Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  "HIJET E ERĖRAVE"-RRUSTEM GECI

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "HIJET E ERĖRAVE"-RRUSTEM GECI Empty "HIJET E ERĖRAVE"-RRUSTEM GECI

  Mesazh nga shaban cakolli Mon 15 Dec 2008, 02:59

  Rrustem Geci, poezi nga libri mė i ri “ Hijet e erėrave”

  Enciklopedia e fakteve

  ( I kushtohet, 17 mijė tė rėnėve tė Kosovės

  nga gjenocidi serb )

  Ēastin qė dorėn bėmė grusht

  dhe bukėn e gojės bashkuam

  serbia urdhėroi ushtrinė e saj

  qė krimi i tyre tė mos harrohet

  Me urrejtjen mė tė pėrtejme

  serbėt gjenociduan shqiptarėt

  popullin shumicė nė Kosovė

  Gjenocidi serb mbi shqiptarėt

  s“ishte fjalė boshe, as i sajuar

  ai v r a u , qėlloi dhe plagosi

  popullin mė tė lashtė tė tokės

  ēfarė janė serbėt,kush janė ata

  lexoni emrat e tė pushkatuarve

  emrat e gropave me v a r r e

  emrat e 1 milion tė ndjekurve

  emrat e mijėra tė pagjeturve
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "HIJET E ERĖRAVE"-RRUSTEM GECI Empty Re: "HIJET E ERĖRAVE"-RRUSTEM GECI

  Mesazh nga shaban cakolli Mon 15 Dec 2008, 02:59

  U D H Ė T

  Ngushticės sė shpirtit

  Shtyhen aktorė tragjik

  E kaluara dhe e sotmja

  E ardhmja, koha pas saj

  Nė kėtė shfaqje tė jetės

  Nxitojnė plot n j e r ė z

  Y j e nga mė tė rinjtė

  Diej nga tė mėdhenjė

  Nė hyrje tė sė vėrtetės

  Do tė presim nė radhė

  Bashkė me veten tonė

  Do presin dhe tė tjerėt

  Nė kėtė botė tė pasur

  S“hyhet i pa dashuruar

  Ky ėshtė jetė - realiteti

  Nė ngushticėn e sopirti
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "HIJET E ERĖRAVE"-RRUSTEM GECI Empty Re: "HIJET E ERĖRAVE"-RRUSTEM GECI

  Mesazh nga shaban cakolli Mon 15 Dec 2008, 03:00

  MANASTIRI

  Nė p e m ė n e gjuhės

  lexoj tė kaluarėn time

  13 mijė vjet pellazgji

  dhe 3 mijė vjet i l i r i

  Nė atė orė tė historisė

  tė Kongresit tė Abesė

  gjuhėn shqipe e bėmė

  me shkronja moderne

  Alfabeti i Manastirit

  ishin kthesė e madhe

  pėr tė gjithė shqiptarėt

  qė bukės i thonė bukė

  Ajo ditė e Manastirit

  ishte njė rilindje e jona

  13 mijė vjet pellazgji

  miliiarda vjet Shqipėri
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "HIJET E ERĖRAVE"-RRUSTEM GECI Empty Re: "HIJET E ERĖRAVE"-RRUSTEM GECI

  Mesazh nga shaban cakolli Mon 15 Dec 2008, 03:00

  ARKEOLOGU

  Mbi kėtė grumbull dheu

  kėrkoj dorėn tėnde, fletėt

  tuaja; emrin tim tė parė

  kėrkoj tė motshmit e mi

  Mbi kėtė grumbull dheu

  jam qė ta lexoj tokėn

  si njė l i b ė r tė kohės

  si njė libėr tė shekujve

  Nė kėtė ardhje tė vonė

  unė dua tė marr diēka

  unė dua tė lexoj diēka

  nga thėllimat e tė parėve

  Kosovė iliriote , tregomė

  tregomė tė fshehtat tuaja

  poezinė dhe teatrin tėnd

  ku unė mund tė njihem
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "HIJET E ERĖRAVE"-RRUSTEM GECI Empty Re: "HIJET E ERĖRAVE"-RRUSTEM GECI

  Mesazh nga shaban cakolli Mon 15 Dec 2008, 03:01

  P E T R I T I

  Mbrėmje ishte ai takim

  kur unė e ti u pėrqafuam

  nėn pemėt mė me mollė

  nėn qiellin mė me y j e

  Nė atė takim me miken

  ne i rrėzuam gjithė lotėt

  qė ajo m b r ė m j e jona

  tė mos jet veē e puthur

  N“atė mbrėmje me gusht

  kur unė e ti u pėrqafuam

  Nga d a s h u r i a jonė

  edhe l o t ė t gėzoheshin

  E diele ishte ajo mbrėmje

  nė kopshtin me m o l l ė

  mes tokės e q i e l l i t

  m i k j a ishte e bukura


  At
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "HIJET E ERĖRAVE"-RRUSTEM GECI Empty Re: "HIJET E ERĖRAVE"-RRUSTEM GECI

  Mesazh nga shaban cakolli Mon 15 Dec 2008, 03:02

  P R U S H I

  Jam nė mes tė rebelėve

  me trimat mė me pėrvojė

  nė kėtė vend ku ndodhem

  afėr ka “bujtės” tė ndryshėm

  Nė vuajtjet e tė pafjeturve

  mėndje tė forta mė thėrasin

  sa herė mė mungon gjeniu

  vendi i tij mbetet b o s h

  Forcė e tė jetuarit s“ lėkundet

  as kur erėrat shkulin rrėnjė

  fjala, e l i r ė e ka qėllimin

  dhe tė guximshėm vendimin

  Jetoj me mė tė pa gjumėt

  me njerėzit mė me pėrvojė

  K r i j o j me mė tė z o t ė t

  ku prushi e tymi s“frikėsojnė


  byebye
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  "HIJET E ERĖRAVE"-RRUSTEM GECI Empty Re: "HIJET E ERĖRAVE"-RRUSTEM GECI

  Mesazh nga shaban cakolli Mon 15 Dec 2008, 03:02

  A M I

  Prej yjeve tė shiut

  deri te yjet e barit

  kohės unė i marr

  aq sa edhe i jap

  Koha s“ ka kufij

  as javė , apo muaj

  por kujtesė tė fortė

  tė heshtjes sė egėr

  Nė katedralen e saj

  rendin gjitha kohėt

  dhe tė gjitha erėrat

  prej a j r i t fillojnė

  Ndiz flakėn zemėr

  dhe farėn hidhe

  qė lulet tė qelin

  tė blerta me ngjyra Hot

  Sponsored content

  "HIJET E ERĖRAVE"-RRUSTEM GECI Empty Re: "HIJET E ERĖRAVE"-RRUSTEM GECI

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Mon 01 Mar 2021, 09:59