Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:15

  Lufta pėr ēlirimin e njeriut nuk ėshtė asgjė tjetėr veēse lufta pėr ēlirim nga paragjykimet.
  Kėrlezha

  -Aktgjykimi mund tė ndryshojė, paragjykimi jo.
  M.Ebner-Eshenhabu

  -Tė drejtėt premtojnė pak e veprojnė shumė, ndėrsa tė kėqijtė premtojnė shumė e nuk bėjnė asgjė.
  Talmudi

  -Njė arė argumentash vlen mė shumė se njė shtet premtimesh.
  Orveli

  -Ai qė premton me vėshtirėsi, nė mėnyrėn mė besnike i plotėson premtimet e veta.
  Ruso

  -Pa respekt nuk ka dashuri tė vėrtetė.
  Kanti
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:16

  -Kush ėshtė i prirur tė humbė lehtė respektin ndaj tė tjerėve, ai para sė gjithash nuk respekton veten.
  Bjelinski

  -Duhet tė jetosh nė mėnyrė tė tillė qė tė mund tė respektosh veten.
  Gorki

  -Tė jesh i sinqertė ėshtė rol i vėshtirė i njeriut.
  Gorki

  -Pak sinqeritet ėshtė gjė e rrezikshme, kurse shumė ėsh-tė fatale.
  Uajldi

  -Njerėzit falin ēdo gjė veē sinqeritetit.
  Matoshi
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:17

  -Gėnjeshtrat janė aq pjellore, saqė vetėm nga njera lindin njė mijė tė tjera.
  Gordoni

  -Vetėm femrat dhe mjekėt e dinė sa e nevojshme ėshtė gėnjeshtra.
  Fransi

  -Ēdokė mund ta gėnjesh, por stomakun kurrsesi.
  Seneka

  -Mos u pajto me gėnjeshtrėn, as atėherė kur tė detyron shteti.
  Ajnshtajni

  -Laritja ėshtė ushqim i veseve.
  Latlne
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:17

  -E vėrteta qė mėsohet nė mėngjes, nė mbrėmje mund tė vdesė.
  Konfuēi

  -E vėrteta gjendet diku ndėrmjet tė mirės dhe tė keqes.
  Shekspiri

  -E vėrteta ekziston, vetėm gėnjeshtra trillohet.
  Braku

  -E vėrteta ėshte njė, por njerėzit e quajnė me emra tė ndryshėm.
  Tagora

  -E vėrteta mė e hidhur ėshtė mė e mirė se mashtrimi mė i ėmbėl.
  Bjelinski
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:18

  -Nėse mė mashtron njė herė, atėhere ti je fajtor, por nėse mė mashtron edhe pėr herė tė dytė, atėhere vetė jam fajtor.
  Arabe

  -Tė mashtrosh mashtruesin, kjo ėshtė kėnaqėsi e dyfishtė.
  La Fonteni

  -Pa mashtrimin njerėzimi do tė vdiste nga mėrzia e pikėllimi.
  Fransi

  -Mund tė mashtrosh njė njeri tė vetėm, por gjithė botėn nuk e mashtron dot.
  La Roshfuko

  -Lehtė na mashtrojnė ata qė i duam.
  Molieri
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:19

  -Nė ēdo bestytni tė menēurit shkojnė pas budallenjve.
  Bekoni

  -Bestytnia ėshtė poezia e jetės.
  Gėte

  -Nuk ka bestytni, qė nuk ka lindur nga ndonjė nevojė.
  A.Grafi

  -Mė trim e mė i fortė ėshtė ai qė lufton kundėr padrejtėsisė, sesa ai qė bėn padrejtėsinė.
  Barleti

  -Drejtėsia ėshtė e vėrteta nė aksion.
  Zkuberti
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:19

  -Njeriu ėshtė krijesa mė e shkėlqyeshme, prandaj edhe edukata duhet ta formojė nė tėrėsinė e qenies sė tij, ta pėrgatisė pėr jetėn e pėrditshme, tė pėrhershme.
  Komenski

  -Ēdo njeri i paedukuar ėshtė karrikaturė e vetvetes.
  Shlegeli

  -Kur prindėrit janė tė edukuar mirė atėhere edhe fėmijėt mund tė lindin tė edukuar.
  Gėte

  -Edukimi i zhvillon aftėsitė, por nuk i krijon ato.
  Volteri

  -Njeriu i paedukuar njihet nė ēastin kur e nderojnė, ndėrsa i edukuari atėhere kur nuk nderohet.
  Montenji
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:20

