Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Lexoni sa me shume nese doni te largoni trishtimin dhe merzine.

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 37
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Lexoni sa me shume nese doni te largoni trishtimin dhe merzine. Empty Lexoni sa me shume nese doni te largoni trishtimin dhe merzine.

  Mesazh nga Administratori Sat 12 May 2012, 11:42

  Lexoni sa me shume nese doni te largoni trishtimin dhe merzine.

  Ėshtė si njė terapi tė lexosh faqet e njė libri interesant.
  Duket si njė kėshillė e ēuditshme, por nė ditėt e sotme shumė terapeutė
  kėshillojnė pacientėt e tyre tė lexojnė njė libėr pėr tė luftuar ankthin dhe
  depresionin.
  Nė vendet evropiane nė shumė reparte spitalesh janė vendosur biblioteka.
  “Leximi ėshtė njė ndihmė e ēmuar nė rrugėn e shėrimit, sepse forcon
  psikoterapinė”. konfirmojnė psikiatrite. Dhe nė fakt specialistėt i kėshillojnė
  pacientit njė libėr dhe mė pas diskutojnė pėr tė gjatė vizitės”.
  Nė njė libėr shihen mė qartė emocionet, identifikohesh nė vetė personazhet
  e rrėfyer. Merren distancat me vuajtjen tėnde, dhe shihet vetvetja nė mėnyrė
  mė objektive. Kjo ndihmon pėr tė gjetur rrugėdaljen dhe pėr t’u kėrkuar rizorse
  brenda vetes. Dhe pastaj librat janė njė pafundėsi, nuk skadojnė kurrė dhe
  vendoset vetė se sa kohė do lexosh dhe kur.
  Kush ka ndonjė ide tė errėt pėr jetėn mund tė ndjehet mė i lehtėsuar me autorėt
  qė dinė ti pėrballojnė me tė qeshur tragjeditė e jetės sė pėrditshme.
  Dhe nė faqet e njė libri mund tė gjesh gjithnjė njė histori tė ngjashme me atė qė tė
  ndodh ty nė jetėn personale.
  Mund tė tė ketė ndodhur njė ndarje, njė tradhti, probleme me nėnėn, probleme
  me shefat, me fatin e keq.
  Sigurisht qė librat nuk ndikojnė njėlloj tek tė gjithė njerėzit. Megjithatė ia vlen tė
  provoni, ndoshta dhe pėr tė gjetur njė shprehje tė paharrueshme.
  Ndaj njė libėr duhet ta mbani gjithnjė me vete sepse ėshtė ilaēi i shpirtit dhe mund
  ta rilexoni sa herė keni nevojė pėr t’u inkurajuar...


  ________________________________
  Lexoni sa me shume nese doni te largoni trishtimin dhe merzine. Pictur10
  arushi
  arushi
  I/e sapo ardhur
  I/e sapo ardhur

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Capricorn
  Numri i Postimeve : 3
  Mosha : 30
  Pikėt : 7
  Vlersuar : 0
  Data e Regjistrimit : 12/10/2012

  Lexoni sa me shume nese doni te largoni trishtimin dhe merzine. Empty Re: Lexoni sa me shume nese doni te largoni trishtimin dhe merzine.

  Mesazh nga arushi Fri 12 Oct 2012, 07:31

  e kam provuar dhe funksiono, vertet

   Ora ėshtė Mon 01 Mar 2021, 08:59