Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

  100 Fjalė tė urta Arabe.

  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  100 Fjalė tė urta Arabe. Empty 100 Fjalė tė urta Arabe.

  Mesazh nga AlbGirl Mon 29 Sep 2008, 05:51

  100 FJALĖ TĖ URTA ARABE

  1- Mė mirė ėshtė tė shpenzosh njė qiri tė vogėl se sa tėrė jetėn ta kalosh nė terr.

  2- Gjithnjė derisa qėndron nė kėmbėt e tua mos vajto nėse nuk mundesh tė vraposh.

  3- " E mundshmja" pyet tė " Pamundshmen" ku jeton? U pėrgjigj: nė ėndrrat e tė paaftėve.

  4- Shtėpia pa libra ėshtė shtėpi pa shpirt.

  5- Nuk ėshtė i fortė ai qė gjithnjė fiton luftėrat, por i dobėt ėshtė ai i cili gjithnjė e humb paqen.

  6- Nėse do qė tė urrejnė tė gjithė, iu thua tė gjithėve se kush janė.

  7- Epitetet janė shenjat e ahmakut, njerėzve tė mėdhenj nuk u duhet asgjė mė shumė se sa emri i tyre.

  8- Kush e donė njė dru, donė edhe degėt e saj.

  9- Mos e arrij paqen me luftė, por me marrėveshje.

  10- Kur drejtėsia zhduket nga faqja e dheut, njeriu bėhet i pavlefshėm.

  11- Nuk ėshtė kėnaqėsi tė punosh gjithnjė atė qė dėshiron, por ėshtė kėnaqėsi kur e do punėn qė e
  dėshiron.

  12- Mė e keqja ēka mund t'i ndodhė njė njeriu ėshtė papunėsia dhe qė nuk e donė askėnd.

  13. Turpi ėshtė bukuria e femrės ndėrsa vlerė te meshkujt.

  14- Nėse digjet shtėpia e fqiut, ruaje tėnden.

  15- Mik e ke atė i cili ta tėrheq vėrejtjen nga gabimet tua e jo ai i cili ta zbukuron gabimin tėnd pėr t'u
  bėrė mė i dashur.

  16- Miqėsia ėshtė pusi,sa mė tepėr nxjerrė nga ajo , ajo bėhet mė i thellė.

  17- Buzėqeshja ėshtė fjalė e bukur pa shkronja.

  18- Mos pėrkujto shumė atė ēka e ke humbur pėr tė mos e humbur atė ēka e ke.

  19- Kush kėnaqet me vepra tė vogla tė dynjasė , tė gjitha vėshtirėsitė do t'i janė tė lehta.

  20- Fjala e mirė ėshtė pasaportė pėr arritje te ēdo zemėr.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  100 Fjalė tė urta Arabe. Empty Re: 100 Fjalė tė urta Arabe.

  Mesazh nga AlbGirl Mon 29 Sep 2008, 05:52

  21- Sa mė i madh tė jetė mashtrimi , do tė jetė mė e vogėl kėnaqėsia.

  22- Nėse nuk do tė keqen nga ti, ik nga e keqja.

  23- Shpirti i qetė ėshtė krevati mė i mirė pėr pushim.

  24- Kush mbjellė tė mira korrė falėnderime.

  25- Edhe nė kopsht tė mirė din me qenė ndonjė gjarpėr.

  26- Jeta ėshtė gjėja e vetme qė sa mė shumė rritet aq mė shumė bie.

  27- Zemra ėshtė hapėsira, ndėrsa goja ėshtė dorėza, gjuha ėshtė ēelėsi
  pėr kėtė arsye ēdo kush le ta ruan ēelėsin e fshehtėsisė sė tij.

  28- Pėrvoja ėshtė krahėria tė cilin ta falė jeta kur tė bien flokėt.

  29- Paraja ėshtė e mirė si shėrbėtor, por i keq si pronar.

  30- Madhėsia e dijes sate lind xhelozi, ndėrsa modestia e zemrės sate lind miq.

  31- Nėse i verbėri e udhėheq tė verbėtin, tė dy do tė bien nė humnerė.

  32- Ēasti i dhimbjes zgjatė njė orė, ndėrsa kėnaqėsia njė moment.

  33- Nuk duhet t'i frikėsohesh krismės sepse plumbi qė tė qėllon nuk dėgjohet.

