Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Join the forum, it's quick and easy

Forumi Guri Bardhė

Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit Guri Bardhe.

Forumi Guri Bardhė

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumi Guri Bardhė

+9
Lavdia
dANJELA
Paula
Anisa
shpirti_omel
Tigri
Florida
Scarface
Administratori
13 posters

  Fjale te urta popullore...

  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:12

  Pershendetje te gjitheve.
  Kjo eshte tema ku do te mund te lexoni dhe njekohesishte edhe te postoni fjale te urta popullore.

  Sinqerishte:
  Saimiri...
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:15

  -Mė mirė ėshtė tė shpenzosh njė qiri tė vogėl se sa tėrė jetėn ta kalosh nė terr.

  -Gjithnjė derisa qėndron nė kėmbėt e tua mos vajto nėse nuk mundesh tė vraposh.

  -" E mundshmja" pyet tė " Pamundshmen" ku jeton? U pėrgjigj: nė ėndrrat e tė paaftėve.

  -Shtėpia pa libra ėshtė shtėpi pa shpirt.

  -Nuk ėshtė i fortė ai qė gjithnjė fiton luftėrat, por i dobėt ėshtė ai i cili gjithnjė e humb paqen.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:17

  -Nėse do qė tė urrejnė tė gjithė, iu thua tė gjithėve se kush janė.

  -Epitetet janė shenjat e ahmakut, njerėzve tė mėdhenj nuk u duhet asgjė mė shumė se sa emri i tyre.

  -Kush e donė njė dru, donė edhe degėt e saj.

  -Mos e arrij paqen me luftė, por me marrėveshje.

  -Kur drejtėsia zhduket nga faqja e dheut, njeriu bėhet i pavlefshėm.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:18

  -Nuk ėshtė kėnaqėsi tė punosh gjithnjė atė qė dėshiron, por ėshtė kėnaqėsi kur e do punėn qė e dėshiron.

  -Mė e keqja ēka mund t'i ndodhė njė njeriu ėshtė papunėsia dhe qė nuk e donė askėnd.

  -Turpi ėshtė bukuria e femrės ndėrsa vlerė te meshkujt.

  -Nėse digjet shtėpia e fqiut, ruaje tėnden.

  -Mik e ke atė i cili ta tėrheq vėrejtjen nga gabimet tua e jo ai i cili ta zbukuron gabimin tėnd pėr t'u bėrė mė i dashur.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:20

  -Miqėsia ėshtė pusi,sa mė tepėr nxjerrė nga ajo , ajo bėhet mė i thellė.

  -Buzėqeshja ėshtė fjalė e bukur pa shkronja.

  -Mos pėrkujto shumė atė ēka e ke humbur pėr tė mos e humbur atė ēka e ke.

  -Kush kėnaqet me vepra tė vogla tė dynjasė , tė gjitha vėshtirėsitė do t'i janė tė lehta.

  -Fjala e mirė ėshtė pasaportė pėr arritje te ēdo zemer.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:21

  -Sa mė i madh tė jetė mashtrimi, do tė jetė mė e vogėl kėnaqėsia.

  -Nėse nuk do tė keqen nga ti, ik nga e keqja.

  -Shpirti i qetė ėshtė krevati mė i mirė pėr pushim.

  -Kush mbjellė tė mira korrė falėnderime.

  -Edhe nė kopsht tė mirė din me qenė ndonjė gjarpėr.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:22

  -Sa mė i madh tė jetė mashtrimi , do tė jetė mė e vogėl kėnaqėsia.

  -Nėse nuk do tė keqen nga ti, ik nga e keqja.

  -Shpirti i qetė ėshtė krevati mė i mirė pėr pushim.

  -Kush mbjellė tė mira korrė falėnderime.

  -Edhe nė kopsht tė mirė din me qenė ndonjė gjarpėr.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:23

  -Nėse i verbėri e udhėheq tė verbėtin, tė dy do tė bien nė humnerė.

  -Ēasti i dhimbjes zgjatė njė orė, ndėrsa kėnaqėsia njė moment.

  -Nuk duhet t'i frikėsohesh krismės sepse plumbi qė tė qėllon nuk dėgjohet.

  -Tė mjerin e tėrheqin flokėt e gjata tė tija, ndėrsa nuk e sheh se po i zgjatet gjuha.

  -Nėse do me pa realitetin femėror, shikoje atė me sy mbyllur.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:24

  -Kush gabon ėshtė njeri,ndėrsa ai qė nė gabime qėndron ėshtė djall.

  -Forca e zinxhirit matet me dobėsinė e hallkave tė tij.

