Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  KANUNI POETIK I RRUSTEM GECIT

  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  KANUNI POETIK I RRUSTEM GECIT - Faqe 2 Empty Re: KANUNI POETIK I RRUSTEM GECIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 24 Nov 2008, 09:30

  S H Q I P T A R Ė T


  Nėse luftėn nuk na e pranojnė

  shqiptar, bėrtit me sa fuqi ke

  nė dhomė, nė banjo, nė balkon

  nėpėr shtėpitė tuaja tė bukura

  nėpėr trotuare , nėpėr shkolla

  bėrtit tek tė mbjellat tuaja

  bėrtit nė rrugė, para pallateve

  nėpėr qytete dhe fshatra, bėrtit,

  bėrtit , me sa f u q i ke, qė tė

  dėgjojė toka e qielli, bėrtit ēdo

  kund ka shtypje, ēdo kund ku

  ka pushtim,Kosovė,bėhu e lirė

  dhe ngritu tė dėgjojnė tė rėnėt

  se kėtu jemi! Dhe gjallė jemi!
  shaban cakolli
  shaban cakolli
  Pena e Artė
  Pena e Artė

  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Cancer
  Numri i Postimeve : 824
  Mosha : 62
  Pikėt : 1705
  Vlersuar : 6
  Data e Regjistrimit : 26/08/2007

  KANUNI POETIK I RRUSTEM GECIT - Faqe 2 Empty Re: KANUNI POETIK I RRUSTEM GECIT

  Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 24 Nov 2008, 09:31

  KĖNGĖ PĖR LIRI  Tė gjitha kohėve gjak u dhamė

  nė fushė tė betejės e punė tė rėndė

  gjak dhamė pėr tokė e pėr qiell

  gjak dhamė qė tė rrojmė mė mirė

  Tė gjitha kohėve gjak u dhamė

  qė l i r i n ė ta kemi mė tamam

  me tė drejta tė njohura dhe ligje

  Tė gjitha kohėve gjak u dhamė

  nė Trojėn e parė Trojėn e vranė

  nė Trojėn e dytė Trojėn e ndanė

  nė Trojėn e tretė turqit na ranė

  tė gjitha kohėve gjak u dhamė,nė

  fushė tė betejės e punė tė rėndė

  Rrustem Geci - Dortmund / nėntor, 2008

   Ora ėshtė Sun 09 Aug 2020, 10:21