Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  HUMORISTIKE

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  HUMORISTIKE Empty HUMORISTIKE

  Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 07 Sep 2007, 19:28

  cheers cheers
  TE MENDUARIT GOMARISHT
  Naishte seqna ishte
  njehere ne Druvar
  nje gomar
  mizat i priste me bisht
  dhe mendonte gomarisht.

  Nuk jetohet
  me barre ne shpine
  do te iku
  do ta le shtepine!


  Iku gomareziu
  e la shtallen
  shkoi ne fund t“katundit
  ia krisi pikes se gjumit.

  Dhe,kur i doli gjumi
  pa ujkun te lumi.


  E ktheu koken anash
  pak sa me pertese
  ujku dhembemprehti
  i thote"Miremengjez"

  Deshi gomarziu
  te beje nje taktike:

  Me fal se po iki
  prijesi ujqerise,
  atje me pret zoteria
  shume pune ka shtepia!

  Te ikish nuk ia del
  or gomar dembel
  une dhe ti
  duhet shtruar nje duel
  me vjen keq gomar zoteria
  por barkun tim,e ka marre uria.

  Denesi gomari
  e tha fjalen e fundit:

  Ah,edhe njehere
  sikur t“i kthehesha bujkut
  dhe tś shpetoja
  dhembeve te ujkut
  barra do te me dukej
  e lehte si vese
  te gjitha punet do t“i beja
  pa pertese.

  Thone qe nga ajo dite
  ai gomar
  kurre me ngreri bar
  as mizat nuk i priti me bisht
  nuk mendoi me kurre gomarisht.!
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  HUMORISTIKE Empty Re: HUMORISTIKE

  Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 11 Sep 2007, 18:25

  ĒELĖSAT

  Petriti po vinte nga shkolla,te dy duart i kishte te nxena,njeren me qante librash,tjetren me qante sportesh,deri sa po lironte duart e futi ēelesin ne goje,por pa dashmas e gelltiti!E u merakos me teper se do ta qortonte e ama,sesa qekishte gelltitur ēelesin.E mori telefonin dhe duke denese e thirri nenen te puna dhei rrefeu:Me fale mami,padshur e kam gelltitur ēelesin e shtepise!Mos qaj i tha e ema,provo te hysh per dritare!!!!!
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  HUMORISTIKE Empty Re: HUMORISTIKE

  Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 12 Sep 2007, 23:51

  KOLLITJA
  Nje rrapsod nga Kosova,qe dikur kendonte neper oda e dasma,i kishte
  thene nje miku,qe sahere kollitej gjate kenges,po e shajka dikend!
  Shkonky rrapsodi ne nje dasme ne Dardane,ia fillon kenges,e dasmoret i brohorisin,hajde more te lumte!Rrapsodi po u pergjigjet me nje bresheri te kolliturash,khuuuu,khuuuuuuuu!Nje plak i menqur po i drejtohet:O,kengetar:TEKEMI THIRRUR PER KENGE SE KETE E KEMJESHTRI,sa per te kollitur mos u mundo ti hiq,kjo eshte mjeshtria jone,ti kendo kursene kollitemi.Euu,mixhe bre qma ke terur kollin,i tharrapsodi,i cili tere kohen kendoi,dheme nuk u kollit fare.
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  HUMORISTIKE Empty Re: HUMORISTIKE

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 16 Sep 2007, 01:25

  PUTHJA

  Nje plak zbriti ne Prishtine nga thellesia e maleve,per te ble disa gjera.Rruges duke ecur drejt qendres,i pa dy te rinje duke u puthur!
  I pa mesuar te shihte gjera te tilla ne malesi,u ndal nje qast dhe po i veshtronte!Vajza e hetoi dhe po i thote te dashurit:Ndale puthjen!Perse e pyeti djali?Sepse dua te e pyes diqkaate plak-dhe e thirri:O migje!Oj,u pergjegj mixha.A i thone puthjes dashuri?Ngo mixhes,i tha plaku:Sa per dashuri une nuk dij,po e di qe lisi me te ferkueme nuk rrezohet!Per te rrezuar lisin,duhet patjeter te ia fusish sopaten,ose sharren,iu pergjegj plaku!!!
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  HUMORISTIKE Empty Re: HUMORISTIKE

  Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 28 Sep 2007, 00:45

  IK BABA SHEH
  Ne nje fshat afer nesh,ra nje shi i madh dhe tere fshatin e kaploi uji.Mevone uji filloj te hyje neper shtepia dhe njerezit dualen nga shtepite.Shehut po i dhimbsej pasuria dhe po perpiqej te shpetonte diqka qka eshte e mundur te shpetohet.Djalii shehut kishte ikur nga shtepia dhe kishte dalur po rrinte ne nje breg.Nje fqi i thirri:O ēun,si bre vet ke ikur je dal ne breg,e babain e ke lene ne uje?Atehere djali thirri baben:O baba sheh,po ik more gomar-se po te mbyte uji.Te gjithe fshataret qeshen!!!
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  HUMORISTIKE Empty Re: HUMORISTIKE

  Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 27 Oct 2007, 23:55

  KAQIKU I PULĖS

  Njė mėrgimtarė po ankohej dhe po i thoshte shokut:Ti nuk e din sa koprrace e kam gruan:Tėrė javėn mė jep vetėm kaēik pule.