  34- Tė mjerin e tėrheqin flokėt e gjata tė tija, ndėrsa nuk e sheh se po i zgjatet gjuha.

  35- Nėse do me pa realitetin femėror, shikoje atė me sy mbyllur.

  36- Kush gabon ėshtė njeri,ndėrsa ai qė nė gabime qėndron ėshtė djall.

  37- Forca e zinxhirit matet me dobėsinė e hallkave tė tij.

  38- Nėse jemi vėllezėr nuk na janė qeset motra.

  39- Njerėzit mund tė jetojnė pa ajėr disa minuta, pa ujė dy javė, pa ushqim dy muaj, ndėrsa pa idetė disa vjet.

  40- Gjysma e parė e jetės na kalon duke kėrkuar pasuri, ndėrsa gjysma tjetėr duke kėrkuar mjek.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  100 Fjalė tė urta Arabe. Empty Re: 100 Fjalė tė urta Arabe.

  Mesazh nga AlbGirl Mon 29 Sep 2008, 05:53

  41- Kush blen atė qė nuk i duhet, shet atė qė i duhet.

  42- Kur dikush lavdėron dikė, pak kush beson nė atė, ndėrsa kur kritikon dikė, atė ēdokush e beson.

  43- Rehat flenė ai i cili nuk ka atė nga e cila ai frikėsohet.

  44- Martesa ndodh papritur sikurse pikė ngjyra nė rrobe.

  45- Nėse dikush mundė ta blej kapelėn, nuk mund tė blej mendjet.

  46- Pėrgjithėsisht tė hollat humbin duke kėrkuar tė hollat.

  47- Sikur njerėzit tė pengohen tė flasin mirė pėr vete dhe keq pėr tė tjerėt, pjesa dėrmuese e njerėzimit do tė mbeten memec.

  48- Nėse fėmija luan me jetėn e vet, jeta luan me tė kur tė rritet.

  49- Zgjidhi fjalėt para se t'i thuash dhe jepi zgjedhjes mjaftė kohė, sepse fjala duhet tė piqet sikurse pema, i duhet pak kohė pėr tu pjekė.

  50- Ruaju tė ndershmes kur e nėnēmon dhe vetmisė sė keqe kur i bėnė konak dhe njeriut tė ndershėm kur e bjerė nė situatė tė keqe dhe ahmakut nėse je i mėshirshėm ndaj tij.

  51- Mbret unė, mbret ti - kush bėnė ujė?

  52- Lehtė ėshtė kur tė ēmojnė tė tjerėt, por vėshtirė kur ti ēmon vetveten.

  53- I lumtur ėshtė ai qė fytyrėn e tij e poshtėron nga brengat, kokėn nga zėrja dhe trupin nga sėmundja.

  54- Kur tė arrish nė maje, sillu nga mbrapa dhe shiko kush tė ka ndihmuar tė ngjitesh dhe kthehu nga qielli qė Allahu tė forcoj nė atė maje.

  55- Kush ka jetuar me dy fytyra ka vdekur i pafytyrė.

  56- Nėse armiku nga ti kėrkon kėshilla jepi sepse mund tė bėhet mik.

  57- Ik kah tė duash nga vetja nuk mund tė ikėsh.

  58- Nėse je i pasur han kur tė duash, nėse je i varfėr han kur tė mundesh.

  59- Nėse dikush tė thotė tė dua si vėllain, kujtoje tregimin mbi Kabilin dhe Habilin.

  60- Nėse flet me nguti do tė thuash ndonjė fjalė qė do tė pendohesh sa tė jesh gjallė.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  100 Fjalė tė urta Arabe. Empty Re: 100 Fjalė tė urta Arabe.

  Mesazh nga AlbGirl Mon 29 Sep 2008, 05:54

  61- Mos polemizo me oratorin as me ahmakun pasi qė nė atė mėnyrė oratori do tė mund me fjalė, ahmaku tė ofendon.

  62- Sjellja e mirė mbulon shumė negativitete, sikur sjella e keqe qė mbulon shumė veti tė mira.

  63- I pasur ėshtė kush nuk ka borxh, a i ri i cili ėshtė i shėndoshė.

  64- Pak dije e shumė punė

  65- Disa femra mendojnė se martesa ėshtė rasti mė i mirė me ju hakmarrė dikujt.

  66- Kur dy gjedhe grinden pas njė plaēke, ujku ndien grindjen e tyre dhe vjen me na zgjidh problemin.

