-n
  Po esrdhi ne pushtet
  Mos e votoni,thote Fatosi
  Po deshet te jetoni te qete.

  Pra sejcila parti
  Beri premtimet e veta
  Dhe gjithkush e di
  Qe jane vetem genjeshtra...


  ________________________________
  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Pictur10
  Alma
  Alma
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Taurus
  Numri i Postimeve : 111
  Mosha : 32
  Vendndodhja : USA
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 127
  Vlersuar : 10
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Sigurishte.

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Alma prej Mon 14 Apr 2008, 22:25

  Urime per keto poezi satirike Saimir dhe te them te drejten me pelqyen shume, sidomos ajo me plakun dhe plaken ne park...

  Shpresoj qe te lexojme edhe te tjera poezi satirike nga ti ne te ardhmen.

  Gjithe te mirat nga une Alma...


  ________________________________
  "Mos ia bej tjetrit ēka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty"
  Daniela
  Daniela
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 403
  Mosha : 35
  Vendndodhja : Ketu...
  Profesioni : Jua them pasi te mbaroj shkollen
  Pikėt : 239
  Vlersuar : 17
  Data e Regjistrimit : 14/04/2008
  Humor : Me pelqen Humori

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Daniela prej Tue 22 Apr 2008, 00:14

  Pershendetje Saimir dhe urime per temen.

  Poezite e postuara me larte ishin shume te bukura dhe me kane shkrire duke qeshur teksa po i lexoja.
  Ama ajo poezia e titulluar 'Ne Park' me keputi fare duke qeshur saqe edhe mamaja nga dhoma tjeter u be kurioze dhe me erdhi tek koka, per te vene re se cfare po shikoja...
  Nejse se e nderrova faqen shpejt dhe nuk e lejova qe ta lexonte.
  Hahahahahaaaaaaa.

  Urime per keto poezi kaq te bukura qe me te vertete nuk i'u reziston dot pa qeshur.

  Gjithe te mirat nga une...
  Anxhela-2008
  Anxhela-2008
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Leo
  Numri i Postimeve : 98
  Mosha : 31
  Vendndodhja : Shqiperi
  Pikėt : 129
  Vlersuar : 11
  Data e Regjistrimit : 12/05/2008
  Humor : Shume

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Anxhela-2008 prej Mon 12 May 2008, 08:43

  Daniela shkruajti:Pershendetje Saimir dhe urime per temen.

  Poezite e postuara me larte ishin shume te bukura dhe me kane shkrire duke qeshur teksa po i lexoja.
  Ama ajo poezia e titulluar 'Ne Park' me keputi fare duke qeshur saqe edhe mamaja nga dhoma tjeter u be kurioze dhe me erdhi tek koka, per te vene re se cfare po shikoja...
  Nejse se e nderrova faqen shpejt dhe nuk e lejova qe ta lexonte.
  Hahahahahaaaaaaa.

  Urime per keto poezi kaq te bukura qe me te vertete nuk i'u reziston dot pa qeshur.

  Gjithe te mirat nga une...

  Hahahahahahahahahaahhahahahahahaaaaaaaaaa....
  E forte fare edhe kjo...

  P.S: Urime per poezite Saimir, ishin me te vertete shume te bukura...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Sun 18 May 2008, 00:20

  Pershendetje.
  Ju faleminderit shume per vleresimin e poezive te mia, dhe mbi te gjitha,
  me behet shume qejfi qe po ju pelqejne...

  Sinqerishte:
  Saimiri...


  ________________________________
  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Pictur10
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga fjolla-1 prej Sun 08 Jun 2008, 01:51

  Pershendetje .
  Vertet me pelqyen keto poezite qe lexova me lart.Shume te mira.
  Te mbetet te vetem te vazhdosh keshtu.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 23 Jul 2008, 09:44

  po saimiri vertete te bukura dhe humoristike,pergezime.
  Scarface
  Scarface
  Anėtar Veteran
  Anėtar Veteran

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Gemini
  Numri i Postimeve : 1400
  Mosha : 33
  Vendlidja : Nė Maternitet...
  Vendndodhja : Sa kėndej, e sa andej.
  Profesioni : Time Killer
  Pikėt : 1955
  Vlersuar : 42
  Data e Regjistrimit : 15/01/2008
  Hobi : Jeta e natės...
  Humor : Po tė kishte halla ko*e, do i thirrnim xhaxha...