  -Oh,po kjo ėshtė bukur,po i thotė shoku!
  Po,por ēdo ditė ha nga i njejti kaēik.!!!
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  HUMORISTIKE Empty Re: HUMORISTIKE

  Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 30 May 2008, 05:47

  PREJ NGA JE?
  Gjatė ofenzives serbe tė shtatorit 1998,nė malet e Qyqavices u strehuan shumė familje nga Drenica.

  Njėra prej grave po e pyet tjetren:Prej nga je,oj shoqe?
  -Nuk e di as vetė.Kam qenė e martuar nė Polac,dy javė ndeja nė Galicė,njė muaj nė Dubofc,tani tri ditė kėtu nė bjeshkė.E ti a poe din tash nga jam?
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  HUMORISTIKE Empty Re: HUMORISTIKE

  Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 30 May 2008, 05:54

  E KAM NEM VIĒIN

  Nė Prekaz tė poshtėm,ishin vendosur disa familje qe mundoheshin te i iknin rrezikut te luftes.I zoti i shtepisė pasi kishte shumė musafir,e preu njė viē.Nė kohėn edarkės i erdhi edhe njė nip.

  Daja po i thotė nipit:Rras mish,se e kam pre at viēin,a e din kur e nemsha,i thosha tė hėngėrshin qenėt!!
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 61
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  HUMORISTIKE Empty Re: HUMORISTIKE

  Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 30 May 2008, 05:59

  A FLEN DREQI?
  Njėherė njė grua kishte pasur rast tė fliste me dreqin!Kush je ti?-e pyeti gruaja?-Jam satani!Ēka bėnė kėtu?Erdha tė vizitoj,i tha satani!-Po a flen ndonjėherė?-e pyeti gruaja-Po flej,u pergjegj ai!-Kur?-Pyeti gruaj?
  -Ditėn ju pėrgjegj satani!-A ke jostak,e pyeti gruaja?-Po jostak e kam dembelin qe flen diten,unė flej mbi te iu pergjegj satanai.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 36
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  HUMORISTIKE Empty Re: HUMORISTIKE

  Mesazh nga Administratori prej Fri 30 May 2008, 09:51

  Urime per barsaletet i nderuar Shaban.
  Ishin me te vertete shume intersante dhe per te qeshur.
  Vetem vazhdo keshtu sikurse ia ke nisur se ia ke marre per bukuri...

  Miqesishte ndaj teje:
  Saimiri...


  ________________________________
  HUMORISTIKE Pictur10
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  HUMORISTIKE Empty Re: HUMORISTIKE

  Mesazh nga fjolla-1 prej Tue 17 Jun 2008, 05:20

  Pershendetje Shaban Cakolli.

  Urime per barsaletet .Me bene vertet per te qeshur.Vazhdo dhe suksese.

  Cdo te mire.


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  HUMORISTIKE Empty Re: HUMORISTIKE

  Mesazh nga fjolla-1 prej Tue 17 Jun 2008, 05:45

  Ja dhe une disa.
  Mesuesja dhe nxansit ne vazhdim....
  Ne klase mesuesja pyet nxenesit : -Ne nje peme jane 5 zogj. Nje gjahtar qellon me pushk gjuetie dhe vret 3 zogj. Sa zogj mbeten ne peme? -2 zogj mesuese ,pergjigjet nje nxenes -Bravo e gjete thote mesuesja Nje nxenes tjeter ngrihet dhe e kundershton : -Ne peme nuk mbeti asnje zog mesuese se u tremben nga zhurma e pushkes. Mesuesja e vene ne pozite mendohet pak dhe i thote: bravo me pelqen llogjika qe perdor. Po ky nxenes thote: -Ta them edhe une nje probleme mesuese? -Thuaje ia kthen mesuesja -Jane 3 femra duke ngrene akullore,e para e lepin me majen e gjuhes e dyta me gjithe gjuhen dhe e treta e fut akullore ne goje, cila nga keto te treja eshte e martuar? -Ajo qe e fut te gjithe akulloren ne goje -thote mesuesja Jo mesuese, ajo qe ka unaze te gishti, por gjithsesi me pelqen llogjika qe ndjek .