  -As armiku mė i madh nuk mund tė sjellė mė shumė dėm se edukata, e cila gjithė jetėn merret si foshnjė.
  Aristoteli

  -Dy tė parėt deputetė tė popullit janė nėnlokja dhe mėsuesi.
  Hygo

  -Qėllimi i edukatės ėshtė qė trupit dhe shpirtit t'u japė tėrė bukurinė dhe tėrėsinė qė mund tė kenė.
  Platoni

  -Mirėsjellja e njeriut tė edukuar s'kushton asgjė, e me tė blihet ēdo gjė.
  Montenji

  -Kush mbjell grurė, mendon pėr njė vit; kush mbjell pemė, mendon pėr dhjetė vjet; kush edukon fėmijė mendon pėr njėmijė e mė shumė vjet.
  Kineze
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:20

  -Njė e keqe bėhet ende mė e keqe po tė mbrohet.
  Ovidi

  -Thuaje tė vėrtetėn edhe nė qoftė se ajo qė flet nuk shkon nė interesin tėnd.
  Muhameti

  -Kush kėrkon tė vėrtetėn duhet tė dijė ta paraqesė.
  Kineze

  -Duhen shumė lopata pėr tė varrosur tė vėrtetėn.
  Gandi

  -Dėshmitari im kryesor qė flas tė vėrtetėn ėshtė varfėria ime.
  Sokrati
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:21

  -Njeriu shpesh ėshtė i mirė vetėm se nuk ka rast tė bėhet keqbėrės.
  Petėfi

  -Liria nuk zgjidhet mes tė mirės dhe tė keqes, ajo e shkatėrron tė keqen.
  Paveze

  -Ashtu si s'mund tė ketė hije pa dritė, ashtu s'mund tė ketė tė mirė pa tė keqe.
  Myse

  -Njeriu kėrkon tė vėrtetėn pėr ta fshehur edhe mė thellė.
  Leci

  -Eshtė vetėm njė gjė qė pėrsėritet gjithmonė dhe ēdoherė ėshtė e re dhe e frutshme, kjo ėshtė e vėrteta.
  Lakorderi
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:22

  -Lehtė ėshtė tė jesh i mirė, vėshtirė ėshtė tė jesh i drejtė.
  Hygo

  -Ku ka gjyqe, ka edhe padrejtėsi.
  Gorki

  -E drejta s'mund tė jetė kurrė e tė dy palėve, ajo i pėrket vetėm njėrės.
  Eskili

  -Sulmuesi nuk ėshtė gjithmonė fajtor, kurse viktima nuk ėshtė gjithmonė e pafajshme.
  Shulci

  -Kur diskutoj me veten time ēdoherė kam tė drejtė.
  Hasheku

  -Tė mos ishin njerėzit e kėqinj, nuk do tė ishin gjykatėsit e mirė.
  Dikensi
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:22

  -Nuk mund tė jesh i drejtė nėse nuk je i njerėzishėm.
  Vonenargu

  -Kush bėn keq ėshtė mė fatkeq se ai qė e pėson.
  Demokriti

  -Nėse diēka ėshtė e drejtė, do kryer pa marrė parasysh arsyet e shumta pėr tė hequr dorė nga kryerja e saj.
  M.Kyri

  -Dashuria dhe urrejtja ia ndryshojnė fytyrėn drejtėsisė.
  Paskali

  -Sharjet janė argument pėr ata qė nuk kanė tė drejtė.
  Ruso
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:23

  -Paragjykimi nuk duhet tė gjendet nė kokat e atyre qė janė tė ftuar tė luftojnė bestytnitė e tė tjerėve.
  Xhonsoni

  -Tė dobėtit nuk mund tė jenė tė sinqertė.
  La Bryeri

  -Eshtė rrezik tė jesh i sinqertė, nė qoftė se nuk je budalla.
  Uajldi

  -Mos ia hap zemrėn ēdo njeriu.
  Kempiski

  -Bėhu gjithmonė i gatshėm tė thuash atė qė mendon, sepse edhe njeriu i poshtėr do tė tė shmanget.
  Blejki
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:23

  -Ai qė mashtrohet mė lehtė, dorėzohet.
  Plutarku

  -Paragjykimi ėshtė fėmija e padijes.
  Hazliti

  -Mjegulla e paragjykimeve ka mbuluar qiellin e sė vėrtetės.
  Sartri

  -Tė gjith njerėzit kanė anėn e vet tė dobėt: paragjykimet.
  Lambi

  -Paragjykimi ėshtė mur nga i cili tė gjitha kokat kthehen tė pėrgjakura.
  Nestroji
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:24