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Scarface prej Thu 30 Oct 2008, 04:03

  Saimiri shkruajti:
  POLITIKEN KEMI NE GJAK...

  Jemi popull
  Me tradita
  Rrojme pa uje
  Edhe pa drita.

  Jemi popull i vogel
  Me drejtues te nalte
  Nuk bindemi aq lehte
  Politiken kemi ne gjak.

  Jemi popull
  Me emer te madh
  E gjithe bota
  Ne goje na mban.

  Na mban ne goje
  E na ka zili
  Qe ne kemi
  Njeqind parti.

  Por te gjithe
  Te thone c'te dojne
  Ne politiken
  S'do ta leshojme.

  Shume parti
  Jane me te vertete
  Si kemi per ndonje hall
  Por i kemi per qejf.

  Qe te gjitha partite
  Rrofshin sa malet
  Qe na i qajne
  Te gjitha hallet...

  Hahahahahahahahaaaaaaaaaa.... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
  Bravo, bravo Saimir.
  Me te vertete shume e bukur kjo poezia.


  ________________________________
  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Scarfa10
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Administratori prej Sun 11 Jan 2009, 00:40

  Pershendetj Fjolla-1, Shaban Cakolli dhe Scarface.

  Ju falenderoj nga zemra dhe m behet shume qejfi qe poezite satirike qe kam sjelle me lart ju kane pelqyer.


  Kalofsh mire.

  Sinqerishte:
  Saimiri...


  ________________________________
  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Pictur10
  Paula
  Paula
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 120
  Mosha : 43
  Vendndodhja : shkolle
  Profesioni : mesuese
  Pikėt : 186
  Vlersuar : 7
  Data e Regjistrimit : 09/01/2009
  Humor : jo dhe shume

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Paula prej Mon 02 Feb 2009, 22:54

  Pershnetje dhe urime per poezit e shkruara me larte Saimir.
  Ishin me t'vertete shume t'bukura dhe megjithese pasqyronin me shume humor, serish behej fjale per gjera tverteta.

  T'uroj gjith t'mirat n'jete dhe pune.

  Me respekt, Paula
  shpirti_omel
  shpirti_omel
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 220
  Mosha : 36
  Vendndodhja : Ne planetin Toke
  Profesioni : Student akoma
  Pikėt : 343
  Vlersuar : 8
  Data e Regjistrimit : 14/11/2008
  Humor : Me pelqen

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga shpirti_omel prej Tue 01 Dec 2009, 01:58

  Pershendetje Saimir dhe urime per poezite satirike, te lidhura dhe sajuar aq bukur.

  Suksese te metejshme.


  ________________________________
  Te semurin dhe mikun, ku ti prekesh i'u dhemb !!!...
  dinipress
  dinipress
  Anėtar/e i/e thjeshtė
  Anėtar/e i/e thjeshtė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 7
  Mosha : 34
  Pikėt : 21
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 15/02/2010

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga dinipress prej Mon 15 Feb 2010, 13:51

  SHUM TE MIRE POR NORMAL SE JAN PER TE QESHRU SE PER TE QAR BOLL KEMI PROBLEME HEHEHHE
  Genta
  Genta
  Anėtar/e Pėrparues/e
  Anėtar/e Pėrparues/e

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 96
  Mosha : 32
  Pikėt : 322
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 31/03/2009

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Genta prej Tue 23 Mar 2010, 05:49

  Urime dhe suksese ne vazhdim.

  Sponsored content

  Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė. Empty Re: Poezi Humoristike, tė shkruara nga unė.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 02 Jun 2020, 09:47