  67- Shėndeti ėshtė ai qė tė bėnė ditėn tė duket se ėshtė mė e mira e vitit.

  68- Llogaria telefonike ėshtė dokumenti mė i mirė qė tregon se mė mirė ėshtė me hesht se me fol.

  69- Pasanikut ėshtė vėshtirė me i falė diēka, tė ngopurin ėshtė vėshtir me qeras.

  70- Nuk ėshtė i varfėr ai qė ka pak, por ai qė kėrkon shumė.

  71- Mė lehtė mund tė vuash nga e vėrteta se sa tė kėnaqesh nga rrena.

  72- Nuk ėshtė dorėdhėnie e mirė ajo kur mė jep atė qė kam nevojė mė shumė se ti, por ėshtė mė dhurim i mirė tė japėsh atė qė tė nevojitet mė shumė se mua.

  73- Nėse tė varfanjakut i dhuron peshkun, e ke ushqyer pėr njė ditė.

  74- Qeni lėviz bishtin, ndėrsa dyfytyrėshi me gjuhė.

  75- Mė e mirė ėshtė nėna mė e keqe, se njerka mė e mirė.

  76- Kur njeriu vendos me u martuar,ajo ėshtė vendim i fundit qė e ka marrė.

  77- Njeri i suksesshėm ėshtė ai i cili e mbyll gojėn para se tė tjerėt tė mbyllin veshėt nga ai, sikurse edhe ai i cili i hap veshėt para se tė tjerėt tė hapin gojėn.

  78- Tė mos marrim pjesė nė formulimin e tė metave tė huaja, sepse edhe tė tjerėt kanė gjuhė dhe sy sikurse ti.

  79- Nėse nuk mundesh me mė ndihmuar, mos mė pengo.

  80- Mė mirė ėshtė tė rrėshqet kėmba se sa gjuha.
  AlbGirl
  AlbGirl
  Anėtar/e Nderi
  Anėtar/e Nderi

  Gjinia : Female
  Shenja e Horoskopit : Aquarius
  Numri i Postimeve : 238
  Mosha : 37
  Vendndodhja : Ketu ku jam
  Profesioni : E papune
  Pikėt : 90
  Vlersuar : 2
  Data e Regjistrimit : 18/09/2008
  Humor : Shume

  100 Fjalė tė urta Arabe. Empty Re: 100 Fjalė tė urta Arabe.

  Mesazh nga AlbGirl Mon 29 Sep 2008, 05:55

  81- Kush i hip tė vėrtetės e ka fituar krijimin.

  82- Nuk shiten drunjtė e papėrgatitur, as peshku nė ujė.

  83- Kur shkon pėrtacia rrugės, i shtohet varfėria.

  84- Me vdekur i pėrkėdhelur dhe i dashur dua mė tepėr, se me jetuar i rrejtur.

  85- Nuk ėshtė me rėndėsi a donė, por kėnd e donė.

  86- Mė mirė ēka do me ngrėnė, se sa ēka do me falė.

  87- Qė tė ruash shokėn mė parė ti duhesh tė jesh shok.

  88- Qė tė flasėsh fjalė tė mira, duhet tė dėgjosh mirė.

  89- Birat e ēorapeve nuk i dinė askush pėrveē kėpucės.

  90- Nuk ka mė trim se kali qorr.

  91- Ruaju derės me shumė ēelėsa.

  92- Nėse jo tė menēurit ja jep thikėn, je bėrė vrasės.

  93- Lehtė ėshtė tė bėhesh i menēur pas kohe.

  94- I tėrė terri i botės nuk mund ta mbuloj dritėn e njė qiri tė vogėl.

  95- Mė mirė e ke dy herė me pyet, se njė herė me gabuar.

  96- Kush gabon duke buzėqesh, do tė digjet duke qarė.

  97- Qenit tė rrahur mjafton t'ia tregosh gurin.

  98- Pendla e mirė nuk mjafton me bėrė zogun e bukur.

  99- Plagėn e nėnēmon ai qė nuk e din ēka ėshtė dhimbja.

  100- Mė mirė ėshtė tė martohesh me varfanjaken se me u hangėr me pasaniken.

  Sponsored content

  100 Fjalė tė urta Arabe. Empty Re: 100 Fjalė tė urta Arabe.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Mon 01 Mar 2021, 09:03