  -Nėse jemi vėllezėr nuk na janė qeset motra.

  -Njerėzit mund tė jetojnė pa ajėr disa minuta, pa ujė dy javė, pa ushqim dy muaj, ndėrsa pa idetė disa vjet.

  -Gjysma e parė e jetės na kalon duke kėrkuar pasuri, ndėrsa gjysma tjetėr duke kėrkuar mjek.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:26

  -Kush blen atė qė nuk i duhet, shet atė qė i duhet.

  -Kur dikush lavdėron dikė, pak kush beson nė atė, ndėrsa kur kritikon dikė, atė ēdokush e beson.

  -Rehat flenė ai i cili nuk ka atė nga e cila ai frikėsohet.

  -Martesa ndodh papritur sikurse njolla nė rrobe.

  -Nėse dikush mundė ta blej kapelėn, nuk mund tė blej mendjet.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:27

  -Pėrgjithėsisht tė hollat humbin duke kėrkuar tė hollat.

  -Sikur njerėzit tė pengohen tė flasin mirė pėr vete dhe keq pėr tė tjerėt, pjesa dėrmuese e njerėzimit do tė mbeten memec.

  -Nėse fėmija luan me jetėn e vet, jeta luan me tė kur tė rritet.

  -Zgjidhi fjalėt para se t'i thuash dhe jepi zgjedhjes mjaftė kohė, sepse fjala duhet tė piqet sikurse pema, i duhet pak kohė pėr tu pjekė.

  -Ruaju tė ndershmes kur e nėnēmon dhe vetmisė sė keqe kur i bėnė konak dhe njeriut tė ndershėm kur e bjerė nė situatė tė keqe dhe ahmakut nėse je i mėshirshėm ndaj tij.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:28

  -Mbret unė, mbret ti - kush bėnė ujė?

  -Lehtė ėshtė kur tė ēmojnė tė tjerėt, por vėshtirė kur ti ēmon vetveten.

  -I lumtur ėshtė ai qė fytyrėn e tij e poshtėron nga brengat, kokėn nga zėrja dhe trupin nga sėmundja.

  -Kur tė arrish nė maje, sillu nga mbrapa dhe shiko kush tė ka ndihmuar tė ngjitesh dhe kthehu nga qielli qė Allahu tė forcoj nė atė maje.

  -Kush ka jetuar me dy fytyra ka vdekur i pafytyrė.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:30

  -Nėse armiku nga ti kėrkon kėshilla jepi sepse mund tė bėhet mik.

  -Ik kah tė duash nga vetja nuk mund tė ikėsh.

  -Nėse je i pasur han kur tė duash, nėse je i varfėr han kur tė mundesh.

  -Nėse dikush tė thotė tė dua si vėllain, kujtoje tregimin mbi Kabilin dhe Habilin.

  -Nėse flet me nguti do tė thuash ndonjė fjalė qė do tė pendohesh sa tė jesh gjallė.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:31

  -Mos polemizo me oratorin as me ahmakun pasi qė nė atė mėnyrė oratori do tė mund me fjalė, ahmaku tė ofendon.

  -Sjellja e mirė mbulon shumė negativitete, sikur sjella e keqe qė mbulon shumė veti tė mira.

  -I pasur ėshtė kush nuk ka borxh, a i ri i cili ėshtė i shėndoshė.

  -Pak dije e shumė punė

  -Disa femra mendojnė se martesa ėshtė rasti mė i mirė me ju hakmarrė dikujt.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:32

  -Kur dy gjedhe grinden pas njė plaēke, ujku ndien grindjen e tyre dhe vjen me na zgjidh problemin.

  -Shėndeti ėshtė ai qė tė bėnė ditėn tė duket se ėshtė mė e mira e vitit.

  -Llogaria telefonike ėshtė dokumenti mė i mirė qė tregon se mė mirė ėshtė me hesht se me fol.

  -Pasanikut ėshtė vėshtirė me i falė diēka, tė ngopurin ėshtė vėshtir me qeras.

  -Nuk ėshtė i varfėr ai qė ka pak, por ai qė kėrkon shumė.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:33

  -Mė lehtė mund tė vuash nga e vėrteta se sa tė kėnaqesh nga rrena.

  -Nuk ėshtė dorėdhėnie e mirė ajo kur mė jep atė qė kam nevojė mė shumė se ti, por ėshtė mė dhurim i mirė tė japėsh atė qė tė nevojitet mė shumė se mua.

  -Nėse tė varfanjakut i dhuron peshkun, e ke ushqyer pėr njė ditė.