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  HUMORISTIKE Empty Re: HUMORISTIKE

  Mesazh nga fjolla-1 prej Tue 17 Jun 2008, 05:47

  Martohet njoni,,,,,

  Martohet njoni qe ska pas femen kurr me heret edhe kta te familjes bahen marak se qka ko me bo kur te hyn dhanderr edhe nejse ma hyn dhanderr edhe tash spo din qka me fol me nusen, i thot nuses a kan pas pemt sivjet ajo ja bon valla jo, ai i thot po na kina do molla a po don ti mrrij do, ajo i thot ani de, edhe per fat te keq miollat i kishin pas ne tavan mu ne ate dhom ku ka hy ai dhanderr, edhe tash tu hyp ne tavan me i mrri mollat bje prej tavanit edhe i del gjaki edhe tash bertet oooooo kuku oj nane gjaki breeeee oj nane gjaki, ajo nana e vet e nin edhe shkon te dera i thot, hajt o djali nanes hajt se e di se qashtu duhet me dal gjaki


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  HUMORISTIKE Empty Re: HUMORISTIKE

  Mesazh nga fjolla-1 prej Tue 17 Jun 2008, 05:48

  Ish kon nje qytetare dhe kalon me nje djale nga fshati, i vjen dita fejohen dhe tash kjo qika del me ble tesha per martes me vjehrren dhe dy kunata te veta, hyn ne nje butik dhe i pelqen nje mini fund, dhe i vet ata a ban me ble ato i thojn po moj bleje, hyn ne tjetrin i pelqejn do hollonke i vet a ban mi ble ato prap po moj blej, i pelqejn nje pal pantolla te shkurt dhe i vet prap a ban mi ble kur vjehrra sduron mo dhe i thot, oj bij blej qka dush se ashtu kshtu krejt ner kule ki mi vesh.


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  HUMORISTIKE Empty Re: HUMORISTIKE

  Mesazh nga fjolla-1 prej Tue 17 Jun 2008, 05:56

  Kjo asht edhe qesharake mos u nervozoni eshte vetem qesharake

  1-2-3 knena 3-2-1 anena,
  si komb na fillon rrena,
  te shqiponja me dy krena.

  An e mban botes gati i kam ra,
  shqiponj me dy krena kurrkun nuk kam pa,
  bile shpesh po pyeti pse sna ndahet loti?
  po tutna,, a mos pertimen na vjen pej zoti.

  Se e kena simbol,diqka qe segziston,
  ti se pranon,po se mohon ski ka shkon,
  kshtu qe ket sinbol, qe e ka shpik Shqipnia,
  ska mujt mei dhane jete as vet perendia.


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.
  fjolla-1
  fjolla-1
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aries
  Numri i Postimeve : 224
  Mosha : 30
  Vendndodhja : Peje
  Profesioni : Studente
  Pikėt : 3
  Vlersuar : 3
  Data e Regjistrimit : 07/06/2008
  Humor : Kujdes nga fjalet se ato te vrasin me shume se plumbi e te therin me shume se shpata

  HUMORISTIKE Empty Re: HUMORISTIKE

  Mesazh nga fjolla-1 prej Tue 17 Jun 2008, 06:12

  Kryetar Suxhuku

  Syrgjyn gjallė e syrgjyn vdekur,
  ne po hajmė suxhuk tė pjekur.

  Me bagėti e me bujqėsi
  krejt n’suxhuk i kemi shti.

  Ku e lam e ku na mbeti
  Pa suxhuk po kris qameti

  Vaj vatani e mjer mileti,
  edhe komshive I ka hy lezeti.

  Do tė shkrihem e venitem,
  pėr njė copė po shkaravitem.

  Kem lidhe besėn me kroatin,
  pėr suxhuk e kem lidhė fatin.

  N ilem tė madhe ka ra shpija,
  pėr sa kila, t’bėhet porosia?

  Ti Fatmir O faqe bardhė,
  morre namė O atdhetarė.

  Nuk tė harron kur shoqnia,
  midis gjumi t’pėrmend fėmija.

  Pėr suxhuk ti s’kurseve gje,
  s’tė harron komuna me.

  O te djeks O tė pa djeks,
  ke suxhuk pėr ēdo oreks.

  Era e tij po na trullon,
  edhe atdheun po na kujton.

  Jemi ē’mendur ashiqare,
  O nuk lodhem pėr Abetare

  Kush po lodhet pėr atdhe e shqip,
  veē suxhuku t’jet me krip.

  Jemi popull me tradita,
  me suxhuk, O u kalita.

  Vetėm ai na bashkon,
  lezeti i tij na afron

  Atdhetarė a po ndėgjoni,
  kryetar SUXHUKUN ta votoni.

  Vetėm ky na bashkon,
  lezeti i tij na afron.

  Syrgjyn gjallė e syrgjyn vdekur,
  nuk jetohet pa suxhuk tė pjekur……


  ________________________________
  Me mire te kesh qenin shoke sesa shokun qene.

  Sponsored content

  HUMORISTIKE Empty Re: HUMORISTIKE

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue 14 Jul 2020, 13:41