  -Asgjė nuk e lind mė shumė dyshimin se kur dimė pėr njė gjė pak.
  Bekoni

  -Dyshimi ėshtė mjegull qė i mbulon shpesh pamjet e bukura.
  Ditrih

  -Dyshimi ėshtė ēlodhja e intelektit.
  Montenji

  -Edukimi mė i mirė dhe mė i dobishėm ėshtė ai qė i japim vetvetes.
  Montenji

  -As edukimi mė i mirė nė botė nuk tė mbron nga pasionet e kėqija.
  Zhidi
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:25

  -Me edukatėn e vet njeriu mund tė ngrihet apo tė poshtėrohet.
  Uatsjajana

  -I miri s'vdes kurrė.
  Shqipe

  -Mė mirė tė bėsh mirė e tė flasin pėr ty keq, se sa tė bėsh keq e tė flasin pėr mirė.
  Veqilharxhi

  -Pėrsa i pėrket tė keqes, kundėr saj duhet luftuar, or vėlla. Pėrndryshe, kush e duron, ai e meriton.
  H.Sulejmani

  -Ai qė bėn vepėr tė mirė le tė heshtė, ai i cili e pranon le tė flasė.
  Seneka
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:25

  -Kush dėshiron tė mbrojė tė pavėrtetėn ka arsye tė veprojė i qetė dhe me sjellje "njerėzore", por kush e di se e vėrteta ėshtė nė anėn e tij, duhet tė veprojė ashpėr, pa miklime.
  Gėte

  -Mė e mirė ėshtė gėnjeshtra se sa hiēi.
  Fadajevi

  -Natyra nuk e duron gėnjeshtrėn.
  Karlaji

  -Edhe e vėrteta tingėllon hidhur, kur del nga goja e njė gėnjeshtari.
  Tagora

  -Fjalimi laritės ka helmin e vet.
  Publie Sir
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:26

  -Ai qė nuk di tė dashurojė, duhet mėsuar tė laritet.
  Gėte

  -Laritėsi ėshtė njė gjuetar, laku i tij ėshtė lajka, nė kėtė lak nuk bie njeriu, por ata qė janė mendjezogj
  Solomoni

  -Ta dimė se gjithė laritėsit jetojnė me harxhimet e atyre qė i dėgjojnė.
  La Fonteni

  -Mėnyra mė e sigurt se do tė mashtrohesh ėshtė, kur beson se je mė dhelpėrak se tė tjerėt,
  La Roshfuko

  -E kundėrta e tė vėrtetės nuk ėshtė vetėm gėnjeshtra, por edhe mashtrimi.
  Elohu
  Florida
  Florida
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi


  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 131
  Mosha : 41
  Vendndodhja : Mbi valet e jetes
  Profesioni : Parukiere
  Pikėt : 92
  Vlersuar : 1
  Data e Regjistrimit : 09/06/2008
  Humor : Portokallia

  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Florida Sun 16 Nov 2008, 00:26

  -Nė botė do tė bėheshin mė pak tė kėqija, sikur e keqja tė mos bėhej nė emėr tė sė mirės.
  Petėfi

  -Nė qoftė se bėni mirė, bėni pėr vete; nė qoftė se bėni keq, ia bėni vetes.
  Gandi

  -Ai qė ėshtė i mirė nė punė tė kėqija, i mirė ėshtė edhe nė punė tė mira.
  Haksli

  -Dėshiroi tė dini cilat janė tri tė kėqijat mė tė mėdha pėr njeriun? Ja, shkurtimisht: gruaja, zjarri dhe vėrshimi.
  Latine

  -Njeriu nuk ėshtė as engjėll. Fatkeqėsia ėshtė se ai qė dėshiron tė bėhet engjėll rėndomė bėhet djall.
  Paskali

  -E vėrteta bėhet dogmė nė ēastin kur diskutojmė pėr tė.
  Ēestertoni

  -Endrrat i kemi sepse pa to nuk do tė mund tė paraqesim tė vėrtetėn.
  Remarku

  -Laritėsi gjithmonė duhet tė jetė i disponuar mirė.
  Bonoparti

  Sponsored content


  Shprehje filozofike per moralin (nderin). Empty Re: Shprehje filozofike per moralin (nderin).

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun 29 Jan 2023, 03:11