  -Qeni lėviz bishtin, ndėrsa dyfytyrėshi me gjuhė.

  -Mė e mirė ėshtė nėna mė e keqe, se njerka mė e mirė.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:35

  -Kur njeriu vendos me u martuar,ajo ėshtė vendim i fundit qė e ka marrė.

  -Njeri i suksesshėm ėshtė ai i cili e mbyll gojėn para se tė tjerėt tė mbyllin veshėt nga ai, sikurse edhe ai i cili i hap veshėt para se tė tjerėt tė hapin gojėn.

  -Tė mos marrim pjesė nė formulimin e tė metave tė huaja, sepse edhe tė tjerėt kanė gjuhė dhe sy sikurse ti.

  -Nėse nuk mundesh me mė ndihmuar, mos mė pengo.

  -Mė mirė ėshtė tė tė rrėshkasė kėmba se sa gjuha.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:36

  -Kush i hip tė vėrtetės e ka fituar krijimin.

  -Nuk shiten drunjtė e papėrgatitur, as peshku nė ujė.

  -Kur shkon pėrtacia rrugės, i shtohet varfėria.

  -Me vdekur i pėrkėdhelur dhe i dashur dua mė tepėr, se me jetuar i rrejtur.

  -Nuk ėshtė me rėndėsi a donė, por kėnd e donė.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:37

  -Mė mirė ēka do me ngrėnė, se sa ēka do me falė.

  -Qė tė ruash shokėn mė parė ti duhesh tė jesh shok.

  -Qė tė flasėsh fjalė tė mira, duhet tė dėgjosh mirė.

  -Birat e ēorapeve nuk i dinė askush pėrveē kėpucės.

  -Nuk ka mė trim se kali qorr.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:38

  -Ruaju derės me shumė ēelėsa.

  -Nėse jo tė menēurit ja jep thikėn, je bėrė vrasės.

  -Lehtė ėshtė tė bėhesh i menēur pas kohe.

  -I tėrė terri i botės nuk mund ta mbuloj dritėn e njė qiri tė vogėl.

  -Mė mirė e ke dy herė me pyet, se njė herė me gabuar.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Fri 07 Sep 2007, 23:38

  -Kush gabon duke buzėqesh, do tė digjet duke qarė.

  -Qenit tė rrahur mjafton t'ia tregosh gurin.

  -Pendla e mirė nuk mjafton me bėrė zogun e bukur.

  -Plagėn e nėnēmon ai qė nuk e din ēka ėshtė dhimbja.

  -Mė mirė ėshtė tė martohesh me varfanjaken se me u hangėr me pasaniken.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Sat 08 Sep 2007, 00:03

  -Hajde baba tė tregoj kufinjtė.

  -Ku di dhia ē'ėshtė tagjia.

  -Shkon si cjapi te kasapi.

  -S'nxjerr dot qimen nga qulli.

  -Bjeri bjeri, se i bien bukur.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Sat 08 Sep 2007, 00:09

  -Mė zuri gjuha lesh.

  -Shtati pyll e mendja fyll.

  -Gjella me kripė e kripa me karar.

  -Fshati digjet e nusja krihet.

  -Punėn e sotme mos e lėr pėr nesėr.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Sat 08 Sep 2007, 00:10

  -Faji gjithmonė ėshtė jetim.

  -Koka bėn, koka pėson.

  -Merr flake si kashta. -

  -Trimi i mirė me shokė shumė.

  -Mos i shiko gunėn po shikoi punėn.
  Administratori
  Administratori
  i Forumit "Guri Bardhė"
  i Forumit


  Gjinia : Male
  Shenja e Horoskopit : Scorpio
  Numri i Postimeve : 6039
  Mosha : 39
  Vendlidja : Guri Bardhė
  Vendndodhja : Larg Vendlindjes...
  Profesioni : Emigrant...
  Pikėt : 12882
  Vlersuar : 174
  Data e Regjistrimit : 27/07/2007
  Hobi : Leximi dhe thurja e vargjeve...
  Humor : Punė, punė, natė e ditė qė tė shohim pakėz dritė. Eh Naim tė ishe vetė, e ta provoje turnin e tretė.

  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Administratori Sat 08 Sep 2007, 00:31

  -Shtriji kėmbėt aq sa ke jorganin.

  -Gur gur bėhet kalaja.

  -Njė fshat qė duket nuk do kallauz.

  -Mė mirė vonė se sa kurrė.

  -E vėrteta vonon, por kurrė nuk harron.

  Sponsored content


  Fjale te urta popullore... Empty Re: Fjale te urta popullore...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu 08 Dec 2022, 23:33