Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  MOS HARRONI KENGETARET E VJETER

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 64
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  MOS HARRONI KENGETARET E VJETER Empty MOS HARRONI KENGETARET E VJETER

  Mesazh nga shaban cakolli Fri 17 Jul 2009, 04:18     MOS HARRONI
     KĖNGĖTARĖT E VJETĖR


     Mendjendriturit
     kanė shkrua letėr –


     Mos harroni kėngėtarėt
     e vjetėr !


     Mos harroni ata
     bilbila ,


     Qė bėnė
     dritė sikur kandila !


     Kėnga e tyre ku
     shpėrtheu –


     Na mėsoi si duhet
     ATDHEU !


     Kėngėt e tyre
     si flori –


     Na mėsuan shumė
     HISTORI !


     Kėnga e tyre
     e fortė si guri –


     Na mėsoi si duhet
     FLAMURI !


     N’ kėngė tė
     tyre u rritė trimėria -


     Na mėsuan
     si duhet LIRIA !


     Kėngėt e tyre
     si sheqeri –


     Na mėsuan si
     ruhet NDERI !


     Kėngėt e tyre
     si gurrė mali –


     Na mėsuan si
     ruhet MORALI !


     Kėngėt e tyre
     na e shtuan rritėn –


     Na mėsuan si
     ta ruajmė TRADITĖN !


     Kėngėt e tyre
     plot mėlmesa –


     Na mėsuan si
     ruhet BESA !


     Kėngėt e tyre
     duhet tė ruhen –


     Na mėsuan si ta
     duam GJUHĖN !


     Kėngėt e tyre
     nė mbarė globin –


     Na mėsuan si ta
     duamė KOMBIN !


     Kėngėt e tyre
     na bėnė krenarė -


     T’ jetojmė t’
     lumtur si SHQIPTARĖ ,


     Me traditė
     e me kulturė ,


     Kėngėt e tyre
     s’ vdesin kurrė !


     Gjilan, mė
     15.07.2009. Demir KRASNIQI
   Ora ėshtė Sun 29 Jan 2023, 04:33